Sikeurit gadeun (TV seriál)

• korejština

시크릿 가든

Secret Garden

Drama / Komedie / Romantický / Fantasy

Jižní Korea, 2010, 20x60 min

Secret Garden patří mezi má nejoblíbenější dorama. Jistý podíl na tom má hlavní dvojice v podání Ha Ji Won a Hyun Bina, protože to jsou prostě hvězdy. Hyun Binova role je úžasná a on je tak přesvědčivý, když hraje "Gil Ra Im" :-D :-D A to jeho "munja wa shong" :-D :-D :-D Zároveň i kladné body SG přidává to, že Gil Ra Im nemá žádnou rivalku, tedy pokud se nepočítá Kim Joo Wonova maminka :-D :-D Není možné zde vychválit všechno, co se mi líbilo na Secret Garden, protože je toho hodně, takže musí stačit to, co jsem už zmínila :-)(10.1.2013)

Musím přiznat, že mi trvalo pár dílů, než jsem si seriál oblíbila. Teď když se na to ale dívám zpětně, bylo to samozřejmě úžasné už od začátku. Až se budu dívat podruhé, užiju si to ještě více. Kaskaderské prostředí je pro mě novinka, kterou jsem unesená. Ji-won Ha byla v akčních scénách překrásná. Jednotlivé postavy byly dokonale vykreslené do těch nejmenších detailů. Můj největší obdiv ale má Bin Hyun. Až neuvěřitelně ztvárnil výměnu. Jeho pohyby i pohledy byly přesné jako Ra Im. A v roli arogantního muže, který však udělá pro lásku všechno, mu to děsně slušelo. Hádám, že se mi o něm bude ještě pár nocí zdát. Druhá polovina seriálu (zejména díly 13 a 17) byla velkou zátěží pro moje oči. I když byl začátek trochu slabší (90%), zbytek seriálu všechno napravil (110%). Je neuvěřitelné, co se mnou dělají korejské seriály. 5*(27.8.2011)

Po nějaké době zase jeden seriál, který hodně vybočuje z kvalitního standartu. Je originální, sledujeme tu vztahy více párů, nejenom toho hlavního. Všichni herci jsou sympatičtí, hudba je nádherná... Oska je geniální :) a jeho přítelkyně je nádherná... Mohl bych tady psát ještě dlouho, ale nemá to cenu, to se prostě musí vidět. U mě se to zařadilo hned za Snow Queen :)(23.7.2011)

Když jsem dokoukal asi tak 2/3, tak jsem netušil do jaké úrovně se dorama dostane v poslední třetině. Šel jsem do tohoto seriálu docela skepticky, protože nejednou mě vysoká hodnocení navnadila, ale dostalo se mi zklamání. Tady to, ale neplatí... Parádní příběh s nádechem záhadné síly, humor, který baví a romance zvládnutá na jedničku. Tato dorama si zaslouží plné hodnocení a už se těším až si na ní podívám někdy znovu 95%.(7.11.2018)

Začátek je celkem nenápadný, ale to co následuje pak je naprosto geniální :-D Hlavním hrdinům to spolu velmi sekne, opět je děj provázen nádhernou hudbou (nejlepší: "That man", "Scar", "Here I am"), nechybí zde napětí, akce, dojetí.... no prostě vše, co správné dorama musí obsahovat :-) Za zmínku stojí i postavy, které ztvárnil Sang Hyun Yoon (Oska) a Kim Sa-Rang (Yeun-Sul). Vždy jsem se těšila na to, až se na scéně Oska objeví - vždy mě velmi pobavila jeho přítomnost na obrazovce..(2.5.2013)

• - V posledním díle dostává Im Gil-ra (Ji-won Ha) do ruky scénář k filmu, ve kterém má hrát. Jedná se o filmový snímek Sector 7 (2011) jihokorejského režiséra Ji-hun Kim. Herečka ve filmu skutečně vystupuje. (Vavča)

• - S hlavní mužskou seriálovou rolí byla po dlouhou dobu spojována jména jihokorejských herců Park Jay a Hyeok Jang. Oba ale nakonec vyšli naprázdno, neboť hlavní seriálovou roli dostal populární herec Hyeon Bin. (Conspi)