Reklama

Reklama

Série(11) / Epizody(92)

Obsahy(1)

Do hlubin času a prostoru nekonečného vesmíru. Od velkého třesku až po hledání života v hlubokém vesmíru. Z miniaturního bodu menšího než atomová částice vzniklo něco, co dnes nazýváme vesmírem. Vývoj galaxií, které dnes máme nad hlavami, trval miliardy let. Od objevu první planety obíhající kolem jiné hvězdy, bylo doposud rozpoznáno na stovky dalších slunečních soustav. V naučném dokumentu Jak funguje vesmír prozkoumáme nejen zrod vesmíru, ale podíváme se i na planety a jejich měsíce, které se jeví jako vhodné pro vznik života. Černé díry, supernovy, obrovské koule žhavého plynu, osamělé ledové světy a mnoho dalšího krásného a neuvěřitelného... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (73)

danny_21 

všechny recenze uživatele

Velmi přívětivě zpracovaný seriál o tom, co se všechno děje v jednom velkém nekonečnu. Planety, galaxie, soustavy, supernovy a všechna ta zajímavá tělesa a jejich možné zákonitosti jsou divákovi představována srozumitelnou a vizuálně povedenou formou. Škoda jen, že tvůrci víc nezamakali na záběrech, které se opakují v dalších dílech pořád dokola a dokola. Nicméně prozatím zatím nejlepší dokument o Vesmíru co jsem viděl - 75 % ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Přenádherná počítačová animace, působivá hudba a hlavně plno strašně zajímavých informací o fungování vesmíru. To celé v čase skoro 6 hodin z vás po zhlédnutí takřka udělá odborníka přes vesmír. Přesto všechno zůstává stále nad vesmírem obrovská rouška tajemství, které se do dokumentu jednoduše nevlezla, nebo tajemství, která nebyla a troufnu si říct, že strašně dlouho ještě objevena nebudou. Mně se tento dokument strašně líbil. Rozšířil moje znalosti a pokud si ho pustíte v 3D konverzi, tak to bude pro vás zcela jistě zážitek i vizuální. Z vesmíru jsem měl strach již dříve, ale tímto dokumentem byl můj strach ještě umocněn. Čeho se však nebojím je dát tomuto dokumentu plné hodnocení, ostatně si ho taky zaslouží. 5* ()

Reklama

U_S_O 

všechny recenze uživatele

Fakty, fakty, fakty...žiadne blábolenie stále o tom istom ale každú minútu sa dozviete niečo nové. Vzhľadom na menší počet dielov to v informáciách prekonáva aj seriál The Universe, kde niektoré diely sú slabšie. Ku koncu každého dielu vás doslova nútia sa zamýšľať nad našou existenciou a premýšľaním nad tým akí sme vo vesmíre jedineční, aké sme mali šťastie, že naša planéta sa nachádza práve tam kde sa nachádza, že máme atmosféru, ktorá nás chráni pred smrteľným slnečným vetrom, že máme mesiac, že nás zatiaľ nezasiahol žiadny ničivý asteroid či smrtiaci lúč neutrónovej hviezdy...Proste geniálna séria s množstvom neskutočných informácií, podávaných spôsobom, ktorý vám dokáže rozbúšiť vaše srdce! Najlepší diel bol asi o čiernych dierach. (95%) ()

Selixinho 

všechny recenze uživatele

Skvělý dokument. Ve všech případech, kdy jsem zaregistroval nějaké to slůvko, kterému jsem nerozuměl, v následující scéně bylo hned detailně vysvětleno a já tak mohl vstřebat veškerou tu vědu a výzkum. Opravdu podrobná výprava od začátku ničeho až po stále rozpínající se vesmír. To musíte vidět, doporučuji všem. ()

regressiv 

všechny recenze uživatele

Možno si vravíte, čo to ten hviezdny prach je. Pravda je taká, že hviezdnym prachom ste vy sami. Každý atóm vášho tela totiž vznikol v búrlivom jadre hviezdy. Atómy z vašej ľavej ruky možno pochádzajú z inej hviezdy ako atómy z tej pravej, ale v podstate ste dieťaťom hviezd. Vaše telo tvorí uhlík, kyslík, v krvi vám prúdi železo. Všetky tieto prvky museli kedysi dávno vzniknúť pri explózii hviezd. Iný spôsob neexistuje :) ()

Galerie (44)

Reklama

Reklama