Univerzální voják 4: Odplata

• Česko Univerzální voják: Den odplaty (více)

John je bývalý voják a žije poklidným životem se svou rodinou. Jednoho dne je však přepaden a jeho rodina nemilosrdně postřílena, sám je těžce raněn. Jediné, co mu zůstane ve vzpomínkách, je, že vrahem je jeho kolega z armády Luc Deveraux. Po několika měsících se John zotaví a jeho jediným hnacím motorem je pomsta. Vše kolem Johna je však velice divné a nepochopitelné. Jakási dívka jménem Sarah tvrdí, že spolu mají poměr, ale John si nic nepamatuje. Postupně si však nějaké okolnosti vybavuje. Vše je ale docela jinak... Kdysi byl vládou vybudován projekt „univerzální voják“, v němž byli všichni účastníci speciálně vylepšeni. Tento projekt se však vymkl kontrole a samotní poloroboti se rozprchli mezi normální lidi. Po nějaké době se Andrew Scott pod vedením Luca Deverauxe snaží shromáždit všechny z programu a zřídit si svou vlastní komunitu. John se postupně dozvídá věci, které nechce slyšet, a v opuštěné chatrči nalezne své „dvojče“, které zabije. Po všemožných útrapách se konečně John dostane do tábora, kde se shromažďují  všichni vojáci z projektu... (TV Prima)

Eki

Vypíchnul bych úvodní hororovou scénu. Ta byla vážně parádní. Spousta hororů může takovou scénu jen tiše závidět. Zbytek filmu průměr až podprůměr. ()

Yancl

Univerzální voják ? Tohle ? Kdeže .. ani duo JC Van Damme a D. Lundgren nemění nic na faktu, že tento patos nebude v žádném případě patřit mezi kvalitní filmy. Ono také známé duo tráví v tomhle pokráčování nesmrtelného vojáka asi 8 minut (dohromady), tudíž tam jsou spíše na ozdobu. Akci by měl táhnout můj oblíbenec a talent na bojové umění S. Adkins, jenomže režie ho nechává 70% filmu belhat o berli (to se k tomuhle herci opravdu nehodí), poté se ukáže v lepším světle, ale jako divák jsem čekal podstatně více. Děj také nemá nabídnout, pouze splácané myšlenky, které ve finále tvoří akorát zmatek. Konec není konec a začátek jakoby vypadl z hororu ..šul-nul dle hlavních aspektů filmu : AKCE 4/10 * SCIFI 2/10 * KRVAVOST 6/10 * OBSAZENÍ 5/10 * DĚJ 2/10 [32%] ()

Mandalorian odpad!

Tak čtvrtý a upřímě doufám že i poslední díl domlátil kompletně všechno, co mohl... Počet chyb je až neuvěřitelnej. Že je Jean-Claude Van Damme neoblíbenej herec, už vím. Ale tady jsou naprosto všechny nadávky oprávněné... Příběh nemá hlavu ani patu... Vrhne vás do děje a než stihne cokoliv vysvětlit, tak skončí. Spousta nevyslovených otázek zůstane viset ve vzduchu. Nejvíc dotaz: "Co se k..rva stalo ?!" ODPAD. Promiň, Jeane, ale nasr..l jsi mě... ()

beckham-

Obsazení akčních hvězd mi naznačovalo, že by to mohla být trefa. Ale role JCVD a DL byly spíše k smíchu. Adkins sice umí slušně rozdat rány, ale bohužel na vyšší hodnocení to není... Bylo to prazvláštně natočeno. ()

Harry_

Pomalé, psychedelické, krvavě naturalisitické dívání na nového univerzálního bijce (jehož jméno mi nic neříkalo) čekaje na Žána a Dolfiho, kteří se konečně této role zbaví.  Mně nevadí slabá zápletka, mně vadí nesmyslná zápletka a nelogický tok vyprávění, což vás čeká právě zde. Když už, podívejte se na posledních cca 15 minut, tam je stejně to nejlepší. ()

Psycho.R odpad!

