Nevinnost

(festivalový název)

Drama / Thriller

Česko, 2011, 98 min

• Hellboy

Hřebejk je mizernej režisér (někdy). A spolu s Jarchovským vymysleli naprosto nezáživný a nekonzistentní příběh. Po naprosto příšerné Kawasakiho růži jsem od nich žádné veledílo nečekal, takže jsem byl v některých chvílích dokonce příjemně překvapen. Ale jako celek film opět v podstatě selhává. Marně pátrám po tom, co tímto snímkem chtěla výše jmenovaná dvojice svým divákům sdělit... V začátku filmu se tvůrcům ještě jakž takž dařilo vybudovat pocit ohrožení a napětí, které nemělo žádný konkrétní původ. (A takovéto budování atmosféry oceňuji). Poté se tento pocit proměňuje ve skutečnou hrozbu, která ale není tak závažná, jak by se z termínu "z vrcholu na absolutní dno" mohlo zdát. Tato část (trvá cca 60 minut) ještě docela dává smysl, ačkoliv se jedná o materiál, který by se lépe vyjímal v televizi. Poté přichází závěrečný zvrat (posledních 20 30 minut), který působí naprosto nepatřičně - celá ta první hodina náhle působí úplně zbytečně. Vyvolávat tam mezi dvěma postavami nějakou analogii je nesmyslné, protože obě se dočkaly jiného zacházení, stejně tak kontrast mezi osudem jedné postavy přibližně v polovině filmu a na jeho konci také nikam nesměřuje... Autoři chtěli říct moc, ale neřekli skoro nic.(7.1.2011)

Nevinnost má svoje chvilky, ale tímhle sociálně uvědomělým tématem mě Hřebejk ve výsledku moc nedostal. Scénař se snažil znít co nejvíc realisticky a to se hlavně v pomalu utíkajícím začátku nedaří. Ústřední zápletka, která se nakonec stane jen katalyzátorem příběhu, je vlastně na celém filmu společně s herci a mrazivou hudbou to nejlepší.(12.2.2011)

71% U petra jarochovského jsem zvyklý na dobře vypointovane scenare, kde do sebe vsechno dokonale zapadne. Tady mi prisel úplný závěr trochu moc a zbytecne vykonstruovany. Nic mene je to dobry film, skvele zahrany a tak nejak presne zaplnujici vaznou dramatickou mezeru obycejnych malych velkych dramat, ktera tu vedle tech romanu pro zeny i muze, zen v pokuseni a pubertalnich bobuli nejak chybi. Chtel jsem puvodne dat 3*, ale kdyz se mi to rozlezelo v hlavne, tak asi musim dat 4, nejak to na me zapusobilo. Jenom bych priste pral Hrebejkovi stastnejsi vyber autora hudby, tohle anglicke tichonke zvatlani do filmu vubec nesedi. A Anne Linhartove preju do budoucna spoustu peknych roli, protoze ta holka si i vedle tech vsech skvelych ostrilenych hercu dokazala ukrast pro sebe par scen.(23.1.2011)

Pro mne asi nejlepší Hřebejk, technicky se mi film líbil neskutečně, obraz a hudba se doplňovaly tak jak sem už dlouho neviděl, v domácím filmu obzvlášť. Samotný děj mě pak uhranul, ponejvíc v kriminální fázi, na nic si totiž nehraje, všechno je v ní líčeno krásně přirozeně, snad jediná postava mi v ní nepřipadla umělá. Skvělá hudba, kamera, herci, scénář, režie, co víc chtít? (a k tomu ještě skvělej plakát, obzvlášť po skončení filmu se mi líbí ještě mnohem víc). PS: Verbal je dement, měl by vědět, že Jedličkárna je pro lidi s fyzickým postižením (4.11.2012)

Nejsilnější český film roku 2011! Stačil jeden jediný třepot motýlých křídel, který spustil nečekanou lavinnu mající za následek ztrátu nevinnosti a prozření všech zúčastněných. Žádná milá, líbivá fasáda, jen krutě mrazivá hra, ale s kým vlastně? A dostal každý to, co si skutečně zasloužil? Vytrženo zpoza řádky - Vladivojna La Chia je kouzelnice!(18.10.2011)

• - Manželka (Zita Morávková) vyšetřovaného lékaře (Ondřej Vetchý) na otázku, zda ví, kdo byla Ariadna, odpoví, že je to "...ta co dala Perseovi klubko nití, aby nezabloudil v Minotaurově labyrintu". Ariadna však dle pověsti vybavila tímto klubkem Thesea, nikoli Persea. (VDude)

• - Původní název snímku, jehož scénář byl během let průběžně přepracováván, zněl S pravdou ven. Raná verze také obsahovala satirickou rovinu, v jejímž rámci se měla kolem případu strhnout mediální smršť. (Coldrex)

• - Luděk Munzar se s filmem Nevinnost na plátna kin vrací po téměř čtvrť století. (Coldrex)