Laputa: Nebeský zámek

• Česko Laputa: Zámek v oblacích (více)

Chlapec z hornického městečka a dívka, jejíž původ je zahalen tajemstvím, jsou zataženi do honby za pokladem ukrytým v bájném létajícím městě Laputa. Během krkolomných dobrodružství, razantních honiček i dechberoucích odhalení musejí čelit nejen hamižným vzdušným pirátům, ale také armádě a tajným agentům. Celosvětově uznávaný režisér a scenárista Hajao Mijazaki do snímku promítl svou fascinaci létáním, vášeň pro klasickou evropskou dobrodružnou prózu a pro fascinující epochu konce 19. století, která s sebou přinesla rozmach letectví a vzducholodí. Díky těmto vlivům se Laputa: Nebeský zámek vyznačuje výrazně evropským, až verneovským nádechem, ale současně si uchovává kvality charakteristické pro produkci Studia Ghibli i japonskou animaci obecně. (Aerofilms)

Sashmen13

Tenhle příběh má vše, od vzducholodí všech druhů a typů po ty nejhlubší podzemní radovánky. No a já aspoň nyní vím proč v UFO:aftershock, se hlavní loď jmenuje Laputa, zdá se, že někdo byl fan. Néé, ale vážně, super charaktery, dobrej spád a úžasný vizuál a hudba. Občas docela drsné, Japonci se holt nezapřou. ()

Nikopol

Jako jeden z mála Miyazakiho filmů bych Laputu opravdu označil za pohádku, protože dětské prvky jsou v ní opravdu zřetelnější než jinde. Můžou za to především oba hlavní hrdinové a rodinka pirátů. Oproti Mononoke a Nausice je to sice o stupínek níže, ale pořád o obrovský kus lepší, než cokoli co vytvořila západní produkce. I tak ale dávám jen čtyři *, jen aby si Hayao nemyslel :) ()

pavlamax

Miyazakiho úžasný film, který mi oslovil, vtáhl do děje a pustil až s titulky. Miluji jeho naprosto originální fantazijní světy, které jsou si sice podobné, ale pro mě pořád nové a podněcující. Na jeho každý další počin, který je puštěn do Čech se těším, hltám a děkuji za něj. ()

Zofan

Moc pěkné full metal fantasy/steampunk, ale k plnému počtu bych si představoval méně bláznivě legračních postav a celkově trošku dotaženější příběh. Trochu dlouhé, ale jinak prima. 4,5* ()

Turtle

Jeden z nejlepších Ghibli filmů. Příběh je spíše jednodušší ale stejně krásný. Kouzelná animace a dechberoucí soundtrack v čele s nádhernou Kimi o nosete . Nejvíc mi ale vyrazilo dech jak dobře Mijazaki zpracoval motiv jakési létající atlantidy. SPOILER: Při pouhém sledování opuštěné a vegetací zarostlé Laputy mám prazvláštní pocit jaký jsem neměl od doby kdy jsem se procházel mezi tisíciletými menhiry. ()

agent_R.M.

Chcete Julese Verna v japonské verzi říznutého scifi ,magií a letáním??? Tento film tohle všechno má...a dokonce i s ekologicky uvědomělými roboty!!! Kam se na to hrabou současné scifi škváry... ()

IceFraud

První film, který vyšel ze studia Ghibli, se panu Mijazakimu povedl. Animaci nic nechybí. Příběh jako obvykle obsahuje odvážnou mladou dívku a naturalistické prvky. Doporučuji lidem, kterým se líbila Naušika z Větrného údolí. Pokud nejste fanouškem anime a Mijazakiho a nelíbila se vám Cesta do fantazie nebo Princezna Mononoke, tak se vám tento film líbit též nebude. ()

lip2

Film s který vykrádá mnoho anime a výrazně předběhl svou dobu vzhledem k staří je to furt pecka :-D ()

Tafee

Viděl jsem už dřív a líbilo se mi, ale když vidím dnes prosinec 2021 a vidím, že je to 35 let starý film... Ten film absolutně nezastarává... Úžasné... ()

Erosenin

Další krása od mistra Miyazakiho! Je až neuvěřitelné, kolik nádherných a naprosto senzačních záležitostí do detailů vyšperkovaných vytvořil! K tomu dokonalá hudba kterou složil mistr Hisaishi dělá z tohoto snímku jeden z mých nejoblíbenějších. Je to dokonalé. Děkuji za další životní zážitek! ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana