V jedné zapadlé vesnici ve švýcarských Alpách se zničehonic roku 1975 objeví tajemná, uhrančivě krásná žena. Ujme se jí vesnický policista a snaží se zjistit, kdo neznámá němá žena je. Množí se dohady, že přišla z vysokých hor, kde osamělí pastevci dělají mnohdy nepředstavitelné věci, aby si opatřili ženskou společnost. Při tom vyjde na světlo to, co mělo zůstat utajeno. Do zdánlivě spokojeného světa vstoupí tragédie plná chtíče, šílenství a vražd. (Das Filmfest)

Kudly4

Čekal jsem upřímně perverznější a hlavně Hororovější podívanou, ale i přes tu šílenou délku jsem to jako zázrakem dokoukal, aniž bych se nějak vyloženě nudil. Příběh docela slušný, atmosféra vynikající, ale asi nic co bych chtěl vidět znovu. Místy jsem měl pocit, že sleduji film na ČT 2. Francouzská šukézní herečka Roxane, je asi největším plusem na celém filmu a být já ten fízl, tak už jsem s ní dávno za horama a klátím jí od rána do večera. Lepší trojka. ()

PetrPan

Mé nepodložené obavy, že se mi do rukou dostal pilotní díl nového seriálu inspirovaného Big Benem se naštěstí nepotvrdily. Díky Josefu Čapkovi znám panenku, která tence plakala a díky Michaelu Steinerovi už teď i panenku, která pořád šukala. Šuká po horách a salaších, šuká od pastýře k pastýři, šuká sem a šuká tam. A pokud se neušukala, šuká tam dodnes. Jmenuje se Sennentuntschi a každý osamělý švýcarský horal by ji rád vyšukal. Nedá se však vyšukat snadno, musíte znát zaříkávadlo, vlastnit bytelné koště a umět alespoň trochu šít. A když budete mít štěstí, tak místo s pometlem můžete na druhý den šukat po světnici s krásnou dívčinou. Švýcaři se poměrně vytáhli a nabízí slušně napínavou mysteriozní detektivku s víc než pohledným vizuálem, hlavně díky horskému prostředí, zamotaným příběhem a krásnou Roxane Mesquida jako Sennentutschi. Čtyřhvězdí, žádné Purpurové řeky to zase nejsou. Viděno během Challenge tour 2015: 30 dnů se světovou kinematografií ()

helianto

“Nenávidět je mnohdy větší rozkoš než milovat“ – Aristophanés A krásná, tajemná pastýřova panenka nenávidí se skutečnou rozkoší a potěšením. Ten úsměv, s nímž dokončovala své dílo pomsty, … Čím menší rozkoš působili muži jí, tím s větší rozkoší se pak mstila ona jim … Velmi zajímavý snímek s pořádnou porcí mystiky, s nádhernou alpskou kulisou, podbarvený dokonalou hudbou. Challenge Tour – duben 2015 ()

claudel

Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. Film číslo 21 - Švýcarsko. Po německém propadáku a rakouském průměru jsem musel svým oblíbeným německy hovořícím zemím dát ještě jednu šanci a to se mi vyplatilo. Dostalo se mi vynikajícího žánrového zážitku a právě v rámci žánru nemohu hodnotit níže než plným počtem. Švýcarům se podařilo vybudovat strašidelnou a napínavou atmosféru, a ačkoli jsem se díval za bílého dne ve vlaku, nebylo mi dobře na duši. Naštěstí za mnou nikdo neseděl, tak jsem nemusel být nervózní z toho, že mě někdo uškrtí. Nicholas Ofczarek se mi líbil už jako ďábel v Jesus liebt mich, nyní uspěl v docela jiné poloze. A obsadit do hlavní role dvorní herečku snímků Catherine Breillat je doslova majstrštyk. Tak to napotřetí vyšlo. ()

ARI50

Divná holčina, ochranář policista a hodně divný a zmatený příběh. Současnost a minulost byla celkem slušná plus místo točení jinak jsem ve směs se nudil a dvakrát se nebavil bohužel. ()

Beastmaster4

SENNENTUNTSCHI pokládá na lopatky všechny mysteriózní thrillery Hollywoodu. Švýcarsko se ukázalo jako země, která má na to dělat dobré, konkurence schopné filmy. Nesouhlasím tedy s komentářem uživatele J*A*S*M. Film má tu potřebnou atmosféru pro daný žánr, děj se odehrává v několika časových liniích. Film vás nechává váhat mezi skutečností a jakousi alpskou bájí o ženě, kterou lze vytvořit pro vlastní potěchu, která se ale poté svým stvořitelům mstí. I když vnitřně věříte, že jde o skutečnou ženu z masa a kostí, tak vám příběh servíruje detaily, které vám to vyvrací a podporují mysteriózní verzi příběhu. Konec je pak celkem slušným překvapením a všechny jednotlivé události do sebe začínají zapadat. Roxane Mesquida je nejen velmi krásná žena, navíc svou roli (psychopatky nebo bájné mužské služebnice) zahrála perfektně. Její tvář měla ten správný temný výraz, který se chvílemi měnil ve vyzývavý a sexu chtivý, stejně tak nevinný a neznalý. A právě její výkon byl základním kamenem filmu. Stejně jako příběh samotný, tak tvář samotné neznámé ženy vám celou dobu nedává vysvětlení, nechá vás váhat a hádat až do samého konce. ()

Morholt

Tajemství vesnického faráře spojené s horskou legendou a navrch nádherné prostředí severských Alp? Tak to si nechám líbit. Chápu, že mnozí hororoví fanoušci budou prskat a ohrnovat nos, ale Sennentuntschi z mého pohledu splňuje to, co si představuji pod pojmem mysteriózní. Navíc se mi líbí, jak režisér umně nechává diváka váhat, zda se jedná skutečně o démona nebo jen o člověka. K tomu všemu si připočtěme slolidní herecké obsazení v čele s rozkošnou hlavní představitelkou a je tu 80% pro Švýcary. ()

ledzepfan

Tak-švajcaři si natočili své Purpurové Řeky a nedopadlo to vůbec blbě. Krásně zaostřená kamera zručně těží z majestátních alpských krajinek. Rejžovi se povedlo navodit takovou tu divnou atmosféru úchylného vidlákova v horách. Divák neví na čem je a slušnou dobu je voděný za ručičku přesně tak jak filmaři chcou a i když v pokročilém stádiu filmu bystřejší jedinci ledasco vydedukují, stejně všechny dílky skládačky zapadnou na své místo teprve až pan Director řekne. I když jsem schopen tyhle mysteriozní krimikonstrukty šlapající jak švýcarské hodinky ocenit, obecně z nich ale moc odvařený nejsem-Proto to průměrné hodnocení. ()

kareen

Výborný mysteriózní thriller z prostředí švýcarských Alp, vycházející ze staré legendy, podle které pastevci vytvoří ženskou panenku, jenž obživne a za trest za sexuální násilí, jehož se na ní dopustí, je ona zabije, stáhne z kůže a poté sešije, aby z nich udělala loutky. Film k navození tajemné atmosféry plně využívá krásy okolního prostředí, vynikající hudby i neustálé nejistoty, zda němá, zanedbaná dívka, jenž se po sebevraždě duchovního objeví v malé vesničce uprostřed hor, je jakýmsi vtělením ďábla nebo jen nevinnou obětí. Nejistoty, jež přetrvává až do krvavého konce, této temné pohádky. Viděné v rámci Challenge tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. ()

kaylin

Švýcarský horor „Pastýřova panenka“ rozhodně stojí za pozornost a neměl by fanouškům hororu uniknout. Tohle je hodně drsná pohádka o jedné panence, která se ztratila a všichni, co se s ní pak setkali, by si raději přála, aby se ani nenašla. Divák ale díky tomu alespoň sleduje hodně intenzívní podívanou, která mu ještě nějakou dobu bude rezonovat v hlavě. Tohle by dobrý film měl zvládnout. ()

Helo

Film je místy takový nějaký zdlouhavý, ale na druhou stranu rozhodně nenudí. Ať už díky hezkým lokacím, atmosféře i troše tajemna. Plusem je i to, že pointa mi došla až asi tak 5 minut před jejím odhalením. Jen jediná věc tam zůstává nevysvětlená... nebo snad ponechaná na divácích? ()

runner85

Tak skvelo spracovanú legendu málokedy vidím Švajčiari sa teda posnažili a dokázali že tiež vedia natočiť skvelý mysteriózny film. Napätie tomu dodáva skvelá hudba a skvelé prostredie, no a sympatická Roxane dáva zas estetické čaro ... ()

radektejkal

"Ve švýcarských Alpách to sténá a kvíli! - "Der Senne" je alpský pastevec čili Alpenhirt, jak bavorsky, tak rakousky, tak švýcarsky, "Tuntschi" je panenka, takže název filmu tu máme správně. Nic moc dalšího správného tu ale raději nehledejme. Příběh o Sennentuntschi je pradávný, značně jiný, jasnější a významově lepší, než nám představuje tahle švýcarská (musím říct) slátanina. Je možné to ovšem říct více poeticky, jako např. François Villon "Vem arzenik a olovo tam vlej, posypej sírou, co se svařilo tu, nehašeným to vápnem zamíchej, pak rozkrájej tam propocenou botu"...A ještě jedna poznámka: že by takovej zdegenerovanej pastevec dokázal správně vyrobit absint, se mi zdá nejnepravděpodobnější z toho všeho. Že by byl schopný smíchat první násadu (pelyněk, anýz, fenykl a další stopové byliny, přepálit výsledek, řádně ji (podruhé) vypálit a přidat "barvicí" násadu 2 - a hlavně mezitím příslušnou dobu vyčkat, to mi nejde na um. ()

stuntmanMIKE

Ach aký som rád, že som sa dostal k tomuto filmu. Nádherná príroda, skvelý námet, originalita a samozrejme skvelé zvraty, ktoré človek nečaká. Čo ma však potešilo najviac je mysterióznosť celého filmu. Tak strašne rád by som sa teraz rozpísal o skurvenom farárovi a debilných dedinských ovciach, ale to by znamenalo spoilerovať a to práve nechcem. Každopádne vrelo odporúčam už len preto, že ide o švajčiarsku produkciu a nie McDonaldovskú. Mňa tento nenápadný film nadchol a preto budem štedrý a nebudem šetriť hviezdami. Pôvodne som chcel dať štyri, ale ukecal som sa a dávam plný počet. 90% ()

easaque

K filmu jsem přistupoval poněkud skepticky, ale nakonec mě v dobrém překvapil. Je to zajímavě zpracovaná alpská legenda, která je originální a není hloupá jako většina výmyslů z amerických či německých drasťáků, které se teď točí a pouští se pak dokolečka na komerčních stanicích. Prostředí alpských hor a místní německý dialekt jen dotváří správnou atmosféru. Zápletka je vymyšlená taky dobře, jen občas matou jiné časové úrovně. Má však i své chyby - zejména v délce. protože to občas bylo nudnější, a proto bych určitě krátil. Některé scény jsou tam zbytečné, hlavně ty zbytečně objasňující jasné věci (jen ať lidi používají trochu mozek) a současnou časovou rovinu na začátku a na konci. Přesto si určitě lepší tři hvězdičky zaslouží a ve svém žánru patří k tomu lepšímu, co bylo natočeno. ()

Flaxik

Fíha, místo švédské trojky tu máme švýcarskou čtyřku až šestnáctku, podle toho, kolik koz, kozlů a zastřelených kamzíků do toho započteme. Zrzavý Vídeňák se stylovým jménem Ovčárek místo zmizení známé osoby vyšetřuje objevení osoby neznámé, což už je samo o sobě pakárna. Každý soudný policista/městský policista/lidový milicionář/šimpanz by podivnou, nemluvnou, naprosto nešvýcarsky vypadající brunetici šoupnul do detenčního zařízení a předal papíry nadřízeným orgánům, ať si s ní dělají, co chtějí. Jenže nedostatečně vybouřený vlastní orgán v kombinaci se zdravým horským vzduchem zatemnily mladému konstáblovi zjevně nepříliš hluboko zvrásněnou kůrku a vidina kvalitního zásunu bez rizika vyžvanění kamarádkám ho vedly k nelogickému, i když pochopitelnému chování. Sám to na konci filmu lakonicky, ale výstižně zhodnotil. Solidní podívaná, i když asi ne pro celou rodinu. ()

dubinak

Pastýřova panenka odradí svým velmi dlouhým rozjezdem, který by mohl být pokrácen, protože ve finále uvidíme, že důležitá je až ta druhá půlka. Režie pracuje velmi dobře s časovými linkami, což mě potěšilo, díky tomu byl scénář rázem svěžejší. Nicméně, děj nemá moc šanci zaujmout z důvodu, že si tuhle myšlenku dokážu v klidu představit v krátkometrážním nebo středometrážním kousku a dlouhá stopáž jí spíše škodí. Potěšilo ale finální rozuzlení, které bylo sice jak pro blbce, ale cením snahu. A nakonec cením i tu hororovou stránku, které sice nebylo moc, ale aspoň trochu zafungovala. Jinak žádný hit. ()

DavidS.

Švýcarské Alpy, vesnické pověry, náboženské tmářství, horský absint a příliš mnoho žánrů a motivů v nepříliš fungujícím celku...Nemluvě o časových rovinách a způsobu, kterým je odvyprávěn závěr... ()