poster

Sikeurit gadeun (TV seriál)

 • Jižní Korea

  시크릿 가든

 • anglický

  Secret Garden

Romantický / Komedie / Fantasy / Drama

Jižní Korea, 2010–2011, 20 h 34 min (Minutáž: 55–68 min)

 • Aluminium
  ****

  Klišé scenár o bohatom podnikateľovi a chudobnej no hrdej žene, ktorí sa zamilujú (tak ako sme na to pri kórejských seriáloch tohto typu zvyknutí a čo mne osobne nevadí), lenže zlom nastal asi tak v 7 či v 8 epizóde primiešaním gender-bender faktoru. Od tohto okamihu sa to začalo zamotávať, navyše sa k tomu priplietol hrdinkin mŕtvy otec, ktorý zohral dosť podstatnú úlohu a celé to išlo z kopca nadzvukovou rýchlosťou a strhávalo so sebou všetky stereotypy, ktoré sú schopní vymyslieť len v Kórei (na Latinskú Ameriku a jej produkciu našťastie nemajú). Ale keďže mám slabosť pre romanticko-komedionálne kórejské seriály s fantasy nádychom, nereálnosť situácií a činov postáv som neriešila.(29.3.2011)

 • Andrea1717
  ***

  Tento seriál ma takpovediac, nejako veľmi nevzal. Zápletka nebola síce zlá, príbehy jednotlivých dvojíc tiež zaujímavé, ale nemôžem sa zbaviť pocitu poloprázdna. Boli scény a okamihy, ktoré by si zaslúžili aj 10*, ale nebolo ich zase tak veľa. Celkové spracovanie mi prišlo trošku podcenené a veľmi jednoducho odfláknuté. Na 20 dielov by to chcelo trochu viac citov, vášne, alebo menej dielov. Chvíľami som sa pristihovala pri tom, že Oskov príbeh prežívam viac, ako príbeh Gil Ra Im a Kim Joo Wona.(27.4.2020)

 • Ceres
  *****

  Po dlouhé době jsem se dostal ke korejskému seriálu. Tento navíc má v hereckém obsazení moji oblíbenou Ha Ji-won a Hyeon Bina, který již skvěle ekceloval v snad nejlepším korejském seriálu Snow Queen, takže jsem očekával poměrně dost. Seriál se rozjíždí pozvolna a zase nám ukazuje pozlátko a nižší vrstva korejské společnosti. Netušil jsem jak může tohle fungovat, kaskadérka a top manažer luxusního obchodu, ale oni to Korejci zase perfektně zvládli. Soundtrack na jedničku, zvláště krásné jsou texty a jedna speciální skladba, 그여자, mi zůstane zase pěkně dlouho v hlavě. Co mě hodně překvapilo je skvěle a docela často dávkován humor, nedokážu spočítat, kolikrát jsem se zasmál, opravdu dobře jsem se bavil. V seriálu nechybí i romantické scény, nejlepší asi ve 14. díle kdy Ra Im příjde na vánoční večírek v luxusních šatech a „Tracksuit Freak“ byl z ní náležitě okouzlen. Nechybí pak ani tragické scény a více zamotaný děj, kdy u 15.-17. dílu jsem hodně kolikrát tuhnul, co bude dál. Co na to celé říct? Zatraceně dobrý seriál, který bych se také nebál hodit až pod samotnou špici Snow Queen, vážně mě i přes moje bránění hodně dostal. Co je další plus je tu i více dalších hlavních postav, které řeší svoje problémy např. Oska, které jsou také vynikající. Tohle je rozhodně jeden z nejlepších jihokorejských seriálů. Jednoduše fantastické.(21.8.2011)

 • Ivuse
  *****

  Začátek je celkem nenápadný, ale to co následuje pak je naprosto geniální :-D Hlavním hrdinům to spolu velmi sekne, opět je děj provázen nádhernou hudbou (nejlepší: "That man", "Scar", "Here I am"), nechybí zde napětí, akce, dojetí.... no prostě vše, co správné dorama musí obsahovat :-) Za zmínku stojí i postavy, které ztvárnil Sang Hyun Yoon (Oska) a Kim Sa-Rang (Yeun-Sul). Vždy jsem se těšila na to, až se na scéně Oska objeví - vždy mě velmi pobavila jeho přítomnost na obrazovce..(2.5.2013)

 • Jirka_Šč
  *****

  Možná nejlepší současný seriál (+-15 let), který jsem dosud viděl (musím nechat uležet v hlavě). Nejraději bych to okamžitě viděl celé znova, ale nemám dalších 20 hodin. ■ Nejprve negativa: Nejvíc mě asi vadil díl 13 (a trochu 10), ve kterém se hlavní hrdina choval jako pitomec. Jako všechny seriály je to místy trochu roztahané - sem-tam bych vystřihl některý, už poixté opakovaný, nájezd kamery. Zkrácení o 1-2 díly (z dvaceti) by tak (možná) neuškodilo. A některé vedlejší postavy a komparz občas nejedou na první výkon. ■ Pozitiva: Krásné. Málo hluchých míst. Pohádkový prvek, který není samoúčelový, ale posouvá děj dál a umožňuje hlavním hrdinům aktivní práci s ním. Vývoj postav - výborný. Nejvíc mě zaujala postava, na začátku nesympatická, kterou však člověk nakonec musí obdivovat a držet jí palce. Herecké výkony hlavních hrdinů - skvělé. Nejvíc jsem asi dosud znal Ha Ji-won, které nadstandardně krásná a bojová postava "drzé dívky" vyloženě sluší, ale nejlepší výkon podle mě předvedl Hyeon Bin (v dílech 6, 7, 8 je doslova neuvěřitelný). A Osca má charizma. Zápletka je propracovaná a do konce dotažená. Po prvním vidění mě nenapadá samoúčelová postava (jedna jediná by tam možná nemusela být, ale i ta má smysl) - všechny byly pro děj kompaktně využity (další důkaz propracovanosti). Dějové zvraty, posuny nebo retrospektivní vysvětlení něčeho, se seriálu držely od začátku až do konce. Často nastaly chvíle, kdy se děj posunul jinam, než jsem očekával a jednou mě jedna z postav vyloženě příjemně překvapila svojí reakcí. A také je to uvěřitelné - svět není rajská zahrada a některé věci se nespraví nikdy. Skoro v každém díle jsem se dokázal na něčem smát :). ■ P.S. Při pohledu na herecké obsazení dodatečně zírám. Ona v tom hrála Son Ye-jin, se kterou jsem viděl už čtyři filmy a já ji nepoznal! V 28 letech neuvěřitelně vyzrála. A to jsem si říkal, kdo je ta sebevědomá žena ... ■ Konečně doporučitelné video! OST1 http://www.youtube.com/watch?v=SAM9hIJzb7I&list=PLBD9A087F80D80792 OST2 http://www.youtube.com/watch?v=pYmDhC00Ca4&list=PLBD9A087F80D80792(9.3.2013)

 • - S hlavní mužskou seriálovou rolí byla po dlouhou dobu spojována jména jihokorejských herců Park Jay a Hyeok Jang. Oba ale nakonec vyšli naprázdno, neboť hlavní seriálovou roli dostal populární herec Hyeon Bin. (Conspi)

 • - V posledním díle dostává Im Gil-ra (Ji-won Ha) do ruky scénář k filmu, ve kterém má hrát. Jedná se o filmový snímek Sector 7 (2011) jihokorejského režiséra Ji-hun Kim. Herečka ve filmu skutečně vystupuje. (Vavča)