Film Rekvalifikace mapuje situaci člověka, který svým věkem přesáhl padesátku, přišel ne vlastní vinou o práci, a nyní ji hledá. Příběh pana Zrzavého je napsaný podle neobyčejných zážitků obyčejných lidí. Jeho vzorem jsou tisíce odborníků ve zralém věku, kteří vlivem vnějších okolností přišli o práci. Poněkud absurdní dobrodružství nezaměstnaného pana Zrzavého se prolíná s příběhem mužů z druhého konce společnosti. Mafiáni Oskar se Žoržem si užívají života plnými doušky. Mají na to. Je vůbec něco, co by si nemohli dovolit? Jestli něco takového existuje, uvidíte ve filmu plném absurdit, paradoxů a humoru. (oficiální text distributora)

Dixiee

Herecké výkony jsou šílené. S obsahem už je to trochu lepší: krásný náhled do reality dnešního dne, protože některé scény naprosto trefné. Jeden neví, jestli se tomu smát nebo brečet. ()

patrikus

dávám alespoň dvě za snahu, některé vtipy mě pobavily... Hudba o ničem, ale pár situací, např. scénka s básníkem super :-))) ()

mosnak odpad!

Jooooo vemu kupu hnoje a překryju tím kupu hoven co ležela vedle kupy sraček. Zakryju to velkou plachtou a pak zahážu hlínou. Český film dostal další uder do slabin :-( Vlado Štancel měl zůstat u pořadu Černé ovce! 0% ()

Tochal odpad!

Ve srovnání s Mezi námi přáteli méně vtipu, proto jen za čtyři hvězdy. Jinak ovšem pan Štancel stále ukazuje, že stojí za to na jeho film vyrazit třeba až do Modřan. ()

Vesecký

Abych tomu dal odpad, tomu zabránily scény moderní manželky se svojí asistentkou a pak skvělá scéna instruktáže "Jak se chovat při přijímacím pohovoru". Protože jsem tohle před lety sám zažil, tak mi to mnohé připomnělo včetně toho, že jsem sám měl chování poctivého Zrzavého. Jinak to byl sled nesmyslných scének a rádobygagů, z nichž vyslovenými trapasy byla scéna v hospodě a golf na hřbitově. Přitom o rekvalifikaci tu nebyla ani řeč, pomíjím-li rekvalifikaci herce na zploditele. Jedna hvězda. ()

Drom

Rudý Vladovous opět (a naposled ☹) zasahuje, tentokrát v levném celovečerním filmu. Měla to být komedie. Tedy, lépe řečeno, je to natočeno formou ?absurdní grotesky. Vyšlo z toho ale, bohužel, převelesmutné drama. Bohužel nikoliv kvůli slabému hereckému podání nejednoho (ne)herce. Za to si Vlado může ostatně sám, když to režíroval, měl si je zrežítovat. Třeba klackem. Ani proto, že na to očividně nebyly prachy. Dokonce ani pro ty neefekty a nevýpravu. Utratil Vlado většinu rozpočtu za zájezd pro zrzavou rodinku k moři? To "bohužel" píšu z jiného důvodu. Sdělení prostřednictvím příhod pana Zrzavého svým záměrně zveličeným způsobem upozorňují na dost smutnou každodenní realitu. A je škoda, že to tu má tak špatné hodnocení. Já si naopak myslím, že by se to mělo pouštět dětem, je to rozhodně lepší, než kdejaký televizní kecy. Však vy si ještě vzpomenete, co vám Vlado radil. A nebo možná ne... Hermíno, prosím Vás, kolik už jsem s tímhle komentářem ztratil času... ()

Pitryx

Herci se ulejvali, jak jen to šlo. Dějově taky děs, ale občas jsem se dosti zasmál. A místy se i bavil, ale taky místy dost nudil. Takže celkově nic moc. ()

janosban

Vynikající komedie! Divák musí přistoupit na hru, že film je naprostá stylizace a funguje to bezvadně. Vlado Štancel má specifický smysl pro humor, což ukázal i v České sodě a i jeho reportáže Černých ovcí jsou někde jinde než zbytek. Hudba dost zajímavá... ()

