Studie v růžové (S01E01) (epizoda)

A Study in Pink

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2010, 1 h 28 min

Neskutečná pecka a Sherlock v takovém kabátě, zasazený do moderního světa je vynikající nápad. Benedict se do role neskutečně hodí, navíc ten konverzační dedukční mod nemá chybu. Úvodní seznamovací díl je navíc svižný, neztrácí na tempu a zápletka je velmi povedená. Závěrečná konverzačka s vrahem je třešnička na dortu, za kterou by se nestyděl ani Columbo. Na konci vyvstávají otázky do dalších dílů a především načínají střet s největším zločincem. První díl rozjel jeden z nejlepších krimi seriálu vůbec......9/10(14.12.2016)

Louie, myslím, že tohle je začátek krásného přátelství... Svižné, chytré, vtipné, atmosférické, nápadité, sexy. Britové oprášili svoje ostrovní zlato tak, že znovu oslnivě září a Sherlock už nezůstává v područí našich maminek a babiček, ale můžou z něj šílet i puberťačky. Cumberbatch a Freeman jsou trefa do černého.(12.2.2017)

Je to už pár let, co Sherlock bez okolků vpadl do mého života, aby během jednoho prchavého okamžiku postavil na hlavu všechny tradiční, zakořeněné představy o velkém detektivovi ... a hlavně: Aby už NIKDY NEODEŠEL. Byla to láska na první pohled - z mé strany, pochopitelně ... on se svým velice specifickým úhlem pohledu a neobyčejně zrychleným způsobem uvažování mou maličkost ani nezaregistroval ... logicky, neboť nepředstavuju zámek ani klíč k žádnému zajímavému případu. Nicméně ... potkal opravdového přítele - patrně úplně prvního ve svém dospělém životě ... pokud připustím, že ve všech ohledech dospěl - a pokud nebudu počítat komisaře Lestrada, který nad ním od začátku drží ochrannou ruku ... alespoň si to myslím - není to zdaleka jen o tom, kdo koho potřebuje víc. O zjevné náklonnosti jedné nenápadné, leč snaživé osůbky opačného pohlaví mluvit netřeba ... tu on sám nevnímá, zato záhadná smrt dámy v růžovém kostýmku je pro něho prioritou číslo 1 - neboť HRA PRÁVĚ ZAČÍNÁ.(30.1.2017)

Jednoznačně se připojuji k lavině pětihvězdičkového hodnocení, která se tady strhla. Převést Holmese s Watsonem do současnosti byl možná risk, ale vyplatil se. Postavám se trochu změnil slovník a pokud jde o Holmese, o něm policisté místo jako o podivínovi mluví jako o úchylovi první kategorie... Ale pořád jsou to ti staří známí. Příběh je od začátku do konce napínavý, plný neskutečně suchých hlášek a skvělých dialogů a kromě finální nervákové konfrontace mi naprosto vyrazila dech honička za taxíkem.(30.3.2016)

Neuvěřitelné převedení Sherlocka do 21. století. Neskutečný pilotní díl, jeden z nejlepších na poli seriálů, a zároveň moje nejoblíbenější epizoda - strhující, správně humorně ukočírované, a geniální! ... "Ale prosím vás, co bych si mohl myslet. Ona k vám jen večer zašla na návštěvu a zůstala přes noc. Navíc vám rovnou vytřela podlahu, soudě podle stavu jejich kolen." ... Jen žůžová to může být! Tydydudu tydydudu tyt tyt!(5.12.2016)

• - Když jdou Sherlock (Benedict Cumberbatch) a Dr. Watson (Martin Freeman) do pasti, kterou narafičili na vraha, Sherlockovi se mění účes. Na začátku cesty je rozcuchaný a na čele má pouze několik pramenů vlasů, pak se otočí a je uhlazený. To se stane, přestože se Sherlock neučesal a ani nefoukal vítr. (Krub)