Osudové léto 2

Osmnáctiletá Dana si prohlíží deník své zemřelé matky, vášnivé surfařky, která celý život toužila surfovat v Jeffreys Bay. Bez rozmyslu se tam vydá. V autobuse z letiště se seznámí s dívkou, která si říká Zuřivka. Ta jí navrhne, že by si mohly jít zasurfovat. Ve vodě si Dana zlomí prkno, které patřilo její matce, a aby nezůstalo při jednom, tak zjistí, že má vypáčenou skřínku a všechny peníze i matčina dřevěná plastika jsou pryč. Zuřivka se Dany ujme a odvede ji na pláž, kde táboří parta surfařů. Je mezi nimi i Grant, se kterým se Dana seznámila v letadle, a Tim, kterému se evidentně líbí. Obě dvě dívky pak společně navštíví všechna místa, kde byla Danina matka. Během cesty potkají muže, který Danu okradl. Pronásledují ho a vypátrají, že pro něj pracuje Grant. Oba muži se zabývají nezákonným obchodem se sloními kly. Dana ho chce udat na policii, ale pohádá se Zuřivkou, která s policií nechce nic mít. (TV Nova)

Olík

Tenhle příliv nám, kromě atraktivní blondgirl na kitičkovaném surfu, přinesl i litry toho, co dělá ze s dobrým úmyslem natočených filmů, filmy špatné. Uno momento, teď musím držet palce, Dana jde na tu megahustou vlnu…..první pokus, ajajaj…..teď vzpomínka na mrtvou matku (dere se mi slza do oka)…..nehty mám okousaný až na krev, ale je to tam….. já jsem stejnak věděl, že to dá. ()

croxika

Hodnotenie som udelila aj pre jednotku aj pre dvojku rovnaké, napriek tomu ma toto voľné pokračovanie zaujalo o kúsoček viac. Páčil sa mi ten nápad, že mladé dievča išlo v presných šľapajách svojej zosnulej mamy, pričom to bolo spojené so zábavou, ľahkosťou a spontánnosťou, s nadväzovaním nových kamarátstiev a vzťahov. Bavili ma tie nespútané párty, občas nejaké vzrúšo v podobe úteku pred negrami obchodujúcimi na čiernom trhu, bavil ma ten feeling, že sa jednoducho zoberiem na iný koniec sveta a uvidím, čo všetko mi to prinesie. Surferské zábery boli na kvalitnej úrovni a bola to krásna podívaná, nehovoriac o nádhernej divokej prírode a miestnom spôsobe života. Ale aj tak ako to už býva, klišé časti nechýbali, slzičky v očiach pri "dojemných" rozhovoroch, s najväčšou mrchou sme samozrejme na konci najlepšie kamošky a najviac ma odrádza to, že v každom filme o surfovaní je to ako cez kopírák,-nádejné mladé surferky, ktoré si nikdy neveria nakoniec uspejú v dôležitých súťažiach. Nebyť tých, na mňa proste "bez šance zapôsobiť" častí, - i keď je to tvorcov úmysel- dala by som možno aj vyššie ohodnotenie. ()

misa_laska

Omladina, sexy těla, krásné vlny, záběry z Afriky , sloni, pytláci, témata jako přátelství, rodina, hledání sebe sama, láska. ()

mira.l

A mně to paradoxně přišlo o něco lepší než ta jednička. Se kterou to teda krom názvu a tématu surfování nemá absolutně nic společného. Na děvčata na prkně, a třeba ještě v neoprénu, se kouká zatraceně dobře, a celkově mi to přišlo tak nějak o něco zajímavější, koukatelnější než ten první. Takže si to můžu odškrtnout. ()

john.h

Taková low budget oddychovka s noname hercema, kteří velmi špatně hrají. Je to však plné krásných záběru na surfování v krásných jihoafrických lokalitách a záběry jsou většinou na designově celkem nadprůměrné ženy. Na relax ve všední den je tento film jako dělaný. ()

datos

Naprosto uklidnujici oddychovka, která je pastvou pro oči, díky nádherně kouzelné krajině afriky a zahrátim pro duši. Film o surfování, ale s velmi príjemný prostředím, hercema a hlavně s pěkným příběhem. Vžil jsem se tak do toho, že je nemožná nenavšítiv všechny ty uchvatný místa. Herecke obsazeni bylo vybráno dobre a herci zahrali skvěle, ale hlavně zabery z vody a na surfu co byli, byli provedený lahodně a musí se jenom smeknout. ()

Judy24

Tak v prvé řadě nechápu, proč se to jmenuje "Blue Crush 2", když to s "prvním dílem" má společné tak akorát blonďatou hlavní hrdinku a surfing. Ten byl navíc ve dvojce docela upozaděný a bylo to jenom na škodu. Ten scénář není až tak slabý, dalo by se s ním a spoustou vodních záběrů vyžít, ale herecké výkony to docela dost snižují. Tvůrci si taky mohli dát pozor na jednoduché detaily - jako že má hlavní hrdinka po týdnech v jižní Africe dokonalé umělé nehty, je stále perfektně namalovaná a u poloviny záběrů při surfingu nejde poznat, že to je doopravdy ona (protože nebyla - narozdíl od Kate Bosworth). Prostě to nestačí. ()

jafuska

film opět se sportovní tématikou tentokrát z prostředí surfařů, viděla jsem dříve první díl a tak jsem zvolna navázala na druhý díl, který je prostě někde jinde než jsem čekala mladá holka, která jde za svým snem podle matčiných stop, když jí umřela, dobře se dívalo na moře, vlny, ale jinak děj dos bídný, ale za krajinu a prostředí hodnotím takto, pro mě rozhodně velkým zklamáním ()

benda02

Jakožto film o serfování mi to přišlo více jako dokument o Africe s takovou tou romantickou zápletkou, ani těch posledních dvacet minut na vlnách na mě nezanechalo valný dojem, příběh si můžete domyslet po shlédnutí 5 minut co Dana odjede do Afriky. Jednička ušla, ale tohle bylo o dost slabší... ()

imaginer21

Líbila se mi absence kýčovité přímočarosti jedničky, ačkoliv by se dalo dělat i víc. Sharni Vinson je fakt krásná a skoro bych v ní viděl značně lepší verzi Signourey Weaverové. V obličeji z ní něco má. Překrásný vizuál, pohodová hudba a legendární průjezd tunelem, který proslavil jedničku. Dokonalé dílko na večerní pokoukaní za vlahých letních nocí. A určitě stojí za víceré zkouknutí. Prostě krása. ()

MUNRO

Krásný dobrodružný film o snech a touhách mladé Kaliforňanky.Pár kazivých momentů film má(např.unylý herecký výkon představitele Daniina otce,bourání bagrem obydleného stavení na pláži+několik klasických klišovitých scén),ale vše téměř dokonale kompenzuje úchvatné originální prostředí jižní Afriky,i šťastná volba při výběru hlavní představitelky Sashy Jacksonové. ()

DansteR

Mám z toho hodně rozporuplné pocity. Na jedné straně je to pěkný sportovní film o snu jedné holky, na druhé straně to působí spíš jako perfekcionistický příběh z dílen hollywoodu. Obě tyto stánky mají mnoho plusů i mínusů. Jeden z faktorů, který je na obou stranách je délka 108 minut působí sice jako hrozně dlouhý film de facto o ničem, ale když se člověk vžije hlouběji do příběhu tak až na pár "natahovacích" scén je to naprosto v klidu. Naprosto neznámé obsazení taky filmu jen prospěje, ale režie za moc nestojí a příběh jako takový taky není ideální. Ovšem když si člověk odmyslí tu hollywoodskou (kalifornskou) přehnanost je to celkem v pohodě film, který si těch 60% zaslouží. ()

njuska

Neuvěřitelná slátanina. Neustálé a především trapné klišé, poloimbecilní dialogy a zvraty... Netušil jsem, že Universal dělá béčkový (céčkový) videosračky. ()

Bblondie

lepší než první díl, rozhodně hezčí prostředí, Afrika je nádherná, zachycení všech těch krás a jen tak naokraj sympatická blondýna, která sem utíká z Ameriky, zamiluje se nejdříve do špatného a pak do toho správného chlápka ... to všechno tady už byloé mnohokrát, nicméně příjemný snímek, který zažene příšerný deštivý večer a vy si řeknete, už aby bylo léto zpátky :) ()

LukasLongr

Druhý díl je taky skvělí, ale čekal jsem od něj trochu víc. Začal bych tím, že na konci filmu chybí pořádně velká vlna. Neříkám, že byla malá, ale proti prvnímu dílu nic moc. Musel jsem ale stejně filmu dát pět hvězd. Hlavním důvodem byl skvělé herecké obsazení, nádherná africká divočina a samozřejmě nádherné modré moře. ()

k.rakonos

Velice příjemný film, co pozvedne náladu. Surfing, moře, vlny, krásná příroda Jižní Afriky, hezké slečny. Není moc co vytknout, ve své kategorii nadprůměrný film, který jak vidno vidělo minimum lidí. ()