Somrák s brokárnou

• Kanada Hobo with a Shotgun (více)

Ďalší projekt založený na Grindhouse traileri s rovnakým názvom. Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, kde zákon so spravodlivosťou podliehajú zločinu a násiliu. Proti skorumpovanému policajnému štátu sa postaví jeden bezdomovec s brokovnicou, ktorý na ceste za spravodlivosťou postrieľa zopár skorumpovaných policajtov, pedofilného Santa Clausa a mnoho iných chrapúňov. (ČSFD)

TheRaven

Ježíš Kristus, Johanka z Arku a Rutger Hauer; to jsou lidé, kterým už došla trpělivost a pokusili se něco změnit. Společnost je zkažená, vždycky byla a nejspíš bude až do doby, kdy se zahubí. Odjakživa se objevují knihy, traktáty, dramata i komedie, básně a další literární díla, která tuto neustávající dekadenci kritizují. Ve dvacátém století příšel film a také v něm se toto téma úpadku objevuje poměrně pravidelně. Nikdy to nikoho příliš nezajímalo. Dnes, v roce 2011 přichází zlom, na scéně se objevuje poslední nezkažený hrdina, poslední kdo ještě neztratil zbytky lidství, kdo si cenní života a světa kolem nás. Přichází Somrák s brokárnou a pokouší se spasit poslední zbytky světa. Jediný, kdo mu v tom může pomoct, je prodejná dívka Abby. Nechte se překvapit, jestli se jim to podaří. Hobo with a Shotgun je nedrsnější, nejkrvavější a nejšílenější reflexe na zkaženou společnost vůbec. Nakonec snad i jedna z nejlepších. Rutger Hauer je dokonalý spasitel, nechybí několik vtipů, vážných scén, uřezaných hlav, ustřelených koulí, vyhřeznutých střev a nakonec tvůrci neopomněli ani dokonalou montáž, která nemůže chybět v žádném kvalitním filmu. Lidský život ztratil cenu, kreativita a umění spočívá v tom, jak co nejoriginálněji zabít. To je ten pokrok, o který se snažíme. Karim Hussain (Subconscious Cruelty) coby hlavní kameraman nezklamal a Hobo mu může poděkovat za výborný vizuál. Rozhodně doporučuji. ()

Le_Chuck

Trochu osemdesiatkovej punkovej anarchie, trochu moc krvi a jeden pometený HoboHauer čo celý čas mele o kosačke. Záporáci luxusní, štylizácia detto, ale akosi sa nám kamsi podel hrdina a do konca filmu ho nebolo. Nemastná neslaná Troma za pade. 50% ()

Niktorius

Na Hobo with Shotgun mě mrzí jen jedna věc - vzbuzuje ve mně totiž akutní touhu vidět všechny ty tromárny a jiná úchylná osmdesátková béčka, které Eisenerovi stály za vzor a na něž jeho film s fanouškovskou láskou vzpomíná, ale dopředu je mi jasné, že vlastně žádný z nich nebude tolik atmosferický, zábavný a sofistikovaný. Tvůrci Bezďáka s brokovnicí sice neupřednostnili atraktivitu před autentičností tolik jako Rodriguezovi hoši v Machetovi a v Planetě Terror (kde se vesele používají digitální triky a dokonce i umělé poškození filmového pásu je využito jako efektní stylistický prostředek), ale i tak je přes polo-amatérský look výsledku vidět, že za kamerou stáli talentovaní filmaři, jakým na rozdíl od většiny osmdesátkových béčkařů smysl pro řemeslo nechybí. Vzhledem k bezprostřednímu zážitku to ovšem lze těžko brát jako výtku. ()

Faustka

Považuji se za běžnou divačku, proto tedy hodnotím Hobo with a Shotgun s náležitým nadhledem, protože svět je už tak dost zahlcenej sračkama; a ani příchod nového Mesiáše na tom nic nezmění. Ale přece jen je to v něčem pro mě přínosné - nebudu se bát medvědů. ()

Wacoslav1

Zajimavej ulet film zhruba splnil co jsem od nej cekal poradnou davku silenosti absurdniho humoru a krvavyho nasili je to zjevna pocta podobnym hardcorum ktery se delali v 80 letech i ta hudba a atmosfera na to odkazuje par masakru je fakt nekompromisnich (upaleni skolniho autobusu plnyho parchantu jednoznacne vede) zaporaci jsou spravne ujety akorat ten zacatek neni nic moc pak uz se to rozjede a i kdyz jsem videl i vic hardcore filmy tak sem spokojenej moje zvracena dusicka se opet trochu radovala a PS HAUER JE BOREC!!!!! ()

petero

Hobo with a Shotgun je po Machete ďalší vydarený prevod trailer to film. Po kraťásku som celovečerák ktovieako s nadšením neočakával, podobne ako pri Machete, ale z úplne iného dôvodu, výsledok je nakoniec výborný a to si Eisener na rozdiel od Rodrigueza vystačil iba s Rutgerom Hauerom. Už Treevenge naznačil kvalitatívne zlepšenie v rámci réžie a celovečerákom Hobo with a Shotgun to len potvrdil. I keď Hobo nie je až tak zábavný ako Machette, rozhodne je vizuálne až komixovo štýlový, nápaditý, poriadne čiernohumorný, masakrálne krvavý a Jason Eisener je v týchto momentoch ako ryba vo vode. Vo chvíli keď sa Hobo dostane k brokovnici nasleduje nezastaviteľné inferno, ktoré šlape ako po masle až do konca. Tie scény s čiernobielymi mafiánmi na korčuliach a obrnenými zabijákmi nemajú chybu a tam kde sa v normálnej produkcii haltuje, tu sa s oduševnením drtia prsty. Skrátka, Hoba som zhltol ako malinu. ()

Phobia

Babo, raď! Jak mám tuhle ryzí úchylárnu oznámkovat? Děj absurdní a zvrácený, s logikou a věrohodností se scénář vůbec nepotkal a celkově je "Hobo with a Shotgun" nadějným aspirantem na Zlatou vagínu pro peachovinu roku, ne-li celé uplynulé dekády. O čem že to vlastně je? Obézní houmles touží po sekačce na trávu a z nějakého důvodu považuje za dobrý nápad na ni vyžebrat finance ve městě, kde jsou morálka a soucit neznámými pojmy, vše je podřízeno zákonu silnějšího a slabší krvácejí na ulicích. Pokud si užíváte koupel v tělesných tekutinách, jásáte při pohledu na utržené končetiny, s oblibou kopáte do odseknutých hlav a voní vám flambovaný dorost, nejspíš tomuhle dílku bez váhání napaříte pět hvězdiček a pustíte si ho znova. Ale mně přece jen vyhovuje střízlivější a méně okázalý boj se zločinem, mnohem víc si vychutnám prosté stisknutí spouště Paula Kerseyho, než tenhle cirkus létajících tkání, úlomků kostí a vyvržených vnitřností. Rutgerovi bych jednu hvězdičku přišila, i když je na bezďáka dost vyžraný a našlo by se pár důvodů, proč přihodit druhou, ale prdím na to. Tohle prostě nebyl film pro mě, na to nejsem dost zvrhlá, howgh! ()

darkrobyk

Tak to byl zase jednou masakr. Viditelná pocta 80.letům (hudba, barva, stylizace, námět) s maniakálním R.Hauerem, co čistí město od sajrajtu - brokovnicí. Tenhle snímek vás buď pobaví, nebo ho pošlete do kopru. Jasně, nejde o žádné veledílo a odkazů na různé filmy najdete spousty, ale o to zřejmě tvůrcům šlo. Já už se dlouho takhle nezasmál! Kdepak jinde uvidíte ohoblovovanou ruku sekačkou na trávu jejíž zbylý pahýl dokáže propíchnout trýznitele a ještě zvednout kanálový poklop? Ani v zombie opusu od Jacksona! ()

Hrabka

Chápu obě strany, ty kterým se to líbí i ty kteří to výslovně odsuzují. Je to dost rozporuplný film. Můj názor na tuhle "šílenost" je asi někde mezi. Určitě z toho nejsem nějak vyplesknutý, ale ani to úplně neodsuzuju, protože některý momenty se povedly. V celkovým pohledu je to docela sračka, ale najdou se tam místa, která stojí za to a dokážou velmi zaujmout. 55% ()

hippyman

zvrhlost, nechutnost, brak. no co taky čekat od tvůrce krátkometrážní vánoční ujeťárny jménem Treevenge... ale tady už byly ty krvavé hry bez hranic i na mě trochu moc... přesto místy pobaví. na kvality Mačety ale brokárna zdaleka nedostřelí... 50%. [2. wayFUCKý HD FEST] ()

