Svobodní se závazky

Friends with Kids

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 107 min

• sulimo

“Let me fuck the shit out of you”....tak tohle pánové nefunguje, opravdu to neni ten pravý způsob jak sdělit, že s námi chcete žít do konce života. Fakt nechci vidět do hlavy toho nesoudnýho imbecila, co psal scénář, páč ten zjevně asi nikdy žádné opačné či neopačné a relativné normální pohlaví nedobýval. Neuvěřitelně zdlouhavý, až obdivuhodně nesvižný a neobdivuhodně ukecaný film, který když unikne vašemu oku, budete o něco šťastnější jedinci. Ty dvě hvězdy jsou pro "medmena" Hamma a pro "ajťáka" O'Dowda, kvůli kterým jsem tu kravina dokoukala do konce, až je jednou potkám, tak mě za tuhle mozkovou újmu musí pozvat na panáka.(12.12.2011)

Konverzačka - mix břitkého humoru, kterému "fuck" není cizí, jednoduché romantiky a příběhu, který má v sobě víc hlobky než se zdá, a přestože jsem se někde za půlkou díval, kolik zbývá do konce, poslední třetina mě dokázala připoutat k monitoru. 6 přátel - 2+2+1+1; 2+2 mají děti, 1+1 vidí, jaký to má dopad na jejich vztah a život, a tak se rozhodnout mít děti spolu, a až pak si najít partnery, protože to tak bude jednodušší. Film ukazuje, jak to asi může fungovat. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 6 | hudba 6 | humor 3 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 5(25.7.2012)

Hlavní hrdinka si to napsala, zrežírovala i si v tom zahrála... Viděno s nulovým očekáváním kvůli Megan, ze který jsem naprosto hotová... a líbilo se mi to... Dokonce tak, že to povyšuji lehce nad průměr... Vztahovky já mám prostě ráda a, i když je to klišé s happy endem nemám tomu v zásadě co vytknout...(24.2.2013)

Už vím, že nemám vůbec dát na hodnocení ostatních uživatelů. Aby bylo jasno přijde mi dost nefér takové nízké hodnocení. Jsem blázen do komedií, ale také romantiky apod. jenže tento film je naprostá míchanice legrace a také starostí a běžných situací ve vztazích a nebo v přátelství. Tedy nechci tím říct, že se dva přátelé normálně všude dohodnou na tom, že spolu budou mít dítě, ale touto zápletkou mě film uchvátil. Je to totiž něco nového a neokoukaného kde sice předem čujete konec příběhu, že dvě hlavní postavy pravděpodobně skončí jako love forever, ale stále vám film má co nabídnout. Není to nic brilantního ale odsoudit tento snímek do průměru si netroufnu.(16.1.2013)

Hrozně nevyrovnané dílko, jež je překvapivě nejsilnější v čistě dramatických pasážích. Ne moc povedený humor zachraňuje hlavně dobré načasování - na chvíle, kdy selže i tento aspekt, ovšem není nouze. Co však filmu ubližuje s přehledem nejvíc, je závěr. Ano, rozuzlení se dá s naprostou přesností odhadnout po lehkém nástinu děje, ale pokud je provedeno elegantně, dovedu jej akceptovat. Zde si však tvůrci nejspíš řekli, že mě budou mučit, celé je to totiž přetažené o dobrých dvacet minut! 50%(31.7.2012)

• - Celý film bol natočený v americkom meste New York. (MikaelSVK)

• - Kristen Wiig, Chris O'Dowd, Maya Rudolph a Jon Hamm si společně zahráli již ve filmu Ženy sobě (2011). (žvanimírek)