Sikeurit gadeun (TV seriál)

• Jižní Korea

시크릿 가든

Secret Garden

Romantický / Komedie / Fantasy / Drama

Jižní Korea, 2010, 20x60+1x70 min

Možná nejlepší současný seriál (+-15 let), který jsem dosud viděl (musím nechat uležet v hlavě). Nejraději bych to okamžitě viděl celé znova, ale nemám dalších 20 hodin. ■ Nejprve negativa: Nejvíc mě asi vadil díl 13 (a trochu 10), ve kterém se hlavní hrdina choval jako pitomec. Jako všechny seriály je to místy trochu roztahané - sem-tam bych vystřihl některý, už poixté opakovaný, nájezd kamery. Zkrácení o 1-2 díly (z dvaceti) by tak (možná) neuškodilo. A některé vedlejší postavy a komparz občas nejedou na první výkon. ■ Pozitiva: Krásné. Málo hluchých míst. Pohádkový prvek, který není samoúčelový, ale posouvá děj dál a umožňuje hlavním hrdinům aktivní práci s ním. Vývoj postav - výborný. Nejvíc mě zaujala postava, na začátku nesympatická, kterou však člověk nakonec musí obdivovat a držet jí palce. Herecké výkony hlavních hrdinů - skvělé. Nejvíc jsem asi dosud znal Ha Ji-won, které nadstandardně krásná a bojová postava "drzé dívky" vyloženě sluší, ale nejlepší výkon podle mě předvedl Hyeon Bin (v dílech 6, 7, 8 je doslova neuvěřitelný). A Osca má charizma. Zápletka je propracovaná a do konce dotažená. Po prvním vidění mě nenapadá samoúčelová postava (jedna jediná by tam možná nemusela být, ale i ta má smysl) - všechny byly pro děj kompaktně využity (další důkaz propracovanosti). Dějové zvraty, posuny nebo retrospektivní vysvětlení něčeho, se seriálu držely od začátku až do konce. Často nastaly chvíle, kdy se děj posunul jinam, než jsem očekával a jednou mě jedna z postav vyloženě příjemně překvapila svojí reakcí. A také je to uvěřitelné - svět není rajská zahrada a některé věci se nespraví nikdy. Skoro v každém díle jsem se dokázal na něčem smát :). ■ P.S. Při pohledu na herecké obsazení dodatečně zírám. Ona v tom hrála Son Ye-jin, se kterou jsem viděl už čtyři filmy a já ji nepoznal! V 28 letech neuvěřitelně vyzrála. A to jsem si říkal, kdo je ta sebevědomá žena ... ■ Konečně doporučitelné video! OST1 http://www.youtube.com/watch?v=SAM9hIJzb7I&list=PLBD9A087F80D80792 OST2 http://www.youtube.com/watch?v=pYmDhC00Ca4&list=PLBD9A087F80D80792(9.3.2013)

Začátek je celkem nenápadný, ale to co následuje pak je naprosto geniální :-D Hlavním hrdinům to spolu velmi sekne, opět je děj provázen nádhernou hudbou (nejlepší: "That man", "Scar", "Here I am"), nechybí zde napětí, akce, dojetí.... no prostě vše, co správné dorama musí obsahovat :-) Za zmínku stojí i postavy, které ztvárnil Sang Hyun Yoon (Oska) a Kim Sa-Rang (Yeun-Sul). Vždy jsem se těšila na to, až se na scéně Oska objeví - vždy mě velmi pobavila jeho přítomnost na obrazovce..(2.5.2013)

Jedna zajímavá slečna a k tomu tři mužští nápadníci, z toho nekouká nic jiného než potíže :-) Nutno uznat, že Hyeon Bin a Ha Ji-won tu oba dva předvádějí opravdu parádní výkony a to jak si dávali vzájemně zabrat bylo velmi zábavné, zejména když Ha Ji-won tak paličatě veškeré to poněkud neobvyklé uhánění odmítala a pro nějaký ten kopanec si nešla daleko, zkrátka dost trhlá holka :-) Nespokojenost ale musím vyjádřit s realizací výměny jejich těl, celé to působí děsně krkolomně, uměle, tady si mohli tvůrci trošku více lámat hlavičku a provést to působivějším stylem, celý ten díl o událostech na ostrově byl děsně toporný. Rovněž nehoda při filmování je na tom obdobně – trocha fantazie by páni tvůrci nebyla? Šlo by to zařídit uvěřitelnějším způsobem. Relativně často jsem začal mít rovněž pocit, že se dívám tak trochu na telenovelu – neustálé zašmodrchávání vztahů, minium událostí a opravdového děje, z drtivé většiny seriál stál na nekonečném špičkování hlavní dvojky a už toho bylo na mne moc, prospělo by trochu více rozvést všechny ty dějové linky, které jsou tu spíše jen naznačeny. Z vedlejších postav zaujala opravdu nechutná zabedněná matka, roztomilá Ah Young či zábavný asistent Kim, nevyzrálý Oska a jeho kariéra i životní láska byl asi nejlepší. Od 15. části se ale kvalita pozvedla, takže celkově jde o kvalitní dílo, u kterého jsem se příjemně odreagoval. Ovšem „Božská“ Son Ye-jin se zde vyskytovala poněkud o mnoho méně než jsem tajně doufal :-( 77%(17.4.2017)

Korejci navzdory své zatíženosti na jeden archetypální námět(v krátkosti bych to popsal jako Popelka syndrom), opět dokázali předvést zajímavý seriál. O ženě kaskadérce (Ha Ji Won) a jednom excentrickém, arogantním řediteli luxusního obchodu (Hyeon Bin), kteří se navzdory rozdílům v sociálním žebříčku potkají a začnou spolu chodit. Tradičně musí dát na budku nepřejícným lidem v okolí překonat svoje traumata atd. atd. Už jste to mockrát viděli. Jenže já to Korejcům i tak žeru přímo s navijákem, protože hlavní obsazení umí hrát, je pastvou pro oči. Seriál má částečně zajímavé plus díky tomu, že je zde trošku ukázán život kaskadérů (bral bych více akčních scén, byť to co slečna Ha Ji Won ukazuje v dílech 1a 16 a i jednom dalším, vypadlo mi číslo epizody, je fakt zajímavé). Vůbec bych se nezlobil mít sérii nebo film na podobný námět s Ha Ji Won v hlavní roli, nebo případně aby měla sci-fi akční fantasy, ona se na hlavní hrdinku akční dokonale hodí, od dob Damo uplynulo dlouhých 8 let a něco přímočarého, akčního, bych s ní uvítal. Zpět k seriálu má dobré vedlejší obsazení, povedený OST, zejména mě dostává ten oplodňovák That Woman/ Man od Baek Ji Young. Je zde humor, romance, není to vydírací a je to nápadité, docela dost.(18.1.2011)

Secret Garden patří mezi má nejoblíbenější dorama. Jistý podíl na tom má hlavní dvojice v podání Ha Ji Won a Hyun Bina, protože to jsou prostě hvězdy. Hyun Binova role je úžasná a on je tak přesvědčivý, když hraje "Gil Ra Im" :-D :-D A to jeho "munja wa shong" :-D :-D :-D Zároveň i kladné body SG přidává to, že Gil Ra Im nemá žádnou rivalku, tedy pokud se nepočítá Kim Joo Wonova maminka :-D :-D Není možné zde vychválit všechno, co se mi líbilo na Secret Garden, protože je toho hodně, takže musí stačit to, co jsem už zmínila :-)(10.1.2013)

• - V posledním díle dostává Im Gil-ra (Ji-won Ha) do ruky scénář k filmu, ve kterém má hrát. Jedná se o filmový snímek Sector 7 (2011) jihokorejského režiséra Ji-hun Kim. Herečka ve filmu skutečně vystupuje. (Vavča)

• - S hlavní mužskou seriálovou rolí byla po dlouhou dobu spojována jména jihokorejských herců Park Jay a Hyeok Jang. Oba ale nakonec vyšli naprázdno, neboť hlavní seriálovou roli dostal populární herec Hyeon Bin. (Conspi)