Tajemství starého hotelu

• USA The Innkeepers (více)

Claire (Sara Paxton) a Luke (Pat Healy) jsou posledními zbývajícími zaměstnanci v hotelu Yankee Pedlar Inn, který má být po více než 100 letech fungování uzavřen. V minulosti se tu odehrála děsivá vražda dívky, jejíž tělo bylo poté ponecháno po tři dny ve sklepení, aby na hrozný čin nikdo nepřišel. Hotel získává pověst nejstrašidelnějšího hotelu Nové Anglie. Claire a Luke jsou určeni k tomu, aby odhalili tajemství hotelu a potvrdili tak jeho temnou pověst. Do hotelu přicházejí poslední hosté a vše se zatím zdá být normální. Luke na své internetové stránce popisuje podivné události v hotelu. Mladé Claire vypráví o tom, jak v hotelu uviděl ducha zavražděné dívky a během nocí proto nahrává zvuky v domě. O nahrávání se střídá s Claire, která jako první narazí na divné zvuky a události. Jejich pátrání je usilovnější a nebezpečnější. Zjišťují, že klíč ke všemu je ve sklepení hotelu. Když se rozhodnou navštívit jeho temné chodby, zjišťují, že tak neměli raději nikdy učinit. (Beastmaster4)

Mrliš

Jedno shlédnutí a dost. Musím ale uznat, že to shlédnutí mě velmi překvapilo. Pěkně natočené dílko. Kam se hrabe sračka Žena v černém. Raději mělo být v kinech The Innkeepers než připitomělá The Woman in black. Ale chápu že Woman in black šla do kin jen kvůli odrostlému kouzelníkovy Potěrovy. ()

Samthron

Moc jsem se na tento horor těšil. Vesměs pozitivní ohlasy ostatních uživatelů způsobily, že jsem měl opravdu vysoká očekávání. Naneštěstí, jediný hororový prožitek, který jsem z filmu měl, byl strach abych se neunudil k smrti. ()

vnimat_Krasu

Pozvolné, místy svými dlouhými záběry naschvál provokující, ale přesto zatraceně silné. Ti West rozhodně ví co dělá a koncipuje příběh, jehož výsledkem je rozumné vysvětlení a nikoliv jen bezcílné bloumání po strašidelném domě. Na rozdíl od Wanova nadhodnoceného Insidious buduje atmosféru pomocí neznáma a nikoliv komickým vyobrazením duchů. Nesmírně sympatická Sara Paxton a několik do detailu vymazlených scén (příchod starého muže, vyhazování odpadků) dělá z The Inkeepers jeden z nejlepších hororů roku. Rozporuplnosti kolem rozumím, avšak znatelně se přikláním k pozitivní straně. ()

Pollita odpad!

Shlédnutí tohoto rádoby hororu se dá přirovnat k domácímu trestu pro zlobivé děti. Taky je všichni nesnáší. Nechápu, co je strašidelného na špatně namaskovaných hercích a recepci hotelu, které se ze 100 minutového filmu nabažíte celkem v 93 minutách. Všechny lekačky se dají předpokládat, jen si na ně musíte počkat o několik minut déle než u normálních filmů. Režisér tomu chtěl přidat asi napětí, diváci to můžou pokládat za čas na spaní. Nedá se to ani přetáčet, lepší je to rovnou vypnout. Do popisu filmů jako je tento by někdo měl přidat větu: pozor, vážně škodí vám i lidem ve vašem okolí. ()

pyzma84

Pohodičkový ako sopel ťahajúci sa horor, ale určite neurazil, privítala by som ale trochu iný koniec. Ak to malo ostať "zahmlené" pre dvojku, tak to nie je určite dobrý nápad.. Jeden stačí.. ()

baronGrga

Velmi milé překvapení vzhledem k průměrnému hodnocení zde i na IMDb. Kdo má rád duchařiny a očekává od tohoto Westova díla zažehnání žízně po děsivých chimérách v prostěradle, pak by rozhodně měl The Innkeepers vynechat. Ústředními hrdiny jsou sice lační lovci duchařských nahrávek, ale West se rozhodl (přesně jak se mi to líbí), že se vydá cestou lidové pranostiky, že méně je někdy více, a až na naprosté výjimky za celý film ducha aby pohledal. SPOILER: A to doslova a záměrně. 80% ()

Va33ek

Po shlédnutí filmu Ďáblův dům jsem od tohoto snímku moc neočekával a k mému překvapení se mi dostalo vcelku pěkné podívání. Film si pozvolna buduje napětí a tajemno, kdy se postupem času objevují tajemné otázky k Medelline. Asi od poloviny filmu se to rozbíhá na plné obrátky a příběh i napětí neustále gradují. Jo líbilo se mi to, ale z mého pohledu má film dva velké nedostatky. 1. Debilnější chování hlavních postav jsem ve filmu snad ještě neviděl, ale budiš. 2. A to je ta horší část, režisér podává v příběhu spoustu otázek na diváka, ale k žádné nedává odpověď, rozuzlení ani vysvětlení. Takový příběh by dokázal vymyslet každý. Z těchto důvodů 3 hvězdy, ale jinak spokojenost. ()

