Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

iXtr3m3

Prototyp kasového prepadáku. Nie je to ani tak zlý film, ako premárnená šanca a extrémne zle zhodnotené investície. ()

klukluka

Tohle nebyli Japonci, tohle byli američtí Japonci. A těm skutečným z toho, odhaduji, musely vstávat hrůzou vlasy na hlavě. Já ale Japonec nejsem, takže to pro mě nebyla ta úplně největší bolest. Mnohem horší pro mě byl výběr Keanu Reevese do hlavní role. Zatímco jeho milá stačila oproti dětské představitelce své postavy zestárnout odhadem tak o 10 let, z Míšence, nebo jak mu tady říkali, byl za stejnou dobu postarší pán. Protože Keanu možná nevypadá špatně, ale taky už by mu nikdo nehádal 30, natož třeba 25... Další silný pocit, který se u mě dostavil ihned po zhlédnutí- byl mi naprosto lhostejný osud róninů, protože jsem si k žádnému z nich nevytvořil vztah. Proč taky? Na základě čeho? Ty postavy neměly žádnou osobní rovinu... Nepochopil jsem taky Keanovu porážku v souboji s obrem v brnění..? Později nám ho prezentovali coby nepřemožitelného, protože obdařeného mimořádnými schopnostmi..? Co se mi naopak líbilo hodně, to byla scéna souboje s duchy v jeskyni. Ale to je málo. Ano, bylo to určitě pekelně drahý, bylo to na tom i vidět, ale bylo to...vo hovně. ()

Han22

Nemůžu zakrýt mírně zklamání. Čekal jsem něco jako Posledního samuraje a místo toho jsem se dočkal něčeho jako béčkové verze. Výprava je slabší, herecké výkony slabší, trošku se to celé táhne, akce je slabší a když už přijde, krve by se v nikom nedořezal. Neříkám, že jsem se nebavil, ale taky vím, že bych se u podobného námětu mohl bavit mnohem víc a líp. Veškerá ta japonská samurajská honba za ctí je fajn, ale v okamžiku SPOILER kdy po vítězné bitvě všichni hrdinové jdou jak ovce na porážku, protože jim to poručil šógun a je to otázka cti jsem zatínal zuby a přemýšlel, proč proboha Reavesova postava nenasedne na loď, neodjede do Ameriky a nestane pionýrem/zlatokopem/whatever. KONEC SPOILERU. A navíc veškeré ty nadpřirozené blbiny jako duchové, bestie na začátku nebo čarodějka mi tam přišly tak trochu navíc. Fungovalo by to klidně i bez toho. ()

Loki_Six

"For the crime of disobedience, you should all be executed as common criminals, but you and your men follow the old ways of Bushido, to honor your lord and to avenge treachery. I see only samurai before me. I grant you the samurai's death, to be buried alongside your lord, with honor." ()

Krabak

O něco méně tlachání, o něco více akce... To by byla mnohem lepší podívaná. Nechápu, proč podobné filmy zakládaji na sáhodlouhých dialozích. To samé Pacific Rim. Oba filmy jsou předem určené na nános soubojů, akce a efektů a přitom 2/3 filmu tam herci odkecaj. Pokud nemají režiséři rozpočet na hordu pořádných efektů, tak ať se do točení těchto filmů nepouští a raději ať si natočí nějáké drama. Nic se nedá dělat...další film, z kterého se dalo vytěžit opět mnohem více, než co se v něm dá vidět. Věc, která mě opravdu potěšila, tak je konec filmu. Nečekaný :) --->65% ()

Perry-

Větší sračku jsem zase dlouho neviděl. Navíc to má subjektivně snad 4 hodiny a za tu dobu se tam stane úplný HOVNO, nebo-li děje to má jak jeden díl průměrného seriálu. 1* za občasnou akci. ()

