Jak funguje vesmír (TV seriál)

• Česko

Jak funguje Univerzum

(festivalový název)

How the Universe Works

Dokumentární

USA, 2010 - 2018, 36 h 49 min (Minutáž: 42–44 min)

Adam Warner

Adam Warner

Damian Knight
  • Wheelcrusher

Víté, když všeprostupná eXistence uvnitř mozku ucejtí všecky mimoprostory naráz i si přirozeně uvědomí, že fakt není jen "hmotou v čase", ale ztělesněným vesmírem, výhodou je pochopení skutečných zákonistostí kosmu jako sama sebe... kdyby páni vědátoři při svý racionální retardaci měli jen tucha, jak šeredně pseudointelektuelní propast mysli si doslova vysnili, muselo by je z fleku šlehnout!:D Od zcela mylnýho chápání 2Dgravitace jako "síly" po paralelní vesmíry - které nejsou nic jinýho, než každý další zrod nových živočíšných forem. Jelikož díky jedinýmu správnýmu vnímání života působím na okolní umělou inteligenci doslova jako černá díra, fakt bych se už rád objal s někým, kdo taky dovede vidět skutečnou tvář světa. Tudíž z etickýho hlediska nebezpečně hloupej odpad!, bránící mi ve štěstí. S pozdravem, Váš vesmír, Vy prázdné tupé bytosti;)(19.11.2015)

Nemohu si pomoci, ale neztotoznuji se s mnoha komentari zdejsich uzivatelu. Dle meho je to typicky produkt urceny americkemu divakovi. Animace jsou samozrejme spickove, ale to je malo. Kazdy dil je koncipovan dle klasickeho scenare: v uvodu se dozvime, co se dneska dozvime (a jak to bude uzasne a neuveritelne), pak nejake ne prilis do hloubky jdouci informace (prolozeny zbytecnyma kecama), vlozka uzasnych animaci, nejaka omacka z kecu a zopakovani jiz recenych informaci (pro ty, co se neumi soustredit?). Nasleduje druha polovina dilu dle uplne stejneho scenare, jako prvni. Serial je imho spise pro sirokou verejnost, kdo uz nejaky ten dokument o vesmiru videl, asi se celkem nic noveho nedozvi. Ostatne za vse hovori ma oblibena hlaska: Doposud to byla záhada, než jeden šílený vědec prohlásil, že za to může něco neznámého. Zlaty o 11 let mladsi Planety.(27.8.2013)

Fakty, fakty, fakty...žiadne blábolenie stále o tom istom ale každú minútu sa dozviete niečo nové. Vzhľadom na menší počet dielov to v informáciách prekonáva aj seriál The Universe, kde niektoré diely sú slabšie. Ku koncu každého dielu vás doslova nútia sa zamýšľať nad našou existenciou a premýšľaním nad tým akí sme vo vesmíre jedineční, aké sme mali šťastie, že naša planéta sa nachádza práve tam kde sa nachádza, že máme atmosféru, ktorá nás chráni pred smrteľným slnečným vetrom, že máme mesiac, že nás zatiaľ nezasiahol žiadny ničivý asteroid či smrtiaci lúč neutrónovej hviezdy...Proste geniálna séria s množstvom neskutočných informácií, podávaných spôsobom, ktorý vám dokáže rozbúšiť vaše srdce! Najlepší diel bol asi o čiernych dierach. (95%)(1.3.2011)

"Eternity is really long time especially near the end." Pětipodlažní foťák aka detektor byl fascinující. To, že vesmír vznikl z ničeho je samozřejmě fascinující samo o sobě - Tečka pure energy se během miliontiny miliontiny miliontiny miliontiny vteřiny rozrostla do nezměrné velikosti. Nebo že není nic rychlejší než rychlost světla, ale ono to vlastně bylo nic. JInak slovo miliarda bylo velmi oblíbené a stále dokola vyslovované, stejně jako všechno ostatní tam bylo řečeno nejmíň 20x a pokaždý s jiným tónem vzrušení/nadšení/objevejí. Tento seriál je opravdu udělán přímo pro úplné debily, aby to asi pochopily i děti v mateřské školce. Opět viděn jen 1. díl na AFO 2014. "My jsme vlastně zbytek mezi zápasem hmoty a antihmoty." Aneb je hezké vědět, že jsme zbytek:)(14.5.2014)

Moderní dokument, nabitý informacemi a počítačovou vizualizací pro lepší pochopení probíraných jevů. Rád bych dal pět hvězdiček, které by si plně zasloužil. Bohužel, vzhledem k dnes módnímu boomu zejména amerických dokumentů vše alespoň pět krát zopakovat nemohu. Hodnocení jednotlivých dílů: 9/10, 6/10, 9/10, 10/10, 7/10, 10/10, 8/10 a 7/10. Body jsem ubíral kromě již zmíněného opakování také za příliš bujnou fantazii ve druhém dílu. Pro sledování doporučuji větší časové rozestupy mezi jednotlivými díly.(9.8.2012)