Abraham Lincoln: Lovec upírů

• USA Abraham Lincoln: Vampire Hunter (více)

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise. (oficiální text distributora)

Silvie_F

Já nevím, co se na tom všem nelíbí. Je to jako Matrix o upírech. Upíry a Matrix přece všichni milujou ne?! A pokud by jedinná věc, která na tom stojí za to, měl být sexy Dominic Cooper, tak ať! ()

lobo87

Ďalší z rady efektných Bekmambetových filmov. Jeho rukopis sa skutočne nezaprie. Všetky súboje, hlavne vlaková scéna, veľmi kvalitne a efektne natočené. Po vizuálnej stránke nie je čo vytknúť. Scenár trochu pokryvkáva, ale čo mi vadilo najviac bolo obsadenie hlavnej úlohy. Nič proti Walkerovi, ale do tejto úlohy sa vôbec nehodil. Inak som sa bavil obstojne... 60% ()

Mooney21

Áno, bola to blbosť...a kľudne to ani nemusel byť samotný Lincoln, ale hociaký bezmenný (a rýchlo zabudnutľný) hrdina...avšak...tento film mal aj svoje výhody. Aké? Tak napríklad: presne vystihli hlášku "A ty si sa s koňom zrazil?!" :D Na tom som sa neskutočne bavila...takže suma sumárum... dalo sa to, ale druhýkrát si to už zrejme nepozriem. :D ()

mikella

No pravdupovediac nič moc!Miestami nudné až nezáživné. Viem si to predstaviť aj v lepšom prevedení no bohužiaľ moje očakávania sa nenaplnili.Slabé ** ()

waltosin

Lincoln si myslel proč ne, když ruším to otroctví, tak bych si to mohl osvěžit zabíjením upírů. Pak ale koukal jak puk, když viděl tohle a řekl si a kvůli takový sračce jsem stával z hrobu, no to mi ho vyndejte, měli to dát Stevovi Spielbergovi to by aspoň za něco stálo! Pro mě i pro Aba to byl jasnej propadák a to jsem si myslel že to bude mít šťávu, ale oni z toho nevymačkali ani kapku. 20% ()

Marty_cz

Říkal jsem si jo to je takový dobrý průměr natož, že je to amatérský film. Ale ono ne když jsem slyšel, že tahle zdánlivě těžká amatéřina je ,,profesionální“ film, málem mě vyskočila kostra z kůže až na Mars. Kdyby tohle byl amatérský film, dám 3 až 4 hvězdičky, ale tohle zjištění vše mění. Efekty, scénář, postavy stojí za velký vrchovatý nic. Kdybych hodnocení měl shrnout do jedné věty: Blbost až za hrob. ()

NightScene

Výborně zkombinovaný skutečný příběh Abrahama Lincolna a fantasy! Absolutně nechápu toto hodnocení. Berkmambetovi se povedlo neskutečné galapředstavení, které vás chytí a nepustí. Zápletky, spád, zvraty v ději a hlavně efekty, vytvořili něco, co je absolutně dokonalé! Je jasné, že je to prostě jen smyšlený nesmysl, ale takhle to nemůžete v žádném případě brát. Náramně jsem si to užil a vychutnal si zpomalené scény a výborné akční snímky. Prostě tento film mě velmi překvapil a potěšil a dávám 100%. P.S. Stále mi nejde do hlavy, jak můžou být někteří lidé tak tupý a dát tomuto filmu odpad.. -_- ()

Cvachetka

Ja nechápu už ten nápad. Tedy možná by to šlo, kdyby to nebyl Abraham Lincoln, vždyť ti amící tomu budou věřit, že je to jejich historie!! A pro mě to značí hovadinu první třídy takhle devastovat historickou postavu. Nemyslím si, že na to se nemá brát ohled, ale jen si užít akci a podobně...každy má jiný názor a nikomu ho neberu, ale mě to přijde hodně debilní (konekonců jako celý film). Možná i proto byl ovlivněn můj pohled na film a uvažoval jsem zda ho tedy hodnotit (nakonec jak vidíte ano). Představa, že by někdo natočil film kde by T.G.Masaryk masakroval upíry je šílená. Za neskutečně debilní zneužití dějin mám chuť dát odpad, ale aspoň za tu akci dávám jednu hvězdičku a 10%. ()

swenney

Necekal jsem nic a dockal jsem se;) Film mel slaba mista, hrali si na romantyku a chtelo se me spat...ale kdyz se akce rozjela tak to byla pecka. No a jestli ten typ na konci byl Obama tak pridavam 2 hvezdicky;) ()

Phlame odpad!

