Bůh masakru

• Francie Carnage (více)

Zachary a Ethan jsou spolužáci, kteří se nepohodnou v parku, a Zachary Ethana uhodí klackem do obličeje. Vyrazí mu dva zuby, poškodí nerv v zubu a způsobí nemalou bolest. Ethanovi rodiče Penelope a Michael se snaží situaci vyřešit se Zacharyovými rodiči Nancy a Alanem jako rozumní lidé. Pozvou je tedy k sobě, aby si o všem v klidu promluvili. Zpočátku se zdá, že jejich záměr vyřešit vše smírně, je skvělý. Netrvá to dlouho, a Nancy s Alanem, velmi zaměstnaným právníkem, se chystají k odchodu. Dvakrát se pokusí o odchod, dvakrát se vrátí zpět, protože diskuze stále pokračuje. Drobné, ale velmi bolestivé poznámky na obou stranách postupně vygradují v hádku. Kdo je vlastně za incident zodpovědný? Zachary, který tak krutým způsobem uhodil Ethana, nebo naopak Ethan, který nechtěl Zacharyho vzít do party a obvinil ho z toho, že je práskač? Oba manželské páry pochopitelně straní svým synům. Všem leze na nervy Alanovo neustálé telefonování s kolegou a Michaelovi zase pořád volá jeho matka, i přes upozornění, že mají návštěvu, a Michaelův slib, že jí zavolá později. Telefonáty vedou k tomu, že páry jsou stále nervóznější a nervóznější a postupně odkrývají svá pravá já... (TV Prima)

sg.sysel

Díky výborně napsaným dialogům má film spád od začátku až do konce, dokonce jsem mu odpustil i na můj vkus nadmíru naturalisticky zobrazené zvracení. Proces odhalování osobností skrytých pod různými přetvářkami je zde zátěží pro nervy pouze postav na plátně. Osobně jsem se v průběhu celého filmu dobře bavil, i když nenastal okamžik, kdy bych se smíchem spadl pod sedačku. ()

Athares

Po prvních dvaceti minutách skvělý film na 5*, jenže houstnoucí atmosféra a stupňující se napětí mezi postavami se náhle zastaví a příběh se od té doby vlastně vůbec nepohne. Na konverzační komedii to má nedostatek vtipu a dramatické situace člověkem nepohnou, stejně jako slabě propracovaná psychologie postav. Konečné 2* dávám za slušný rozjezd a osvědčené herce. ()

petulik

Rozpačitý dojem to vo mne zanechalo. Hoci vtipné to bolo dosť, ale s množstvom alkoholu sa stupňovala horkosť vtipu, o vzťahoch medzi hrdinami ani nehovoriac. ()

david666

Perfektní konverzační drama, které je ke konci paradoxně více komedie než na začátku. Celou dobu jsem čekal, kdy to vypukne, protože ty korektní kecy o ničem na začátku dávaly naději, že si stejně dají do držky:-) ()

mouzi

vyborne se prelevajici nalada z veselosti pres nervozitu az do zurivosti, aby nasledne skoncila v opilosti.. waltz opet boduje, ale stejne jako ostatnim protagonistum u mne pekne lezlo na nervy to neustale telefonovani, stejne jako hystericka psychopatka jodie foster, jeji postava byla vylozene odporna ()

Abalzo

Někteří říkají zbytečný film, ale já s tím nesouhlasím. Do divadla bych na to nejspíš nikdy nešel, ale v tom filmovém podání to nebylo špatné. Kupodivu mi ta hodina a něco životních mouder, mravních ponaučení a změn v chování a smýšlení postav docela dobře utekla. Především asi díky vynikající čtveřici herců, kteří jako by si to užívali. Skutečně po herecké i režijní stránce moc dobře odvedená práce. ()

Rampa Mc Kvak

Filmy tohoto typu nikdy nebudou aspirovat do mého Top Ten, na druhou stranu i já jako divák, který spíš ocení velkou výpravu, nákladné triky, situační humor nebo obouruční meč v pořádné akci jsem velice intenzivně vnímal hereckou virtuozitu všech čtyř protagonistů (a nejlepší z nich pro mě nejméně známý John C. Reilly), skvěle vystavěné dialogy a precizní režii. Polanski dokázal z minima vytřískat maximum. ()

Venceslao90

Bezprostředně po shlédnutí trochu zklamání. Konverzačka je to výborná, ale to je vše. Nic víc, nic míň. Kate Winslet je ale moje velká oblíbenkyně a dokázala moji pozornost upoutat po celou dobu filmu. ()

Paserak

Jízda. Konverzační jízda. Člověk měl pocit, že sedí v první lajně divadla a užívá si gradující jednoaktovku. Ono to tak tedy svým způsobem je. Divadelní hra musela být rovněž jízda. Pro mě byl největší hrdina Ch.Waltz. Jeho ironie, uštěpačné poznámky koření první polovinu filmu a ve druhé sekundují výlevům ostatních protagonistů. Po herecké stránce nemá tato skupinka slabý článek. Ta "nekonečnost" domácích hádek obnažená na kost...krásný zážitek. ()

sinjakupre

Byl jsem zvědav, co se bude odehrávat 79minut v jednom bytě se čtyřmi herci. Námět filmu zvolený dle mého názoru dobrý, ale nesmírně těžký pro režiséra i herce. Nabídne reálný náhled do životních problémů, občas vtipné hlášky "Yes, Walter?", suchý humor Waltze nebo perfektně zinscenovaná "šavle" Winslet. Vezmu-li v úvahu fakt, jakou laťku si Polanski nasadil, musím hodnotit celek čtyřmi hvězdami. ()

kolly13

Mírné zklamání. Film je velice omezen divadelní předlohou, divák lehce předvídá, dialogy sekundárně odsuzující aspekty západního stylu života nejsou propracovány a gradace děje není náležitě zakončena. Mám moc rád akcent Christopha Waltze, zde neměl prostor zazářit naplno. Jodie Foster afektovanost nesluší. John Reilly podal klasicky dobrý výkon. A Kate Winslet, nemastné... ()

Phlame

Teď, když jsem viděl Kate Winslet zvracet, je můj život kompletní a mohu v klidu zemřít. Tenhle film by se dal považovat za sci-fi, protože je snad absolutně nemožné, aby se čtyři tak strašně rozdílné osobnosti sešly v jedné místnosti a debatovaly o neuvěřitelných absurditách a maličkostech. Nechápu, jak manželství těch dvou účinkujících párů mohla vydržet déle než týden. To, co na začátku vypadalo jako schůze obyčejných lidí, kteří mezi sebou nevykazovali žádnou zjevnou nenávist, se zvrhlo v "masakr", v němž si asi každý najde svého favorita, s jehož postojem pak sympatizuje (všechny role byly výborně zahrány, nicméně mně nejvíce bavil Ch. Waltz). Ač bych film rozhodně nepovažoval za komedii (až na pár úsměvných momentů), a přestože se celý děj odehrává v jediné místnosti, nějakým způsobem mně to docela bavilo (79 minut je ideální stopáž), ačkoliv při třetím návratu do bytu jsem už chtěl zařvat "Zatraceně, vypadněte už!".. Ono se to špatně hodnotí, když je film natočen podle divadelní hry - nelze tak hodnotit příběh, ale jen zpracování... ale jo, dalo se na to koukat. //65% za zkompletování mého života a herecké výkony.// ()

Kybela

Špatně se na to kouká, když to znáte dopředu z divadla, protože je to téměř totožné a už vás nic nepřekvapí. Nicméně zpracování povedené, akorát je občas zřejmé, že to patří do divadla, takže se sem tam objeví nemotorné našroubování. ()

gezper

Dobré herecké výkony v poněkud nevěrohodném, i když komorním, scénáři. Variace po letech na 'Who's Afraid of Virginia Woolf' to alespoň vzdáleně je. Časté odcházení-vracení v úvodu je ještě umělejší, než některé jiné pasáže. Na druhou stranu výkony několika mých oblíbenců to zčásti vynahradí. Prý je to převedená divadelní hra, tak proto mi to skřípalo .. [60%] ()

filip333

Příjemně film plyne, 4 skvělí herci, ale proč se opili za cca 20sekund? Proč od začátku čekám až se po opadnutí korektnosti sežerou? Kdy přijde další hovor s máti a konečně z ní vyleze jaký lék bere? Navíc závěr byl poněkud nezávěr. 70% ()

EddieIron

Zábavné,i když především díky hercům.Vidět Jodie,která chvílemi vypadá jako šílený Řepka,to je fakt zážitek k nezaplacení. ()

bonovox

Odvážny snímok od Polanskeho. Výborní herci ale dokázali z tejto divadelnej adaptácie vyťažiť maximum, vrele odporúčam. ()

Polanski holduje masochismu

Polanski holduje masochismu

21.09.2012

Roman Polanski a erotická černá komedie? To zní jako něco, co by mohlo fungovat. A to není narážka na jeho soukromý život, ale na jeden z jeho nejlepších filmů – Hořký měsíc. To sice nebyla komedie,… (více)

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)