poster

Doručovací služba čarodějky Kiki

 • Česko

  Doručovací služba slečny Kiki

  (neoficiální název)
 • Japonsko

  Madžo no takkjúbin

 • Japonsko

  魔女の宅急便

 • Japonsko

  Majo no Takkyuubin

 • Japonsko

  Majo no takkyūbin

 • Velká Británie

  Kiki's Delivery Service

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Japonsko, 1989, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cubinho
  ***

  Toto jest jeden z těch Miyazakiho filmů, který je spíše určený těm mladším, čili kdybych byl dítě, zaručeně bych byl nadšený. Pohádka moc hezká, dokonce s nečekaně vtipně-nevhodnými dialogy typu: Kiki:" Chce mě namalovat." Jiji: "Nahou?" :-) Totora jsem si užíval i já. Kiki už tak ne. 7/10(9.11.2010)

 • Ducharme
  ****

  To všechno ta kočka! Jak moc bych chtěla takového Jijiho, se kterým bych poletovala nad, francouzskou atmosférou salajícím, japonským městečkem, kde je všechno bezstarostně krásné a dokonalé. Kouzelný příběh mladičké čarodějky si mě svojí odzbrojující čistotou naprosto obtočil kolem prstu. Rozkošné!(3.12.2009)

 • Katzenklo
  ****

  "Nedostanem vyhubováno?" - "Jen když nás najdou!" Tak fajn, uchyluji se ke čtyřem hvězdám; tento příběh byl o něco přívětivější než Mononoke a podstatně logičtější než Zámek v oblacích. Mijazaki představuje další magický, fantasticky nespoutaný a pozitivně nabitý snímek, jenž utváří dějiny animovaného filmu. Charakter žádné z postav mi nebyl proti srsti, obligátní naivita a infantilní nálada budiž odpuštěny. Působivost filmu není utvářena jen tradičně precizní animací, ale k celkovému dojmu výrazně přispívá samotná sympatická (myslím tím sexy) třináctiletá představitelka okouzlující ústřední role. A v neposlední řadě je nutno pochválit též velice příjemnou Hisaišiho hudbu. Také bych se rád občas vznesl na koštěti nad města a lesy, abych se na chvíli mohl nechat unášet větrem s hejny kachen a zapomenout na vše, co se děje tam dole.(14.3.2015)

 • PinokKio
  *****

  Výlet do animovaného světa, který se od toho našeho zas tak moc neliší .. tedy pokud bych přehlédl fakt, že v něm žijí malé i velké čarodějky, které se bez ostychu prohánějí nad zemí na košťatech, vaří kouzelné lektvary a ještě s sebou všude vláčejí svoje čtyřnohé miláčky (pokud tedy nerandí se sousedovic kočkou). Džidži je snad první mluvící zvířátko, které mi nelezlo na nervy ..(27.7.2013)

 • tomtomtoma
  ****

  Chtěl bych být Japoncem a žít v zemi, kde čarodějnice sídli skoro v každém městě. Navíc nejde o čarodějnice škodlivé, ale naopak užitečné. Čarodějnice se díky svým schopnostem a charakterovým vlastnostem stává společensky žádaným spoluobčanem. Jak je u Mijazakiho zvykem, drží si i tento animovaný příběh vysoký standard. Je laskavý, hravý a hřejivý. Je o začleňování do společnosti, o hledání životní dráhy a počátcích soukromého podnikání. Dostavují se sice chyby a pochybnosti o sobě samém a vlastních schopnostech. Ale i tak je příběh plný optimismu a radosti. Je důležité vytrvat a stát se nedílnou a potřebnou součástí společnosti. Život nabízí hodně možností, záleží pouze na nás samotných, co dokážeme využít a jakým směrem se vydáme. Žít je krásné, žít je zodpovědné, žít je radostné. Žijme a radujme se. Někdo to dokáže. A já bych chtěl mít také mluvícího kocourka Jijiho a filozofovat s ním o životě.(17.11.2014)

 • - Pekařství paní Osono se nazývá Guchokipanya, což je japonská slovní hříčka ze slov "gu-choki-pa" (fráze používaná při hře kámen-nůžky-papír) a "panya" (pekařství). (Hromino)

 • - Scéna, kdy paní Osono nabízí Kiki kávu, byla v dabované verzi Disneyho mírně upravena. Paní Osono v ní místo kávy nabídne Kiki horkou čokoládu, protože se tvůrcům nezdálo vhodné, aby se ve filmu nalévala káva dětem. (Hromino)

 • - Ve filmu bylo použito celkem 462 barev. (Hromino)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace