Reklama

Reklama

Ninja Faktor

(pořad)
  • Japonsko Sasuke (více)
Soutěžní / Sportovní
Japonsko, 1997, 173 min

Ninja faktor je japonská soutěž, která se koná dvakrát do roka na úpatí hory Midoryama. Úkol soutěžících je prostý. Zdolat čtyři úseky, v nichž je čeká řada nejrůznějších překážek. První dva úseky jsou především zkouškou rychlosti a obratnosti, naopak třetí prověří sílu horní poloviny těla. Jediný špatný krok může znamenat vyřazení, a také koupel v bahnité vodě. Pro ty nejsilnější a nejrychlejší je připravena vysoká věž, kterou zatím dokázala zdolat jen hrstka soutěžících. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (240)

Zeck 

všechny recenze uživatele

Takeshi Castle byla čistá prdel, která sloužila pouze pro pobavení. Wipe-Out je rovněž spíše pro srandu, než cokoliv jiného. Ninja Faktor je čistě sportovním pořadem, kde nejde o držkopády, trapasy, ale čistě o výkon a posun v soutěži. Rozhodně se nedá s ničím srovnávat, zvlášť ne s Fear Factor. Japonci byli vždy trochu uchyláci, proto sledovat soutěžící přinese legraci samo o sobě. České televize by se mohly konečně pustit do podobných projektů, rozhodně bych na to koukal radši, než na řezaní ksichtů na plastické chirurgii. 80% 06.07. 2010 ()

Ocelotr 

všechny recenze uživatele

Na japonských soutěžích miluju to, že v nich (skoro) nikdy nikdo nevyhraje a výhra v nich vám zařídí (skoro) nehynoucí slávu. Což je rozdíl od těch evropských a amerických, kde tak nějak vždycky někdo vyhraje i když se tam plácá jako nudle v bandě a z poloviny překážek spadne (ano nárážím na WIPEOUT). Tohle je o nehoráznym skillu a sebeobětování. ()

Reklama

retrix 

všechny recenze uživatele

Řekl bych národní japonská soutěž, pro kterou mnozí obětovali povolání, osobní život a soukromí. Rybář Makoto Nagano, hasič Takeda, prodavač bot Bumpei, pan Chobotnice a spousta další známých či neznámých osobností se snaží překonat tuto dráhu a vždy, když tuto soutěž vidím, říkám si, něco podobného by to chtělo i u nás, co nadchne a zaujme po sportovní stránce širokou veřejnost na dlouhá léta. V Japonsku je účast v této soutěži Sasuke 2 x za rok přímo prestižní záležitostí. ()

Nessos odpad!

všechny recenze uživatele

No jestli se opravdu vítěz stane ninja bojovníkem, tak to mě teda poser. Odjakživa jsem si myslel, že ninjové svou mikrokulturu založili na tradičních schopnostech, a ne na komerčnosti a trapné soutěživosti. Myslel sem, že stát se ninjou stojí víc, než přeskákat 4 (nebo kolik jich tam je) překážkových drah.. ()

Testament 

všechny recenze uživatele

Ninja faktor je poutavě natočený pořad, akorát s totálně hovadským (jinak to nazvat opravdu nelze) komentátorským hlasem. Gymnasti, učitelé tělocviku, fitnessáci, sem tam i sumisti (nelžu) zdolávají "stezku odvahy" a jen ti nejlepší ji zdolají. Mraky akrobatických kousků by určitě řada pánů od 40-ti let výše, co sedí v hospodě u piva, zvládla levou zadní. O tom nepochybuji:-D. Až na pár výtek, dávám skoro plný počet. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (6)

  • V USA existuje od roku 2007 obdoba japonské verze pod názvem American Ninja Warrior, z níž se vybraní soutěžící následně účastní turnaje v Japonsku. (ČSFD)
  • Existuje aj ženská verzia Ninja Factoru, ktorá sa viac sústredí na obratnosť a rovnováhu. (Amityville)
  • Od roku 1997 soutěž dokončili pouze 3 lidé, a to ve 4. klání 16. října 1999 lovec krabů Kazuhiko Akiyama (číslo 86), v 17. klání 11. října 2006 rybář Makoto Nagano (číslo 99) a ve 24. klání 1. ledna 2010 prodavač bot Yuuji Urushihara (číslo 93). (Rominator)

Reklama

Reklama