Litvicek

Nedokážu plnohodnotně ocenit film z toho důvodu, protože nerozumím jejich zvyklostem a tradicím. To je velká škoda. Jinak to není zase tak špatný film. Je to rychle jdoucí, dostatečně nabité celkem lákavým dějem, samurajskými meči a Keanu Neonem, který vypadá v tomhle snímku kurevsky dobře. Strniště a dlouhé háro frčí, asi na ten styl přejdu taky. No, ale k filmu, není to taková pecka, to uznávám. Trailer vypadal velice slibně, nicméně v některých situacích si prostě člověk klepne na čelo a řekne si "really?!", ale jinak je to pohodový film. Co celkem zamrzí je to, že s rozpočtem asi 250 mega nevyužili svůj potenciál. Jako vizuálně je to teda bomba, nic nenamítám ale mohla to být 5 x lepší bomba a kasovní trhák. Bohužel. 3 hvězdy, průměr. ()

Corpsegrinder

Ale jo šlo to. S japonskou ctí to má hodně málo společnýho, v tomhle ohledu bych radši šel do jakýhokoliv samurajskýho anime. Občas taky zamrzí špatně vybraný prostředí, hlavně lesy, protože je pak vidět že pobíhaj kdesi v USA a kazí to dojem. Kostýmy se povedly a zbytek filmu už vypadá hodně dobře. Dost tomu chybí krev což se projevuje v klíčovejch scénách jako seppuku (při vyhřeznutí střev a následnýmu useknutí hlavy bych aspoň kapičku krve čekal). Tři hvězdy zasloužený. A Keanu Reeves nehraje hlavní roli jak hodně lidí tvrdí. ()

ChrisBa

Film, ktorý nenadchol ale ani príliš nesklamal. Je škoda, že sa stal iba priemerným. Už len popis na csfd hovorí, že film mal výrazný potenciál. Príbeh je klasický, ale aj napriek tomu zaujme. Navyše ak sa k tomu pridá dobrá výprava(ktorá tu rozhodne bola), krásne japonské prostredie a Keanu Reeves s jeho charizmou, je sa na čo pozerať. Ale mne tam veľmi vadili animácie a to fantasy, ktoré sa do japonska, ktoré pre mňa vždy znamenalo kultúru a tradície, vôbec nehodí. Radšej by som to videl na reálnej nôte s realistickým poňatím. Škoda..aj keď prepadák to nebol.. ()

Fary

Zaráží mě tolik rozporuplná hodnocení tohoto filmu. Myslím si, že ve své podstatě není tak špatný, na to, že je to Hollywood. ()

Ledkodlaq

Líbivě uděláno, pokoukání sice pěkné, ale nějak tomu většinu času něco chybělo. Nejvíc mě naštval konec, mám rád happyendy a nezajímá mě, že to je podle historické předlohy. Nevím, jestli se Rinsch moc nepochlapil, nebo naopak z nedostatečného materiálu vytáhl maximum, tak na něj nadávat nebudu, každopádně Neo byl krajně nezajímavý jako vždy. ()

HArna

Vlastně jsem čekal zklamání a dostal jsem takový polotovar. Japonské filmy dvakrát nevyhledávám, protože mě příjdou napříč všemi žánry "divné". To je můj problém, třeba na ně někdy příjdu, ale tento se tvářil i trochu líp a ne-není to Keanem-ten válí ve svojí nepřemožitelné disciplíně: mlčícího - tajemného hrdinu s kapkou záporáka. Psal jsem hlavně ZASE MLČÍCÍHO s výrazem, že by očima zašlapal do země i samotného Chucka, ale zase mu to nějak nevěřím. I 47 roninů je tak trochu divný. Jako chápu, že chcípnout za zradu vlastní rukou a brát to jako dar nebo čest je možná hrdinské, ale dloooouhé ksichty, který každej ronin má je pro mě trapným pocitem, který trošku pohřbívá závěr. Není to jen ta hromadná sebevražda, ale třeba i finálové boje, které mě přišli dost odfláknutý. Není to žádná velkolepá fantasy, která zavede diváky do nového světa, nemělo to ten šmrnc. Otázka je, jestli to autoři zamýšleli. Ta japonská roštěnka ....kopíruji jméno a příjmení....Rinko Kikuči je k nakousnutí, ALE jako hlavního záporáka (když nepočítám toho "zákeřného rákosníka Lorda Kira"), byť v sobě skrývá draka mě nepříjde jako dobrý nápad. Nebo jako něco, na co by jsem si vzpomněl za týden. No nebudu jen kritizovat, na Japonskou mytologii se docela dobře kouká a přes všechny zápory se nejedná o úplně špatný film. Do kina jsem na to naštěstí nešel, vyhrál u mě sláva bohu Hobit. 50% ()

