Abraham Lincoln: Lovec upírů

• USA Abraham Lincoln: Vampire Hunter (více)

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise. (oficiální text distributora)

Reddman

To, že je to pěkné na pohled a že tam zazní song od linkin park opravdu ještě neznamená, že to mělo být natočeno. ()

Le6n

Najprv to bolo že WTF, potom že fííha a potom že mňam-mňam. Keď som čítal prvotné info o filme, myslel som si, že ide o zlý vtip. Lincoln ako lovec upírov? Potom si hovorím, že po navoňaných, nastajlovaných metrosexuálnych rádobyupíroch z Twilightu to bude konečne niečo, z čoho bude čpieť pach starej hliny, krvi a rozkladu. Očičká vzápätí dostali darček, aký sa už dávno nenaskytol - funkčné a premakané 3D prostredie, ktoré naozaj fungovalo ako už dávno pri žiadnom klasickom hranom filme. Skutočné vizuálne orgie. Dejovo táto alternatívna história odsýpala, hluchých miest bolo pomenej a kde chvíľu viazol dej, ťahal to úžasný vizuál, veľkolepé akčné sekvencie a skvelá hudba. Fajné boli aj nenápadné odkazy na klasiku Interview s upírom (upírsky mansion v New Orleans, upír v rôznych obdobiach si vyberajúci spoločníkov spomedzi ľudí). A čo ma na filme potešilo najviac? Že konečne Hollywood ku*ví aj americkú históriu :) ()

breebee

Jako vášnivý milovník upírů jsem si tuhle show nemohla nechat ujít. A nelituji. Ze začátku se sice některé scény zdály velice kýčovité a přehnané (přeseknutí kmene, scéna v lékárně) ale když jsem zhruba v polovině pochopila, že to k tomu filmu vlastně patří, už mi to ani nevadilo. (Být vedoucí castingu, zvolila bych asi hezčího herce, ale chápu že se snažili o podobnost s Lincolnem.) Nejlépe však hodnotím (a tohle patří spíše autorovi knihy) zakomponování skutečných událostí (smrt Lincolnova syna, matky) do upířího děje. Tohle je opravdu povedené. Nakonec musím ještě poznamenat, že obvyklý Burtonův styl zde nebyl až tak patrný, což ale neznamená, že snímek neměl skvělou atmosféru. 4* si Lincoln zaslouží! ()

Terminator666

Nejedná se vyloženě o špatný snímek. Jednoduchá zápletka, děj co má spád a poutavé téma nemrtvých zombií. Nejvíc samozřejmě láká postava amerického prezidenta. Snímek bych doporučil každému, kdo chce něco nenáročného na přemýšlení a má rád zombie jako já. ()

koci

Jestli jsem něco nečekal, tak to, že ve filmu nebude ani jeden fór. Vampire Hunter se bere naprosto vážně a humor v něm neexistuje.... Ok, takže v něm bude našlapaná akce a brutální řež od začátku až do konce. Ne? Ne. Akce čeká diváka sice relativně dost, jenže je dost blbě zrežírovaná. Neřekl bych že střihem, ale režisérovou volbou záběrů a rytmem, který filmu dal. S tím souvisí i všechny ty efektní zpomalovačky, detaily a barvy, který sou k ničemu... Nevadí mi, že scénář je pitomej, vadí mi ale, jak je natahovanej kvantem zbytečných scén, že nemá špetku nadhledu a že postrádá tah. A ten herec je marnej. ()

svist10

Co to Bekmambetov, sakra, hulil? Přestože v žánrech je horor, atmosféru aby člověk hledal lupou (neúspěšně). Celé to působí jako slepenec scén, než jako film. Filmová zkratka povýšená na seriózní styl vyprávění. Herci nejsou špatní, v mantinelech toho, co jim umožňuje scénář a režisér. Tudíž nejsou na odstřel, ale emoce, jakoby jim někdo amputoval. V podstatě souhlasím s tím, co napsal Ďuro: Lincoln má dvě scény, kde je znát Bekmambetovův rukopis. Koňská honička a finále ve vlaku. Jinak je to celé nefungující mišmaš, který si bere do úst zbytečně dlouhý časový úsek (aby Lincolnův výcvik vměstnal do někollika málo dnů, soudě podle nezahojených zranění po souboji s vrahem jeho matky). Sewelův záporák je tu navíc, patriotická linka mohla jít taky do koše a mohl z toho být celkem zajímavý revange-movie. Takhle je to jen nezvládnutá blbinka, která se nedá moc brát za seriózní film, právě proto, že se tváří tak strašně vážně. Timure, za co? ()

pirate

Řeknu to asi takhle, dokud má Lincoln svůj mladický vzhled, tak je to docela pěkně akční, ale jakmile narostou vousy, ztrácí vše celkové grády, začíná se čím dál více řečnit a o chlup film vytáhnou z nezáživnosti perfektní scény s vlakem. První polovinu se to řeže hlava nehlava sekyrou a ačkoli jen to "jen" sekyra, vypadá to dobře. Nebaví mě to na čtyři hvězdy, ale zatím mi dává více, než jsem vůbec chtěl. A malér! Film začíná být docela nezáživný, protože, aby se neřeklo, se musí Lincoln zapojit do politiky, což je bohužel nutné, ale prostě to pro některé diváky uvede film do mírnější hibernace. Vlastně jsem to mohl čekat. Podle mě dopadl Abraham Lincoln velmi dobře. Nabízí vše, ale někoho něco z toho všeho nebaví. Myslím tím, co se týče toho, že měl být akční (to se líbí mě), ale vzhledem o skutečnosti jeho postavy měl být také prezident. Pokud někdo chce akční řežbu provedenou sekyrou, dočká se. Pokud někdo chce Lincolnovo řečnění na veřejnosti, dočká se. Stalo se vše a ještě více. Naneštěstí, chvílemi mě nebavila druhá část a tak musím trochu snížit hodnocení na 60%, ale více než uspokojivý začátek mě táhá nahoru, takže abych měl čistější svědomí, dávám 65%. ()

kacudzde

V rámci upíří mánie dostal někdo naprosto šílený nápad - postavit historii na hlavu a udělat ze slavného amerického prezidenta upírobijce. Zajímalo by mě, co na to asi říkají Lincolnovi potomci :-). Děj je zvláštní směsice, kterou bych nazvala historická fantasmagorie - Lincoln se v jednu chvíli ohání sekerou a kosí upíry a v druhé chvíli vidíme scény z jeho opravdového života. V hodinách dějepisu se to ale zřejmě pouštět nebude :-). Některé akční scény jsou celkem slušné (stádo) ,ale některé zas příšerně přepálené (vlak). Celé je to taková jednohubka, ale jsou i horší filmy... ()

Patroxi

Velice mě tento film zaujal jak po grafické stránce tak po dějové .... lepší mnohonásobně než A.lincoln vs zombie který sem po 5ti minutách smazal ... nějaký pátek sem čekal na takový film který bude nabitý efektama zrovna od tohoto filmu jsem tolik nečekal 5 hvězdiček zasloužených. ()

Epco

Ako náhla sa názov tejto kraviny objavil prvý krát na nete zbystril som pozornosť, pretože mohlo ísť o kráľovskú zábavu. Po pozretí musím konštatovať, že sa jedná o kolosálnu blbosť, ktorej chýba aký koľvek nadhľad, dobré akčné scény, bobrý herci, vlastne jej chýba úplne všetko. ()

fikee

Jedna velka nuda s par dobrymi napady na akci. Na druhou stranu, neni to hloupejsi nez vetsina hollywoodske produkce. ()

mirror79

Svezi, tematicky originalni prenos upiriho tematu do bitvy sever proti jihu. At si tu nadava kdo chce jak chce, at si rika, ze americka minulost dostala na prdel (ano, proboha, proc ne, toto nemel byt dokument!), ja se skvele bavil. A o tom prece ma film byt ne? Timure, thumbs up! Porad lepsi nez Hunger Games! :-D ()

Pavlo

Od tohto filmu nesmie nikto nič očakávať. Pri pozeraní je potrebné vypnúť mozog a občas aj prižmúriť oči. Toľko tuctových vecí – dej a jeho „zvraty“, akčné scény vykradnuté z podobných filmov a zároveň stále moralizovanie o tom čo je dobré a čo zlé, som dlho nevidel. V prvých minútach je to fajn, ale keď sa to všetko opakuje stále a stále dokola, človek sa po čase nudí a zíva. Herecké obsadenie je prinajmenšom zaujímavé, ale nezachráni toto dielo z podpriemernosti. Zostáva len pevne dúfať, že dvojka nebude, bo sa to isto bude volať George Bush, Vampire Hunter. :-) ()

Djflash

Po zhlédnutí tohoto filmového počinu jsem velmi rozladěn. Skoro musím říct, že soudruh režisér Timur Bekbambetov z SSSR udělal někde chybu, a to nejen jednu, ale hned několik. V první řadě tu máme hlavního hrdinu, který vůbec nezaujme svým hereckým výkonem, natož pak zjevem. Akční scény respektive akce samotná působí velmi přehnaně, a v některých momentech nepřehledné (akční scéna, která se odehrává mezi koňmi je jedním slovem strašná). Ve snímku se také při akčních scénách využívá forma Slow motion bullet time(zpomalení času.) Ze začátku to působí svěže a efektně, jenže postupem času jimi film začne naprosto nesmyslně překypovat, až to v konečném výsledku působí nudně a nezáživně. No a v neposlední řadě je tu příběh, nebo spíše jakási vymyšlená báchorka o tom, že Abraham Lincoln nebyl jen právník a první americký prezident, ale také zabiják a lovec upíru, kterých už v devatenáctém století bylo požehnané mnoho. Docela by mě zajímalo, kdo s tímto nápadem přišel, každopádně námět i scénář je vcelku hodně absurdní. Timur Bekbambetov chtěl asi navázat na to, co se mu povedlo před čtyřmi lety s filmem Wanted. Tak se rozhodl nechat všechno to, co tehdy tak nějak fungovalo, a dát tomu trochu odlišný kabát, jenže tentokrát se mu to hrubě nepovedlo. Ta jedna jediná hvězdička je vlastně za odvahu. Natočit něco tak zběsile šíleného k tomu už je zapotřebí velká dávka kuráže a té jak vidno režisér má dost, jsem velmi zvědav, čím nás překvapí příště. ()

TadashiCZ

Mně se to líbilo. Neříkám, že to byl nějaký úžasný filmový zážitek, nebo že to bylo nějak historicky přesné, ale mělo to poměrně spád. Dneska se cpou upíři do všeho a radši vidím, když umírají, než když se snaží krev nemít. Efekty nebyly špičkové, přesto neurazily. Potěšila Mary Elizabeth Winstead i ostatní hlavní postavy svýmy výkony. Třešničkou pak byla píseň Powerless od Linkin Park. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Novinková smršť ze stáje Marvelu

Novinková smršť ze stáje Marvelu

28.02.2013

Na naší planetě je momentálně málo tvůrců, jejichž příběhům by naslouchalo víc fanoušků, než těm, které vytvořil Stan Lee. A to zejména díky filmovým adaptacím, které vznikají nejen pod hlavičkou… (více)