Pro všechny - s Univerzálním vojákem to má společné jen JCVD A Dolpha. Chápu, že Jean cpe svýho následovníka všude, ale tohle prostě vůbec nikdy nebudu brát jako pokračování US. Luc pro mě vždy zůstane na dobrý straně, Dolph hajzlík. Scott nemá co dělat v mythologii.... Zbytečné násilí a brutalita bez jakýhokoli opodstatnění.... Je to sračka. Už nikdy to nechci vidět. Je mi to líto, doufal jsem v dobrej film a byl jsem zklamán maximálně :-(. ()

Demonic189

Tak toto nieee...Akyže odpad?Lidi nebláznete!...plagat síce klame des bes (JCVD a Dolph sú vo filme dokopy snád 20 - 25 minut!), ale i napriek tomu sa jedna o skvele akčné Bčko, ktore preto treba brat s istym nadhladom. Nečakame predsa další Inception! Film fanušíkovi akčného žánru smelo ponúka skvely úvod, vyborneho Adkinsa, paradne (zdoraznujem PARADNE!) akčne súboje, ktoré snad nemajú chybu (byt, Sport Shop), taktiez vcelku prijemny scenár a prekvapivú pointu a prijemny pif paf zaver. Neviem čo viac mam od filmu s JCVD a pod. čakať. Snád len ta previazanosť s minulými dielmi mohla byť vacšia. ()

messi@h

Nedivím se, že tenhle film lidé většinou hodnotí zhnuseně (to většinou) nebo nadšeně. Protože je to hóóódně divný film. A jde o to, jestli vás ta jeho divnost bude bavit nebo ne. Mě bavila. Všechy ty psycho halucinace, stroboskopické efekty, nejasnost děje, bezútěšná atmosféra, minimalistická depresivní hudba (jestli se to vůbec hudbou dá nazvat) mi prostě sedly. Chválím tvůrce i za to, že dějově to má s původním Univerzálním vojákem pramálo společného (nejde o oživování mrtvých vojáků, ale o něco jiného). Ono upřímně, jaký by mělo smysl točit 4. díl série, jejíž úspěch u díváků je od druhého filmu velmi pochybný. Takže tady jde o něco jiného, nového a překvapivě experimentálního po formální stránce. Film tak trochu po asijsku nic polopaticky nevysvětluje, naopak si musíte příběh poskládat z náznaků. Atmosférou mi film připomínal Cypher (2002), jinak inspirace Blade Runnerem je neoddiskutovatelná (a je na každém, jestli to nazve inspirací nebo vykrádáním). Vedlejší role Lundgrena a JCVD potěšily. Co se týká soubojů, rvačka v prodejně je špičková, závěrečné vymlácení vojáků na ostrově velmi dobré a souboj s Lundgrenem a JCVD překvapivě také docela kvalitní. Jednoduše, tenhle film mě bavil svojí podivností víc, než velmi prvoplánově a formálně jednoduše natočení Expendables 1 a 2. ()

Tamten

Jeden souboj v půlce a jedna delší vyvražďovačka na konci. To je vlastně vše z hlediska akčních věcí a zbytek je šílený "děj" směřující z jednoho blázince do druhého, občas lehce zábavný, ale většinou času WTF. ()

Likan7

Nikdy by mě nenapadlo, že nepochopím Univerzálního vojáka. Film, který má být hlavně přehlídkou hloupýho scénáře a solidních akcí nabitých scén, však o nic jiného nejde, ne? Aby Vám nevadilo úplně mimózní blikání a scény jak z nějakýho drogového opojení, musíte být zhulený nebo zdrogovaný, pak ale podle mě nemáte už žádnou šanci pochopit, o čem ten film je. Vím jen, že se na konci Scott Adkins utká nejdřív s malým bossem Lundgrenm a pak final bossem Van Dammem. Věčná škoda, že film nezachoval atmosféru úvodní scény z domu, protože ta byla vynikající. Kvůli ní za 1*. ()

rublik05

Nejsem si úplně jistý, zda jsem někdy viděl tak zvláštní, respektive tak zajímavě natočený akčňák. Vizuálně je snímek opravdu velice nevšední, takový až lehce psychedelický, pomáhá to zakrýt ne úplně velký rozpočet, takže film nevypadá zas až tak lacině. Příběh mi přišel takový zbytečně moc překombinovaný, celkově vlastně ani moc nedává smysl, alespoň se ale neustále něco děje, akční scény jsou docela solidní, herecky to táhne především obstojný Scott Adkins, Van Damme i Lundgren se ukáží víceméně až v samotném finále, což filmu jednoznačně prospělo. Univerzální voják 4: Odplata je o parník lepší než oba předchůdci, na jedničku však stále nemá. 4/10. ()

Nix

Hyams určitě pochytil od svého otce dost věcí protože co se týče různých filmařských dovedností, tak jich tady předvedl spoustu. Pohled z první osoby, gore, ale hlavně skvěle natočený rvačky a nasnímaný, vše jde skvěle vidět a dal Adkinsovi možnost se zase ukázat. Tohle všechno funguje na jedničku s hvězdičkou. Adkins si jde tady pro mrtvoly a souboje jsou brutální, zvláště na konci. A rvačka s Dolphem je super. Oba herci i Van Damme i Dolph se mi tu líbili, zvláště tajemný psychopat Jean, který toho moc nenamluví, ale na konci předvede, že pořád se umí hejbat. A ano, hrajou tu druhý housle a mne to nevadilo. Jen je škoda, že část filmu, kdy Adkins hledá odpovědi se trochu víc vleče. Proto bych film rozdělil na části, které fungují a které moc ne. A tato část patří, co moc nefunguje. A ta ani celkově moc akce neobsahuje a vše se šetří na závěr. Jakmile ale dojde na automobilovou honičku, jatka mohou začít. Ale i začátek je dost hustý a ta hororová atmosféra z toho jde opravdu cejtit. Akorát ty blikací psychadelické části byly zbytečný. Ale celkově to byl dost nezvyklý počin, který ale nemusí sednout každému, ale na jedno podívání pro zajímavost proč ne. Rozhodně to patří do té lepší tvorby Adkinse. ()

john.h

Kde zacit s popisem teto zhovadile slataniny. S Univerzalnim Vojakem to ma spolecny jen jmeno Van Dammovy postavy. Prvni hodina filmu zbytecna. Van Damme a Lundgren se navic objevi ve filmu tak na tri minuty kazdej a nepochopil jsem, proc tam vubec jsou. A kde naopak jsou trademarky serie jako napriklad pravidelny mrazeni? Reziser si navic chtel hrat na Lynche nebo vazne nevim, ale s Univerzalnim Vojakem to nejde moc dohromady. Adkins jako obvykle nevyuzitej. Trailer sliboval guilty pleasure roku, ale dostavilo se jen to guilty. Pro me jako fanouska becek tezky zklamani. Dve hvezdy za bitku v obchode, zaverecnej masakr, brutalitu a netradicni zachazeni s hlavnim hrdinou, kdy reziserovi nedelalo problem mu treba i useknout prsty na ruce. ()

Clark_Kent

Scott Adkins je největší hvězda filmu perfektní bojovník ve všem směrech. Film je v podstatě o pomstě ta chutná jedině sladká. Van Damme se ujal role záporáka celkem kvalitně a Lundgren jak dělanej na záporáka. Je to dobrý akční film rozhodně se mi líbil vc než trojka. ()

masekjc

Ach jo tak jsem se tesil a dostal jsem neco co rozhodne neni universal soldier..pokud si pustite posledni pul hodinu, ktera je opravdu excelentni, o nic neprijdete.nicmene adkins a van damme uz po nekolikate spolu a opet jim to funguje, snad se dockame jeste dalsi spoluprace jen ale prosim at to neni uz universal soldier...5/10 ()

SuicideKing

tezky hodnotit, Luc Deveraux je proste pojem a staci o nem slyset ani ho nepotrebujete videt. ikdyz v zaveru JCVD ukazuje, ze jeste zvlada :) no ale adkins se za posledníich 20 roli nikam nevyvinul a je porad neslanej nemastnej, coz v ciste akcnich stecich nevadi, ale dvouhodinovej film tahnout nemuze.. ()