Ptačí úlet

(neoficiální název)

Vtáčí úlet

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 91 min

Není to špatné. Vtipný animák. Jsou to ptáci a jak je známo, američtí ptáci nemají rádi co? Díkuvzdání přece! A tihle nejsou výjimkoou. Když se jednomu podaří dostat milost od toho dne, zdá se, že má vyhráno. Dostane se do bohaté rodiny, nosí bačkory, kouká na tv, cpe se pizzou. Bohužel je ale "Zachráněn". :D a tady to začíná. Dostanou se do stroje času, do dne prvního díkuvzdání. Samozřejmě se zamiluje... atd.. atd.. :) :) Vtipné, milé, nenáročné. Ale Shrek je prostě Shrek ;)(30.3.2014)

Konec byl trochu přitažený za vlasy, ale jinak nemůžu zhola pochopit, co tak příjemný animák dělal rok a půl nehnutě na mé flešce. Zhlédli jsme jej konečně technicky vzato zcela náhodou s předem určenými domněnkami, že nám mnoho nepřinese. Ale předsudky se změnily ve spoustu chvil zábavy a legrace, která ústila z nemožných, ale vskutku originálně vtipných pasáží filmu. Po delší odmlce animovaný příběh, který nepřevýšil slávu těch nejlepších, ale proboural se do řad daleko nad ty průměrné.(7.11.2017)

• terordemon

Priemerný animák o moriakoch ktorý cestujú časom, lebo už nechcú byť vyvražďovaní a barbarsky zjedení. Typický šablónový príbeh ktorý je plný klišé a neprináša nič nové. Ešte k tomu vykráda Avatar. A ten koniec je dobrá somarina. Ale občas som sa aj celkom zasmial. Vegetariánom sa to bude asi páčiť viac(8.4.2014)

Nenápadný animovaný film, ktorý ma prekvapivo pobavil napríklad ako onoho času Open Season, ktorý tiež nebol podávaný ako super kino bomba hit roka a zožal slušný úspech. Samozrejme na rozdiel od veľkoleposti príbehu a precíznej grafiky ako ponúkaju v Dream Works,Pixar, atď tvorcovia vsadili skôr na humor, miestami mierne absurdný, ale mne taký vyhovoval. Hodnotím kladne ako vhodnú oddychovku.(31.1.2014)

Na tento film jsem se těšila strašně dlouho, jenže do kina jsem na něj samozřejmě nemohla, když jsem chtěla originální znění, ne dabing. Ale nakonec můžu říct, že se čekání vyplatilo. Některé hlášky a scény mě opravdu hodně pobavily. Film nebyl stoprocentní, ale ono se to dalo od animáku pro děti čekat. Vadily mi tam ty "zamerikanizované" scény, které tam opravdu být nemusely. Každopádně Free Birds rozhodně splnil moje očekávání, některé hlášky si budu ještě hodně dlouho pamatovat. Škoda jen, že Owen nedabuje častějc, strašně ráda poslouchám jeho hlas ...(4.12.2014)

• - Film měl původně režírovat Ash Brannon. (Illuminare)

• - Větou: "To jsou ale Angry Birds!" indián odkazuje na hru "Angry Birds", v době uvedení populární hru na mobilní telefony. (Dracconnis)

• - Hlavní animátor navštívil v rámci přípravy na film farmu v Texasu, kde sledoval a dokonale poznal život opeřenců. (jenik71)