Novinář Benjamin Mee ztratil před šesti měsíci ženu a zůstal sám se dvěma dětmi – starším Dylanem a sedmiletou Rosií. Zejména chlapec nese matčinu smrt velmi těžce. Jsou s ním potíže ve škole, naposledy se dopustil krádeže a navíc namaloval podivnou kresbu useknuté hlavy, ze které stříká krev. Jelikož to není první provinění, ředitel školy ho musí vyloučit. Ve stejné době se Benjamin nepohodne se svým šéfem a také opouští práci. Naštěstí spolu s bratrem Duncanem dostali každý podíl na dědictví po otci. A tak se Benjamin rozhodne najít pro rodinu nový dům a začít znovu... Když jede vyhlížet, kam by se mohli přestěhovat, Rosie spatří fotografii sídla, které ji doslova učaruje. I Benjaminovi se líbí, ukáže se ale, že to není obyčejný dům – na pozemcích vedle je zoologická zahrada. Majitel zkrachoval, zvířata zatím ještě žijí a stará se o ně několik posledních zaměstnanců, brzy je ale bude nutno utratit. Benjamin vidí, s jakým nadšením si Rosie hraje se zvířaty, a rozhodne se dům i zoo koupit. Nadšený ovšem není Duncan, který přichází o kamarády a život na samotě mezi zvířaty mu nic neříká… Benjamin se seznamuje se zootechničkou Kelly a její sestřenicí Lily, která je ještě příliš mladá, aby zde mohla pracovat, tak jen vypomáhá. Lili se očividně líbí Duncan a snaží se ho povzbudit a zlepšit jeho špatnou náladu... Benjamin se s vervou pouští do nutných oprav, a pokud jde o komunikaci se zvířaty, ochotně si nechá poradit od zkušenějších. Peníze sice rychle mizí, ale zdá se, že by vše mohlo být hotové ke dni, kdy se rozhodl zahradu opět otevřít. Jenže nečekaně přijíždí na inspekci nepříjemný a puntičkářský Walter Ferris, který okamžitě najde množství závad, které je třeba a za velké peníze ihned odstranit. Benjamin si téměř zoufá – a do toho ještě uteče starý grizzly Buster… (TV Prima)

kaylin

"Koupili jsme ZOO" je přesně takovým nenáročným filmem, za který se vydává. Začíná tragédií, aby mohl končit naprostým štěstím. Cameron Crowe natočil film, který vás potěší, dá vám zase naději, že život může být krásný. Matt Damon hraje muže, kterému zemřela žena. Má dvě děti, které chce vychovávat. Aby utekl od minulosti, rozhodne se odstěhovat. Nový dům ale bude hodně neobvyklý. Patří k němu totiž bývalá zoologická zahrada, kde jsou stále výběhy se zvířaty a také zaměstnanci, kteří už nějakou dobu nejsou placeni. Ač to zní jako největší hloupost v jeho životě, rozhodne se zoologickou zahradu koupit. Může se začít psát klasický americký sen, kde nechybí patos, klišé, láska, ale ani krásné scény. Příběh je prostě přímočarý, krásný, dojemný a laskavý. Co ho drží na vodě, to jsou výborné herecké výkony. Matt Damon je záruka, stejně jako Scarlett Johansson, ale velmi mě překvapila taková Elle Fanning, hrající potrhlou holku, která se zakouká do Mattova filmového syna. Touhle rolí se pro mě Elle dostala před svou sestru. Ukázala, že umí hrát a že jí to i velmi sluší. "Koupili jsme ZOO" je prostě nenásilnou, jednoduše krásnou podívanou. Jestli hledáte naději po těžké životní události, tohle je jeden z těch filmů, který vám ji může pomoci nalézt. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/lode-stud-zoo-marylin-pulnoc-v-parizi.html ()

Kaluž

Chvíli komedie, chvíli drama, místy lehké tlačení na pilu, nedůvěryhodná Johanssonová v roli zvířecí ošetřovatelky a surreálná karikatura "záporáka" s metrem z toho dělají, sice milý, ale zapoměníhodný snímek. Závěrečná vzpomínka na setkání se ženou je ale za pět a hromadu posmrkaných kapesníků, o tom žádná. A ten Jónsi tomu samozřejmě HODNĚ pomáhá. ()

Remedy

Naprosto profesionálně natočený film (perfektní střih, úžasná kamera, dechberoucí výprava…), který navíc díky svému „limonádovému“ scénáři dokáže v některých momentech dost nevybíravě útočit na divákovy emoce. Naštěstí to celé v globálu působí vlastně docela přirozeně a civilně (což je především zásluha výtečného hereckého obsazení) a tudíž není třeba přemýšlet nad tím, jestli si Cameron Crowe vaše emoce prachsprostě vynucuje nebo jestli jsou postavy tak úžasně napsané a zahrané, že jim prostě všechno uvěříte. Samotný příběh je navíc tak krásně lidský, že snad musí ve výsledku obměkčit i jinak ryze cynická srdce. V závěru je to tak moc dojemné, až to skoro není hezké :))) ()

Philcze

Dobře chutnající limonáda s parádním Damonem a velmi pohodovou atmosférou. Původně myšleno sice jako vánoční film, ale na začátek jara to možná sedne ještě o trochu líp. 80% (Febiofest - 2012) ()

PogoJoe

Tohle je reklama na pohodovej, rodinej film, kterej má v sobě plno optimismu, sluníčka a veselé osobitosti. Je to půda, na kterou, když vkročíte, budete se celou dobu cítit příjemně. Kdo by to byl řekl o filmu, jehož námětem je vdovec, který koupí zoo, aby udělal radost dceři a sám utekl od sžíravých vzpomínek na svou zesnulou ženu. Hodně pomáhá herecké obsazení, které je jednoduše přesné a bravurní. Pro mě milé překvapení. ()

MATADOR

Samo se mi to spustilo, tak jsem na to kouknul. Příjemně mě to překvapilo, pustil bych si to znova! Film mě semlel, ani nevím, jak se mu to podařilo, asi bych se měl dát do kupy :) ()

stration

Krásný, prosluněný film, který mi ze všeho nejvíc připomínal Most do země Terabithia. Jednoduchý příběh, tentokrát založený na pravdivých událostech, kvalitní herecké výkony a hlavně celé vyznění filmu. Tolik pozitivní energie a dojetí se najde v málokterém snímku. Pěkný filmový zážitek pro celou rodinu a za tu pozitivní energii trochu nadhodnocuji. ()

Derek

sladky americky popcorn poliaty medom a vyvalany v syrupe ktory je nanestastie zbytocne nastavovany tak namiesto toho aby ste si na nom pochutily vas zacnu po nom boliet zuby... a ani scarlett nie je extra sexy... ()

salalala

Moc příjemný film, z něhož sálá šíleně pozitivní energie a vlastně vůbec nevadí, že jede "jen" na první signální. Faktem je, že děj není nic převratného a je předvídatelný, troufnu si ale říci, že výsledek je tak příjemný jen díky Cameronu Croweovi. Ten film zrežíroval tak strašně lehce a zajímavě, že v jeho podání vypadá natáčení filmů jako jedna velká zábava a vlastně prkotina. Do podobného módu se naladili i herci - Damon je vynikající (mám ho rád za ty jeho proměny), má tady trošku bříško a k Bourneovi hodně daleko, přesto mu roli baštíte i s navijákem. Obě jeho děti jsou svým způsobem roztomilé a zejména Maggie Elizabeth Jones byste chtěli hned adoptovat. Johansson je charismatická a přirozeně krásná, hrát umí perfektně, tudíž není problém. Do toho všeho několik vtipných momentů, pár záběrů skvěle balancujících na hranici kýče (je jich ale tak akorát a nikdy se hranice nepřekročí) a hlavně fantastická a hypnotická hudba Jónsiho, která film posouvá na trošku jinou úroveň. Tady je znát nejvíc, že Crowe je původně hudební novinář, protože tuhle složku si pohlídal. Podobná hudba není u tohoto žánru zvykem. We Bought a ZOO rozhodně není film o umírání, jak tu někdo píše, to bychom mu dost křivdili. Smrt je tu jen katalyzátorem všech událostí a dějových oblouků. Hvězdičku ubírá a celkový dojem kazí jen a pouze opravdu přetažená délka, která už je zejména ve druhé polovině hodně znát. Mít to tak o čtvrt hodiny méně, byl by to až geniální film. Takhle "jen" vynikající a pro mě asi nejlepší od Crowea, s nímž si jinak moc nerozumím. 80% ()

FilmFan24

Někdy to chce jen 20 vteřin odvahy....a je z toho pak láska na celý život. Krásný pozitivní film nejenom o tom, že někdo koupil ZOO s nádherným koncem.... ()

Vědma

Kdybych si tak mohla něco přát, tak v tomhle filmu strávit prázdniny a až se budu vracet, tak si s sebou vezmu tu holčičku. O tom jakým směrem se film bude ubírat svědčí už na začátku ten diktátor, který má rád Toy story. Slunce, které vysvitne, když je to nejvíc potřeba, peníze, které se zjeví jako Deux ex machina, když už ztrácíte naději. Davy, které se přihrnou do zapadlé ZOO a červení draci na obloze. Kouzelné. ()

Aleee89

Moc příjemný film na večer. Sympatické postavy, s nimiž soucítíte, překvapivě civilní Scarlett Johansson, krásné venkovské prostředí, děti a zvířata - dvě velká lákadla filmů obecně. Má to vtip, šmrnc, emoce, ale ne laciné... Tušila jsem, že se mi to bude líbit, někdy je potřeba i takových filmů, a taky se mi to líbilo. Ty čtyři hvězdy jsou sice na spodní hranici, ale jsou. ()

Dont

Příběh ovdovělého novináře, který rodinnou krizi řeší přestěhováním a investováním všech prostředků do zkrachovalé ZOO mě přes atraktivní obsazení nechytnul a podle toho také dopadlo hodnocení. Ani bych tomu nevytýkal, že to bylo špatně natočené, jen toho klišé se sešlo víc než dost a také bych výrazně méně sladil. Čekal jsem to především vtipnější a také chytřejší. Jako komedii nebo drama bych to moc neviděl, spíše taková rodinná skoro až pohádková romance. ()

kajas

Velmi těžké rozhodování mezi 3* a 4*. Protože upřímně, i přes herecké kvality Matta a jeho kolegů (ta maličká byla naprosto úchvatná), i přes nádherný hudební doprovod a velmi milý závěr jsem se do příběhu nedokázala dostatečně ponořit. Všeho toho optimismu a sluníčka na mě bylo zkrátka příliš. ()

Vessper

Jako ono to není nepovedené to ne, akorát mě to nějak nenadchlo. Občas jsem se zasmál, a nic nebylo vyloženě špatně. Jenže ani nic nebylo vyloženě dobře, nebylo zde nic co by se mi nějak výrazněji líbilo, co by mě více pobavilo nebo překvapilo. Filmu prostě chybí štáva, podle mě je to taková oddechovka, jenže úplně o ničem. 50% ()

Mickalle

Ufff, čekal jsem nudnou stopáž s pěknými záběry na faunu a floru. Jenže nevím proč, nuda nepřichází ani na vteřinu, celé je to neskutečně emotivní,koukatelné a víc než příjemné. Jasně není to nijak vyšperkovaný film,ale když se na to člověk zadívá celkově, zahřeje to na srdíčku :) ()