entokr

Uživatel J*A*S*M mne mnohdy inspiruje při svém častokrát velice trefném hodnocení filmů. Nicméně dát tomuto filmu 4 hvězdičky by bylo pochopitelné jen pokud by byl plný počet hvězdiček 10 a ne 5. Souhlasím i s tím, že to není pro každého, ale jen pro ty, co se chtějí 2 hodiny neuvěřitelně k smrti nudit a nebo jim k naprostému uspokojení stačí sledovat bezesporu sexy prdelku Sary Paxton, která je i bez přehnaného líčení fakticky kost. Tento film určitě neurazí ani nenadchne, ale mně celkem urazilo, že jsem si svou prokrastinaci mohla užít daleko líp a ne to promrhat touto nudou. Kdyby se tento film objevil tak před 25 lety dovedu si představit, že by to pro leckoho byl ještě hit, ale takhle a po tom všem čím už jsme si my diváci prošli, je to spíš: ťuk, ťuk, kdo tam? baf... Jako nic moc no... ()

tXtX

Jeden z najzaujímavejších hororov za naozaj dlhú dobu. Traja herci, nádherný tichý hotel a neopísateľná atmosféra. Vydržal by som to pozerať ešte ďalšie štyri hodiny aj keby sa tam vôbec nič nedialo. Sara Paxton navyše tak prirodzená a uvoľnená že mi miestami pripadalo akoby polovicu scén improvizovala. V dnešnej dobe naraziť na niečo podobné je takmer nemožné, preto plný počet. ()

space weaver

Tento druh duchařských hororů mi velmi sedí. Pomalu budovaná atmosféra, minimalismus. Pro mě nejlepší počin Ti Westa - prozatím ()

patho666

Hodinu dvadsať neuveriteľná nuda, potom už len taká obyčajná nuda. Humor nezaberal vôbec, strašenie šedý priemer a postavy maximálne nesympatické. ()

Dalajlada odpad!

Tak si shrneme o čem to bylo. O starém hotelu a ve kterém má být údajně bubák. Jenže bubáka nevidíme ani jednou, protože režisér v nás buduje atmosféru strachu z neviděného. Když už teda dojde na prostřih bubáka, tak si říkám, že stejného jsem vyrobil ze svého syna, když jsem oškrabával starou barvu a on stál za mnou. Ale fajn, režisér nechce ducha ukázat a snaží se nás děsit tím, že nic nevíme. Takže se film teda odehrává o tom, že se holčina s kumpánem potlouká hotelem a hledá toho ducha. Když se jí teda dostane varování, že nemá chodit do sklepa, protože tam číhá nebezpečí a 3, slovy TŘI, duchové, tak tam hrdinsky vlétne. A ono nic. Zase žádný bubák, protože ho nemáme vidět. Když od tam s hrůzou utečou, tak se tam zas dívčina vrátí, potká dokonce 2, slovy DVA, duchy. Opět masky které můj malý syn namaluje, protože si pamatuje, jak vypadal po sprše barvy. No a to je vlastně i konec. Nic se nestalo, nic jsme neviděli, nic nového jsme nezažili, ale bylo to dostatečně tradiční, takže se to musí ohodnotit naplno. Takže si to v rychlosti shrňme ještě jednou. Film je o ničem, nic se v něm neděje, nic nevíme a pointu nemá. Opravdu horror. Strašnej horror. 100 minutový horror. A nudil jsem svým opakováním? Tak přesně tohle Vás v tomhle filmu čeká. Popravdě ve mně film vzbudil strach ve chvíli, kdy jsem si uvědomil, že by snad mohli udělat pokračování!!! ()

Meraxes

Tentokrát vsadil Ti West dej do súčasnosti, ale stále to pôsobí neuveriteľne retro. Ak by neboli súčasne oblečený a vonku neboli súčasné autá, opäť by ma aj presvedčil, že je to film z osemdesiatok. Budovanie atmosféry pri prechádzaní prázdnym hotelom je bravúrne a snímok dokáže v mnohých pasážach nahnať skutočne obrovskú hrôzu. Postupne prituhuje a od príchodu do pivnice som mal permanentné zimomriavky. Duchovia, ktorý nie sú vidieť, proste dokážu nastrašiť viac ako tí, čo sú a mňa Innkeepers vystrašili viac ako ktorákoľvek Wanova duchárina. Taktiež veľmi kvitujem kopec nenaplnených jasných príležitostí na klišoidné ľakačky. K tomu je Sara Paxton neuveriteľne sympatická a prirodzená, divák sa s ňou dokáže naozaj zžiť a úplne chápe tú jej milú naivitu. Škoda, že ostatné postavy sú skôr otravné a podobné dojmy nevzbudili. K tomu je tu veľa momentov, ktoré sú naozaj prirodzene vtipné, ako keď bez nohavíc pribehne na recepciu. Ti West týmto strieľa absolútne do čierneho a keby dokázal vytvoriť beznádejnú a bezútešnú atmosféru či obohatil až príliš jednoduchý dej, bolo by to za plné hodnotenie. To sa mu ale nepodarilo a celý film pôsobí uvoľnene a nevinne aj napriek temnému záveru, čo je škoda. 4* 84% ()

Pelidor

Víc než na dvě to nevytáhnu. Přitom duchařina a ještě k tomu ze starého hotelu je můj hodně oblíbený hororový žánr. Ale je to takové zdlouhavé ,nemastné neslané a moc to nedává smysl. ()