poster

Doručovací služba čarodějky Kiki

 • Japonsko

  Majo no takkyūbin

 • Japonsko

  魔女の宅急便

  (Japonsko)
 • anglický

  Kiki's Delivery Service

 • český

  Doručovací služba slečny Kiki

  (neoficiální název)

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Japonsko, 1989, 103 min

Režie:

Hajao Mijazaki

Předloha:

Eiko Kadono (kniha)

Scénář:

Hajao Mijazaki
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davies182
  ***

  Je to nádherně kýčovité, barevné, roztomilé, pohádkové, typicky Miyazakiovské... perfektní příklad filmu pro celou rodinu! Bohužel se tam ale po celou půldruhou hodinu vůbec nic neděje, a to pro mě bylo velice nepěkné překvapení! U snímků tohoto uznávaného režiséra jsem zvyklý vrnět blahem nad vypilovaným příběhem, napínavými zvraty a výbušními akčními scénami. Netušil jsem, že v případě "Kiki" si všechny zmíněné prvky vezmou dovolenou! Tak, jako vypadalo finále, tak jsem si představoval když ne celý, tak minimálně druhou půlku snímku. Takhle je Kiki´s Delivery Service vyloženě jen o tom, kterak jedna malá čarodějnice s ukecaným kocourem dělají pošťáky - občas se jim sice při doručování zásilek moc nedaří = "akční" scéna (zlaté TNT), ale i tak je to ohromná nuda. Sorry.(10.7.2010)

 • Dudek
  **

  Výřez z několika dní života jedné mladé čarodějky. Neprobíhá zde žádné zasazení do alternativního světa, žádné vysvětlení jeho pravidel, prostě to vše vypukne a pak skončí. Dramatický oblouk je plytký, de facto nedochází k žádným větším dějovým zádrhelům. Vztah k postavám je divácky velmi těžko zprostředkovatelný, protože prostě jen jsou, ale reálně nežijí. Jejich chování nemá žádné opodstatnění. Je to celé milé a nekonfliktní, ale bohužel se toho také moc neděje. Každá alespoň trošičku „tragická“ scéna nakonec během několika málo vteřin vyznívá poeticky a přináší jen další dobro. V rámci dětské kinematografie svou odzbrojující laskavostí možná milý a příjemný snímek – nevím, jak se líbí dětem – ale pro dospělého diváka kurevská nuda. I když to město je opravdu pěkné.(13.4.2013)

 • Laputa
  *****

  Nejde tomu ani věřit Hayao Miyazaki má jednoduše nadlický talent na animované filmy. Ostatním animákům prostě chybí duše. A to je to nejdůležitější co Miyazakiho filmům nikdy nechybí. I když je to jen pohádka, tak upoutá a nepustí dokut film neskončí pro velké i malé prostě pro všechny. Kiki je rostomilá a ten kocour nemá chybu. Muzika opět paráda.(28.5.2009)

 • zlabus
  ***

  Prvni zklamání od mistra Miyazakiho. Na můj vkus je příběh a příliš prosťoučký, což by se dalo přežít, kdyby se zde vyskytovaly nějaké emotivní momenty, či vizuálně vypiplané scény. Bohužel obojí mi tu tak nějak schází a co mi chbyí ze všeho nejvíc je Miyazakiho fantazie, po které to de facto není ani stopy. Není to špatné, ale bohužel je to pro mě jen solidní pohádka a ani o chlup víc.(6.9.2010)

 • _Moon_
  *****

  Sice se nejedná zrovna o Miyazakiho vrcholné dílo, ale byla to právě Kiki, která mě představila kouzelného dědečka jménem Hayao Miyazaki. A od té doby jsem se stal závislým na pravidelném přísunu pozitivní energie, kterou tento Pan Režisér rozdává ve velkém.(26.8.2009)

 • - Postava Kiki z doručovací služby byla inspirována dcerou producenta filmu. (mr.filo)

 • - Autobus, se kterým se na začátku Kiki téměř srazí, nese název Studio Ghibli. Jedna z tváří za oknem pak podezřele připomíná mladšího Hayaa Miyazakiho. (Jirka_Šč)

 • - Pekařství paní Osono se nazývá Guchokipanya, což je japonská slovní hříčka ze slov "gu-choki-pa" (fráze používaná při hře kámen-nůžky-papír) a "panya" (pekařství). (Hromino)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace