Držitelka Oscara Charlize Theron si zahrála Mavis Gary, autorku literatury pro mládež a bývalou královnu krásy, která se brzy po rozvodu vrací do svého rodného městečka v Minnesotě. Chce si připomenout dny své slávy a také oživit dávný vztah se svým přítelem ze střední, který je však šťastně ženatý a právě se mu narodila dcera. Jenže návrat domů je mnohem obtížnější, než si představovala. Mavis se naštěstí spřátelí s bývalým spolužákem, který se stejně jako ona ještě nevymanil ze středoškolských dní... (Magic Box)

brando

Řeči o nejslabším Reitmanovi jsou, dle mého názoru, úplně mimo. Naopak oceňuji vybranou látku, způsob jejího vyprávění, způsob jakým vykresluje jednotlivé charaktery a představuje hrdinčino sebeuvědomění. Reitmanův přístup k vyprávění obecně mi je velice blízký a Young adult považuju za jeden z filmů roku 2011. ()

majkl44

Bezva poučení o lpění na minulosti a idealizování si skutečnosti a o tom, jak reagovat po nepříjemném vystřízlivění. Navíc se mi líbí dobře zahraná hlavní. role Charlize Theron. ()

hroubek

Pokud znáte filmy Jasona Reitmana, tak jistě víte, že hlavní hrdinové jeho snímků jsou vždy sympatické postavy i přesto, že jim občas chybí morální zábrany. Hlavní hrdina z Děkujeme, že kouříte by Vám prodal rakovinu a Vy byste mu za to poděkovali, v Lítám v tom by Vás Clooney vyhodil a tak nějak byste to rozhodili a s holčinou Juno byste soucítili. Bohužel totéž nemůžete říci o hlavní hrdince v tomto filmu. Nevím jestli to byl účel od Diablo Cody napsat hrdinku, ke které je těžké si vybudovat nějaké emoce, nebo jestli si chtěla otestovat jestli divák příjme jako hlavní hrdinku nesympatickou postavu. Tak jako tak film tím neuvěřitelně trpí. Sice působí dojmem, že na to jde složitější cestou, ale to ve výsledku nikoho moc zajímat nebude. Charlize Theron podává skvělí výkon a budete jí věřit každou scénu a v závěru Vás totálně dostane. Patton Oswalt byl pro mě velké překvapení, jelikož velmi dobře držel krok se Theron . Znovu a jinak je zvláštní film, který se Vám nevtírá a jemu naprosto jedno jestli se Vám bude líbit nebo ne. Je to trochu sobecké, ale pořád je to lepší, než aby z toho byl kýč. ()

SamVimes

Vynikající feel-bad film kde hlavní hrdinkou trochu pohrdáte, trochu jí fandíte a hlavně je vám jí hodně líto. Charlize Theron je naprosto přesná. Vtáhlo mě to, místy mrazivé, místy až bolestivé. ()

VanTom

Nezakotveně zhýralý životní styl single skoro-čtyřicátnice by mi mohl být snad i blízký, ovšem její pomatení smyslů, kdy se v utkvělé představě vrací do rodného zapadákova ulovit svou dávnou "pravou" lásku (toho času šťastně ženatou a čerstvě tatínkem), jakékoliv sympatie úspěšně torpédovalo. Proto jsem se k ní 80% času nedostal a nefandil jí, přestože závěr ji trošku ospravedlnil a zejména podvratně relativizoval její očekávané prozření a "polepšení". ()

Lukyn007

Asi všechny snímky, které Reitman dosud natočil, byly lepší. Ale nemohu si pomoci, i tak se jedná o super film. 80% ()

blackJag

Komedie? Ani omylem, ale drámčo je to slušné. Dobře napsané, dobře zahrané. Nechceme každý někdy vypadat líp před svými známými a kamarády? Častokrát neškodný stimul, který se při alkoholické epizodě může proměnit v běsné vystřízlivění. Samozřejmě jen dočasné, všichni jsme nakonec jen sobečtí prevíti :-) 85% ()

Lenulinka

Život je pes. Pro některé více, pro některé méně. A je na každém z nás, jak se s tím vypořádáme. Hlavně si neberte příklad z hlavní "hrdinky". ()

jefff

Fakt divný film. Theron zde hraje extrémně nesympatickou postavu, u které předpokládáte, že se dle klasického scénáře napraví nebo alespoň ponaučí. Čekat budete dlouho, ale postava Mavis bude pořád tou stejnou kr*vou jako na začátku. Tak o tom to je. ()

zsn

Zoufalý snímek o zoufalé "potřicítce". Žádná komedie, nýbrž krutý osud každé svobodné bezdětné ženy, která se přehoupne přes věk 35 let. Osamocená spoře oděná a prostopášná ožralice, žijící minulostí, dajná na momentální záchvat hysterie ve své depresi - to je svého psa ani jednou nevenčící, Charlize Theron. Patrick Wilson mi byl snad jen zpestřením dne, zase mu tu hrála partnerku Elizabeth Reaser, tak jako v "Purple Violets" - fajn nostalgie. ()

