Děj se odehrává na planetě Carpathia, která je kolonizována uprchlíky z nukleární válkou zdevastované Země. Většina populace žije v osadě Forthaven, která byla založena 10 let před začátkem seriálu. Příběh se zaměřuje na prezidenta Richarda Tatea, hlavní členy týmu Protection and Security a na tzv. průzkumníky, kteří se vydávají za hranice Forthaven objevovat a zkoumat jejich nový domov. (Helo)

TV spot

Djkoma

Po prvních dílech zajímavý a postupem času stále ukecanější a hloupější seriál, který svůj potenciál nejen nedokázal naplnit, ale snad si ho autoři chvílemi ani neuvědomují. Nový svět, nová civilizace, netušené možnosti. Závěr prvních osmi dílů měl své kouzlo a nápad pro další sérii. Stačí to? Bohužel. Chyba je však snadno identifikovatelná, protože hodinová stopáž je prostě u seriálů problém a scénáristé vše nesmyslně protahují, aby esa v rukávu vysypali na poslední chvíli s pocitem, že bude lépe v další sezoně. PS: BBC je BBC:)) takže se zachránilo víc Angličanů než Američanů, naivní vidina budoucnosti:)) ()

Kothy

Zajímavý sci-fi seriál z produkce BBC. Vypráví o komunitě lidí, kteří v roce 2040 žijí na planetě zvané Carpathie. Země se stává neobyvatelnou a proto ji lidé před 10-ti lety osídlili a postavili zde základnu. Jenže samozřejmě se to neobejde bez komplikací. Problémy jim dělají hlavně zvláštní síly, které na planetě působí a lidské klony, které před 9-ti lety vyhnali. A také jeden nový osadník prosazuje své zájmy. Blíží se totiž 10. transportér ze Země. Ve městě Forthaven žije údajně 70 000 lidí, takže je ochránit není žádná sranda. Prezidenta kolonie hraje Davos z GoT. :) Má to v sobě prvky Ztracených i Terra Novy. Škoda jen, že to skončilo otevřeně a 2. série už nebude. :( ()

maseer2

seriál tak trochu na způsob Ztracených, jehož manévrovacím prostorem je ale namísto tajuplného ostrova celá nová planeta podobná té naší - Carpathia.. přesto se ale Outcasts neorientuje tolik na samotné sci-fi prvky, jako spíš na civilizační, mocenské a další problémy přeživší lidské populace, které jsou zde navíc umocňovány všudypřítomným mysterióznem.. absolutně nerozumím tomu, jak si někdo může stěžovat na nudu - především druhá čtveřice dílů se odehrávala v tak obrovském tempu, že jsem během jejího sledování místy téměř nedýchal.. tenhle seriál je prostě přesně můj šálek čaje, takže dávám nekompromisních 5 hvězdiček a nevzdávám se naděje, že se 2. série přece jen někdy dočkáme..... ;) ()

Big Bear

Mně se to líbí. Zatím jsem viděl první dva díly a seriál se pěkně vyvíjí. Samozřejmě je to seriál, takže tempo je pozvolné, ale to mi nevadí. Kdo čeká sci-fi ala Veřelec nebo Avatar se spoustou příšerek na cizí planetě bude zklamán. Tvůrci se záběry na vesmír a planetu Carpathia zatím šetří. zatím.. Uvidíme v dalších dílech. Napadá mně příměr se seriálem LOST. I zde se jedná o uzavřenou komunitu osadníků kolonie se svými vnitřními problémy. Za zdmi valu kolonie pak žijí ti druzí... Slušné psychologické sci-fi, které mne zatím dost baví. Dávám 4 hvězdičky a uvidíme jak to půjde dál. ()

ReneeS

Tohle je konec? To jako vážně? To bolí ... V komentářích se dočítám, že to byla nuda, příliš rozvleklé a ukecané. I takhle to může být viděno, jenomže přesně tohle je můj šálek kávy. Mám ráda tajemství, intriky a rozebírání vztahů mnohem víc než jen nějaké střílení na ty "zlé". A byla jsem nemálo zvědavá jak tohleto dopadne. Britové mě zase jednou mile překvapili, ačkoli miluju třeba Doctora Who, nevěřila bych, že se jim podaří natočit něco podobajícího se spíš BSG. (navíc Liam Cunningham byl charismatický a Eric Mabius jako hlavní záporák k tomu ještě slizoun ... a tak to má být :-)) ()

• Poté, co vyplulo na povrch, že natáčení druhé série se kvůli nízké sledovanosti nechystá, vznikla na facebooku petice, která měla ukončení filmování zabránit. (frmoll)
  • Seriál měl být původně točen ve Walesu, ale aby byla krajina více "cizí", rozhodli se filmaři pro Jižní Afriku. (frmoll)
  • Na sérii pracovali 4 režiséři, přičemž každý zpracoval 2 epizody. (frmoll)