Dům na konci ulice

• USA House at the End of the Street (více)

Tajemství čeká na své odhalení. Jennifer Lawrenceová v hlavní roli amerického hororu. Rozvedená Sarah (Elisabeth Shueová) se nastěhuje se sedmnáctiletou dcerou Elissou (Jennifer Lawrenceová) do domu na kraji lesa. Nejbližší obydlí na konci ulice má být prázdné po rodinné tragédii (dospívající dcera v něm zabila oba rodiče), ale Elissa zjistí, že tam žije bratr vražedkyně Ryan. Starostlivá Sarah okamžitě vidí v samotářském chlapci nebezpečí, ale přesto mezi Elissou a Ryanem přeskočí jiskra a vzniká náznak romantického vztahu. Tajemství domu na konci ulice, o němž nikdo nemá tušení, čeká na své odhalení... Snímek Dům na konci ulice (2011) vznikl podle námětu známého režiséra Jonathana Mostowa (mj. Ponorka U-571, Terminátor 3), ale hodně dluží především klasickému Hitchcockovu hororu Psycho. Představitelka Elissy Jennifer Lawrenceová (nar. 1990) už sice měla za sebou svoji průlomovou roli Ree, starající se o své sourozence, v nezávislém filmu Do morku kosti (uvedeném na MFF v Karlových Varech pod originálním titulem Winter's Bone), zasloužené postavení hvězdy jí však přinesl až následující snímek, divácký hit Hunger Games. Roli její matky vytvořila Elisabeth Shueová, známá především rolí prostitutky z dramatu Leaving Las Vegas (1995). (Česká televize)

beba789

Takže film House at the End of the Street očekávám už dlouho a to hlavně díky Jennifer Lawrence,která mě poprvé uchvátila v X-Menech a poté v Hunger Games.Poté co vyšlo první hodnocení ,tak moje očekávání opadlo.Po 14 dnech konečně vyšli titulky a konečně se to dalo shlédnout.A film se povedl!Hezky to graduje,lekne te se u toho a to,co celý film čekáte a říkáte se že to je jasný co to bude tak to není!Zápletka,podle mého,celkem originální.Jennifer opět dokonalá a to samé můžu říct o Thieriotovi,který se ne moc dobře předvedl v Vem si mou duši (tragédie).Sečteno.80%. ()

Hanys_

Thrillerová jednohubka, u které je od začátku (nejdéle po 20 minutách) jasné, jak to vlastně bude dál. Jennifer je pro tyhle průměrné fláky škoda, její roli mohla hrát kdejaká seriálová pipka. 4/10 ()

kedl

Hodně otřepané téma se kterým se Dům na konci ulice snažil prosadit, nevyšlo. Alespoň, že ty natřásající se bochánky Jennifer Lawrence stály za tu hodinu a půl nudy. ()

dopita

Průměrný horor s imbecilními dialogy a nelogickými zvraty, kterému se ale nedá upřít solidní práce s napětím. Béčko jak vyšitý. ()

MareT.

Nic, co jsme neviděli předtím. Nic, co by stálo za rozhovory typu "Včera jsem viděl zajimavý film s fajn pointou..." Ta pointa je celkem fajn (ale předvídatelná), ale jakákoliv snaha navodit hororovou atmosféru selhává na plné čáře. ()

Sancty

Posledná tretina filmu by obstála ako slušný kraťas, nebyť tej prázdnoty pred ňou. Pointa celkom prekvapila, funkčná ľakačka vyľakala, hlavná predstaviteľka oko potešila. ()

provitamin

Horor skôr pre tínedžerov, s predvídateľným happy-endom, ktorý nezachráni ani Lorencka. Navyše toho bu-bu-bu je strašne málo a najhroznejší záporák je len jeden narušený mladík z domu na konci ulice, ktorý v najsamhroznejšej scénke zavrie Lorencku do pivnice, keď mu vlastne do tej pivnice vlezie zvedavá Lorencka sama, keď logicky ide sama na opustené tmavé miesto. Ach jo, starý dobrý James Wan. ()

Pat.Ko

Keby som vedel, že ide viac o thriller než o horor, tak možno by som nebol taký sklamaný a bol by som aj za 4 hviezdičky. Prvá časť filmu je rozhodne lepšia ako tá druhá, lebo je tajomná, proste mal som iné predstavy o vývoji filmu, nechcem to spoilerovať, možno pochopíte, keď to sami uvidíte. Veľké plus tohto filmu je bez rečí Jennifer Lawrence, taktiež Max Thierot nebol zlý. Od tohto filmu veľa nečakajte a možno sa budete baviť. 6/10. ()

Erinye

Laciný, nezajímavý thriller. V první polovině se děj nepříjemně vleče, a divákovi nezbyde než si položit otázku, co tím chtěl básník říci. K tomu méně známí herci, a na propadák je zaděláno. Nemluvě o tom, že na počátku filmu, kdy došlo k vraždě rodičů mladou dívkou, což mi přišlo značně groteskní, jelikož se dosti nepřirozeně potácela, vlasy shrnuté do obličeje, jako postavy/duchové, které známe z asijských hororů. Naopak druhá polovina filmu mě svým nečekaným rozuzlením, příjemně překvapila. Jen hlavní hrdina/postava byl neslaný, nemastný a na jeho místě, bych si dokázala představit nadanějšího herce. Vyslovená ztráta času to nebyla, ale rozhodně to není film, který bych si pustila znovu. ()

Zero_Signal odpad!

