Ptačí úlet

Free Birds

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 91 min

• kaylin

Ten nápad není úplně špatný, respektive alespoň zde nějaký je, ale stejně už tak nějak od začátku tušíte, jak to vlastně sele nejen dopadne, ale tak trochu i to, jak to bude probíhat. Jsou tady emoce, je tady nějaký ten vtip, ale stejně se neubráníte dojmu, že už jste to viděli i jinde. Vtípky jsou takové obyčejné, stejně tak ty emotivní scény. Prostě průměrný film, který překvapivě ani tak neohromí svou animací.(14.4.2014)

Nenápadný animovaný film, ktorý ma prekvapivo pobavil napríklad ako onoho času Open Season, ktorý tiež nebol podávaný ako super kino bomba hit roka a zožal slušný úspech. Samozrejme na rozdiel od veľkoleposti príbehu a precíznej grafiky ako ponúkaju v Dream Works,Pixar, atď tvorcovia vsadili skôr na humor, miestami mierne absurdný, ale mne taký vyhovoval. Hodnotím kladne ako vhodnú oddychovku.(31.1.2014)

Trailer se mi libil, ale tak nejak jsem pro jistotu moc necekal, navic hodnoceni tu taky neni nijak vysoky. Jenze ona to nakonec byla skvela komedie. Pribeh je fajn, dokaze zaujmout a neni az tak vylozene blbej. To uz se neda rict o vetsine foru, ty jsou totiz na hranici infantilnosti, obzvlast, kdyz vetsina hrdinu ma iq tykve. Jenze zaroven to je skvele zabavny, spouste foru se da nahlas zasmat a dej svizne odsejpa. Animace je na perfektni urovni, hudba v pohode. Takze vlastne nemam na co si stezovat, pro me jeden z nejzabavnejsich animaku minulyho roku.(20.2.2014)

Takéto uletenosti ma nikdy nemôžu naštvať. Síce ma už nikto neprinúti aby som si ich pozrel ešte raz, ale pre túto chvíľu bola pre mňa viac ako dostačujúca. Film je jednoduchý, nejde mu o presah, pamätných scén, aby človek pohľadal, ale robenie si srandy s tradícií a inteligencie moriakov je neuveriteľne zábavné. Celý film som sa smial a až ku koncu som si uvedomil, že som vlastne pozeral film, v ktorom nedávalo nič zmysel a celé to pôsobilo dojmom Statočného srdca, Pocahontas, v ktorom figurovali Gungani v podobe moriakov. Hlúpe, logicky roztrieštené ale stroj času s hlasom Georgea Takeia veľa zachraňuje. Sprostosť na jedno použitie.(15.3.2014)

Stěžejní motiv Ptačího úletu, jak už český překlad sám napovídá, vykráda klasiku od Aardmanů Slepičí úlet. Akorát, že Slepičí úlet, ač o dost starší, strčí animací tenhle film hravě do kapsy a svými vtipy rovněž. Taky mi trochu vadila ta očividná agitka na to, nežerte krocany, jsou to taky živé bytosti. Slepičí úlet v sobě něco takového samozřejmě taky skrýval, ale bylo to daleko jemnější. Toť vše, co se rozdílů týče. Jinak je Ptačí úlet poměrně svižný oddechový animák na jedno zhlédnutí.(17.8.2014)

• - Větou: "To jsou ale Angry Birds!" indián odkazuje na hru "Angry Birds", v době uvedení populární hru na mobilní telefony. (Dracconnis)

• - Film měl původně režírovat Ash Brannon. (Illuminare)

• - Hlavní animátor navštívil v rámci přípravy na film farmu v Texasu, kde sledoval a dokonale poznal život opeřenců. (jenik71)