Hanys_

Ten příběh není špatný, propletenost japonských tradic a magie je fain, film má navíc hodně slušné triky, ale k větší spokojenosti bych potřeboval taky větší propracovanost hlavních postav. 6.5/10 ()

ZdenoLo

Čakal som trošku väčšiu roľu pre Ricka Genesta keďže je na plagátoch a traileroch. A nie len pár sekundovú. Inak fantasy atmosféra perfektná. ()

dopita

Asi to měl bejt dramatickej příběh o hrdinných a udatných samurajích, kteří by pro čest položli život. Bohužel film je spíš o hromadě spocených hlupáků se šikmýma očima (Keanu Reeves to dohání křivejma nohama), kteří dosáhli tak akorát toho, ... vlastně čeho ... jo už vim - ničeho. Chci tím říct, že příběh má docela slušnej potenciál, kterej sice my tady uprostřed Evropy moc nechápem, ale rozhodně má divákovi co dát, ovšem v pazourách by to měl držet mnohem zkušenější režisér. Čímž nechci Carla Rinsche odepisovat, ale tohle se mu hrubě nepovedlo. ()

ti88na

Neznalá predlohy, námetu a skrátka akéhokoľvek deja som sa pustila do pozerania 47 Roninov, šťastná že si po dlhom čase pozriem nový film s Keanu Reevesom. Moje nadšenie však veľmi rýchlo padlo na najhlbšie dno a opäť sa z neho pozdvihlo až pri záverečných titulkoch, kde som sa tešila, že to už skončilo. Po prvých 40 minútach som si musela chtiac - nechtiac priznať, že Keanu je tam najrušivejším elementom a v ďalšom priebehu deja sa na tom vôbec nič nezmenilo, akurát vždy keď sa so svojím toporným prejavom objavil na scéne, moje oči sa pretočili v buľve trikrát. Celkovo som už dosť frustrovaná z týchto filmov, kde si tvorcovia myslia, že ma oblbnú vizuálnymi efektami a zabudnem na to, že takýto film by mal mať aj nejakú hĺbku, emócie a napätie. Hlavne pokiaľ tie vizuálne efekty pôsobia tak amatérsky ako v tomto prípade. Ani okulahodiacich bojových scén a šermiarskych súbojov som sa nedočkala. Nie som príliš na krváky, ale tu si to priam vyžadovalo. Ale nič, ani náznak rudej, pričom tá snehobiela si to priam vyžadovala. Jediným svetlým momentom vo filme bol len Hirojuki Sanada, ktorý našťastie dostal dosť priestoru, aby si sám pre seba ukradol aspoň tú jednu jedinú hviezdičku, ktorou som ochotná tento film ohodnotiť. ()

Merkin

Předposlední kamerový záběr byl nejpůvabnější, jaký jsem za poslední dobu měla možnost vidět...Křehká gejša, mohutný most, hravá řeka a plynoucí čas...snad to tak vážně kdysi bylo...či je? PS: Po návštěvě Japonska mohu směle konstatovat - stále to tak je. ()

Ebon

"Japonská" fantasy s Keanovým míšencem, kterou nejvíce poškodila úprava do přístupnosti pro batolata. ()

Stružák

Průměrně zábavná japonsko-americká taškařice... Není to nic, co bych musel vidět podruhý, potřetí, není to nic, o čem budu vyprávět vnoučatům jednou, ale jako koukatelnej film to funguje docela dobře. Ale kdyby to režírovali Japonci, mohlo to bejt o dost lepší... Takhle je strašně vidět, že je to pohled, jak si Američani japonskou kulturu představujou... Není to blbý, ale je to přehnaný, nevěryhodný, divný... ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)