Tento film neponúka absolútne nič. Nič v ňom nefunguje, nemá v sebe štipku filmového umenia, dokonca v ňom nefungujú ani tie lacné jump scares, ktoré zvláda prvák filmovej fakulty. Maximálne premrhaný čas, ktorý mi už nikto nevráti. PS: Jennifer Lawrence je herečka na mimoriadnej nízkej úrovni, a to, že má Oscara za herectvo, len hovorí o kreditibilite tých sošiek. ()

cmenda

Tohle dílo jsem vyděl zcela náhodu, a musím říct že to nebylo vůbec zlé možná po delším rozboru bych tam něco našel ale jinak spokojenost. ()

sona123

Jennifer Lawrence nedávno dostala za Terapii láskou Oscara a myslím, že až se jednou bude dívat zpět na svoji kariéru, na tenhle film si ani nevzpomene, nebo pokud ano, ne s radostí a pýchou. Byl to přiblblý horor pro teenagery a kromě Jennifer nestál za shlédnutí. Přitom potenciál byl dobrý a začátek byl slibný. Škoda. ()

Kejf.

Obsazeni zajistilo trojku, jinak bych smyslela daleko hur... Bohuzel je opet pribeh slatanina x filmu dohromady, ale taky co dneska cekat... ()

janabel

Film mě vtáhl do děje hned na začátku, no a na konci mě s nečekanou silou a s velkým překvapením propustil. Vůbec jsem na to, díky tady tomu hodnocení, nebyla připravená. Čekala jsem něco nudnýho a prostýho, ale naopak v tomto žánru jsem po dlouhé době uviděla opravdu dobrý film. Měl totiž logický děj, napětí, postavy nebyly úplně slaboduchý, nebylo v něm také zbytečně plno mrtvol a lekačky byly opravdu lekačky. Takže pro mě velká spokojenost. ()

Ollie235

Mně to tak špatné nepřišlo a i když nakonec hodnotím ,,pouhými" třemi, dobré pocity převažují. Jennifer Lawrence na tuhle roli asi úplně pyšná nebude, ale musím uznat, že jak ona tak i další herci mi zde seděli. Stejně tak mě poměrně zaujal i příběh. Největším mínusem je přebytek zvratů - natřikrát překroucené vysvětlení ke konci dobrotu opravdu nepřineslo. Jinak ale průměrný thriller, který neurazí. ()

Wancohoff

vobec nie spatny thriller, prva polovica celkom dobre neodhadnutelna (ako to vlastne je atd), no potom to uz je rutinna zalezitost.pobehujuca bodnuta matka,pobehujuci dostrielany vrah, odomknutie dveri klucom ked z druhej strany je dalsi kluc, utekat 10 mil lebo auto asi uz nenastartuje ked ma rozbite svetlo a celne sklo,rozbit kladivom sklo na dverach aby som sa dostal K vrahovi ale kladivo si dalej nevzat... atd atd ... ale pohodaaaa sme v horore...50% ()

Standic1

Horor? To snad radši ani ne..., ale je to docela průměrný, koukatelný thriller s velice sympatickou hlavní herečkou, která díky bohu jen hystericky nekřičí a nedělá hlouposti, ale dělá smysluplné věci jako každý normální člověk, a proto se vám její role určitě líbit bude. Příběh je naprosto standardní, a i když je zde zajímavé odhalení, tak při dnešní záplavě podobných filmů vás extra nepřekvapí, ale na druhou stranu rozhodně neurazí. ()

Steel32

Čekala jsem to mnohem horší. Myslím, že označení horor se k tomu zrovna nehodí a ani to přesně tak nebylo myšleno. Začátek sice vypadá jako většina hororů - tragédie v domě, tenhle zavraždil tohohle a tohohle, můžeme se sem nastěhovat, protože se stala vražda..znáte to. Kupodivu to tak ale nepokračovalo. Dobře není to nic co by oslnilo a dostalo mě do kolen, ale jako oddychový thriller celkem povedené. Musím přiznat, že konec mě celkem překvapil. ()

majo_svk

Dom na konci ulice je zlým snom (nechápať nočnou morou), v ktorom si prajete, aby čo najskôr skončil a ak je to možné bez psychickej ujmy. Ide naozaj o otrasný, nudný, ba až debilný film, v ktorom zaujme jedna pekná lakačka a nič viac. Dialógy sú tak blbé, že museli vzniknúť do 10 minút. Postavy sú nevýrazné a je úplne jedno, kto, kedy a ako zomrie. Prvú polovicu filmu umierate nudou a máte chuť to vypnúť. V druhej časti to začne pripomínať horor s nejakou tou atmosférou a dynamikou. Napätie sa stupňuje a záver sa snaží vyťažiť maximum, no to na solídny hororový zážitok nestačí. Po dobrom horore sa má človek báť aj vlastnej babičky. A nie sa s úsmevom na tvárí chytať za hlavu. Ak máte možnosť si vybrať iný film, tak neváhajte. Dom na konci ulice je úsmevný film ukazujúci, že natočiť a ponúkať divákovi, sa môžu aj sračky. ()

Hladové hry bourají statistiky

Hladové hry bourají statistiky

26.03.2012

To jsou opravdu pozoruhodná čísla. Adaptace bestselleru Hunger Games zlomila o víkendu hned několik rekordů. S odhadovanými tržbami kolem 155 milionů dolarů jde o nejúspěšnější březnovou premiéru… (více)