Ptačí úlet

(neoficiální název)

Vtáčí úlet

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 91 min

Ptačí úlet má asi hlavní a tu nejdůležitější výhodu, že jsem ho viděl po Frozen. Proto mi příběh krocanů připadl jako vlahý déšť po úmorném měsíci vedra. Bylo osvěžující vidět, že pár lidi dokáže zapojit do tvorby scénáře mozek a vytvoří příběh s několika zvraty, hromadou humoru a dobrým nápadem na závěrečné vyvrcholení. Děj rychle odsýpá a vychutnáte si i několik fakt skvělých vtipů, kterým se většina nahlas zasměje!!! A ač někteří nadávají na animaci tak ta rozhodně není tak špatná jak mnozí tvrdí. Krom toho oko a prezidentova dcerka byly hustý!!!(31.3.2014)

Ďalší z rady dobrých animákov, i keď o vtákoch ich už bolo veľa. Taký Rio sa mi páčil ešte viac. Ale späť k Free Birds. Takýto príbeh som skutočne nečakal, ja si hlavne pri animákoch veľmi obsah dopredu nečítam. Čo sa týka postavičiek, tak mohli byť viac zaujímavejšie a tiež to vyzeralo, že hlavnému hrdinovi sa pod krkom hompáľali vajcia. Tiež by som ešte skritizoval slabšiu animáciu, pri toľkých animákoch sme už videli aj lepšie prevedenia. To mi však nebráni hodnotiť najvyšším možným spôsobom, pretože som sa pri pozeraní príjemne bavil a to bolo cieľom.(16.2.2015)

Kdybych tušil, že to má na svědomí Jimmy Hayward, dost možná bych u toho raději usnul, protože Horton je náboženská agitka pro scientology a Jonah Hex je prostě mrdka, ještě že jsem to nevěděl, protože Ptačí úlet je fakt dost hustej úlet.Tuny šílených scének a úderných hlášek, z toho magora jak ho daboval Karel Heřmánek jsem sral smíchem atomový hřiby a dokonce i ten Dejdar byl zase zpátky tak, jak já ho rád.Příběh je sice zase trošku agitka ochránců zvířat, ale já se tlemil celej film.58% je rozhodně málo.Tak nápaditých a nahláškových animáků je málo.85%.(5.4.2015)

Jistě stejně jako mě každého překvapí že tohle nemá nic společného s válečnou klasikou Velký útěk. Jedná se o originální a poměrně často vtipnou kravinku, které se daří solidně překvapovat dějovými zvraty. Těžko si vzpomenu kdy na mě naposledy nějaký animák působil takhle neokoukaně. Většinou nemám problém po pár minutách určit jakým směrem se bude následující děj ubírat. Malý šok mě způsobilo, když krocan Reggie potkává po návratu do současnosti své další a další Já. Hodnocení mě příjde trošku nefér a tak přihodím hvězdičku. 70%(6.2.2014)

Na tento film jsem se těšila strašně dlouho, jenže do kina jsem na něj samozřejmě nemohla, když jsem chtěla originální znění, ne dabing. Ale nakonec můžu říct, že se čekání vyplatilo. Některé hlášky a scény mě opravdu hodně pobavily. Film nebyl stoprocentní, ale ono se to dalo od animáku pro děti čekat. Vadily mi tam ty "zamerikanizované" scény, které tam opravdu být nemusely. Každopádně Free Birds rozhodně splnil moje očekávání, některé hlášky si budu ještě hodně dlouho pamatovat. Škoda jen, že Owen nedabuje častějc, strašně ráda poslouchám jeho hlas ...(4.12.2014)

• - Původní název filmu byl Turkeys. (Illuminare)

• - Jednu z postav namluvil také Danny Carey, bubeník progressive metalové kapely Tool. (Corpsegrinder)

• - Hlavní animátor navštívil v rámci přípravy na film farmu v Texasu, kde sledoval a dokonale poznal život opeřenců. (jenik71)