Tady to musí být

• Itálie This Must Be the Place (více)

Cheyenne je bývalá rocková hvězda. Ve svých padesáti letech se stále obléká ve stylu gothic a žije v Dublinu ze svých autorských honorářů. Smrt jeho otce, se kterým dlouhých 30 let nekomunikoval, ho zavede zpět do New Yorku. Cheyenne zjišťuje, že jeho otec byl celý život posedlý jednou věcí: vyhledat postu za pokoření, které utrpěl v koncentračním táboře v Polsku. Cheyenne se rozhodne pokračovat tam, kde jeho otec skončil a vydává se na cestu napříč Amerikou. (oficiální text distributora)

AnnaMae

Tenhle film je prostě „jiný“. Klidný a přitom zábavný, s kapkou road movie a zároveň v podstatě obyčejný, skromný, realistický. O hledání sebe sama? Smíření? Cheyenne je starý rocker, melancholický, divný, žije ve svým světě, pro normální život dost nepoužitelný, ale fascinující. Minulost postav ani jejich vzájemné vazby nikdo moc nevysvětluje, jen mimochodem se dozvíme něco málo. Záleží jen na přítomnosti, teď a tady, na citech. Doporučuju: když se rádi díváte na filmy o citlivých podivínech a/nebo rockery v černym ohozu. ()

Brumlak

Jedním slovem kouzelné. A druhým poetické. Sean Penn má velmi krásnou roli, jeho smích je velmi nakažlivý a mluví jen tehdy, pokud má co říct. Hlavně se nesmí tlačit na pilu. Divákovi je pomalu nabízeno vysvětlení různých situací a scén. Chce to jen čas. ()

Sharleen

Tak toto bola riadna šupa.. Hoci Sean Penn je všade štandardne skvelý, tu bol geniálny..ani neviem, ako popísať jeho úlohu stárnucej rockovej hviezdy..proste treba vidieť. ()

transbeskyd

Ten Penn.. Zase jednou mě dostal. Tak nějak (ať mi prominou) si představuju vyhaslou leč doutnající rockovou hvězdu. ta šouravá chůze, pokleslá ramínka, obří háro a oči ..zvláštní teskný pohled a přes to nesporné charisma, které dokazuje při sbližování se skvěle charakterově vykreslenými postavami. Ten film prostě hraje. Hraje všemi náladami a vyhýbá se škatulím, do kterých by zapadl. Nezapadne. Ani omylem. ()

rezistence

Helemese. To je ale divný film. Co si budem nalhávat, Talking heads je klasika, která asi štrejchla Tuhle republiku o stehno, ani té krve moc nekáplo. V tom samém duchu vidím i ten film. 85% ()

gicous

Ojediněle vyjímečná atmosféra filmu si udržovala moji pozornost do doby, kdy se Cheyenne vydává na svoji velkou cestu napříč Amerikou. Tady někde jsem ztratil dějovou nit. Série cestovních momentek seřazených do nesouvisejících skečů mně unudila do stavu letargického polospánku. Jen těžko lze hledat zvláštnější a zároveň rozporuplnější přírustek do žánru road movie. Zvláštnost, jinakost a divnost vidím v samotné postavě Cheyenna, prostřednictvím niž Sorrentino kriticky nahlíží na fenomén pop-star v dnešní kultuře. Rozporuplnost mi přicházela na mysl během sledování jeho cesty, kdy se hodně filozofuje a ironicky podkresluje. To vše bez větší snahy o sblížení s hlavním hrdinou. Přes jeho bizarnost by si přeci jen zasloužil lidštější tvůrčí přistup, který by film pro mně učinil zajímavější. Jak už je u Sorrentina zvykem, obrazově a hudebně se jedná o jednu velkou dokonalost. Tady to ale působí samoúčelně, tak jako samotné téma holocaustu. Tento žánr byl vždy o emocích, lidských vztazích a hřejivém humoru. Nic z toho jsem v Tady to musí být nenašel. 4/10 ()

RedEagleSK

Jedno z mnoha mojich mouder praví: jdu se udělat, páč nikto to za mne neudělá. Podobně je to s psaním komentářů na csfd, takže musím se s váma opět podělit o mé dojmy. Jedná se o filmek o obstaróžní transce (no dobra né transce ale vypadá to tak když se na film nedíváte od začátku) který mimo jiné nechtěně pojednává taky o tom, že i totálně ošklivý chlap může vypadat dobře když se namaluje a nalíčí. Nicméně tohle sdělení filmu považuji také za jediný nechtěný přínos tohto filmu, ač bohužel tohle sdělení si v důsledku nízkeho IQ, postkomunistického sebedestruktivního puritánství a konzervativismu stejně nikto ze sledujících kokotů v tuzemských končinách nevezme k srdci. Takže nevím co více k téhle pohádce napsat. Tož a teď mne omluvte jdu se udélat páč... ale kurva dyť to znáte. ()

kubilov

Velmi nepravděpodobný irský detektiv z polské židovské americké rodiny na road tripu po USA. Jeden ze Sorrentinových top filmů, jehož nejsilnějšími aspekty jsou nenaléhavé pomalé tempo a životní výkon Seana Penna. Skvělé. ()

Mykhaluu

Kdybych se hodně snažil, určitě najdu něco, za co by se filmu dalo strhnout aspoň jednu hvězdu. Ale nemám vůbec potřebu a tak ty případné kazy na vybroušeném filmovém diamantu nastavím světlu, ať lámou světlo tak, jak si režisér a spol přejí. Katarzní příběh opožděného dospívání, pomalu se valící tragiky, který je artový až tak, že i záběr na ucho kufru je uměleckým dílem. Casting, námět a vůbec všechno, je nářez. ()

psychohippo

Zvláštní, meditační road movie. Už jen za ty nasnímané barvy a krajinu. Už jen za ta ty drobné role (boží Frances). Už jen za ten soundtrack... A to jen tancuju kolem ohně... Sám příběh, ve kterém se míchá historie hrůzy (holokaust) a historie rocku se současnou nudou a beznadějí rodin, je skvělý. "Něco je tady špatně... ale nevím co to je..." mě od shlédnutí toho filmu provází a ty psí oči Cheyenne nemůžu z hlavy vymazat. Usmívám se jak blb, když vidím u Kauflandu důchodkyně s vozíčkem na nákup a nechci se vidět, co budu dělat v letištní hale s kufříkem na kolečkách... ()

pafka

Ja ve filmu nasel dve veci, ktere berou dech. Sean Penn, ktery pokazde, kdyz hraje vam otevre pusu naprazdno a vy jenom zirate. A pak kamera, ktera snima sceny netradicne a nebo jaksi jinym okem, ale je to parada. No a pak je tu styl vypraveni a dej - a tady to ruku v ruce drhne, az se prasi. Takova skoda. ()

GoloBB

Množstvo nepravdepodobných, čo najčudnejších stretnutí a Sean Penn, ktorý sa v snahe získať Oscara nechá nahovoriť na všetko... a to všetko vo veľmi peknom balení... Viac ma zaujal ten road movie od Lyncha o tom dedkovi na záhradnom traktore... ()

srolyma

Nevím, co přesně tady musí být, ale pokud je to zábava, tak ta tady rozhodně není. Ale co je tady měrou vrchovatou, to je umělecká nuda. Dlouhé pomalé záběry, detaily, nikam nesměřující dialogy. Sean Penn sice hraje tu svou postavu kombinující Roberta Smithe po lobotomii s Forestem Gumpem jak o život, to vážně klobouk dolu, ale je to postava tak nesympatická, že se mi už při jeho prvním infantilním žvatlání dětským hláskem otevírá pomyslný nožík v kapse a nezavře se do konce filmu. Těžký dvě hodiny čekání na to, jestli to bude aspoň trochu zajímavý. Nebude. Ale to je tím, že jsem jen povrchní filmový konzument a ne filmomol, přemýšlející nad každým záběrem kamery (to není nic proti tobě, Pafko :-)). Pro mě jen průměr. ()

MiTrAnDiR

Nieco ma na tomto filme tak uchvatilo,ze napriek lezernemu tempu som sa po cele trvanie zo stolicky nepostavil.Cheyenne bola velmi zlozita postava no Penn to zvladol ()

Vasyl

Penn nebyl nikdy můj oblíbenec. A tady jako vyžilá smažka 30 let po záruce je ještě hnusnější. Ale film fajn. Pomalej, zvláštní, dost neevropskej bych řekl. Pěkný záběry, pěkný smičce, jen jsem některý myšlenky asi úplně nepobral. ()

garry

Obtížně zařaditelný film. Tragikomické road movie autistického rockera, který hledá starého nacistického dozorce z koncentráku, aby pomstil svého židovského otce. Zajímavé. Stojí za zhlédnutí. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz