Novinář Benjamin Mee ztratil před šesti měsíci ženu a zůstal sám se dvěma dětmi – starším Dylanem a sedmiletou Rosií. Zejména chlapec nese matčinu smrt velmi těžce. Jsou s ním potíže ve škole, naposledy se dopustil krádeže a navíc namaloval podivnou kresbu useknuté hlavy, ze které stříká krev. Jelikož to není první provinění, ředitel školy ho musí vyloučit. Ve stejné době se Benjamin nepohodne se svým šéfem a také opouští práci. Naštěstí spolu s bratrem Duncanem dostali každý podíl na dědictví po otci. A tak se Benjamin rozhodne najít pro rodinu nový dům a začít znovu... Když jede vyhlížet, kam by se mohli přestěhovat, Rosie spatří fotografii sídla, které ji doslova učaruje. I Benjaminovi se líbí, ukáže se ale, že to není obyčejný dům – na pozemcích vedle je zoologická zahrada. Majitel zkrachoval, zvířata zatím ještě žijí a stará se o ně několik posledních zaměstnanců, brzy je ale bude nutno utratit. Benjamin vidí, s jakým nadšením si Rosie hraje se zvířaty, a rozhodne se dům i zoo koupit. Nadšený ovšem není Duncan, který přichází o kamarády a život na samotě mezi zvířaty mu nic neříká… Benjamin se seznamuje se zootechničkou Kelly a její sestřenicí Lily, která je ještě příliš mladá, aby zde mohla pracovat, tak jen vypomáhá. Lili se očividně líbí Duncan a snaží se ho povzbudit a zlepšit jeho špatnou náladu... Benjamin se s vervou pouští do nutných oprav, a pokud jde o komunikaci se zvířaty, ochotně si nechá poradit od zkušenějších. Peníze sice rychle mizí, ale zdá se, že by vše mohlo být hotové ke dni, kdy se rozhodl zahradu opět otevřít. Jenže nečekaně přijíždí na inspekci nepříjemný a puntičkářský Walter Ferris, který okamžitě najde množství závad, které je třeba a za velké peníze ihned odstranit. Benjamin si téměř zoufá – a do toho ještě uteče starý grizzly Buster… (TV Prima)

Triny

Moc milé, s krásným soundtrackem, s hřejivě lidským Matt Damon, s přirozenými hereckými výkony...příjemné pokoukání.. ()

drake31

Nie je to film dokonalý, nie je to film inovatívny, ani to nie je film originálny ... ale jeho celkový feeling, dávka pozitivizmu a jeho celková atmosféra pri ktorej sa usmievate ako blbec, má predsa len niečo do seba. Príjemná oddychovka ktorá nemá čo pokaziť, nijako citovo nevydiera, a všetko prekvapivo funguje a jediné čo stačí je nechať sa vtiahnuť do toho klišé prešpikovaného filmu a proste sa mu poddať. Ako hovorím, nie je to nič dokonalé ale ja som sa u toho bavil, viac než som predpokladal ... ()

yeniczek

Velké překvapení. Kdyby mi někdo řekl, že tohle u mě překoná velmi podobné Descendants, tak bych se mu vysmál. Damon a porazit Clooneyho? Haha.. Ale ono jo.. Je to zábavnější, uvěřitelnější a je tu míň toho Havajskýho brnkání..;) Navíc poměrně civilně vypadající Scarlett.. Proč ne:) 7/10 ()

dANo

Nečakal som veľa a aj preto to splnilo moje očakávania. Osobne nie som veľkým zástancom ZOO a tak mi tento môj "problém" trochu bránil, aby som si ten film nejak extra užíval... Musím však ale poznamenať, že tvorcom sa podarilo zopár krát ma rozosmiať a takisto ma potešilo aj to, že hudbu k filmu zverili do rúk Jónsimu (frontman Sigur Rós). ()

Nyck

Extrémně silné 4*. Kombinace mých oblíbených herců Matta a Scarlett je sama o sobě neodolatelná. K tomu slušný příběh, sympatické postavy a úžasná zvířata. ()

LEGACY

Mám z filmu takové všelijaké pocity, čekal jsem to trochu jiný. Začátek nic moc, to by ode mě byl jasný průměr. Tam jsem se promiňte kousal nudou, i když Rozie je ten nejrásnější andílek na světě. Pak druhá půlka a ta mi zase přinesla naopak parádní dojemný příběh, který jsem zažil i při čtení knihy, ve které je toho mimochodem mnohem víc o Katheren. Ale vem to čert, cením si překrásného příběhu, zachráněného druhou půlkou a úžasných postav. Pane Mee jednou bych se do toho zázraku chtěl taky podívat. Hodnotím 75% ()

Aven

Neuvěřitelně klišovité, prvoplánově dojemné a emotivní, naivní a průhledné, ale celé to neuvěřitelně funguje. Tohle je prostě příjemný rodinný film se vším, co k němu patří. ()

VasaX

Svatá kládo, Crowe je zpět. A přivedl nám další pseudorodinné drama s notnou dávkou romantiky. Ale té správné, v širším kontextu, všeobjímající. Skvělý příběh, inspirovaný opravdovým příběhem, opravdovou zoo, lidmi a tak dále (jen v trochu jiné anglicky mluvící zemi), plus velká míra kreativity dala dohromady komorní ale přesto velký příběh o jedné neúplné rodině a její cestou za novým začátkem, nebo spíše cestou za novou společnou smysluplnou cestou. Nějaká ty dramatická klišé, nějaká ty romantická klišé, happy end (ale dobrý, nepřepálený a tak rozumně nakonfigurovaný) která pořád drží skvělý příběh. A to celé dvě hodiny (a něco). Výborná hlavní mužská role v podání Matta Damona, který tady prostě zvládá jeho roli, jako by jí žil. V lehce smutně-idylickém světě, ale žil. Stejně tak Scarlett Johannson, která je krásná, sexy a má neuchopitelný půvab i přes to, že se nesvíjí v uplém oblečku s hlubokým výstřihem, perfektně vyzývavě nalíčená. Příběh, resp. pocit z něj, jeho přesah a trošku i malá poselství do opravdového života, herec a herečka v hlavní roli kteří jsou skvělí, a přitom velmi přirození. Plus úchvatný soundtrack, šitý na tělo každé minutě snímku. Celá tahle povědomá skládanka mi dala smysl až ve chvíli, kdy jsem nakoukl co Croweho kuchařky na předchozí recept. Který, i když není hodný hlavního chodu v pětihvězdičkové restauraci, mě hodně uchvátil. Dost přirovnání. We bought a zoo je víc než na nás kouká z plakátu či faktického popisku. Je to rodinné drama s romantickým i komickým nádechem. Které skvěle plyne a nehraje si na nic víc. A to co je, předvádí s mistrnou lehkostí a dokonalostí. A když to vezmu kol kolem, pět hvězdiček prostě posbírám. Rád. ()

zdenny

Tento film by mohl být lepší, kdyby tak prvoplánově neútočil na divákovy city. Pro rodinku ale příjemná podívaná. Matt Damon zde vypadá jako Mark Wahlberg. Co pro mě ale bylo důležité a v čem spatřuji velké pozitivum - že se film nesnažil postavit zvíře před člověka, třebaže to tak celý film vypadalo. ()

Master19

Na mě příliš dojákovité a přeslazené. Na den dětí jsem chtěl večer pustit nějakou fajn komedii a když jsem zjistil, že tato bude i o zvířátkách, vsadil jsem na ní... Matta a ni Scarlett nijak extra nemusím a tady mě nepřesvědčili o opaku, naivní příběh se ZOO stabilitu filmu nijak neudržuje, takže jsem si užil jen pár míst a zbytek mě bohužel nudilo. ()

Mishqo

Aj áno, aj nie. =D ... Jednoducho nie všetko fungovalo tak ako by malo, nie všetko bolo zrealizované tak ako som si predstavoval. A veľmi bolo cítiť to tlačenie na divácke emócie, čo mi za normálnych okolností väčšinou nevadí, ale tu to nefungovalo. Ale na film sa dalo pozerať, mal svoje pekné momenty, zvieratká osviežili príbeh a herci tiež alright. 60-70% ()

romajz15

Moc pěkný odpočinkový film, když se chcete bavit, a ne nad filmem přemýšlet. Jedinou vadou na kráse je příliš dlouhá stopáž. ()

Brain-D

Naprosto úžasné rodinné drama s tou správnou špetkou humoru, která sedne každému. Zahřeje u srdce, pohladí na duši a vytvoří úsměv na tváři. Stručně řečeno "Pohádka pro dospělé". ()

greetchen

Takový milý film. Příjemná hudba, příjemná kamera, příjemní herci, roztomilá zvířátka, sladká Maggie Elizabeth Jones... Vlastně tomu nic moc nechybí, ale ani to není nijak převratné. Nemá to slabá místa, ale je to trochu ploché. 3,5 *, na čtyři to prostě nemá. Stylově mi to připomnělo film Marley a já, ze kterého hřálo u srdíčka a i nějaká ta slza ukápla, což tenhle film vyvolat neumí. I tak ale velmi příjemná oddechová podívaná. ()

Myrreczech

Snímek, který pohladí na duši i na srdci. Nejkrásnější film jaký jsem zatím letos viděl. Krásný příběh, který byl jak smutný tak veselý, jak romantický tak dramatický a navíc prostě nádherný. Výkony herců jsou příjemně koukatelné. Soundtrack krásně podbarvuje krásu krajiny, zvířat i citů. Byl jsem mile překvapen a potěšen. We bought a Zoo prostě rozhodně za shlédnutí stojí. ()

blackJag

Sice kýč, předvídatelný, schématický, přesto natočený (zahraný) tak dobře, že se člověk za své dojetí nemusí stydět. Nesedět v kině, asi brečím jako želva, takto jsem to ustál s pouhým podmáčeným pohledem :-) Příjemný a velmi pozitivní film, založený na skutečných událostech (jen velmi volně - skutečná zoo, Dartmoor Zoological Park, se nachází v Anglii a stanice BBC o ní natočila sérii dokumentů). 85% ()

Kurikmoon

V priemere taký priemerný rodinný filmík. Nič extra sa tam nedeje. Proste taká oddychovka, Pokiaľ... Pokým si nevšímate hercov. Tí, to pekne ťahajú -rozhodne im emocie rád verím. No a hlavne posledná štvrtina stojí za to. Gradujúce finále pozitivizmu so skvelou hudbou (Vlastne počas celého filmu). Až mi ani toľké úsmevy nevadili. Vlastne sa mi páčili. A originálne a milé rozpomínanie na... Záver skrátke zdvihol hodnotenie hore. =) ()