Respektovaný dětský lékař Tomáš, žijící s rodinou v třígenerační luxusní vile v pražské Troji, je obviněn nezletilou pacientkou z pohlavního zneužívání. Ze dne na den je nucen vyměnit dobrou pověst a adresu svého domu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko. Tomáš čelí dívčinu obvinění, ale i dávné zradě, jíž se dopustil na kamarádovi, když mu přebral ženu. Ten je nyní pověřen vyšetřováním případu. Také on stojí před volbou, zda letitému sokovi oplatit dávné pokoření, nebo zůstat věren profesní cti, odmítající směšovat věci soukromé s pracovními. S nově nastalou situací se musí vyrovnat nejen vážený lékař, ale i jeho manželka Milada a její sestra Lída, které celou záležitost tají před jejich autoritativním otcem, pro něhož by taková informace mohla mít až smrtelné následky. Vlivem zprvu evidentně nesmyslného obvinění pak uvnitř celé rodiny vyplouvají na povrch křivdy a zklamání, jež už měly být zapomenuty. Všechny Tomášovy životní chyby i úspěchy se nyní budou přiklánět na jednu nebo druhou misku na vahách spravedlnosti a působit v příběhu nečekané zvraty... (TV Nova)

annie8191

Za mě bomba, skvělá kamera, poutavý příběh, celou dobu jsem ani nedutala a s pusou dokořán sledovala, jak to celé nakonec bude. Pro mě je to další z českých filmů, který si ráda pustím znova. A když je tam Vetchý, tak to já můžu. ()

Oonika

Musím přiznat, že když jsem hned v úvodu viděla, že hlavním partnerem je televize Nova, trochu mi zatrnulo... Ale říkala jsem si, vydrž, vydrž, třeba se ti to vyplatí. A vyplatilo. Výjimečně mi ani trochu nevadily pubertální herečky, působilo to věrohodně a nepřehrávaně. Rozhodně se ještě zaměřím na Vladivojnu, soundtrack teda totiž dost dobrý. ()

Hannibal1913

Já si zase myslím, že to bylo perfektní ze všech stran. Herecky výborný, hudba výborná, tématika sice neoriginální, ale nějak to neopakovalo jiný filmy (možná hlavně kvůli výborně zvolenýmu koncu). Já jsem neváhal ani chvilku, jasná pětka! No a hlavně ten Hynek Čermáků, ten borec každým dalším filmem jen kvete! Skoro bych řekl: "konečně něco pořádnýho od Hřebejka". ()

lakart

Konečně zase pořádný Hřebejk a Jarchovský. Film ,na který dobře kouká, má dobrý scénář, zajímavou atmosféru a překvapivý konec. Není to sice díra do světa, ale punc dobré filmařiny se mu upřít nedá. 75% ()

spacylemon

Jarchovský má úžasnou schopnost napsat výborné drama s šíleně vykonstruovaným závěrem. Stejný případ jako následující Líbánky. Stejný - sice mrazivý - ale klopotný vysvětlující monolog, stejná výsledná pachuť z jinak výborného fillmu... Btw. nemám ve zvyku řešit moc herce, ale pět let po premiéře je potvrzené, co se už tady víc než rýsovalo, totiž že Anna Linhartová je víc než jen naděje a Hynek Čermák zase pan herec (s mnohem větším rozsahem, než jen "zamračený drsňák" daný jeho fyziognomií). Zato Vetchý hraje celý život jenom dvě polohy - připitomělého dojatého nebo věčně naštvaného Jirku Luňáka drtícího slova přes zuby jako kamení. P.S.: nenávidím Vladivojnu ve všech jejich inkarnacích. Tu její přepálenou excentričnost a rádobyumění; brrr, slimáci všude po zádech. ()

Psycho.R

První hodinu jsem měl velkou radost, že se film vyvíjí tak, že když už si myslíme, že víme, jak to bylo, tak přijde druhá strana a přesvědčí vás o opaku. Vážně příjemné osvěžení. Ovšem od šedesáté minuty začne úplně jiný film a spolu s ním to jde do prdele. U prvních 2/3 jsem chtěl dát nadšeně čtyři hvězdy. Poslední 1/3 klesla na dvě hvězdy. Takže Honzo, máš štěstí, že Ti to zprůměruju a házím Ti tři, ale s odřenejma! Ps. Kdyby byl ten "druhý film" samostatný, pak bych se na to díval jinak. Takhle to vypadalo spíš jako experiment s pseudofilozofií a meta zvratem. ()

Derek7

Vůbec si nemyslím, že by se jednalo o průšvih, jak tady mnozí tvrdí. Děj je skvěle vystavěn, herecké výkony jsou velice dobré, hlavně Hynek Čermák mě velice potěšil. Bylo zde pár nudných momentů, hlavně závěrečný monolog a celé to "dovysvětlování", zatímco divákovi už je všechno úplně jasné. Čeští filmaři už by se měli pomalu naučit, že nechat závěr trochu otevřený je někdy ku prospěchu. ()

Fafyna

Tenhle film je jeden obrovský emocionální výbuch. Už od prvního záběru jsem věděla, že kamera bude neuvěřitelně zajímavá a je to tak. Po celou dobu jsem si všímala skvělých záběrů snad víc než obsahu samotného. A ten je mimochodem taky výborný - na první pohled velice složitý, ale přesto tak prostý. Musím říct, že mě duo J+H velice mile překvapilo. Palec nahoru! ()

-henry-

Začátek lehce otravoval, ale jakmile se konečně naexponovaly základní vztahy a došlo ke zvratu, prostředek hodně bavil. Závěr mi pak zase sklouzával k otravování - nefunkční zrelativizování vinny/nevinny protagonisty se na samém konci realistického příběhu rozplizlo v nepovedený konstrukt. ()

TSZ

Zřejmě nejvíc hardcore film Jana Hřebejka a navíc velmi dobře technicky zvládnutý po všech stránkách. Začínal jsem mít na hřebejkovské filmy již téměř averzi, ale Nevinnost mě přesvědčila o tom, že je třeba dát mu ještě čas. Až přestane točit pan režisér filmy každý rok a bude se pečlivěji věnovat každému snímku, určitě půjde kvalita nahoru. ()

qvark

Známí tvůrci zřejmě opustili společně s Kawasakiho růžemi od celonárodních témat jednotlivých dekád a vtrhli na pole osobních dramat. Odlehčující hláškování a sled Šabachových historek s pitoreskními postavičkami v doprovodu líbivé hudby je nahrazeno rodinnými dramaty s temnosvitnou barevně filtrovanou kamerou a hloubkou postav, kterých však zůstává stále zbytečně mnoho, stejně jako jejich různorodých problémů a nelze se zbavit dojmu určité umělé konstrukce jejich provázanosti. Velmi svěže působí postava vyšetřovatele, který není, jak bylo dříve u tvůrců samozřejmostí, jen tupou ,švestkou´. Paradoxně nejméně hereckého prostoru je dáno hlavní postavě, která v zájmu dramaturgického vyznění, zůstává bez osobní výpovědi či nějaké formy závěrečného coming outu.... ()

TommyDiamond

Na to do jaké bídy a tmy se v posledních letech ubírá český film je až k neuvěření. Jsem velký fanda starších českých filmů. Je to klasika a člověk to může vidět bez omrzení 20x. Na to kolik se natočí ročně českých filmů je vždy kvalitní tak jeden až dva. Je říjen a tenhle rok je český film Nevinnost druhý který se mi líbí( první byly Lidice), je kvalitní a mohu ho doporučit. Příběh mě vážně zaujal. Je až neuvěřitelné ,že i dobře zkonstruovaná lež nebo shoda náhod vás může dostat bez mrknutí oka do vězení. Film poukazuje také na to, kolik lidí bylo na základě mylných důkazů odsouzeno a nezpravedlivě si odpykávájí trest. Celkově 80% ()

Expertt

Senzačně zpracovaný film na CZ poměry, něco takového jsem nečekal. Rozporuplný děj filmu na né moc lichotivé téma, ale formou kterou to bylo podáno, zkrátka dobrý filmařský požitek. ()

Lukaso1

Když jsem si film pouštěl nečekal jsem od něho nic zajímavého, prostě klasický průměr a on mě totálně položil. Emoce, atmosféra, herectví, příběh, režie, všechno tohle je zde obsaženo že by mohlo rozdávat a vy jen mlčky sledujete osudy jedné „běžné české rodinky“. Rozhodně doporučuji. ()

venca206

Určitě jsem tenhle film neviděl naposledy a doufám, že se Linhartová ještě objeví v nějaké roli! A Vetchý, zraje jako víno! Lepší a lepší výkony! ()

touchud

Slabé výkony, naprosté nelogičnosti v ději (bezdůvodná vazba, závěrečné odsouzení - proč?), podle mého názoru naprosto zbytečný 20 min. úvod s kolováním (po rodině) mentálně zaostalého dítěte, které pak úplně zmizí a nehraje v ději žádnou roli. Asi bych je na konci nechal utopit všechny :) ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary