Laputa: Nebeský zámek

• Česko Laputa: Zámek v oblacích (více)

Chlapec z hornického městečka a dívka, jejíž původ je zahalen tajemstvím, jsou zataženi do honby za pokladem ukrytým v bájném létajícím městě Laputa. Během krkolomných dobrodružství, razantních honiček i dechberoucích odhalení musejí čelit nejen hamižným vzdušným pirátům, ale také armádě a tajným agentům. Celosvětově uznávaný režisér a scenárista Hajao Mijazaki do snímku promítl svou fascinaci létáním, vášeň pro klasickou evropskou dobrodružnou prózu a pro fascinující epochu konce 19. století, která s sebou přinesla rozmach letectví a vzducholodí. Díky těmto vlivům se Laputa: Nebeský zámek vyznačuje výrazně evropským, až verneovským nádechem, ale současně si uchovává kvality charakteristické pro produkci Studia Ghibli i japonskou animaci obecně. (Aerofilms)

MrPierc

Dětské dobrodružství jedné holčičky jménem Sheeta - ta vlastní magický modrý kámen, který nějak souvisí s bájným létajícím městem Laputa. Kámen má obrovskou moc a láká ostatní lidi, aby ho měli pro sebe. Musí zachránit kámen od zneužití pro zlé úmysly. K tomu ji pomáhá Pazuo - sirotek. Stanou se přáteli a musí čelit všem nesnázím od chamtivých dospěláků. ()

tomtomtoma

Velice příjemný animovaný pohádkový film. Sice je zasažen jistou japonskou zběsilostí akce, boje a ničení. Ale jinak splňuje všechny náležitosti pro velice příjemnou zábavu. Dětští hrdinové, romantické dobrodružství, napětí, hledání zapomenutého a mýty opředeného světa, nejrůznější vzdušné koráby a technické vymoženosti. Těžký život obyčejných lidí, chtivost a dobromyslnost pirátů, mocichtivost vojenské elity, zaslepenost absolutní mocí. A dětsky naivní pohled na svět. Plný ideálů a bez pokryteckých předsudků. S odvahou a odhodláním se stavějí přesile, aby vykonávali jeden hrdinský čin za druhým. Příjemná pohádka plná fantazie, dětského světa a s magickým letokamenem. Velice příjemně strávený čas. Co více si přát od japonské animované pohádky? ()

C0r0ner

Kdyby to nebylo v žebříčku, nikdy bych na to nekoukal. Takhle jsem musel a dopadlo to přesně tak, jak jsem čekal. Ta rákosnická animace mi prostě nesedí a Mijazaki, ač ho uznávám jako umělce, prostě není autor, kterého bych si kdy oblíbil. Průměrný děj, žádné emoce, předvídatelné. Čistý průměr. 50% ()

Laputa

Laputa Zámek v Oblacích další "legenda" od Miyazakiho. Hned od samého začátku mě očarovala skvělá hudba-hudební doprovod která provází celý tento skvělý film. Animace úžasná, postavičky : Sheeta roztomilá mimořádně vydařená holčička spolu se všeumělem hochem Pacu. Nemohu zapomenout na tetičku "teroristku" se zlatým srdcem. Tento srdcervoucí zážitek mohl vzniknout jen spojením režie Miyazakiho, talentu kreslířů studia Ghibli a hudby od Hisaishiho. Jen z jedné věci jsem vždy smutný a to když film končí a já si říkám, že něco takoveho se rodí jednou za sto let.Krása 5***** ()

zette

Dnesnim animovanym filmum jen sotva muze v animace konkurovat, plne tento handicap nahrazuje vybornym a vypravnym scenarem. Konecne jsem mel moznost videt tento japonsky zazrak (diky Honimire:-)) a vubec me nezklamal. Velmi sympaticke hlavni postavy Sheeta a Pazu, vyborna animace hornickeho mesta a dobra hudba. ()

Pajky3

Rok 2020 a Netflix přidává filmy od studia Ghibli, což vede i k oživení Laputy druhým promítáním. A pořád to funguje, spojení Miyazakiho animace a fantazie neomrzí. Tentokrát hodně akční, hlavně první polovina, ale příběh pěkné holčiny a statečného kluka prostě šlape. Vrátil se pokémon z Naušiky a pár postav jsou podobné těm, které znám odjinud, například vlastník lodě alá Robotnik z herního Sonica nebo roboti, co připomínají Železného obra. Miyazaki už mě dříve přesvědčil, že mě jeho pohádky baví a díky Netflixu mám nyní šanci se na ně podívat znovu. ()

pakobylka

Příběh, který se zhlédl v létání ... a na cestu k nebi vzal s sebou i naše sny. Patrně vás nikterak nepřekvapí, že k těm nejdominantnějším patří touha po bohatství ... a především po moci - ne nepodobná sžíravé, nepřekonatelné vášni se mnohdy dovedně ukrývá za bezchybně upraveným zevnějškem a zdvořile uhlazeným chováním. O to je její podstata horší ... vlastně i roboti jsou její obětí - jakožto pouhé nástroje lidské (z)vůle. Jenomže právě se nacházíme v jednom z mnoha fantastických pohádkových světů Hajao Mijazakiho, takže můžeme v skrytu duše doufat, že šanci dostanou i ty naivní, malé a prosté dětské sny, které ještě věří na upřímnost, na důvěru, na bratrství ... a snad i na štěstí ... 4,5* ()

forsythia

Tohle je další srdcovka od Miyazakiho. Ještě jsem neviděla zdaleka všechno, zatím však vedle Howlova zámku vede právě Laputa. Oheň, pára, kov, soukolí a stroje v tom správném poměru k fantazii, poetice, romantice a snění. I když je příběh oproti pozdějším filmům jednoduchý a možná trochu příliš jednoznačný (i když pravda, že pod drsným povrchem se může skrývat dobré jádro a ne všechno je zcela černobílé, je přítomna i zde), opět mě dostal. ()

kubin.

Miyazaki stvořil krásný, tajemný létající ostrov, milostný, dobrodružný příběh a to vše s nádherným doprovodem od Joe Hisaishi. Neuvěřitelná fantazie, kterou nás film zásobuje na dlouhé časy dopředu. Moje top anime, i když nejsem zrovna znalec, od Miyazakiho jsem viděl i Mononoke i Spirited Away a i Howl´s moving castle, ale toto dílo mě dostalo ze všech nejvíce. Kdo by to nechtěl někdy zažít (aspoň třeba ve snu). ()

tomeek

Kromě klasicky výborné Miyazakiho režie musím pochválit HLAVNĚ animátory, protože to, co odvádí v každém jeho filmu, jsou nadlidské výkony!!! Skvělý příběh, letové pasáže opět smrtící - to člověk i přehlédne, že všichni zase vypadají stejně jako v jiných filmech :) Osmero bratrů je výborný komediální prvek :D Ubrat 10-15 minut na stopáži a je to 5* jak vyšitých! ()

MJMilan

Já ani dost dobře nechápu, proč uživatelé čsfd dávají těmto filmům tak vysoké hodnocení. Dívatelné to je, to ano, fantazii to taky nějakou má, ale není to nic převratného. S obrázky se přeci jen tvoří daleko lépe, než s pravými herci. Když má někdo fantazii malého dítěte, tak pro něj není těžké vytvořit třeba zámek v oblacích :-) ()

CinemaRanger

První ghibliovka, kterou jsem viděl už jako děcko. Narozdíl od Naušiky není příběh tak silný, je víc dětský a působí jen jako roztáhlá pohádka. Přesto kouzelné. ()

COF_666

Tento film sem zaím viděl pouze jednou, to však naprosto stačilo k tomu abych mu propadl. Krásný příběh,hudba a animace se zde ( jako snad v každém Miyazakiho filmu) skloubí v něco nádherného co asi nikomu nedovolí spustit oči z obrazovky. ()

Skuby47

Můj šestý a zatím nejpůsobivější Miyazakiho film. Fascinující bezbřehá fantazie, skvostná dechberoucí animace, excelentní hudební doprovod, kouzelný přímočarý pohádkový příběh – prostě to nemá chybu. Na dvě hodiny jsem klidně opustila realitu a putovala s malými hrdiny za jejich bizardním snem. Nejvíce mne rozlítostnilo, že čas tak rychle uplynul a sen skončil. Každý máme své vzdušné zámky, ale ten Miyazakiho je vpravdě nebeský. Všechny superlativy už jsem vyčerpala. Neskutečné! ()

LeoH

Mijazaki pro mě tuším pošesté, zase jinak a zase skvěle. Trademarkové silné ženské hrdinky, ekologické motivy, steampunková poetika, personální nejednoznačnost na ose dobro-zlo a dechberoucí obrázky ani tentokrát nechybějí, k tomu je přimíchána větší porce přímočaré akce, což dělá z Laputy opus dosud nejvíc klučičí a nejkomiksovější. Dávkování informací tak, aby byl divák v každém okamžiku zvědavý, co bude dál, je přímo učebnicové. Fantastická rodinná podívaná. ()

uhlajz

Asi nejlepší japonský animák, co jsem zatím viděl. Krásný příběh, pěkná grafika a úžasná hudba. Něco mi ale pořád v těch japonských příbězích chybí, zdá se mi to vše lehce nedotažené. ()

July

Skvělý dobrodružný film, science fantasy stříknutá steampunkem. Pokud čekáte další Cestu do fantazie nebo Pricenznu Mononoke, budete možná mírně zklamáni, protože se dočkáte něčeho výrazně jiného. Laputa je poctou všem dobrodružným příběhům, obsahuje všechny jejich nejlepší ingredience (včetně výborného záporáka) a každého, kdo má tento žánr rád, potěší. Sice nevíme, jak se piráti dozvěděli o levitačním krystalu, a jejich proměna v klaďase možná někomu přijde přehnaná, ale k žánru patří. Plně zasloužené 4*! ()

VittaBella

Začátek byl trochu zmatený, Sheeta příliš naivní a postavy trochu odtažité. Vše ale nakonec přebyla ta nádherná podívaná v podobě Laputy. Ti roboti byli kouzelní, nemluvě o celém létajícím paláci a žlutých zvířátek z Nausicy. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana