Kamarád taky rád

Ide len o sex

Komedie / Romantický

USA, 2011, 105 min

• predators

Dle začátku se zdá, že budeme svědky přinejmenším dvou dějových linií, inu to by bylo asi na naše akční mozky bylo moc. A tak jsme nuceni sledovat roztomilý páreček, kterému to náramně klape v posteli, perfektně si rozumí a je nad slunce jasné, že ti dva jsou si duší i srdcem spřízněni. Jo, my to víme od 10. minuty, ti dva se k tomu musí dvě hodiny prospat. Nic zábavného pod sluncem, no ale extrémní zklamání to taky nebylo... 45%(22.7.2012)

Will Gluck završuje hattrick výtečných romantických komedií. Nebojí se sprostších slov, odvážných scén a výborných popkulturních odkazů a vychází mu to na jedničku. Zatím ještě na jedničku s mínusem, ale v žánru už je jako doma. V kadenci vtipů nepolevuje a romantická vyznání mu jdou jako málokomu (už viz nedoceněná Easy A). A když ty vtipy v chemií prostoupených dialozích solí Justin s Milou a nahrávají jim dokonale obsazené vedlejší postavy, je divácká spokojenost na maximu. Přestože tak jde v důsledku o tematicky nejméně osobitý Gluckův počin, je paradoxně technicky i tempem nejlépe zvládnutý. Slabších 90% já taky rád.(25.9.2011)

Jasne že to tu už bolo, ale je to natočené štýlom, pri ktorom sa skrátka nedá nudiť. Herecké obsadenie je lepšie ako Reitmanov Kutcher s Natálkou a dokonca to mi to príde aj trošku dospelejšie. Skrátka prirodzenejšie. Fajnové dialógy, ktoré majú šťavu, sú dynamické, zábavné, trefné a nenudia. Rovnako ako hlavný herci, ktorý to zahrali perfektne. Na Milu Kunis sa kuká nádherne, však je aj na čo a sympaťák Timberlake je rozhodne veselší a vtipnejší ako Kutcher v No Strings Attached. Skratka zase mix, ktorý tu už bol, ale zase podaný inak a tento krát príjemne na vysokej úrovni. 89% - 4*(26.1.2012)

První desítky minut jsem si myslel, že Michael Bay změnil žánr. Tak rychlý sled scén a situací je na romantickou komedii docela nezvyk. Po nemastném neslaném Hlavně nezávazně nicméně přichází letos už druhý přírůstek do hodně hubené rodiny podobně laděných jednohubek (pomůžeme si bez citů pod peřinou). A má jeden velký trumf. Justin Timberlake a Mila Kunis si totiž sedli jak prdel na hrnec. Jejich chemie je parádní, taková tu zase dlouho v daném žánru nebyla. Působí nesmírně svěže, přirozeně. Konverzační romantika má neuvěřitelné tempo, Kunis nadprůměrnou vyřídilku, Newyorčanka za hošana z LA dokončuje věty a naopak, pošťuchují se popkulturními odkazy, zesměšňují romantická klišé.. A ještě u toho vypadají dobře!! Konec už je bohužel klopýtavý, přesto za 4*..(5.10.2011)

Osvěžující, chvalitebně zábavný snímeček, jenž si neklade za cíl nic víc, než pobavit diváka v romantických intencích. Herecké duo nepřekračuje škatulky žánru, nicméně působí docela sympaticky. Přidružený Woody Harrelson je však jednoznačně překonává, škoda, že je ho na obrazovce tak málo. Friends with Benefits se může tvářit jako satira, jenže jak se chýlí ke konci, stává se čím dál víc tuctový. Jako romantickému filmu mu to sice nemůžeme neústupně vyčítat, ale drobný opar zklamání popřít nelze. 6/10(27.11.2012)

• - V romantickém filmu, na který se Jamie (Mila Kunis) s Dylanem (Justin Timberlake) dívají, hraje Jason Segel, se kterým si Mila Kunis společně zahrála ve filmu Kopačky (2008). (Born2BeAlone)

• - Ve scéně, kdy Jamie (Mila Kunis) na letišti vyzvedává Dylana (Justin Timberlake), bere si od jednoho z poslíčků ceduli se jménem O. Pederghast. Stejně se jmenovala postava z dalšího Gluckova filmu Panna nebo orel (2010). Zmíněnou postavu ztvárnila Emma Stone, která si zahrála i v tomto filmu. (Frki16)

• - Shaun White je snowboardistou nejen coby filmová postava, ale i ve skutečném životě. (Geriel)