GilEstel

Jeden z filmů, které jsme měli s přáteli vytypovaný pro půlnoční „hororovou“ projekci na MFF v Karlových Varech. Leč po lístcích se zaprášilo okamžitě a měli jsme smůlu. Od té doby zůstal Somrák s brokárnou v mé mysli, jako jeden ze zajímavých filmových typů. ____ Po shlédnutí musím prohlásit, že to žádný zázrak není. Zápletka samozřejmě nula, s tím se počítalo, ale akční scény též slabý, což je kompenzováno hektolitry krve. Svým zalíbením v krvi a brutalitě má film trochu tarantinovský rozměr. Ale chybí ty stylově vypiplané Tarantinovy dialogy a humor. Zároveň film ani zdánlivě nekoketuje s myšlenkou, že se odehrává v reálném světě. Spíš mi to připomíná atmosféru řady komikových béček, kdy se něčím výjimečný hrdina v pláštěnce postaví sám na odpor bezpráví. Suma sumárum není to nic moc, ale stále lepší než LOVEC TROLŮ. 40% ()

S.Quentin QUALE

Jen stručně - pořád jsou to grinhousovské potoky hnusu, ale pro mě docela překvapivě velmi slušně stravitelné. Většinou v těchto vodách přes dvě hvězdy nejdu, tady dost slušné 3*. 69% ()

2-Xtreme

Jason Eisener má pekne šialené nápady, ale má ich toľko, že to ako celok vôbec nefunguje a pôsobí to tak akoby Hobo strielal len slepými. Proste, nie je to bohviečo a žiaľ od polovičky som to pozeral už len zo zaujímavosti a celkom som sa aj nudil. A to už je čo povedať, pretože tento bezdomovec a další týpkovci do toho bušia naplno celých 86 minút. Snaha bola viditelná(tiež aj, že si to všetci užívali) no scenár je brakovejší viac než by mal byť a uletenosť, uletenejšia než by mala byť. Rutger Hauer má The Hitchera, Jason Eisener má Treevange a my... my máme Rodrigueza, ktorý to vie lepšie(po všetkých stránkach). PS: Hlášky na minime :/ ()

Goldbeater

Film s gulema! Rutger Hauer předvádí opravdu snad nejlepší výkon své kariéry. Kam se na Hobo with a Shotgun hrabe The Hitcher. No, i když to je sporné. Je zde pár scén, které vám opravdu hnou žaludkem a bůhví čím ještě. Dá se říct, že je to takový novodobý Toxic Avenger. Skvělá odvazová řežba. Aspoň, že se dnes ještě může objevit slušný osmdesátkový masakr. ()

Snorlax

Bůh žehnej Americe ze stejného roku mě bavil nepopsatelně více, i když námět je vlastně skoro totožný. Brutální scény jsou zde málo brutální, takže milovníky drsné školy tento snímek nechá chladnými. Počet mrtvol také nijak nevybočuje z dnešního běžného standardu. Uklidit město je samozřejmě fajn nápad a člověk mu musí fandit. Jen by to chtělo i použít hlavu. Schody se zametají shora, chápu, film by sice dával smysl, ale neměl by takovou gradaci. ()

Frajer42

Tak tenhle film se neštítí naprosto ničeho. Ať už to bylo disco inferno ve školním autobuse nebo pedofilní santa klaus. Moc se mi líbilo to barevné podbarvování, které z velké části odbouralo ten béčkový smrad. Naštěstí je to celé bráno, tak nadlehčeně, že jen hlupák by to mohl cenzurovat, či zakazovat. Dialogy stály za velké hovno, ale byly mi z části vykompenzovány posledními větami před smrtí, které pronášel Rutger Hauer svým obětím, předtím než jim vystřelil mozek z hlavy. Ale co si budeme povídat, jak málo chybělo a Hobo by sekal trávníky. Naštěstí mu osud přál, sáhl po brokovnici a show mohla začít. A nebyla to ledajaká show, s tou brokovnicí se oháněl slušně, alespoň do doby, než přijeli ti dva plechoví bastardi. Bez nich bych se ve filmu obešel, všechno ostatní bylo pěkné, ovšem to nelze říct o tom co nám vcelku neznamí herci a herečky předváděli. Ale neschopnost herců je neodmyslitelnou součástí béček. Ruther Hauer byl však v roli somráka, který se rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou úžasný. Váhal jsem i nad 4*. Ale za pořádné díry ve scénáři, nedotaženou hudbu a příšerné herce to dát nemohu, i když jsem se velmi pěkně bavil. Takže lepší * * *. ()

Kudly4

Děsně ujetá hovadina, plná umělé krve z bouchajících pytlíků. Jako komedie fájn. Kdyby Molly aspoň něco ukázala, přidal bych tu 4* 8-) Zajímavost: úvodní znělka dost připomíná tu z Cannibal Holocaust (1980) ()