Svobodní se závazky

Plánované rodičovstvo

Friends with Kids

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 107 min

Malé drama celoživotních přátel, osudy třech rodin a happy end na závěr. Film je jednoduše nalajnovaný a tak akorát dlouhý, aby nenudil. Několikrát jsem se pobavil a nemůžu říct, že jde o tuctovinu. Teda asi ano, ale rozumně napsanou, takže to není tragédie, ale vcelku příjemná podívaná, i když, myslím, rychle zapomenutelná.(1.1.2013)

Pár hercov z DÁMSKEJ JAZDY (Bridesmaids) si zahralo v celku príjemnom filme zo života. Tému mladých ľudí, ktorým zmení dieťa život veľmi podobne spracoval ŽIVOT JE TAKÝ (Pod jednu strechou). Friends with Kids je súdržnejší a menej klišovitý, lenže nemá nejaké extra vtipné či vyslovene originálne scény. Pozerá sa na to dobre, romantika i dialógy sú uveriteľné...(16.4.2013)

Reálnější, vyspělejší, méně předvídatelné a místy o dost vtipnější Friends with benefits, ale s dětmi. Aneb utrpení jménem rodičovství. Škoda toho klišé konce, ale tomu se asi "nedalo" vyhnout. No a..Megan Fox se do filmů vážně hodí jen jako "sexy ozdůbka". Nějak si nejsem vědoma toho, že by zde ukázala, jak umí hrát, protože v podstatě dělala to co vždycky-špulila pusu a hrudník do kamery. A tady se ještě navíc vážně jen mihla (uff). Jinak milé překvapení.(4.10.2012)

• janeke

iba ďalšia nepravdivá hovadina, erbový príklad middle class gýča, ktorý má "pohladiť po duši" vyhorených a unavených tesne pred štyridsiatkou. Tešila som sa na Kristen Wiig, napokon bol najpozeratelňejší Chris O'Dowd. Tieto malé rodinné komédie mám rada, no pokiaľ neukazujú veci tak ako naozaj sú, a radšej sa povaľujú v osvedčených schémach, tak sú zbytočné.(10.3.2013)

Hrozně nevyrovnané dílko, jež je překvapivě nejsilnější v čistě dramatických pasážích. Ne moc povedený humor zachraňuje hlavně dobré načasování - na chvíle, kdy selže i tento aspekt, ovšem není nouze. Co však filmu ubližuje s přehledem nejvíc, je závěr. Ano, rozuzlení se dá s naprostou přesností odhadnout po lehkém nástinu děje, ale pokud je provedeno elegantně, dovedu jej akceptovat. Zde si však tvůrci nejspíš řekli, že mě budou mučit, celé je to totiž přetažené o dobrých dvacet minut! 50%(31.7.2012)

• - Kristen Wiig, Chris O'Dowd, Maya Rudolph a Jon Hamm si společně zahráli již ve filmu Ženy sobě (2011). (žvanimírek)

• - Celý film bol natočený v americkom meste New York. (MikaelSVK)