Tajemství starého hotelu

• USA The Innkeepers (více)

Claire (Sara Paxton) a Luke (Pat Healy) jsou posledními zbývajícími zaměstnanci v hotelu Yankee Pedlar Inn, který má být po více než 100 letech fungování uzavřen. V minulosti se tu odehrála děsivá vražda dívky, jejíž tělo bylo poté ponecháno po tři dny ve sklepení, aby na hrozný čin nikdo nepřišel. Hotel získává pověst nejstrašidelnějšího hotelu Nové Anglie. Claire a Luke jsou určeni k tomu, aby odhalili tajemství hotelu a potvrdili tak jeho temnou pověst. Do hotelu přicházejí poslední hosté a vše se zatím zdá být normální. Luke na své internetové stránce popisuje podivné události v hotelu. Mladé Claire vypráví o tom, jak v hotelu uviděl ducha zavražděné dívky a během nocí proto nahrává zvuky v domě. O nahrávání se střídá s Claire, která jako první narazí na divné zvuky a události. Jejich pátrání je usilovnější a nebezpečnější. Zjišťují, že klíč ke všemu je ve sklepení hotelu. Když se rozhodnou navštívit jeho temné chodby, zjišťují, že tak neměli raději nikdy učinit. (Beastmaster4)

Illy

Oldschoolově pomalé a pro někoho možná nudné, kdo ale nemusí hekťáky krve a rychlé střihy přijde si na své. ()

ursinko odpad!

Bŕŕ..To hádam nie.Pokúšal som sa nájsť zmysel vzniku tohto filmu, ale nepodarilo sa mi to. Herecké výkony a logika - to tu nehľadajte. ()

bolan

Někdy se vyplatí čekat na šokující závěr, ale někdy vás film tak otráví, že nemáte chuť čekat na cokoli, jako v případě tohoto filmu, kde se v první hodině nestane vůbec nic. Jestli se to stalo potom, to už nevím. ()

Ronaldo79

Příkladu hodný film, takto by měla vypadat gradace napětí, žádna dynamičnost až na závěrečných zhruba 15 minut, ale stejně nečekejte drive, jaký byl v REC. Už od začátku Ti West sází na to v čem je momentálně nepřekonatelný a jedinečný, mám na mysli, vytvoření hrůzostrašné atmosféry bez toho ,aby něco ukazoval, když už se pro to rozhodne, je to jen náznak mysteriózna a pokračuje se dál v bloudění po opuštěném hotelu, možná i proto tento snímek u většiny diváků vyvolává reakce typu ,,odpad'' nebo ,,čeho jsem se měl bát''? Já bych řekl, že film si nejvíce vychutná opravdový, trpělivý fanoušek žánru, kterého už unavují neustále vyvraždovačky, hektolitry krve, stupidní chování postav. Už se těším na další počin tvůrce a jeho typicky pomalé vypravěčské tempo. ()

JM87

Hlavní protagonistka je roztomilá a ze začátku to působí celkem fajn. Film sice váří z vody, ale i to se dá nějak vydržet, vlastně se to drží celkem pěkně. Ale co ten konec a ty nelogičnosti? Nemělo to žádnou pointu... nic. ()

Stocki

Fantastickým stylem budovaná atmosféra a hudba mě vyloženě dostala. Nenudil jsem se ani minutu, film přijemně plynul i v úvodní části. Snad ani jednou se mi nestalo, abych si musel na chvilku rozsvítit lampičku, až tak mi místy lezl mráz po zádech a čekal jsem na infarkt. Tu pátou hvězdičku dávám za sladkou Saru Paxton, ta byla v tomhle snímku prostě úžasná. 90% ()

Heero

Claire a Luke pomalu uzavírají starý hotel, kde už je jen posledních pár hostů, respektive tři. Ale poslední host je nejvíce záhadný. Luke má zato, že v hotelu straší a Claire se rozhodne celé věci přijít na kloub a to taky udělá. Celý snímek se opírá o herecké výkony výše zmíněné dvojky, kteří svojí práci odvedli suprově a tak se ze Starého hotelu stala celkem kvalitní duchařina. Na mě sice trochu pomalá a místy maličko nudná, za shlédnutí však určitě stojí. ()

Flopik

Najväčším problém tohto filmu je to, že kým sa niečo konečne začne diať divák je už maximálne unudený. Prvý náznak hororu prišiel v 50 minúte, čo by som prežil, avšak potom nasledovala ďalšia nuda až do záverečného strašenia. Záverečné strašenie bolo perfektné ale trvalo asi 5 minúť, čo uznajte samy je strašne málo. Je to ohromná škoda lebo atmosféra bola výborná hlavne v sklepe a masky tak isto. Sarah v pohode, celkovo sklamanie. Taký ten oldschool horor z dôb minulých. U mňa 2* ale ak si to už pustíte nevypnite to, oplatí sa počkať na koniec. ()

Omnislash

dle hodnoceni jsem se tesil na kvalitni hororovou podivanou.. a dle toho byl nalezite zklaman. prvni dve tretiny predvadi film pouze zmateny a velmi nezazivny dej a dve ci tri zcela ocekavatelne a lacine lekacky. v posledni tretine se nejspis mel rozjet nejaky "hlavni dej", ale musim rict, ze v mych ocich nezafungoval ani ten. ve finale jsem mel opravdu velke potize dosledovat film do konce. celkove jedna velka bida - dve hvezdicky davam pouze proto, ze autori (kdyz uz nic jineho) nezklouznuli k dnes uz obligatnim hektolitrum krve, ktere by z jejich filmu ucinily skutecny odpad ()

Dlee

Nuda nuda nuda a ještě jednou nuda !!!!!!!!!!!!! Ve filmu se vůbec ale vůbec nic celou dobu neděje a navíc ani jedna lekací scéna..no možná jedna. ()

warrenur

Velmi prijemne prekvapenie so sympaticky 'roztekanou' Sarou Paxton. Paci sa mi, ze sa tu vyborne pracuje s atmosferou, ktora mi pri sluchadlovom posluchu spolu so skvelou hudobnou a efektovou zlozkou sem-tam slusne zabrnkala na nervy. V tom pozitivnom duchu samozrejme. Vsetkych par zucastnenych ma svoju osobnost a 'pasuju' vam. Mnoho veci z celeho toho zamotaneho pradena ostane nezodpovedanych, skrytych a tak zamestnaju mysel divaka nepodajuc ziadne vysvetlenia, na ktore sme uz az notoricky zvyknuty. Akoby doslo len k dalsej z radu nezvycajnych tragickych udalosti, ktore sa vsak sem-tam stanu a na ich pricinu sa prist nezvykne. Alebo je tato mylna (coho sa asi tak mohli dopatrat policajti zo svedectiev?). Divak vsak tusi omnoho viac. Silne stvorhviezdie tomuto po dlhsej dobe podarenemu hororovemu kusku. ()

Mallyyy

Takový průměrný horor. Nejvíc nechápu hlavní hrdinku, která se pořád snaží navazat kontakt, a když se tak stane samozřejmě hned utiká a otravuje okolí.. ()

KOZEL84

Ty řeknu ti Ti,že takhle točí horory jenom frajeři!Po skvělém House of the Devil a příšerném Cabin Fever 2,rovnou na trůn hororu.S takovým minimalismem,přirozeností,parádně dávkovaným napětím,atmosférou a omáčkou tak luxusní a zábavnou,by tohle bylo minimálně na čtverec i kdyby to bylo úplně o hovně (a ono vlastně je;).Do toho je tu ještě nečekaně Výborná (slaboučké slovo) a roztomilá Sara Paxton ''cink cink''.Na kecy typu horor roku je sice ještě hodně brzo,ale vzhledem k tomu,že ty výborné se každoročně dají spočítat na prstech jednoho pahýlu,je to dost možné.Zdejší kečupáři a vlastně i ti co čekají nepřetržité záchvaty hrůzy,budou celkem pochopitelně zklamáni,já sem nadšený.Páč v tomhle případě je méně nejvíc.PS:by mě zajímalo,jestli by dneska Tom ještě svezl babču Kelly na mašině.PRáásarna jak to letí. ()

hiroshima

Takže máme tady hotel, ducha, zvídavou recepční, jejího ustrašeného kolegu, starou ženu v podobě média a divného starého pána. Řekli by jste, že to bude dohromady fungovat? Mohlo by, ale nefunguje. Pár lekacích scén, které jsou u duchařin nezbytné u mě v celku prošlo, ale jako celek mě Innkeeprs zklamali. Doufal jsem, že na konci filmu přijde nějaké racionální vysvětlení a objasnění všeho toho co se v našem hotelu dělo. Nepřišlo. 40% ()

Extrakritik

Celkem milé překvapení.Jedná se o horor střížený komedií.Občas se člověk zasměje a občas se i bojí.Nejedná se o typický hororový snímek plný lekaček,ale spíše o atmosférický horůrek z prostředí starého hotelu.Silnější 4*. ()

hororwatch

Čichám zrod talenta, talenta ve vytváření žánru mě nejbližšímu. Ti West opět dokazuje, jak málo je třeba k vytvoření parádní žánrovky. Jeden starý dům, pár neznámých herců(přesto perfektně zahráli a jako postavy byly zajímavé) a dva duchy, kteří se na obrazovce v součtu objevily sotva dobrých 20 sekund. Hlavně se mi líbí s jakou lehkostí je to natočeno. Hlavní dvojička, která si z duchařiny dělá srandičky a leckdy je to skutečně vtipné. Opět (stejně jako v House of devil) naprosto lehounce se mu povedlo navodit napětí, mráz po zádech perfektními záběry v kombinaci s hudbou šitou na míru. A opět dostává zlo pořádný prostor až v posledních 20 minutách, nicméně to funguje. Zajímalo by mě, jak by si dokázal poradit se scénářem, ve kterém by zlo dostalo víc prostoru a hlavně dřív. No hlavně ať tvoří, začíná se mi líbit. ()

mala_kea

Půlnoc + home alone + koss porta pro = čtyřhvězdičkový zážitek zaručen. Zvýšený přítok adrenalinu, rozšíření zorniček, dilatace cév, rozpulzovaný myokard, rampouchy na zádech. To je to, co by měl člověk čekat od dobrýho hororu. A od The Innkeepers se toho dočká. Netřeba se hlouběji a dál zamýšlet nad stupidnostmi. Horor Oskara nikdy nedostal a snad ani nedostane (vyjma dokonalých Mlčení jehňátek). Takže bych tento žánr tolik nepodceňoval ()

gaggu

Taková škoda... atmosféra skvěle napjatá, ale tím to končí. Nuda. Je to naprosto nedotažené do konce, konec - ztráta času. ()