Kamarád taky rád

Ide len o sex

Komedie / Romantický

USA, 2011, 105 min

• Renton

Scénář: Keith Merryman, David A. Newman, Will Gluck .. A cenu za nevkusnou romantickou komedii získává - obálka se otvírá - Friends with Benefits na děleném místě s No Strings Attached. Takhle ne. Snaha se (sexuální) otevřeností vyhnout vztahovému klišé a jet po jiných kolejích nefunguje, protože to obé končí po snůšce otřelých momentů zase tak tuctově trapně.(1.10.2011)

• cukorek

Tento film by som zaradil len k romantickým, pretože nejak vtipných a komických situácii v ňom nebolo aspoň nie pre mňa. Klasický príbeh dvoch mladých zaľúbených ľudí. Ak si spomeniem na film Zámena (Jennifer Aniston a Jason Bateman) tak to bolo podstatne zábavnejšie. Negatívne na mňa pôsobilo aj pospevovanie (Justin Timberlake), myslím že spievanie mu ide lepšie ako herectvo, ale ako sa hovorí koľko ľudí toľko chutí. U mňa nepochodil.(23.1.2012)

Friends with benefits, to je jasně čitelná rovnice. Sex bez citů a jakýchkoliv závazků. „Problém“ (však) nastává, pokud se (časem) dostaví city. Kdo by to byl (před shlédnutím) řekl, že tahle tuctovka (předem určená k pošlapání a rozcupování? a (ne)jeden by si myslel, že na ní nenechá jednu nit suchou) bude v mnohém pravdivější a upřímnější než snímek http://www.csfd.cz/film/265642-blazniva-zatracena-laska/, který jsem si střihnul včera a notně si tím pokazil pohodový večer. Zásadní rozdíl je v tom, že snímek W. Glucka si na nic nehraje, je bezprostřední, odsejpá (přesněji řečeno v prvních 2/3), nechybí nadhled, nesnaží se poučovat, moralizovat a jako bonus to ústřednímu duu Kunis – Timberlake náramně šlape a dvojice se bryskně doplňuje. Na což si v případě Justina (ve světle lehce podobných rolí) začínám pomalu zvykat a přestává mě (to) již překvapovat, v případě Mily je to příjemné zjištění (překvapení). Takže: u mě dobrý a to je už od nepaměti za 3*. To i přes fakt, (který zde více než výstižně popsal uživ. O*R*I*N). Na druhou stranu, i to je život. Byť pravda, dalo se k tomu ROZHODNĚ dojít s větší invencí a nadhledem a nikoliv udýchaně doklopýtat, včetně konce, vystřiženého jak z Love Actually. Přesto (v rámci žánru) já byl (převážně) spokojen a tak budu (pro tentokrát) spíš chválit. P.s. Woody Harrelson, to je kapitola sama pro sebe. Jasný důkaz toho, že není malých rolí, pouze malých herců. S ním bych snad i na ten „lov kunďáků“ zašel :-) Ikdyž, přeci jenom bych dal přednost „buchtičkám „ (přičemž, né nutně, těm krémovým). 70%(25.11.2011)

Kamarád taky rád je chvílemi....hlavně ze začátku...takovou trapnější komedií, ale pak začne perlit jednu úžasnou scénu za druhou, které neměly chybu. Mila Kunis a Justin Timberlake fungují výborně a Woody Harrelson v roli gaye je naprosto boží. Ve výsledku je to taková neortodoxní romantická komedie, která příběhově jde jasným směrem, ale to mi vůbec nevadí. Přemýšlel jsem, jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky, ale nakonec jsem dal čtyři. Kvůli několika scénám stojí za to tuhle komedii vidět.(19.2.2012)

Romantická komedie, kde si lze užít fajn konverzaci s příjemnou hlavní dvojicí natolik, že vám podstrkovaná aureola amerického způsobu života, jako toho nejlepšího možného (samozřejmě za nezbytného dosazení fakt "cool" gaye), ani nezpůsobí mimovolné ohrnutí spodního rtu... Jen ten název českého distributora, ten dokáže odradit!(5.11.2012)

• - Ve scéně, kdy Jamie (Mila Kunis) na letišti vyzvedává Dylana (Justin Timberlake), bere si od jednoho z poslíčků ceduli se jménem O. Pederghast. Stejně se jmenovala postava z dalšího Gluckova filmu Panna nebo orel (2010). Zmíněnou postavu ztvárnila Emma Stone, která si zahrála i v tomto filmu. (Frki16)

• - Ve všech scénách, kdy Dylan (Justin Timberlake) létá letadlem, mluví o letecké nehodě, kdy přistál kapitán letadla Chesley Sullenberger s letounem Airbus A-320 na řece Hudson. V jednom záběru je možné všimnout si , že si Jamie (Mila Kunis) prohlíží stránku Chesleyho Sullenberga na wikipedii. (Cheeker)

• - Tvůrci filmu spolupracovali s firmou Sony, díky čemuž je možné značku zahlédnout na mobilních telefonech, televizích, monitorech a noteboocích. Ve většině filmů přitom protagonisté používají produkty firmy Apple. (Cheeker)