Margin Call

Deň pred krízou

Drama / Thriller

USA, 2011, 102 min

• cukorek

Veľmi dlho varená a ťažko stráviteľná konverzačná kaša, s neprijemne tvrdými kúskami ovocia v podobe rôznych hypotéz a číselných kalkulácií. Začiatok nabral celkom slušne otáčky (prepustenie šéfa oddelenia, súčasná smrť psa a zistenie potenciálneho pádu firmy), no časom to upadlo do slovnej výmeny nadriadených a podriadených. Chýbalo mi tam hlavne viac emócií a lepšie vykreslenie charakteru jednotlivých osobností. Slabšie 2 hviezdičky.(10.2.2012)

vydařené drama, kterému, ač se zabývá dost složitou tématikou, snadno porozumí i člověk, jenž se v dané problematice vůbec neorientuje.. občas jsem se sice v nějakých odborných termínech poněkud ztrácel, ale zážitku z filmu jako celku to ve výsledku skoro vůbec neškodí.. snímek se v té odbornosti totiž zbytečně neutápí a místo toho pomocí reálných a uvěřitelných postav věrohodně a s nohama na zemi popisuje situaci v jedné velké firmě těsně před vypuknutím finanční krize..(16.11.2011)

Okrem Spaceyho psa a Bettanyho výpočtu, na čo utráca prachy, osobných línií precízne zbavená, no pritom dostatočne prežitá finančnícka dráma. Zdanlivo sa všetko deje v pohodičke, nikto príliš nezvyšuje hlas, ale vnútorným napätím to len tak srší. Herci samozrejme bez chyby, najlepšie je Kevinovo vychutnané: "What?"(9.12.2011)

Kvalitní podívaná pro fajnšmekry, kvalitní práce v rukavičkách, bezchybné výkony v souladu s vážností situace. Tady nemám výhrad, a i když mi tam chyběl klasický Gordon Gekko, nakonec jsem usoudila, že zde vlastně nepatřil. To není dráma o světě financí, to je dráma o reálně jasné skutečnosti. Něco jako úder kladivem do zabedněných tumpachových hlaviček na ovarových krcích luxusních přecpaných tělíček. Ale hudba skončila, nastalo ticho. Ono ticho je někdy krásná věc, pokud ovšem nejde o morovou nákazu. Just Silence.(14.1.2012)

"Wall Street" pro nové tisíciletí s plejádou slavných herců, kterým sice už vypršela "lhůta", ale přesto se ještě dokážou předvést. Bohužel se však jedná o snímek, určený svou složitostí, hlavně pro ekonomické nadšence. Pro diváky napínavých thrillerů se jedná o zbytečně upovídanou a zdlouhavou záležitost.(19.1.2012)

• - J.C. Chandor řekl, že námět filmu nosil v hlavě rok a půl a samotný scénář napsal za 4 dny v mezidobí mezi pracovními pohovory v Boulderu v Colorado. (mi-ib)

• - Paul Bettany (Will Emerson) jazdí na Aston Martin DBS V12 Convertible. (Johnny.ARN)

• - Zájem o ztvárnění rolí ve filmu projevili Billy Crudup a Tim Robbins. Ani jeden se však natáčení nezúčastnil z důvodu dalších závazků. (oje)