Reklama

Reklama

Série(11) / Epizody(92)

Obsahy(1)

Do hlubin času a prostoru nekonečného vesmíru. Od velkého třesku až po hledání života v hlubokém vesmíru. Z miniaturního bodu menšího než atomová částice vzniklo něco, co dnes nazýváme vesmírem. Vývoj galaxií, které dnes máme nad hlavami, trval miliardy let. Od objevu první planety obíhající kolem jiné hvězdy, bylo doposud rozpoznáno na stovky dalších slunečních soustav. V naučném dokumentu Jak funguje vesmír prozkoumáme nejen zrod vesmíru, ale podíváme se i na planety a jejich měsíce, které se jeví jako vhodné pro vznik života. Černé díry, supernovy, obrovské koule žhavého plynu, osamělé ledové světy a mnoho dalšího krásného a neuvěřitelného... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (74)

doctor4war 

všechny recenze uživatele

Můžu hodnotit dokument po shlédnutí "zatím" několika dílů? Jsem unešen, nadšen z brilatnosti tohoto počinu. Na 100% perfektně odvedená práce. Jednotlivé díly jsou nabušené informacemi a dokonale vizuálně zpracovány. Čísla udávaná v každé epizodě jsou pro "normálního smrtelníka" absolutně nepředstavitelná. Fascinující obrázky vesmíru a snaha odvyprávět jak vesmír funguje ve všech souvislostech, řadí tento výjmečný projekt na samotný vrchol mého pomyslného žebříčku. Bravo. Žádný dokument mě takto nepohltil. 100% ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Hodně poučnej dokument, i když si někdy řikám - je to vubec možny? Nejsou to jenom jejich domněnky? Ale řekněme, že asi maj v něčem pravdu a pak je to všechno skoro jak nějaky sci-fi. Několikrát jsem fakt čuměl, co ti blázni vědečtí vůbec všechno objevili a hlavně mi dělá radost, že se to snaží podat srozumitelnou formou. Někdy až tak moc srozumitelnou, že tam plno věcí několikrát opakujou. Ale jinak jsem se fakt dozvěděl spoustu zajímavejch informací (třeba co jsou to všechny ty šileny názvy používany v každé sračkoidní scifárně - neutronová hvězda, pulsar, mangetar, kvasar, neutrina, temná hmota, antihmota, bílý trpaslík, červený obr atd.) - teda neřikám, že jsem všechno pochopil, ale aspoň trochu nějakou představu mi to dalo... a k tomu tam maj pěkny vesmírny záběry a animace. Jo, je to fakt hodně dobrej dokument, i když chápu, že asi né pro každyho. O hvězdu snižuju asi proto, že poslední díly už nebyly tak extra super moc zajimavy a taky tam bylo hodně těch opakovanejch informací a málo novejch. Prostě už mě to tak moc nebavilo... ()

Reklama

Drom 

všechny recenze uživatele

Nemohu si pomoci, ale neztotoznuji se s mnoha komentari zdejsich uzivatelu. Dle meho je to typicky produkt urceny americkemu divakovi. Animace jsou samozrejme spickove, ale to je malo. Kazdy dil je koncipovan dle klasickeho scenare: v uvodu se dozvime, co se dneska dozvime (a jak to bude uzasne a neuveritelne), pak nejake ne prilis do hloubky jdouci informace (prolozeny zbytecnyma kecama), vlozka uzasnych animaci, nejaka omacka z kecu a zopakovani jiz recenych informaci (pro ty, co se neumi soustredit?). Nasleduje druha polovina dilu dle uplne stejneho scenare, jako prvni. Serial je imho spise pro sirokou verejnost, kdo uz nejaky ten dokument o vesmiru videl, asi se celkem nic noveho nedozvi. Ostatne za vse hovori ma oblibena hlaska: Doposud to byla záhada, než jeden šílený vědec prohlásil, že za to může něco neznámého. Zlaty o 11 let mladsi Planety. ()

danny_21 

všechny recenze uživatele

Velmi přívětivě zpracovaný seriál o tom, co se všechno děje v jednom velkém nekonečnu. Planety, galaxie, soustavy, supernovy a všechna ta zajímavá tělesa a jejich možné zákonitosti jsou divákovi představována srozumitelnou a vizuálně povedenou formou. Škoda jen, že tvůrci víc nezamakali na záběrech, které se opakují v dalších dílech pořád dokola a dokola. Nicméně prozatím zatím nejlepší dokument o Vesmíru co jsem viděl - 75 % ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Od staršieho seriálu Okná vesmíru dokorán s Jiřím Grygarom som sa nedostal ku komplexnejšiemu spracovaniu vesmírnej problematiky. Netuším koľko a ktorých častí seriálu som celkom videl a nie je to ani podstatné. Podstatné je, že informácie sú podávané prijateľnou formou a aktéri ani nemusia predstierať svoje zaujatie vesmírom a poznaním. Takže jediné, čo mi trochu prekážalo bola neuveriteľnosť niektorých nepredstaviteľných dejov a objektov. Ale to nie je o seriáli, ale o mojej nedôvere k poznateľnosti vesmíru. ()

Galerie (44)

Reklama

Reklama