Tady to musí být

• Itálie This Must Be the Place (více)

Cheyenne je bývalá rocková hvězda. Ve svých padesáti letech se stále obléká ve stylu gothic a žije v Dublinu ze svých autorských honorářů. Smrt jeho otce, se kterým dlouhých 30 let nekomunikoval, ho zavede zpět do New Yorku. Cheyenne zjišťuje, že jeho otec byl celý život posedlý jednou věcí: vyhledat postu za pokoření, které utrpěl v koncentračním táboře v Polsku. Cheyenne se rozhodne pokračovat tam, kde jeho otec skončil a vydává se na cestu napříč Amerikou. (oficiální text distributora)

joxerveliky

Buď to byl naprosto debilní, nebo naprosto geniální film. Neumím to posoudit a ani nevím jak film vlastně ohodnotit. Po celou dobu sledování jsem měl nutkání film vypnout a přece mě držel (v nepřirozené pozici s nachystaným prstem k vypnutí) až do konce. ()

Paserak

Tak tohle fakt není film pro každého, to se musí uznat. Kdo mu ale dá šanci, tomu se dostane lekce naprosto brilantního herectví a neotřelého příběhu. Nutnost je vypíchnout krystalicky čistou charakteristiku postav. Uvažuji zda si Penna nedoplnit do nejoblíbenějších herců. Na co sáhne to je pecka. Příběh krásně plyne a přitom jste stále více a více vtahováni do děje. Tohle je filmařina "par excelans". Plný počet je pro mě jen radostí! ()

bonovox

Pomaly plynúci smutný film o jednej veľkej ceste za šťastím, vynikajúci Penn a niekoľko skvelých scén, no ako celok až príliš nevyvážené ()

kolodej1

skvělá záležitost !!!! Čekal jsem, že by to mohlo být dobré, ale film překonal veškerá má očekávání. FIlm plný chytrého humoru a sarkasmů, při kterých jsem se hodně zasmál, opravdu velmi vtipné. Příběh vypráví o stárnoucim vyčpělém rockerovi - trosce, nejdřív v lehkém tónu, později sice film postupně vážní, ale to není vúbec na škodu. Hllubší ponor druhé poloviny filmu, které přináší zamyšlení nad vlastním životem a vztahu ke svým blízkým a taky nad otázkami viny a trestu za dávné křivdy, snímku jenom sluší. Nelze nezmímit fantastický, vpravdě oskarový výkon Seana Penna, v pro něj velmi netypické roli. Herecký koncert. Neměl bych zapomenout i na muziku, jako důležitou a velmi příjemnou součást filmu. Celkově nelze hodnotit jinak než za plný počet. Velký zážitek, nutno vidět ()

david666

A tohle bylo jako co? Jen díky značně divnému S.Pennovi jsem to dokoukal. Ale bylo to fakt náročné film nevypnout. ()

lumpcz odpad!

Tady něco smrdí! Asi to bude 113minutová sračka s totálně prázdným scénářem! Je to kruté, že jsem se musel dívat 113 minut na myšlenkové pochody parodie na rockstar, která došla po 110 minutách k závěru - no tak k zajdu k holiči, no co dodat.........dlouho sem takovou slátaninu neviděl :-( !!!!!!!!Odpad!!!!!!!!! ()

Trilobajt

Ze začátku jsem se docela bavil. Sean Penn byl naprosto perfektní a napadlo mě, zda je to, pod nánosem pudru a rtěnky opravdu on. Nevím přesně z jakého důvodu, ale postupem času mě film přestával bavit. Můžu to svádět na únavu z roboty, nevěnování se dostatečně ději a kdoví co ještě... Přes to všechno, je to snímek, který by měl každý vidět (nejen fanoušci Seana Penna). Myslím, že až se na "Tady to musí být" podívám ještě jednou a bez okolních vjemů, tak se dost možná mé hodnocení zvedne na 4 hvězdy. ()

Santiago.

Deprese prokládaná nudou, znovu deprese a nuda nuda nuda. Divná atmosféra, divnej transvestita Sean Pen... Nejspíš jsem film moc nepochopil. Film o sebelítosti, nějaké zastydlé pubertě? Tři hvězdy dávám hlavně za některé fakt zmáknuté záběry a záblesky něčeho víc, bohužel jen záblesky a snad i za tu divnost, ale říkám si brrrrr. To je asi nejvýstižnější :). Kdybych tím zlozvykem trpěl, určitě bych si u filmu okousal nehty až do masa. ()

ProfiDivak

Pri väčšine Sorrentinových filmov mám dlho pocit, že tu niečo nie je v poriadku, ale ak ma aj neprivedú do extázy, odchádzam z kina aspoň s dobrým pocitom alebo zamyslený. ()

BarGoldstein odpad!

Tak odpornou sračku jsem viděl naposledy, když jsem koukal před x lety na něco od Trošky! Mám S.Penna rád a asi bych ho měl obdivovat, že dokázal zahrát tupé bezduché hovado, které bezcílně bloumá světem se svým dementním kufírkem, ale chce se mi prostě jenom blít! Třikrát FUJ!!! ()

brasek

Snímok nemá síce poriadny dej a je založený na jednotlivých scénach, ktoré sú však vyšperkované skvelými postavami, veľmi kvalitnou hudbou a rovnako dobrými dialógmi. ()

Birter

Velké zklamání. V jiných Sorretinových filmech absurdity tvoří jednu velkou malbu, v This Must Be The Place je to spojení nesourodých témat, přičemž ani jedno z nich (stejně jako postavy) nejsou nijak prozkoumány a divák nemůže najít rozdíl mezi ukrytou ironií a vážným tématem. Ani ten Sean Penn není nijak sympatický. Jeho linie mezi upřímností a debilitou je natolik náhodná, že ve výsledku působí stejně jako zbytek filmu. Z dovolením mistře Sorrentino, jako hovadina. ()

p.urbaczka

Nejsem fanda Sean Penn, ale tady mě dostal. Film má bezvadnou atmosféru,pohltí, pobaví i rozšíří obzor. Mám rád Talking Heads a hudbu jsem si taky náležitě vychutnal. Pro mě je to vítěz roku 2011 a není to naposledy, co jsem ho viděl. ()

Stealth2

No kdo by čekal takový manželský pár ??? Sean Penn je herecký bůh a Frances je ůchvatná. Několik vynikajících vtipných scén na jinak smutném příběhu o hledání vztahu mezi rodiči a dětmi. No a hudba...tak Talking Heads jsem si na tom úryvku z koncertu parádně vychutnal. Skvělý film. ()

nervana

Příběh hezký, hudba též :) ... ale tak nějak se mě to zdálo zbytečně dlouhé. Kdo má rád roadmovie, může v klidu přeskočit prvních 45 minut a o nic nepřijde... Střihoruký Edward moderní doby ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz