Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

suzanne1997

Jednoduchý, nepředvídatelný a neobvyklý film, který se vymyká všem možným představám, jak by mohl skončit. Nejde mu nic moc vytknout, dokonale popisuje, jak takový malý, jednoduchý stroje dokáže ženu zbavit hysterie. Na tomhle filmu bych asi pochválila uspořádaný děj, nijak nepřeskakoval, a i přesto, že se odehrával v minulém století v Angli, i přesto se mi líbil. Tady nejde popsat děj ani ho nijak naťuknout, jde jenom doporučit tento film, protože se většině lidí určitě zalíbí a budou si jej chtít pustit znovu, asi tak, jako já. Takže se podívejte a udělejte si obrázek sami. ()

laepus

Britové to prostě umí. To je stará známá věc. A pokud chcete mít úplnou jistotu, dejte tam Ruperta Everetta - záruka výborné zábavy pokaždé, když se jen objeví na scéně. Děj je předvídatelný a každý ví, jak to dopadne, ale to je jedno - ubíhá to tak příjemně a zábavně, že na člověka opravdu přijde krásná nálada. Přitom nic tady není prcičkovsky oplzlé nebo sprosté, naopak je vše podáno s noblesou a grácií, některé dvojsmysly jsou nádherné a při několika scénách se člověk opravdu od srdce zasměje... teda aspoň já... Zkrátka už neplatí, že stará dobrá ruční práce je to nejlepší... a to je pro nás chlapy to nejhorší zjištění... ()

Nethar

Romantická komedie o vynálezu vibrátoru, od toho se asi nedá čekat nic víc, než pohodová nenáročná blbinka, co také jiného zvolit na ospalý nedělní rodinný večer :-) ()

Chřástal

Romantická komedie o vynálezu vibrátoru coby pomůcky při léčení hysterických žen? To se nedalo nezfilmovat! I když z námětu šlo vytěžit i víc, film sympaticky naťukává řadu témat. Nejde jen (kromě zápasu o pokrok v medicíně) o výkřiky (…techniky) a právo žen na orgasmus, ale i o další výstřednosti (optikou viktoriánské Anglie) jako seberealizace žen nebo pomoc lůze. Vedle dobrého Dancyho a Gyllenhaalové potěší i vedlejší postavy jako služebná Molly, která nezapře svoji původní profesi, nebo dandyovský vědátor a průkopník telefonie – vlastně právě v tomhle vidím to kouzlo: století páry, inovace a odvážní muži na vibrujících strojích (kam se hrabe Robur Dobyvatel), což mě nutí k myšlence, že bych rád viděl verzi od Karla Zemana – takový pandán k Vynálezu zkázy… ()

aLPaC

Z těch scén, jak doktoři léčí u žen velkou nemoc té doby, "hysterii", jsem chcal smíchy. A jak to brali vážně :D. Moc dobré, malinko mi to připomnělo dávno viděný snímek Vítejte ve Wellville. ()

filipvrbik

Vida, on se dá natočit fajn film i bez hvězdného obsazení a na pro devatenácté století tabu téma... Prostě i o vibrátoru se dá natočit film, to jsem ani moc nečekal. Každopádně postavy sympatické, ani chvíli jsem se nenudil, chybělo snad jen trošku víc překvapení ku konci, ale i tak fajn komedie...70% ()

B_EyE

Úsměvná a milá slaďárna, která je méně oplzlá než byste od filmu s daným námětem očekávali. Jako celek je film velmi decentní, ale přitom dokáže vytěžit potenciál daného tématu a nabídnout divákovi několik zapamatovatelných momentů ... 86% ()

Lachvos

Kvalita a úkor příběhu, nápad na úkor cliché, kontroverze na úkor žánru...prostě jeden protiklad na druhým, posuďte sami ;) ()

Illy

Hysterie byla v roce 1951 zrušena jako diagnóza. Ale stejně jí trpí 50% žen. Takže mužští přátelé - hlavně jemně mněte. Příjemný film. ()

Gore

Kdyby to nebyla taková socialistická, křesťanská a feministická agitka, mohlo by to dostat o jednu hvězdu víc. Navíc mi Gyllenhaal v téhle roli strašně připomínala bývalou, nejen vzhledem, ale i chováním, ale tím jsem se nenechal ovlivňovat. ()

JK-Stinger

Vtipná komedie se zajímavým námětem v historickém prostředí plném revolučních nápadů. To bych nečekal, že se na takovéhle téma dá udělat něco tak příjemného a nenuceného. Palec nahoru a vřelé doporučení všem fandům smysluplných komedií. ()

hnkflknk

Naprosto neodolatelná komedie. Takhle jsem se u filmu už dlouho nenasmála. Nemám co bych tomu vytkla. Skvělá kamera, obsazení, režie, prostředí, ožehavost tématu... prostě a jednoduše perfektní. Takhle by komedie měla vypadat. ()

Carodej_pes

Scénáristická impotence – neokoukané téma zpracované (v deformativním slova smyslu) natolik podbízivým a léty prověřeným způsobem, že se z něj ke konci filmu stane subtéma. A tak začíná rvačka s dalším subtématem (doktorův milostný život), z čehož si divák v závěru odnáší dojem, že vlastně sledoval film o ničem. ()

waits

Mě tahle komedie vlastně nijak neurazila, ale poměrně dost mi vadilo jednak, jak přímočaře (v tomto případě zaměněno za plytce) je vyráběn humor a jak prchavě to celé šumí do ztracena. Everett byl super, český distribuční název naopak vůbec ne. ()

arcticsky

Pěkný popis, jaké tlaky a olejíčky se mají použít na léčbu ženské hysterie. Paralelní příběh nezvedené dcery bohatého doktora, která pomáhá chudým je už slabší....z podílu z prodeje nového vibračního vynálezu se splní její sen - provozování chudinské nemocnice. Příběhu by místo nudných náznaků z červené knihovny neškodila ještě větší "peprnost" ()

Milwa

Milý filmek, který se občas až moc snažil karikovat sám sebe. Ublížil mu schematický scénář. Čisté 3 hvězdy. Kdo proboha překládal ten název?! ()

Viperine

Lehce nadprůměrná, jemnohumorná komedie, při které se sice nebudete trhat smíchy, ale je to příjemná, nenáročná a výpravná oddychovka se slušnými hereckými výkony. ()