Můj úkol během sledování tohoto filmu spočíval v hledání alespoň nějakého kladu, alespoň něčeho pozitivního, nějaký záchytný bod, díky němuž bych pak mohl dát alespoň jednu ušmudlanou hvězdičku. Avšak selhal jsem. Ano, je to tak. Od šíleně stupidního scénáře (nevím zda zesměšnění americké historie byl záměr či ne), zmatené kamery, herců, kteří se chovají strašně strojeně, tuny klišé, trapné efekty (kvůli nimž jsou i "akční" scény utrpením), nelogičnosti... a takhle bych mohl ještě dlouho pokračovat. Trapnější a celkově horší počin než Wanted, děkujeme pane Bekmambetove, pozdravujte zpátky v matičce Rusi a prosím... nevracejte se. //0%. Nulu jsem ještě nedal, vždy se našlo alespoň něco pozitivního i na odpadu. No, všechno je jednou poprvé a tohle si tu nulu vskutku zaslouží.// ()

Kusic

Ono to vlastně ani tak špatný nebylo. Akční scény, gore vypadaly hodně dobře. Jenže mi prostě pořád nepasuje do hlavní role prezident Spojených států Abraham Lincoln. Vousatýho člověka, kterýho si většina představí jako nudného právníka v saku a klobouku se tady najednou ohání stříbrnou sekerou a hraje si na Bladea. Ještě když do toho zavedu politiku a bitvu Severu proti Jihu, je to prostě takový dívný :D A musíme změnit knihy dějepisu, Jih totiž zprvu vyhrával proto, protože měl armádu upírů... :D Každopádně pobavil sem se, film účel splnil, nějaký převrat to také ale není. ()

aannemer odpad!

Kdo čekal vizuální masochismus plný krve a zpomalených záběrů ve stylu oblíbených komixáren, byl asi spokojenej. Kdo má ale jen minimální znalosti o historii, nemůže tuhle slátaninu označit slušněji, než debilní sračkou. Vlastně ani nevím, co si mám o filmu a potažmo o tvůrcích myslet a už vůbec nechápu, proč jsem DVD už po půl hodině nehodil do odpadu. Film by měl člověka především pobavit (a přidat i nějaké to poučení na závěr). Co ale dává divákovi současná kinematografie, která zaplavila náš svět upírama? Já ještě dovedu pochopit, že to je jen jako, ale co ti mladí pitomečkové, kteří sotva překoktají slabikář (o složitějších knížkách radši nemluvě) a už kmitají prstíkama po svých i-podech, i-phonech páté, šesté a čertvíjaké ještě generace... Chápou také oni, že svět je přeci jen jaksi jiný? Že ačkoli by se zdálo, že populačně je to skoro 1:1, tak upíra v reálném světě nepotkáte, kdybyste se rozkrájeli? Příběhy typu Dracula mohu kdykoli, má to v sobě určitou romantiku, která podtržena solidní filmařinou a hereckými výkony jistě musí zaujmout, ale tahle stupidní krávovina ani omylem. ()

david666

No čekal jsem slátaninu, ale že to bude až taková nuda.... Prvních cca 30 min ještě ujde a dočkáme se i (sice malého) ale sem tam i efektního likvidování upírů. Ale potom se film snaží hrát na vážnější notu a to teda fak ne, to mu hodně uškodilo a nezachrání to ani velkolepé finále. Horor? Ani zdaleka ()

Setanta

A tak vidličky zachránily národ. Na nic jsem se tolik netěšil s nadějí, že to bude guilty pleasure kokotina. Inu, tak je to jenom kokotina. Žádné charaktery, žádná logika, žádný příběh, jenom série více či méně nelogických, klišoidních a násilně kulervoucích obrazů poslepovaných dohromady, ale nic z toho by nevadilo, kdyby to mělo to, co dosud všechny Timurovy filmy: nadhled. Toho tu je ale asi tolik, jako v norském psychodramatu, ačkoliv místy se zdá, že by tam měl být, že to snad jen producenti ho všechen zametly pod koberec. Ale upřímně si myslím, že to Timur prostě zkopal. Jestli i ta knížka byla takhle debilní, tak nechápu, jak někoho napadlo udělat z ní film. ()

halberdier

První polovina je díky většímu počtu akčních scén ještě k vydržení, ale druhá půlka je už celkem nudná. Pár scén (digitální honička na koních) je fajn, ale celkově jsem po Wanted od Bekmambetova čekal víc. Z herců nikdo nevyčnívá, představitel hlavní role byl krajně nesympatický. (5/10) ()

rigby

Abraham Lincoln jako lovec upírů? Proč ne... Začátek je velmi slabý, kostrbatý, ale pak se to rozjede a divák se začne bavit. Dokonce je tu i jistá temná upíří atmosféra, povedené kulisy a pěkné obrázky. Vůbec po výtvarné stránce je to výborné dílo. Ale to na dobrý film nestačí. I když se jedná o slušnou upíří báchorku, pořád jsem jaksi nemohl skousnout, že americký prezident se propůjčil k tomuto hororu. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Novinková smršť ze stáje Marvelu

Novinková smršť ze stáje Marvelu

28.02.2013

Na naší planetě je momentálně málo tvůrců, jejichž příběhům by naslouchalo víc fanoušků, než těm, které vytvořil Stan Lee. A to zejména díky filmovým adaptacím, které vznikají nejen pod hlavičkou… (více)