Kamarád taky rád

Friends with Benefits

Ide len o sex

Komedie / Romantický

USA, 2011, 105 min

Celkem příjemná komedie, od které dostanete přesně to, co čekáte. První polovina se mi líbila o hodně víc než ta druhá. Byla zábavná, příjemná, ani té romantiky tady nebylo zase tolik. Navíc opravdu sympatická hlavní dvojice, která diváka baví a Justin dál přesvědčuje, že herecký talent opravdu má. Ovšem v druhé polovině už se to všechno přepne to toho známého stereotypu. Předvídatelný děj plný klišé a humor se začne pomalu vytrácet. Ale jo, třetí film v tomto roce s podobnou tématikou (Hlavně nezávazně, Láska a jiné závislosti), z této trojice mi Kamarád taky rád rozhodně vychází jako vítěz.(25.8.2011)

Svěží romantická komedie s dvojicí, mezi kterými funguje nejen chemie, ale i jejich dobře vypointované dialogy. Mila Kunis je totálně k sežrání a to i s těmi jejími ďábelsky velkými bulvami. Hlavní vyhodou filmu je jeho nadhled nejen nad samotnými herci (Justin zpěvák), ale i nad NY a různými cameo rolemi. Co víc chtít? Zasmál jsem se a nenudil, což byl viditelně účel a jestli to celé má smysl? Jestli má cenu mít dobrého kamaráda s kým spíte? To nechme asi na osobní zkušenosti každého z nás... (ale jestli vedle mě bude Mila někdy ve spodním prádlem říkat, jak jí chybí sex, tak do toho nejdu... až na pátém rande, přeci;-)).(15.11.2011)

Will Gluck završuje hattrick výtečných romantických komedií. Nebojí se sprostších slov, odvážných scén a výborných popkulturních odkazů a vychází mu to na jedničku. Zatím ještě na jedničku s mínusem, ale v žánru už je jako doma. V kadenci vtipů nepolevuje a romantická vyznání mu jdou jako málokomu (už viz nedoceněná Easy A). A když ty vtipy v chemií prostoupených dialozích solí Justin s Milou a nahrávají jim dokonale obsazené vedlejší postavy, je divácká spokojenost na maximu. Přestože tak jde v důsledku o tematicky nejméně osobitý Gluckův počin, je paradoxně technicky i tempem nejlépe zvládnutý. Slabších 90% já taky rád.(25.9.2011)

• Jordan

spamätajme sa, ľudia! tento film je jedna veľká, jalová reklama na rýchly životný štýl, na new york, na reklamu, na to, že je v pohode byť z rozvrátenej rodiny, je to jeden veľký bezduchý kolotoč pekných tvárí a telíčok, ktorý si sám (prepáčte mi za výraz) serie do huby, keď si robí srandu s lacnej romantiky a klišé okolo vzťahov a filmov na podobnú tému, len aby sa stal ukážkovým príkladom jedného z nich; predvídateľné, očakávateľné, málo vtipné, nasilu "pohodové" a dojemné, s jediným kladom v postave (alebo skôr hereckom prevedení) woodyho a jenny a tiež treba uznať, že mila je riadny kunis! inak strata času, radšej si nájdite svojho vlastného kamoša s výhodou a tu hodinu a trištvrte presexujte;(30.5.2012)

Friends with Benefits bych pomyslně rozdělila na dvě části. První část je úžasně svěží a zábavná takovým tím nevtíravým způsobem. Romantiky je tu poskrovnu, spíš se tvůrci zaměřují na opravdové přátelství mezi dvěma lidmi. Mila je prostě milá a Timberlake vůbec není tak otravný, jak často působí. Ale pak přijde část druhá a film zabředne právě do těch vod, kterých se v první části tak štítil. Dojde na porvchní emoce, klišé a stereotypy a samozřejmě nesmí chybět rodinné drama. Je zatraceně velká škoda, že film do finále nedoplul na stejné vlně, na které i začal. 1. část - 80%, 2. část - 50%.(16.8.2011)

• - Dylan Harper (Justin Timberlake) nosí ve filmu hodinky Breitling Chronomat B01 a řídí Alfu Romeo Spider. (Roland Sands)

• - Závěrečnými titulky snímek nekončí. Následuje scéna, ve které Justin Timberlake a Mila Kunis sledují nepovedené scény z fiktivního romantického filmu, který se předtím ve filmu objevil. (Olafa)

• - Po filmech Bílí muži neumějí skákat (1992) a Poloprofesionál (2008) se jedná již o třetí film, ve kterém postava Woodyho Harrelsona hraje basketball. (TheBalrog)