Pěsti ze železa

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční

USA / Hong Kong, 2012, 96 min

Ve stejné době, kdy Tarantino boduje s Djangem, pomáhá jeho méně talentovaný souputník Roth plnit dětský sen maníkovi RZA. Pěsti ze železa jsou scenáristicky náležitě pitomé, choreograficky slušně zvládnuté (C.Yuen), ale příslušně "hostelovsky" krvavé a vložené flashbacky jsou tam jen proto, aby se před kamerou objevil Gordon Liu a Pam Grierová (naštěstí ne ve stejné scéně). Doufám, že R.Crowe nehodlá kráčet ve stopách M.Branda (fyzický zjev, výběr rolí), a přestože titulní postava vypravěče (samotný RZA) je naprosto matná, přimhouřím oči a prásknu tomu trojku.(11.3.2013)

• H34D

Málokdy se podaří, aby snímek se slušnými ambicemi, neurážejícím rozpočtem i několika slavnými jmény selhal na všech frontách - well doned! Popořádku: děj filmu je nekoherentní paskvil s typickými klišé zlého, nemluvného obra a dobráka kováře, který je... černoch (?) žijící v Číně (?) těžko odhadnutelného století díky mixu feudálních řemesel + hi-tech udělátek (?) a nevhodných fantasy prvků (!). Postavy jsou nezajímavé, herecké výkony mdlé, jediný Russel Crowe zdárně napodobuje... Russela Crowe, zatímco RZA má nulové, ale naprosto nulové charisma. Ve filmu je za hloupého ocáska a přitom i navzdory nedůležitosti své postavy se ustanovil za vypravěče (!), což je totálně wtf, jelikož film vypravěče vůbec nepotřebuje (tzn. je to amatérská berlička). Scénář je přeplácan nesourodými a navzájem nekompatibilními nápady jak z hlediska děje, tak stylu, např. nevhodné užití split screenu, nesedící a nedůstojná hudba (hip hop) - tohle je prostě moc, nefunguje to! Na akčních scénách si tvůrci možná dali záležet, nicméně je jich málo a hlavně jsou zničeny absurdní, nevtipnou a neladnou nerealističností (a zde nemluvíme o humornosti Kung-fu mely, nebo o vkusné estetice nedodržování fyzikálních zákonů filmy typu Iron Monkey), údery a pohyby do sebe zapadají, či na sebe navazují tak rádoby "dokonale", až je to nuda, akci chybí energie a napětí... Ostudné dílo. 3/10(24.12.2012)

Silně béčková záležitost, u které se budete místy smát až vám upadne bránice :D Například taková snaha RZA o jakýkoliv herecký projev, je neuvěřitelně marná. Aneb každý záběr jeho tváře je obrazem jedné a té samé grimasy :D Dále téměř každá vážná scéna působí komicky a často to naprosto zabijí Byron Mann se svými pohrdavými a posměšnými narážkami.... Pokud bych měl hodnotit záměr filmu a jeho výslednou podobu, tak dám odpad, ale jelikož jde hlavně o to jak na Vás působí film a né zda to mělo být původně něco jiného, proto dávám 60%, jelikož jsem se prostě bavil ;)(12.8.2013)

Muž se železnými pěstmi je hodně netradiční kung-fu film. Je to takové fantasy, které je místy hodně přehnané a to hlavně v akčních scénách kdy stříkají z usekaných částí těl litry krve. Boje samotné jsou hodně doprovázeny přes lana. Příběh je hodně jednoduchý. Obsazení filmu je hodně dobrý (hlavně mě potěšil R. Crowe). Vizuální stránka filmu je parádní. Hudební doprovod filmu je netradiční, ale celkovýmu stylu hodí. Za mě 70% :)(20.12.2012)

• SaNcHeZ_cz

To jednou tak Pejsek a Kočička pekli dort. Chtěli tam hodně kung fu, maskulinní energie, hustých hlášek, nařachané akce a pořádně mytologický příběh. Skončilo to tak, že Kočička měla otravu jídlem a museli ji utratit a Pejsek je z toho dodnes v psychiatrické léčebně v oddělení pro ztracené případy. The Man with Iron Fists je přehnaně sebevědomý snímek, který míchá dohromady vše možné i nemožné takovým způsobem, že se vám i během hodiny a půl pořádně zamotá hlava. Debilní scénář, tupé postavy (s vyjímkou Mr. Knifea) a hromadu dalších volovin nezachrání ani relativně slušná akce a jedna sympaticky badass postava. To na akční vypalovačku s nálepkou Quentin Tarantino doporučuje jednoduše nestačí. [35%](28.12.2012)

• - Režisér RZA v říjnu 2012 oznámil, že Pěsti ze železa budou mít tzv. "crossover", tedy že se postava z jednoho filmu krátce objeví ve filmu druhém, se snímkem Nespoutaný Django (2012). Konkrétně se měl sám RZA objevit ve scéně dražby otroků coby mladší já postavy kováře. Z časových důvodů nakonec z plánů sešlo. (KlonyIlony)

• - V jedné z rolí se objevil Cung Le, ve Vietnamu narozený Američan, který získal titul šampiona pod kickboxerskou organizací ISKA a IKF v Kickboxu a Sanshou se zápasovým skóre 17:0. V době uvedení filmu zápasil v MMA v organizaci UFC. Současně je bývalým šampionem organizace Strikeforce ve střední váze. (JardaBauer)

• - Poté, co je Jack Knife (Russell Crowe) postříkán kyselinou a opře se o protější zeď, je vidět, že není kamenná, ale pouze dekorativní. (p3tris)