poster

Doručovací služba čarodějky Kiki

 • japonský

  Madžo no takkjúbin

 • japonský

  魔女の宅急便

 • japonský

  Majo no takkyūbin

 • anglický

  Kiki's Delivery Service

 • český

  Doručovací služba slečny Kiki

  (neoficiální název)

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Japonsko, 1989, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ceres
  *****

  Pěkný a velmi jednoduchý film, ve kterém jsem si velmi oblíbil kocourka Jijiho, protože ten co tam občas hodí za hlášky, to mě vždy rozesmálo, zvláště při první zásilce, kdy Kiki vyletí hódně vysoko. Tenhle Miyazaki je úplně jiný, jednoduchý, ale stále s tím krásným srdcem. Jediné, co mě mrzelo, že ke konci už Jiji přestal mluvit, ale to bylo způsobeno uvadající magii Kiki. Normálně bych asi dal za 4, ale Miyazakimu nedokážu ani v tomhle nějak vzdorovat, prostě zase krása.(20.7.2011)

 • Galadriel
  *****

  Neskutečná nádhera! Nejde v něm v podstatě o nic, vyprávění o životě jedné obyčejné malé čarodějky, která neumí nic jiného, než létat na koštěti, tak si založí doručovací službu. Ale to "nic" je tak kouzelné, že vykouzlí v obličeji každého diváka blažený výraz, který ho neopustí po celou dobu. Tak milý a nekonfliktní film jsem snad ještě neviděla.(27.12.2007)

 • kitano
  *****

  Na povrchu velmi jednoduchy pribeh, ktory bude pochutkou pre tych mensich, no pre fanuskov Miyazakiho to bude podobne ako jeho ostatne filmy vylet do jedinecneho sveta plneho nadhernych drobnosti a fantazie, tak, ako nam to dokaze naservirovat len on. Zasol som pri scene, kde sa Kiki opakovane a neuspesne snazi vzlietnut na svojej metle. Miyazaki proste prinasa diela, ktore prekracuju hranice predstavivosti vacsiny divakov. Jeho filmy su brany do svetov, do ktorych by sme inak nemali moznost nahliadnut. (10/10)(10.9.2008)

 • Jossie
  *****

  Miyzakiho tradičně krásný příběh o malé čarodějnici Kiki, která si jde vyhlédnout svoje město a založit si živnost. Krásné animace (vychutnávám si vždycky detaily, jako je třeba ten, když Kiki běží a uklouzne jí noha na spadaném listí), zajímavý příběh, hezké písničky. Kiki je opravdu hodně pro děti, ale rozhodně bych doporučila všem milovníkům anime a Miyazakiho.(9.9.2005)

 • Tyckin
  *****

  Tak k miloučké Kiki jsem si našel cestu až postupně, na první shlédnutí mne to tolik neohromilo, ale na další už jsem ve filmu našel přehlédnuté půvaby. Víceméně celou dobu pohodové a veselé pokoukání s úsměvem na rtech (až závěr je více dospělácký), doprovázeno méně vážnou, ale moc hezkou a příjemně poslouchatelnou k filmu laděnou hudbou. Okouzlující prostředí (moře, město, příroda), Kiki je roztomilá, kocourek Jiji bez komentáře, hned bych měnil za našeho černého olezlého Vilíka :-) Kiki je film pro všechny generace - okouzlí každého - třicátníka jako já a nebo mou 5letou neteř. Na závěr mne opravdu rozesmál Jiji a jeho dvoubarevné potomstvo :-)(26.2.2015)

 • - Anglicky namluvená verze z roku 1998 byla věnována herci Philu Hartmanovi, jenž byl téhož roku zastřelen svou manželkou. (Hromino)

 • - Píseň v úvodních titulcích je singl „Rouge no Dengon“ z roku 1975 od japonské zpěvačky Yumi Arai. (Marounek)

 • - Ve filmu bylo použito celkem 462 barev. (Hromino)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace