Abraham Lincoln: Lovec upírů

• USA Abraham Lincoln: Vampire Hunter (více)

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise. (oficiální text distributora)

davooo

V tomto filme podľa mna chcu zistiť, čo divák znesie, ake hluposti a na hlavu postavené scény. Toto som nezniesol. A ak možem poradiť, nikdy to nepozerajte! ()

ragtime

Timur Timur. Keď si spomeniem na "Hliadky" a hlavne na Wanted, tak by mas zaujímal dátum, kedy absolvoval lobotómiu. Toto je taký paskvil. Ten film vlastne nevie, čo má byť. Chvíľu lovíme upírov, potom hop, riešime históriu a zase hop, romantika. A do toho stále ten slow motion, ktorý po chvíle tak strašne nudí. Hlavný predstaviteľ tiež nie je to pravé orechové, neverím mu ani ten nos medzi očami. Sklamanie. ()

Declen

U některých nápadů (projížďka na koni, kovárna) i člověk zvedne obočí, akce je to moc dobrá, akorát děj okolo, nedokážu říct proč, je takový nefunkční, jakoby připlácnutý navíc. ()

qwentin

Původně jsem chtěl dát tři *, ale scéna boje mezi koňmi mě dostala do váhání mezi jednou * nebo dvěma *. Proboha proč? Celkem škoda... ()

zurivymlok

Co bych dal za to, kdybych mohl oživit Abrahama Lincolna a pustit mu tento film. Myslím, že by odešel ihned zpět na druhou stranu. Příčina smrti: mrtvice. :-D Kdyby autoři vytvořili nějakou fiktivní zemi a fiktivní postavu, odstranili některé stupidně přehnané akce a zcela přepsali druhou půlku filmu, mohl to být celkem slušný popcorn. První polovinu filmu, odmyslel-li jsem si to, že to je Lincoln, jsem si říkal, že to není až tak špatné a že občas tam je i nějaký zajímavý nápad. Druhá půlka to však vše zabila. To už by byla opravdu hodně silná káva i pro člověka po lobotomii. ()

teseth odpad!

Za takovou sračku by se mělo střílet z milosti mezi oči. Jednotlivosti ale nebudu vytýkat, protože on ten film je celý tak nějak špatně. Herecké výkony se můžou tak maximálně rovnat tomu co vytvoří 6 leté děti na školní besídce (a to ty děti hodně urážím), scénář je plný perel které by ani ty svině nežrali a kamera s filmovými triky je tak groteskní, že se vám u toho chce brečet. Ne ne ne to prostě ne. ()

Allein4

Jen blázen se mohl pustit do takového nápadu, který byl nutně dlouho předem odsouzen k neúspěchu. Přesto jsem se na to nakonec odvážil podívat a světe div se - ono to tak špatné nebylo. Myšlenka, která mě napadala během prví poloviny filmu, byla zejména ta, že je to dobrý film se špatně zvolenou hlavní historickou postavou. Ale ta přibližně poslední třetina tomu dala smysl, proč právě "Abe". Co bych chtěl vyzdvihnout, je výběr postav, herci mi vážně sedli. Shrnuto - zas tak hrozné, jak napovídá název, to nebylo. ()

Kraliczech

Já musim říct, že sledování toho filmu bylo skvělý. Koukal jsem na to s kamarádem a u některých scén jsme se přeřvávali, jak byly akční. Z tohohle hlediska to byl neuvěřitelný zážitek. Sice děj na styl "hm, odložím sekeru a stanu se prezidentem" stál za nic, ale ani chvíli jsem se nenudil a tudíž film naplnil má očekávání. Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdičkama ale nakonec 3. ()

2rady

3,5/10 Neskutočná hovadina. Áno už z názvu bolo jasné, že to bude šialenosť, ale dúfal som, že to bude zábavná šialenosť s cool hláškami a akčnými scénami. Namiesto toho som sa dočkal totálnej debility. Niekto v strižni totiž premiešal dva filmy. Jeden ultra vážny televízny životopisný film o Lincolnovi a jeho boji za slobodu a rovnosť a druhý super béčko o novodobom Van Helsingovi s postriebrenou strieľajúcou sekerou. V podstate by som bral oba, ale nie naraz. ()

Trageeed

Hodně ujetý nápad a mohla to být kulervoucí pí**vina, ale všichni jsou v tom filmu nesympatičtí, není komu fandit! A lepší by bylo, kdyby byl natočen poslední díl hlídky!!! ()

flouny8

Už název mne odradil, abych na to šel do kina a dobře jsem udělal. Zatáhnout do občanský války upíry je celkem zajímavý nápad, ale nejsem si jistý, jestli se to úplně povedlo. První polovina je celkem svižná akční podívaná, ale pak se to zvrtne v melodrama s jednou akční scénou s vlakem. Zajímavá recenze: Shadwell - ten člověk neni normální. ()

Da_reba

Názorný príklad ako sa dobrý námet dá pekne posrať. Ktomu zase ten hnusný americký patriotizmus ako zo svojho hrdinu urobiť ešte väčšieho hrdinu. A aby záporák bol sympatickejší nez hlavný hridina.... Jediný to drží Dominic Cooper ()

chosan

Ač nemusím horory tak tento se mě docela líbil akorát kdyby tam byla trochu jiná postava než Abraham tak bych určitě hodnotil více ale udělat záplatky z války severu proti jihu jako válku proti upírům to bylo trochu moc přitažené za vlasy 50%. ()

Pritok odpad!

Snazil som sa, ale to sa fakt nedalo pozerat. Skoncil som niekde vo chvili, ked zacali po sebe hadzat konov. ()

Max Cady jr.

Tak to pěkně podělal Bekmamkokotov buď to udělal schválně amíkům nebo si zobnul hodně dobrej matroš Burtonem,to si ani nezaslouží Ejb Lincoln už jenom co ho hraje za vola, možná kdyby ho hrál onan Krytinář tak by dal i 2*. ()

Bull2

Pěkně historicky podložené fantasy béčko. Když nad kvalitou nebudete moc přemýšlet a soustředíte se na akci, jemné nuance a Dominica Coopera, člověk se dobře pobaví. ()

JirkaJJJ

Kdybych na to koukal tak před dvaceti lety, byl bych z toho hotovej. Akce je super, je to koukatelný, jen by se to mělo jmenovat úplně jinak... Prostě udělat z prezidenta zabijáka upírů, to je silný kafe. A Benjamin Walker jako prezident typově povedená volba, ale "akční hrdina"? Nenechte se vysmát. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Novinková smršť ze stáje Marvelu

Novinková smršť ze stáje Marvelu

28.02.2013

Na naší planetě je momentálně málo tvůrců, jejichž příběhům by naslouchalo víc fanoušků, než těm, které vytvořil Stan Lee. A to zejména díky filmovým adaptacím, které vznikají nejen pod hlavičkou… (více)