Novinář Benjamin Mee ztratil před šesti měsíci ženu a zůstal sám se dvěma dětmi – starším Dylanem a sedmiletou Rosií. Zejména chlapec nese matčinu smrt velmi těžce. Jsou s ním potíže ve škole, naposledy se dopustil krádeže a navíc namaloval podivnou kresbu useknuté hlavy, ze které stříká krev. Jelikož to není první provinění, ředitel školy ho musí vyloučit. Ve stejné době se Benjamin nepohodne se svým šéfem a také opouští práci. Naštěstí spolu s bratrem Duncanem dostali každý podíl na dědictví po otci. A tak se Benjamin rozhodne najít pro rodinu nový dům a začít znovu... Když jede vyhlížet, kam by se mohli přestěhovat, Rosie spatří fotografii sídla, které ji doslova učaruje. I Benjaminovi se líbí, ukáže se ale, že to není obyčejný dům – na pozemcích vedle je zoologická zahrada. Majitel zkrachoval, zvířata zatím ještě žijí a stará se o ně několik posledních zaměstnanců, brzy je ale bude nutno utratit. Benjamin vidí, s jakým nadšením si Rosie hraje se zvířaty, a rozhodne se dům i zoo koupit. Nadšený ovšem není Duncan, který přichází o kamarády a život na samotě mezi zvířaty mu nic neříká… Benjamin se seznamuje se zootechničkou Kelly a její sestřenicí Lily, která je ještě příliš mladá, aby zde mohla pracovat, tak jen vypomáhá. Lili se očividně líbí Duncan a snaží se ho povzbudit a zlepšit jeho špatnou náladu... Benjamin se s vervou pouští do nutných oprav, a pokud jde o komunikaci se zvířaty, ochotně si nechá poradit od zkušenějších. Peníze sice rychle mizí, ale zdá se, že by vše mohlo být hotové ke dni, kdy se rozhodl zahradu opět otevřít. Jenže nečekaně přijíždí na inspekci nepříjemný a puntičkářský Walter Ferris, který okamžitě najde množství závad, které je třeba a za velké peníze ihned odstranit. Benjamin si téměř zoufá – a do toho ještě uteče starý grizzly Buster… (TV Prima)

bubun

Patetické, manipulativní, předvídatelné, plné stupidních klišé a děsných sentimentálních nereálných dialogů, strašně natahované, a - nudné. Každý rozvleklý BBC dokument je zábavnější než tohle. Hrůza. A to mám zvířata opravdu moc ráda. Co mělo být to žoviální poplácávání na konci? A jak si sarka ten kluk představuje jen tak si otevřít z nudy krabici, na který je napsáno Live snakes? A pak jí ani nezavřít?! Ta malá přeslazená holčička je sice roztomilá, ale když neumí hrát, tak neumí hrát. Měla jsem velký problém to dokoukat. ()

Goldenhair

Cynikům vstup zakázán... Nicméně, nenechte se odradit názvem filmu, alespoň já jsem překvapená byla – v pozitivním slova smyslu. Pořád se ale jedná o srdečnou dramedy v rodinném balení, kde si každý najde něco. Ať už je to Matt, Scarlett, roztomilí caparti, neodolatelná zvířátka, či jen prosluněné prostředí americké farmy. Prostě jeden z těch feel-good filmů se vším, co k tomu patří. Pokud na toto přistoupíte, čeká vás stejně jako mě skvělý zážitek. A ač snímek brzdí sentimentálnost a předvídatelnost, po celý průběh zůstává zábavný a poutavý. Croweovi se navíc daří ukočírovat i ty “slabší“ momenty a slzopudné scény servíruje v přiměřených dávkách aniž byste měli pocit, že zbytečně moc tlačí na pilu. Takže proč si vlastně výlet do téhle zoo nedopřát? Já si ho určitě budu chtít zopáknout... ()

SG_ever

Chvilku zábavné, vypadá to jako slušně našlápnutá romantická-rodinná komedie s prvky dramatu, ale nakonec se to zvrhne v dvouhodinovou nudu, kdy jen tak koukáte na slušného Matta a Scarlett a čekáte, na co se bude dál čekat. Nuda, nuda, nuda s dobrými herci a stokrát viděnou zápletkou, které šmrnc dodává jen slušný vizuál a právě ta hvězdná dvojka. Zajímavé možná pro rodiny s dětmi. (45%) ()

žvanimírek

Jsem cílovka těchle filmů. Nepopírám to, nestydím se za to a dost mě to vlastně i baví. Ono teda taky záleží na správným načasování, kdy si má člověk tyhle rodinné drama-komedie pustit, nicméně i v případě špatnýho timingu bych ubral maximálně jednu hvězdu, protože We bought a Zoo je fakt dobrý. Je to silný a dojemný s patřičným happyendem, ale přesto jsem neměl pocit, že to cíleně útočí na mojí citovku a sere se mi to prvoplánově do slzních kanálků, všechno to přišlo tak spontánně a pozvolně, že mě to ještě o to víc vzalo. A Matt Damon už není jen tím Bournem, teď je i ve škatulce "majitel Zoo". ()

karlik4801

Zase jednou jsem narazil na opravdu hezký film. Zase se toho hodně točí kolem zvířat, Koupili jsme zoo mi hodně připomíná Pí a jeho život. A to tím příjemným a pravdivým příběhem. Koupili jsme zoo je dobře natočené s dobrými scénami, výběr herců tady sedne. Děti vůbec nevadí a zahráli dobře, uvěřitelný Matt a Scarlett. Vím že si tenhle snímek pustím ještě několikrát, protože je přeci jen něčím výjimečný. ()

Tyny

Není to žádná přeslazená pecka, ani tam vlastně není nic extra až na to, že si obyčejný chlap koupí se dvěma dětmi Zoo. Film mně na první pohled vůbec nezaujal, myslela jsem, že to bude něco až moc přibarvené, přeslazené, roztahané. Ale bylo to fajn. Nemůžu si stěžovat, vydržela jsem se na to koukat až do konce a vůbec mi nevadili některé ty trapnější scénky, to do toho filmu prostě sedělo. ()

Ryuuhei

Těžce přehodnocený film. Že v něm vystupuje Matt Damon, či Scarlet Johansson? No a co? Příběh je lehce hloupý a i když jde do pěkné a emotivní hloubky, rozhodně bych z něj nedělal zázrak. Ve výsledku vychází totiž jen jakési rodinné polo-drama, kde není klišé výjimkou. A jestli je to podle skutečné události? Tak ať. Stejně si to tvůrci z většiny přikrášlili o většinu neuatentických prvků a podle toho to i vypadá. ()

Lachtaan

Milé pohlazení na duši se skvělým Mattem Damonem a vždy krásnou Scarlett Johansson. Rodinný snímek ničím nevyzařující, ale rozhodně pamětihodný. Možná už mám Matta raději v těchto dramatech, než v akčních spektáklech. ()

BoncheR

Neskutočne skvelý film. Okom znalca sa môže javiť plný nedostatkov, ale okom diváka, ktorý sa nebojí hodnotiť film na základe pocitov takmer dokonalý. Film je plný skvelých hlášok a plný emócii, a... všetkého dobrého.Neskutočne krásny film, zvlášť úžasná je hudba. Čo tam po tom, že film je dosť klišoidný (ako napr. tá scéna kde je Matt proti medveďovi, alebo keď jeho syn vyznával lásku Elle Fanning...) to vôbec nevadí. Rodinné filmy také zvyčajne sú a tento okrem iného chytil za srdce. A že poriadne. Hodnotenie: 84% ()

LittleJohnny

Ze začátku jsem měl strach, ale ten hned opadl s prvními minutami filmu. Ani na vteřinu jsem se nenudil. Je to nádherný a především milý film, u kterého se i zasmějete. A třešničkou na dortu je to, že byl film natočen podle skutečné události. We bought zoo je jako dělaný pro deštivé dopoledne :). ()

Luk80

Nádherně pojatý film. Opravdu silný zážitek ze vším všudy. Crowe jako fanda Pearl Jam neotáli a prezentuje i zde tuhle partu. Jeden z ošetřovatelů nese jméno kytaristy Pearl jam - Mac Cready. Z Jukeboxu potom zazní spojení této kapely s Chrisem Cornelem ve skladbě Hunger Strike. Matt Damon mi tady velice sedl, jako otec a člověk zapálený pro dobrodruštví. Scarlett je kočanda, opět jí to slušelo.....Velice krásný néjen roddiný film. ()

uhlajz

Tohle mi fakt sedlo. Příběh o obyčejných lidech a neobyčejných možnostech, které všichni máme. Srdeční záležitost a v HáDéčku naprosto dokonalý zážitek. ()

elanius

(70/2012, BluRay1080p) / Priemerná ale celkom zábavná a milá záležitosť. Ale mohlo to byť o dosť lepšie. Trošku sa pohrať s príbehom, postavami. Všetko prebieha výlučne pozitívne, bez zádrhelov. A ani z tých zverov sa nevytĺkol taký potenciál ako sa mohol. (6/10) ()

venison

Podle názvu jsem si představovala ztřeštěnou komedii plnou zvířátek, co umí kousky z cirkusu.. Byla jsem příjemně překvapena, když se z toho vyklubala hodně příjemná komedie s dramatickými prvky.. V podstatě je to o rodině, která po ztrátě maminky hledá sama sebe a motivaci dál žít.. Skvělý Matt Damon a výborná Scarlett Johansson jsou tak přirození, že jsem jim ani nevěřila, že jsou to herci :-) Ráda jsem zase někde viděla Elle Fanning.. Malá holčička byla rozkošná :-D Patrick Fugit dostal alespoň malou roli v dalším Croweho filmu (miluji "Na pokraji slávy").. Nebyli zde srdceryvné scény, i když by se to snadno nabízelo.. Příběh plynul zcela přirozeně a lidsky.. Jediné mínus bych viděla na přehnané vzpomínkové scény, i když "oživlé fotografie" téměř na konci filmu byly super :-) Povedená "true story" made in USA Vřele doporučuji :-) ()

noriaki

Dámy a pánové, tak takhle se má točit rodinný film ze kterého kape patos. Ať už je námět jakkoliv vachrlatý (navzdory tomu že je na motivy skutečné události), a scény prvoplánově efektní, tak všechno funguje na opravdových emocích, a ne na žádné náhražce z citového vydírání a laciné sentimentality. Nádherný snímek. Objektivně to na pět hvězd pochopitelně není, ale není důvod si občas neudělat radost a hodnotit na základě prvotního nadšení. ()

civalII

Naplánoval jsem si tenhle film na stejný den jako 50/50. A první jsem si pustil tento, protože jsem od něj čekal méně. Opak je pravdou. Zestárlý, obtloustlý Damon je ve své roli přesný, nenucený a vzbuzuje lítost a Johansson je fakt o dvě třídy výš co se týká jak hereckého výkonu tak vizáže, než Kendrick ve shora zmíněném filmu. PS: Takového realitního makléře jako potkal Matt se svou dcerou jsem v Čechách ještě nepotkal:-), a že už jsem jich viděl. ()

Pavlínka9

Matt Damon jako hodný taťka, který se dokáže o své děti postarat jen tak tak...Ale proč ne :) Ve filmu jsem spíš viděla tu stránku ohledně zvířat a prostředí, ve kterém se odehrává. Film je silně pozitivní a hlavně - je to rodinná komedie - tudíž na prvním místě jsou tu opravdu hlavně děti, což je na filmu hodně znát. ()

MikyAff

Skvělé! Krásný film, který v člověku něco zanechá. Tedy aspoň ve mně. Taková pozitivní síla. Prostě úžasné zpracování. Zvířátka a zoo miluju. Kéž by bylo tak jednoduché vlastnit ZOO. Každopádně herci strašně fajn a netlačí na pilu. Několik krásných a usměvavých scén. Bohužel i pár, kdy se mi zamlžily oči.. Ale mně se na konci každého hezkého filmu většinou trošku zalesknou. Vše je poklidné, plyne to hezkým tempem a člověku to příjemně ubíhá. Naštěstí se nevyskytují žádné větší problémy a zápletky z čehož vzniká krásná oddechová podívaná. Potěšení jak vizuální, tak duševní. Víc takových filmů. P.S. Vážně to mělo dvě hodiny? Neskutečně to uteklo. ()

geklon

Tuctová ždímačka emocí........ Ale ten Jonsi, nebo Sigur Ross...to posouvají i dvě světelné dálky do prostoru.... a dělají z týhle řitky červený knihovny, něco autenticky bolavého. ()