Lollirot

Koukat na to sama, byl by to nejspíš odpad jak vyšitý, ale když se člověk vedle mě smíchy válel po podlaze a zaboha se nemoh vyšplhat zpátky na gauč, jednoho to chtě nechtě ovlivní :-) Ale tak vtip v tom je, jen to chce naladit se na tu správnou notu. ()

tsatsiki

Když bych tento film nebral vážně a bral to jako satiru, tak by se to možná dalo. Asi dvakrát sem se i zasmál, ale jinak tento film je směs trapnosti a amaterismu. Štancel jako režisér hrůza, scénář ten je ještě horší a kameraman ten taky za moc nestál. Nejvíc, co mě dostalo, že mají kameru na tv filmy. Rekvalifikace je důkazem toho, že dnes tu může točit každý blbec, který sežene peníze na film. Nechápu, kdo financoval tento film, vím jen, že měl dobrou reklamu, ale v kinech propadl a já se ani nedivíím. Dát za toto peníze za lístek do kina, tak je chci za každou cenu zpátky, protože toto je zlodějna, chtít za tento film jakoukoli částku. Jedinný světlý moment na filmu je Pavel Vondruška, který tu hraje dědulu s Alzeimerovou nemocí a Sitta se Štolpou. Jinak je to jedna jedná velká trapná, nudná, rádoby komedie. Ale na druhou stranu je dobře, že se někdo pokusil natočit film o problému dnešní doby. Nezaměstnanosti.20% ()

Alden_Larson odpad!

Ani ne před měsícem jsem viděl film "Mezi námi přáteli" a tenkrát jsem ho nazval nejhorším filmem, který jsem kdy viděl. Musím ale uznat, že jsem se mýlil, protože teď si to samé myslím o tomto filmu. Vlado Štancel se od svých předchozích výtvorů nijak neponaučil, "Rekvalifikace" je nejvíc nesmyslný, nejvíc stupidní film, který jsem kdy viděl. Rád bych zkritizoval jeho děj, ale já si upřímně myslím, že tento film děj nemá, tento film je totiž jen sbírka rádobyvtipných skečů, které na sebe akorát volně navazují. Postavy neexistují a přesto jsou jejich vlastnosti nekonsistentní. Prezentace je otřesná, film je hrozně natočený, hůř sestříhaný a je v něm několik velmi ošklivých vizuálních efektů. Herecké výkony jsou všechny do jednoho otřesné, dialogy jsou hrozné a příšerně nevtipné. Hudbu jsem přes všechny ostatní problémy ani nezaregistroval. Tohle prostě není film, je to jakýsi bizarní trip určený k psychologickému mučení, žádný jiný účel si pro něj nedovedu představit. 0/10 ()

Dagoun odpad!

Film, který je z poloviny natočený zrychleně (kvůli větší srandě) a doplněný hudbou připomínající tóny z windows 95 (kvůli malému rozpočtu). Štancel je fajn chlapík, ale tohle se na plátna dostat nemělo. Jako televizní pořad před večerními zprávami - ideální, ale platit za vstupenku nedoporučuji. Možná právě proto nás v kině bylo přesně 6 diváků (z toho 1 promítač a 1 prodavačka lístků). ()

Peabody odpad!

tak tento typ "humoru" mne opravdu míjí, křeče většiny vystupujícíh (o herectví není ani řeči) je jasně definováno hned vstupním vystoupením (mimickým) Tomáše Magnuska, je jasno co bude následovat. A oživení mého zlého snu osmdesátých let Vlasty Špicnerové, která mi ničila zážitky s Ivanem Vyskočilem, proboha proč??? Předposlední role Pavla Vondrušky, škoda. Téma samo by nebylo asi špatný nápad, ale tady je to smícháno s neplodností a plodností, prostě soubor estrádních scének. Na rozdíl od Kameňáku některé z nich nejsou sice staré a ošoupané ale přece jen anekdoty, prostě jsou to jen pitomosti. Herecké výkony absentují, ostatně sestava připomíná poslední filmy pana Trapla - nikde nikdo, ochotnická úroveň a nemyslím ruské achótniky. Babička by asi řekla, že za něco takového pámbu autory potresta. ()

huspenina33

Film se mi líbil.Není to komedie k popukání, ale ukazuje zoufalost 50 letého chlapa, který nemůže najít práci, protože je mu " už " 50. Absurdita různých školení, přijímacích pohovorů je v nadneseném duchu. Zrovna tak chování " mafiánů " je za hranicí reálna, ale o to víc to ukazuje paradoxy života lidí. Neříkám že je to excelentní film, ale rozhodně to má příběh, humor ( žádný fekální jsem nezaznamenal ) a pointu. Mně se to opravdu líbilo a klidně mě kamenujte :-). Jo a poslední účastník konkurzu ( v titulcích Velkej samec ) mně fakt dostal, super etuda alá Frankenstein či jiné " monstrum ". Neznáte toho herce???? ()

wvwrayman

Za tak amatérské herecké výkony ve spojení s bídnými dialogy jsem chtěl dát "odpad". Nakonec ta pointa filmu to vytáhla na *. ()