Abraham Lincoln: Lovec upírů

• USA Abraham Lincoln: Vampire Hunter (více)

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise. (oficiální text distributora)

SuzukiZ

Usilovně jsem se snažila najít nějaké momenty, které se mi na filmu aspoň trošičku líbily, protože jinak ani děj, ani grafika nestojí dle mého za řeč - po dlouhém přemýšlení by se za kladné dala považovat poslední scéna (filmy, které začínají a končí podobnou scénou mám v oblibě) a vzhled Henryho. Zbytek je ne příliš povedený kekel hororu na historickém základě.. ()

Cearomana

Zajímalo by mě, jak se na tenhle film dívaj v Americe...Nám to ještě může připadat zajímavé, ale dovedete si představit, že by natočili film, kde běhá Tomáš Garrigue Masaryk a zabíjí upíry? ()

brasek

Od Timura sa nedá čakať nič skvelé... jeho Nočná a Denná hliadka je dosť dobrým dôkazom, že si zmýlil povolanie. Tento snímok trpí na slušnejší dej a zápletku. Niektoré scény však boli úchvatné... vďaka trikom a práce kamery. ()

Jear01 odpad!

Co to jako mělo bejt ?! Ještě nikdy sem snad neviděl nic tak ve všech směrech DEBILNÍHO na tomto filmu neni dobré snad vůbec nic! už jenom ten nápad natočit film o lovení úpíra a zařadit do toho A.L ... nepochopitelné ! co bude příště ?! John Fitzgerald Kennedy jako jeden z powerrangers ?! ()

schaff

ako to, že zakomponovali do toho upírov by až tak nevadilo, keďže sú celkom v móde a ide o fantasy, ale prekážalo mi to, že až kdesi od polovičky filmu hlavnému predstaviteľovi začal rásť a zase sa zmenšovať nos a uši, len aby sa ako tak podobal na toho, čo mal, mi prišlo iritujúce a celkovo to bola nuda... ()

Ironhead

Nahodou vubec ne tak blbe jak sem ocekval :_) V ramci zanru spis lepsi prumer, zvlast povedene bojove choreografie se sekerou ;) ()

bonovox

Jednoznačne blbosť roka, neuveriteľne stupídne, naivné až detinské, nemá to žiadne čaro a ani herci nestoja za nič. ()

bulawaio

2/10. Scénárista má dozajista rád kvalitní listí, páč dát na papír skutečnýho americkýho prezidenta, kterej rozřezává upíry, je už přeci jen trochu moc. Nemá smysl se dále rozepisovat, Abraham Lincoln je v mnoha oblastech špatný film. Hrozivý a děravý děj, nudní herci a spousta rádoby cool digiefektů. Nicméně největší problém samotného filmu je to, že se bere moc vážně a chybí tomu ta správná lehkost jako byla například u Jeníčka a Mařenky. Tohle je provar na plný čáře. ()

Trilobajt

Začátek filmu se mi celkem líbil, snad i proto, že mám docela rád filmu s upíří tematikou. Jenže postupně se zážitek kamsi vytratil a bylo to dost o ničem. Jinak akční scény mi občasným zpomalením dost připomněli film 300: Bitva u Thermopyl. Takové dražší béčko, ale jako oddechovka je to dobré. ()

lilekbig odpad!

Ježiši no tohle jako bylo co?! Ze začátku to vypadalo vcelku dobře (prvních 10 minut) potom to šlo z kopce. Jo kdyby ten lovec nebyl A. Lincoln, (který by jako upír nemilosrdně roztrhal scénář tohodle filmu a režizéra do zadku) a jmenoval se např. Black Wood (jen tak jsem něco vymyslel) tak by to mnohem lepší. Nejhorší upírský film (a to jsem fanoušek Twilight). 5% ()

Mojo1968

"BSB" Béčkovsky slabé béčko. Pôvodne táto skratka znamenala niečo iné. Neviem či si pán Timur Bekmambetov po natočení aj pozrel svoj masterpiece, ale zda sa mi že nie. Žeby revolúcia v scénistickom strihu? Ale nie, len obyčajný nepodarok. Až na vizuálne efekty je to celé zlé. Hlavne tie ich slnečné okuliare sú celkom kvalitne netrafené do obdobia. A prezidentská davystrhujúca reč fakt stojí za pretočenie. Za VE a odvahu natočiť tento krám 3/1O. ()

Dvorka96

Takhle nějak to dopadne když film o ikoně amerikanismu natočí rodák ze Sovětského svazu. Nemohu tomuto filmu upřít originalitu, kterou si pohrává s americkými dějinami, ale dětem ve škole bych tento film nedoporučil, přece nechcete aby na otázku kdo byl Abraham Lincoln děti odpovídali, že byl lovec upírů se stříbrnou sekyrou. Takže fajn oddychovka s lehce pokřivenými dějinami. ()

albiebennett

Benjamin Walker mi přijde dost nevýrazný, ale to asi nemá moc vliv na film samotný. Rozhodně jsem nečekal nějaký trhák, jestli někdy posoudit film podle názvu, tak jedině tento, protože nelze moc předpokládat, že to bude něco extra, nicméně mě to mile překvapilo dobrá oddychovka, kde se i zasmějete a celkově to působilo velmi příznivým dojmem. Příjemně strávené odpoledne. ()

Beawish

Film jsem neviděl a nehodlám na tom nic měnit. Chci pouze poblahopřát Marigold - jen skutečně otevřená mysl dokáže propašovat Kalouska i do této filmově diskuse. ()

Strudl_cz

Nesmíte film brát vážně a nesmíte čekat, že vás něčím naplní a nadchne. Z třetiny je film plný soubojů s upíry, zbytek přizpůsobování historie do děje filmu, který je o těch soubojích. Nic víc, nic míň. ()

Georginek

Tak hele, predne nemam rad upiri filmy a uz vubec nemam rad historicke snimky. Ale tohle se mi libilo. Akce fajn, pribeh taky a libilo se mi zakomponovani historickych udalosti do filmu. Dokonce me to donutio podivat se na zacatku filmu na wikipedii, jestli ta slecna byla skutecne jeho zena a taky jsem se dozveel, ze pracoval v obchode. Za me 3* ale za kinozazitek 4* ()

maillo

Samá kritika, jak to je špatný atd. Mě to tak nepřišlo.Mělo by se na koukat jako na filmový výtvor. A ne jenom hledat špatné věci.Abraham Lincoln a upíři.Docela jsem byl zvědavý jak to do sebe zapadne.Příjemně překvapený je slabé slovo.Zajimavý náhled na likvidaci upírské populace.Vytvořené scény sekerou,zpomalené záběry ve 3D. Bylo se na co dívat i pár "lekaček"se taky našlo.Zajimavé propojení upírského a politického života Lincolna.Rozhodně se nemusí Timur stydět a odvedl kus poctivé práce.70% ()

JackKadlo

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film mě bavil od první vteřiny až do konce. Celou dobu jsme se s partnerkou usmívali, protože tady je vidět, že se někdo bavil a splnil si šílený sen. Když tu čtu komentáře, tak nechápavě vrtím hlavou - proč někteří rádoby intelektuálové chodí na film s názvem Abraham Lincoln: Lovec upírů, a pak si tady stěžují na blbý příběh, divnou akci, atd.? To z názvu není patrný, že půjde o fantasmagorii a šílenost nejhrubšího zrna? Je to jako jít na Shakespeara a stěžovat si, že tam je málo vlkodlaků a upírů, a pak jít na AL: Lovce upírů a stěžovat si, že tam je málo diskuze o obsahu a formě sonetů z období americké revoluce. Když jsem šel na film Zabijáci lesbických upírek (doporučuju, takovou blbost jste fakt neviděli), tak jsem se bavil stejně. Prostě jsem seděl šťastný v sedadle, s rozesmátým ksichtem, hubou plnou popcornu a s pološíleným výrazem v očích... Doporučuju všem, aby si vzali před zkouknutím mozkový prázdniny, vůbec nic nečekali a budete se královsky bavit. Co byste taky čekali u filmu s takovým názvem, že? ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Novinková smršť ze stáje Marvelu

Novinková smršť ze stáje Marvelu

28.02.2013

Na naší planetě je momentálně málo tvůrců, jejichž příběhům by naslouchalo víc fanoušků, než těm, které vytvořil Stan Lee. A to zejména díky filmovým adaptacím, které vznikají nejen pod hlavičkou… (více)