Luke Wright je bývalý newyorský policista, který se za své prohřešky v řadách policie nechává mlátit v kleci s bojovníky. Za to, že ruským gangsterům nebyl po vůli v sázkovém světě, je zastřelena jeho žena a Luke se stává vyhnancem. S kýmkoliv promluví a spřátelí se, toho Rusové odpraví. Do cesty se mu ale připlete malá holčička, o kterou mají zájem Rusové, Číňani i samotná policie. Luke se rozhodne ji ochránit. Přitom zjistí, že holčička si pamatuje velmi dlouhé číslo, které je zároveň kódem k trezoru. Jak Luke pátráním zjistí, má dojít k výměně mezi čínským gangem a samotným vedení města. Starosta má disk, o který Číňani stojí, protože jim zajistí očištění nelegálního majetku a ti mu za to dají třicet milionů dolarů a na všechno se zapomene. (TV Prima)

IQ Tiqe

Tři skupiny – Číňani, Rusové a poldové jsou po 11leté holce, které něco ví. Dějově nic úchvatného, ale pokud narazí na Jasona Stathema, který nad ní bude držet ochrannou ruku, dá se čekat co přijde. Jason má prostě styl (podobně jako kdysi Saegal), když někoho sejme, zlomí ruku, narazí koule, stojí to za to. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 | akce 7 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()

TeeAge

|| Scenár: Boaz Yakin | Hudba: Mark Mothersbaugh | Produkcia: Lawrence Bender, Dana Brunetti | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: IM Global, Lawrence Bender Productions, Trigger Street Productions | Rozpočet: 33 miliónov $ | Tržby: 40,346,186 $ || Tu je vidieť ako závisí hodnotenie filmov od toho, či sú dielom nejakej série, alebo sú nezávislým jedináčikom. A Good day to die hard je bez debát lepším akčným filmom, no má len 52% (2.7.2013) oproti Safe-u, ktorý má 64% (2.7.2013). --- Statham vyrába podobné žánrovky jak na bežiacom páse, ale Safe patrí určite k tým podarenejším. Nápad je síce schematický, ale spracovanie akcie je na prekvapujúco vysokej úrovni. Bojové choreografie sú vynikajúce, Statham má v nich viditelne na vrch. O to viac sa teším na Fast and Furious 7, nakoľko bude hlavným záporákom :) 60% | HD, THX, HU DTS | ()

JASON_X

Stathama fakt nemusím, lépe řečeno nevěřím mu ty jeho role drsňáků, když má tak dobrácký xicht, jako podomní prodavač biblí. Ale filmy, ve kterých hraje, bývají aspoň zábavné a dobře udělané, oddechová akční béčka. Tenhle však zábavný nebyl. Byl blbý. Hodně blbý. Myslím, že byl nadprůměrně blbý i pro průměrně blbé americké publikum, kterému jsou snímky tohoto typu primárně určeny. Scénáristovi bych rád naživo provedl pár prasáckých chvatů a hmatů, kterých je zde celkem dost (což je pozitivní). Ovšem scénáristické konstrukce v pauzách mezi akcí byly takřka nesnesitelné. Po zhlédnutí letěl Safe rovnou do koše, což nedělám často. ()

nash.

Stačí najít záminku, aktivovat Jasona a může to jet. A taky že jede. Jason nehledí nalevo napravo a nadělá sekanou z každého, kdo se na jeho záminku křivě podívá. Přesně to jsem čekal a přesně to jsem dostal. Docela zábavnou akční sekanou bez vyšších aspirací, akční relax, který nenudil a občas dokonce i pobavil. ()

Cervenak

Úvodná polhodinka vynikajúca, sľubujúca veľmi netradičnú stathamovku. Funguje to, dokonca aj tú slzu som Jasonovi uveril. Potom ale vypukne bohapustý masaker. Nič proti nemu, natočený je parádne, bodycount je vysoký ako v hongkongských klasikách, všetko pekne odsýpa... len ten prepracovaný úvod je už potom zbytočný a celá tá zápletka s kódmi prestane dávať zmysel. Celkom škoda, asi do polovice to malo nábeh na jeden z najlepších Stathamových filmov. ()

• Mŕtvy chlap v útulku pre bezdomovcov, ktorému Luke (Jason Statham) daroval tenisky, stále dýcha. (lepo)
  • Filmové scény ze stanice metra Dekalb Ave a Canal St station byly pořízeny v New Yorku na stanici metra Cortlandt Street. (Conspi)