Kamarád taky rád

Friends with Benefits

Ide len o sex

Komedie / Romantický

USA, 2011, 105 min

|| Scenár: Keith Merryman, David A. Newman, Will Gluck, Harley Peyton | Hudba: Halli Cauthery | Produkcia: Liz Glotzer, Marti Shafer, Will Gluck, Jerry Zucker, Janet Zucker | Distribúcia: Sceen Gems | Štúdio: Castle Rock Entertainment | Rozpočet: 35 miliónov $ | Tržby: 111,402,754 $ || Živočíšne svieža prvá pólka je viac než prekvapujúco zábavná, neokukaná ústredná dvojica viac než príjemná. Ako bonus, konečne ukážkové iskrenie i v spálni. A nesklamú ani vtípky vo forme ANTIapple reklamy na iPad (ticho súhlasím s nedomakanosťou giroskopu vo všetkých "i" výrobkoch vo vodorovnej polohe) a zámernému propagovaniu konkurenčnývh topákov, ako je Win7 Touch, SE VIVAZ, Sony Vaio a tak ďalej... Späť k filmu: Druhá polovica podlieha krutému šablónu, a ukopáva celý cirkus do hrobu. Je to škoda, pretože sa to vymykalo bežnosti na 5 hviezd od podobných kusov...(8.9.2011)

O poznání podbízívější, než nedávno viděné Morning Glory a zde by se dalo najít poměrně dost známých ''klišé'' , která se v souvislosti s romantickou komedií často zmiňují. Avšak díky rychlým a chytře napsaným dialogům, se mužně vyhlížející Mila vlastně vymyká. Připočtěme spolehlivě famózního Woodyho a rovněž letošní No Strings Attached se může jít bodnout (na Natálii to neplatí!:) - 70%.(25.11.2011)

• Renton

Scénář: Keith Merryman, David A. Newman, Will Gluck .. A cenu za nevkusnou romantickou komedii získává - obálka se otvírá - Friends with Benefits na děleném místě s No Strings Attached. Takhle ne. Snaha se (sexuální) otevřeností vyhnout vztahovému klišé a jet po jiných kolejích nefunguje, protože to obé končí po snůšce otřelých momentů zase tak tuctově trapně.(1.10.2011)

• cukorek

Tento film by som zaradil len k romantickým, pretože nejak vtipných a komických situácii v ňom nebolo aspoň nie pre mňa. Klasický príbeh dvoch mladých zaľúbených ľudí. Ak si spomeniem na film Zámena (Jennifer Aniston a Jason Bateman) tak to bolo podstatne zábavnejšie. Negatívne na mňa pôsobilo aj pospevovanie (Justin Timberlake), myslím že spievanie mu ide lepšie ako herectvo, ale ako sa hovorí koľko ľudí toľko chutí. U mňa nepochodil.(23.1.2012)

Jasne že to tu už bolo, ale je to natočené štýlom, pri ktorom sa skrátka nedá nudiť. Herecké obsadenie je lepšie ako Reitmanov Kutcher s Natálkou a dokonca to mi to príde aj trošku dospelejšie. Skrátka prirodzenejšie. Fajnové dialógy, ktoré majú šťavu, sú dynamické, zábavné, trefné a nenudia. Rovnako ako hlavný herci, ktorý to zahrali perfektne. Na Milu Kunis sa kuká nádherne, však je aj na čo a sympaťák Timberlake je rozhodne veselší a vtipnejší ako Kutcher v No Strings Attached. Skratka zase mix, ktorý tu už bol, ale zase podaný inak a tento krát príjemne na vysokej úrovni. 89% - 4*(26.1.2012)

• - Když Dylan (Justin Timberlake) a Jamie (Mila Kunis) přijedou do domu jeho otce a vítají se s jeho synovcem, v jednom záběru vyndá Jamie ruce z kapes a dá je za záda, avšak v dalším je má opět v kapsách. (Agita)

• - Na začiatku, keď Jamie (Mila Kunis) čaká na letisku Gerreta (Justin Timberlake), vypýta si od ľudí tvrdý papier, na ktorý napíše jeho meno. Následne jej z rúk odfúkne obyčajný papier. (AdamCritic)

• - Snímek získal dvě nominace na cenu Teen Choice Award. V kategorii letní filmová hvězda byli nominováni jak Justin Timberlake, tak Mila Kunis. (pan Hnědý)