hela.vl

Ze začátku mi ten film připadá jako o ničem. Nejlepší scény jsou když je opilá a ... no asi tak.. Na konec si jen matně vzpomínám, protože jsem to nějak neregistrovala. Během filmu jsem si 4x odešla pro občersvení a myslím si, že jsem tím o nic nepřišla. (a to jsem ani neměla hlad) Ale za co 2? Musím uznat, že nějaký scény bylo dobrý, např.: registrace v hotelu, nebo "parkování".. A taky jsem díky němu zjistila, co všechno mám na stole. :D Ale jinak mě to docela nudilo a už si to asi nepustím. ()

LuciusWlk

Storka spisovatelky v depresi s nebývalým šmakem k alkoholu a bývalé lásce. Není to absolutní laskomina, nicméně je úsměvně tragická. Charlie Theron svou roli podala velice zajímavě a uvěřitelně. Ostatně, hrát povýšenou aroganci kombinovanou depresí asi není zase tak obtížné, pro zkušeného herce. Jde o lepší průměr a jednu hvězdu přidávám, kvůli skutečné zvědavosti jak to přece jenom dopadne:) ()

sedm.1

Ve výsledku jsem nakonec poměrně mile překvapený, jak docela příjemně mi utekl čas u snímku, ve kterém se prakticky nic nestane. Marně přemýšlím, co vlastně chtěl Jason Reitman tímto svým dalším výletem „mezi lidi“ svému publiku sdělit. Hlavní hrdinka dostane krizi středního věku, a tak odjede do svého rodného města, kde …, kde vlastně co? Postupně zjišťuje, že je alkáč, a strašná kráva k tomu, aby jí pak ve výsledku došlo, že být taková je ale v podstatě fajn a že ji to vlastně i baví a vyhovuje. Co k tomu dodat? Jednak nic moc silný námět a jednak alkáče a strašnou krávu nepředěláš, nehledě na to, že tuhle sortu lidí o tom stejně není ani šance přesvědčit, což Young Adult jen potvrzuje. Každopádně, Reitman to celé „nic“ natočil alespoň docela poutavě, svižně a uvěřitelně, na čemž má samozřejmě velký podíl i hvězdný casting, v čele s výbornou Charlize Theron. Ona je ve své roli, krizí zasáhnuté ženštiny, opravdu velice přesvědčivá a prostě podává parádní herecký výkon, který drží celý film hodně nad vodou. Co se tedy ovšem Reitmanovi určitě nepovedlo, bylo vyvolání jakýchkoliv emocí, Young Adult je studený jako psí čumák, a po této stránce je film skutečně mimo, což si ale myslím, že právě emoce zde měli hrát jednu z nejvýraznějších rolí, takže tato má výtka je opravdu podstatná a důležitá. Jde zkrátka o zvláštní film, který funguje, ačkoliv nemá fungovat díky čemu, já ani vlastně nevím, komu ho doporučit, no nic, viděl jsem, užil si výkon CharlizeTheron a nyní ho mohu klidně vypustit z hlavy. ()

DavidS.

Yound Adult klame názvem, protože není ani tak o někom, kdo neumí dospět, ale o sedmatřicítce, která v loveckém módu zoufale dohání ujíždějící vlak...Reitman je přes všechnu vnější a zdánlivě nezávislou neokázalost precizní režisér, vztahovky mu jdou, ale vážnější Up in the Air je přeci jen jiná liga... ()

Michelle75

Na jednu stranu je mi líto,že Charlize Theron hraje zase od prvopočátku velmi nesnesitelnou postavu,ale hraje ji tak s přehledem a přímočaře,že je mně pak jedno, jak bude film pokračovat,protože mi stačí sledovat pouze ji. Ale ten film je tak trochu jízda...jízda za minulostí a za uvědoměním ,jestli pak k nějakému dojde...tak to nechám na každém zvlášť.Každopádně parádní hudba a scény, které jsou reálu hodně blízko.... Hlavně ta,kdy si Mavis pouští v autě pořád dokola tu stejnou skladbu. Patton Oswald překvapil!!! ()

Wally

Vůbec se mi to nelíbilo....příliš negativní... Koukat celou dobu na kravku, co se chová jako blázen... Jedna hvězda za Ch. Theron, která tu krávu zahrála fakt dobře... ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Charlize Theron a zrození futuristické agentky?

Charlize Theron a zrození futuristické agentky?

20.04.2012

Moc pěkně se nám poslední dobou rozjela. V Znovu a jinak podala jeden z nejlepších výkonů kariéry a brzy ji uvidíme ve dvou filmech, které patří k nejočekávanějším trhákům letošního léta – ve fantasy… (více)