Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

konysua

Očekávání bylo jedno, a to, že uvidím potetovaného chlapíka v nějaké nadupané roli. Kvůli 15 vteřin na plátně, si ani oscarový herec nezaslouží tak výrazné místo na plakátu a v traileru. Tomu říkám klamavá reklama. Zbytek nuda, obyč, nic nového pod sluncem. 6/10 ()

george82

Filmy s tématikou japonské historie a kultury jsou mi hodně blízké. I tady je cítit velký důraz na čest povinnost atd. Navíc oproti jiným filmům je zde přidána fantaskní část, která film trochu znehodnocuje a to nemyslím špatně. Jen z něj dělá něco mezi pohádkou a filmem, který by měl v člověku vzbudit pocit povinnosti nebo hrdosti. Nicméně je to zajímavá podívaná. ()

vipeerr

Film má všechno co mám rád. Samurajské bitvy, skvělé efekty, Keanu Reevse, hluboký a dramatický příběh..ale ať jsem sebevíce chtěl dát 4* prostě to nejde. Nevím, asi jsem si pořád čekal na chvíli kdy Keanu nasadí černé brýle a začne všechny prokopávat zdmi a zastavovat šípy mávnutím ruky. Opět zde byl Keanu zpočátku opovrhovaným outsiderem, a nakonec to samozřejmě všechno hrdinsky pošéfil. I když ve filmu není mnoho dialogů, spíše jen sem tam nějaká dramatická řeč, našli by se díry v příběhu a to například jak je možné že Kai (hlavní hrdina, vycvičen temnými silami již jako malé dítě, ovládajíc jakýsi dark-dash, tedy rychlejší než jakýkoliv jiný samurai) dostal nakopáno hned v samém začátku filmu od jakési obrněné stráže zatím co v průběhu filmu kosí nepřátele jako zběsilý, nemluvě o tom že na konci zabije draka. To mi prostě nešlo do hlavy již během filmu..na co dalšího člověk příjde během zpětného uvažování je vedlejší. Nicméně film nijak nepředčil má očekávání, ale ani je nezmařil a za to jsem velice rád. 65% myslím Neo..ehm, Kai, vybojoval právem. ()

vieriX

Tak hlavně předeme dělat film o samurajich za 200 mega byl výbuch jak sviňa a taky to tak dopadlo. Sice to úplně tak neodpovída kvalitám filmu, který minimálně po stránkách vizuálu a kostýmu je velmi pěkně udělaný a propojeni fantasy s kodexem samuraje funguje dobře. Osobně spíš bych ubral fantasy a trochu ho pojal více navážno ale to je jen můj subjektivní pocit. ()

Zadri

V tomhle filmu není vůbec nic, co by mohlo dospělého diváka, který již pár filmů podobného žánru viděl překvapit. Šedý průměr vykukuje ze všech koutů a nezachrání to ani důraz na japonské tradice. Škoda, docela jsem se těšil. ()

Nessos

Škoda těch několika ukecaných scén..jinak by to bylo na plný počet. Parádní fantasy podívaná s perfektní hudbou a překvapivě "nemegalomanským" ale atraktivním a plně dostačujícím vizuálem. ()

kiros179

Ne, ne, ne a ještě jednou ne! Právě jsem shlédnul film, který se rádoby inspiruje jednou z nejzásadnějších pověstí Japonské historie, vzhledem k filmu jako takovému vůbec nechápu PROČ. Je to prostě bramboračka někde mezi Pánem prstenů, Posledním samurajem, třístovkou (ano - zmutovaní protivníci) a červenou knihovnou z Prima Love. Světe div se, kdyby se to jmenovalo jakkoliv jinak, asi bych byl smířlivější, ale takto to prostě nejde. Keanu se očividně snažil seč (tady to fakt sedí) mu síly (meče) stačily, vizuál solidní (pokud vám nevadí, že máte pocit že se díváte v každém druhém záběru na LoTR - ha), ale jakej chorej mozek to mohl zabalit do názvu 47 róninů je úplně mimo mé jakékoliv chápání. Za naprosté a o to více neopodstatněné znásilnění tak silného tématu, nemůžu být štědřejší, kdyby to byla jakákoliv "no name" taškařice, bral bych to jinak. 40% ()

Romeroo

Pohodové a přímočaré fantasy co šetřilo jen na krvi. Což je podle mě celkem velká škoda, když nejčastější smrt je useknutá hlavička nebo hezky vyvrhnuté vnitřnosti. Přidat na kečupu, ubrat trocha romantiky a neváhal bych osolit plným nášupem. ()

gicous

Není těžké poznat, do čeho tvůrci investovali tak velké peníze. Nádherné kostýmy, stavby a dekorace se především na začátku umějí prodat. Radost pohledět. Kromě tohoto, ale film selhává na všech ostatních frontách - nevyvážené tempo příběhu, špatně fungující fantasy prvky, průměrné akční scény a mdlé charaktery. K tomu si připočtěte naprosto mimoňského Keanu Reevese v hlavní roli. Tomuhle já říkám velkorozpočtové fiasko. Sbohem Keanu Reevesi. Měl jsem tě rád. Neo a Jack Traven mi budou připomínat tvé slavné časy. Možná, že v dalším životě budeš mít při výběru rolí šťastnější ruku. 3/10 ()

Olafsson

Průměrná pohádka pro odrostlejší děti, dojem z níž nezachrání ani skvělý Hirojuki Sanada nebo sladká Rinko Kikuči.. Jo a tohle mělo být v japonštině! ()

MadMax3

Dobrý príbeh, ktorému na plátne čo to chýbalo, ale veľmi pekne to odsýpalo, film šiel stále z bodu A do bodu B. Podarená je hlavne časť začiatku svadby a tichý vstup a obsadenie hradieb. Žiaľ ako tu už bolo mnohokrát komentované, nezobrazenie krvi síce chápem, ale film tak prichádza o mnoho záberov, resp. tieto zábery sú odstrihnuté miestami až nepríjemne a násilne. Inak to vôbe nie je "zlý" film. ()

Mr_Moon

Zaclo to vcelku dobre i pojeti trochu fantasy by nevadilo ale ten konec byl hnuj na to ze tam vsichni zarvali az tak nezalezelo ()

darthvader77

'Ten je meč je tvůj Kai, můžeš si ho vzít, pokud ho uchopíš dřív než já!" Jsem fanouškem filmů a samurajích a proto mě tenhle film neskutečně bavil. Námitky prznění historie neberu, protože už z trailerů, bylo jasné, že se film příběhem 47 roninnů jen inspiroval, což je řečeno i na konci filmu. Pro mě to byla skvělá akční zábava s dobrým příběhem(jak jinak, když je na motivy skutečnosti), propracovanou akci(ten nápad s uměním lesních démonů je velmi povedenou vizuální lahůdkou), triky výborné a krásná japonská hudba Eshkeriho hudba umocňuje celkovou atmosféru. Tenhle film je velmi podobný 300, skvělý akční film, který se volně inspiroval historií. Tu jednu ubírám za angličtinu ve filmu s japonskou tématikou, fakt to moc nesedí, za to, že narozdíl od 300 si film hraje na něco, co není, úvodní věta o poznání japonské historie, je trošičku směšná a za to, že Reeves nedostal tolik prostoru, kolik jsem si představoval, pod čtyři, ale nepůjdu, protože jsem se výborně bavil a o to jde u akčního filmu především. ()

G3orgig

Musím se přiznat, že tento film mě poměrně zklamal. Fakt, že je to celé poměrně velká kravina, není zas tak podstatný, neboť se nepovažuji za diváka, který vyžaduje uměleckou hodnotu za každou cenu, ale hledá především pobavení. Problém je v tom, že je to zkrátka nuda, což by se u akční "pecky" s hollywoodskou megastar v hlavní roli stávat nemělo. Navíc jsem čekal, že Rick Genest (ten pán s tetováním) se ve filmu objeví na více než pár sekund, když už má podobiznu na oficiálním plakátě. 3* s odřenýma ušima. ()

Tominni

Škoda, pro mě tak trochu zklamání. Film 47 róninů přináší příběh samurajů, kteří ztratili svého pána a touží získat zpět svoji čest. Vizuálně zcela bez problémů, velmi dobrý námět, zajímavý konec, nevadí mi ani anglicky mluvící Japonci, ALE přesto filmu chybí tak trochu spád a ne jednou jsem si během filmu řekl, že už by mohl být konec. To nakonec vede k tomu, že hodnocení nemůže být vyšší než 3*. ()

RyanRainheart

Tak nějak mě tento film nechal chladnou, zachránil to snad jen výkon Cary-Hiroyuki Tagawy a pár japonců. Keanu naprosto nevýrazný, připadal mi bez emocí, se stejným výrazem na tváři po celou dobu filmu. Jo a Amíci by se měli naučit kkonečně číst titulky, protože sledovat vyloženě japonský film v angličtině mi připadá trochu divné (stejný problém jsem měla i při sledování Valkýry). ()

MartinTerran

Příběh moc originality nepobral, zpracování včetně šermířských bylo dobré, jen mi tam chyběla nějaké ta krev. Filmu chybělo tempo čili místy nudil. Čekal jsem toho o dost víc, takže pro mě zklamání. Hodnocení: 40/100. ()

ikilledjenny

Dobře, myslím, že si to čtyři hvězdičky nezaslouží, ale... Mně se to prostě líbilo. Nebýt fantasy prvků a angličtiny, tak by to byl nářez. To by Amíkům fakt ublížily titulky? Škoda, japonština by tomu dala úplně jiný rozměr. Celkový dojem z filmu nezkazí ani konec, už jsem čekala americký happyend a ono (díky bohu) ne. A Keanu drží katanu rozhodně líp než Uma. ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)