Svobodní se závazky

• USA Friends with Kids (více)
Trailer 1

Jason a Julie (Adam Scott a Jennifer Westfeldt) jsou už léta kamarádi, ale nechodí spolu. S nelibostí sledují, jak jejich nejlepší přátele, dva manželské páry, změnila svatba a narození dětí. Vyčerpání, nerudnost a ztráta smyslu pro humor. Tohle s člověkem udělá manželství? I proto Julie celkem bez váhání souhlasí s návrhem Jasona, že by spolu mohli mít dítě a dál si žili každý po svém. Když se narodí malý Joe, z obou jsou ti nejschopnější a nejvíc milující rodiče, které svět spatřil. Podařilo se jim přelstít tradiční systém? Důkaz se nebude hledat tak snadno, jak si mysleli… Ve vedlejších rolích filmu se představují Megan Fox a Edward Burns. (oficiální text distributora)

Trailer 1

cukorek

Sám mám priateľov s deťmi a nikdy som sa na to nepozeral a nekalkuloval o tom ako dvojica Jason a Julie, jednoducho raz príde čas, keď človek musí zobrať zodpovednosť do vlastných rúk a popasovať sa s tým. V dnešnom modernom a slobodnom svete sa stávajú aj také dobrodružstvá aké si dohodol a prežil spomenutý pár, ktoré miestami pôsobilo vtipne a samozrejme aj romanticky. Rôzne úvahy a komentáre na adresu mať dieťa v ich prípade pripadali ako návod či výstraha pre budúcich rodičov, aby si zvážili plusy a mínusy, ktoré prídu pri narodení dieťaťa. Príbeh dostal trocha predĺženú minutáž a v niektorých momentoch zas naopak príliš zrýchlenú dejovú podstatu, čo mi nevyhovovalo. Potešila ma prítomnosť Megan Fox škoda, že len v malej vedľajšej úlohe a voľnosť nevkusných vyjadrení pri ponuke na sex a podobne. Celé to pôsobilo ako zamrznuté maslo z chladničky na ktoré treba dlhšie čakať, kým zmäkne a potom si ho ideálne natriete a pochutnáte si na ňom. Za priemernú komédiu s vysokým romantickým nasadením dávam 50%. ()

hellstruck

Reálnější, vyspělejší, méně předvídatelné a místy o dost vtipnější Friends with benefits, ale s dětmi. Aneb utrpení jménem rodičovství. Škoda toho klišé konce, ale tomu se asi "nedalo" vyhnout. No a..Megan Fox se do filmů vážně hodí jen jako "sexy ozdůbka". Nějak si nejsem vědoma toho, že by zde ukázala, jak umí hrát, protože v podstatě dělala to co vždycky-špulila pusu a hrudník do kamery. A tady se ještě navíc vážně jen mihla (uff). Jinak milé překvapení. ()

IQ Tiqe

Konverzačka - mix břitkého humoru, kterému "fuck" není cizí, jednoduché romantiky a příběhu, který má v sobě víc hlobky než se zdá, a přestože jsem se někde za půlkou díval, kolik zbývá do konce, poslední třetina mě dokázala připoutat k monitoru. 6 přátel - 2+2+1+1; 2+2 mají děti, 1+1 vidí, jaký to má dopad na jejich vztah a život, a tak se rozhodnout mít děti spolu, a až pak si najít partnery, protože to tak bude jednodušší. Film ukazuje, jak to asi může fungovat. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 6 | hudba 6 | humor 3 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 5 ()

Jara.Cimrman.jr

Jako mistr partnerského kompromisu, který se většinu času vychytrale schovává pod pantoflem, vím naprosto přesně, že vztah s putovním dítětem nefunguje. Ani s tím plánovaným a v tomto případě mi připadalo, že ta zápletka je příliš umělá. Všechny rodiny jsou ještě k tomu vystresované a celkově sledování tohoto snímku vyvolává pochopení pro sníženou porodnost. Přesto jsem zastáncem manželství, ale je to pouze pro silné osobnosti, které mají smysl pro dobrodružství, nervy z ocele a umí se mistrně vyhýbat předmětům, které obvykle nelétají. A jestli tento blábol jako obvykle čte Megan Fox, tak jsem povinen jí sdělit, že každé druhé úterý v měsíci mám kolem poledne skoro dvě minuty volno, takže kdyby měla zájem, tak jí ukážu pět nejrychlejších výstřiků na světě. ()

Hild

Musím říct, že se docela divím tomu nízkému hodnocení tady. Když se podívám na filmy s podobnou tématikou poslední doby, tak tento je značně převyšuje. Určitě bych to nezařadila do komedie, moc věcí, čemu se dá zasmát, tady není, ba naopak, vyskytuje se zde dost depresivních myšlenek. Film je sice strašně čitelný a divák přesně ví celý vývoj příběhu už od první minuty, ale zároveň je to dobře napsané, mnoho životních pravd a pohled na partnerský život z mnoha úhlů. Asi v půlce filmu bych se nebránila ani čtvrté hvězdě, ale stopáž nemusela být tak dlouhá a asi závěrečných pět minut mi už to zkazilo úplně. I tak jde ale o velmi nečekané překvapení. ()

• Kristen Wiig, Chris O'Dowd, Maya Rudolph a Jon Hamm si společně zahráli již ve filmu Ženy sobě (2011). (žvanimírek)
  • Celý film bol natočený v americkom meste New York. (MikaelSVK)