Chris Farraday se kdysi pohyboval za hranou zákona, když pašoval zboží ze Střední Ameriky do USA. Patřil mezi špičku a v mafiánech vzbuzoval strach. Dokázal ale včas odejít. Bohužel mladší bratr jeho ženy se rozhodl začít tam, kde Chris přestal. Ze strachu před šťárou nechal pašovanou zásilku utopit v moři a teď po něm jde místní narkomafie. Chris se ocitá před těžkou volbou, buď nechá svého švagra zemřít, nebo se vrátí k tomu, co kdysi uměl nejlépe – k pašování. Aby splatil švagrův dluh, bude muset na nákladní lodi propašovat velmi cenný náklad. Celá akce se ale od samého počátku nevyvíjí dobře... (TV Nova)

Thomm

Napětí = 0; Akce = 0; Příběh = -2, Herci = Wahlberg ujde, zbytek absolutní provar, ať už Ribisi jako rádoby záporák nebo Foster či Beckinsale jako vedlejší postavy. ()

Lachvos

Poctivá, kvalitná práce se vždy pozná a stejně jako zde stojí za to...Asi u žádného aspektu nepoužijete slova super, výborné či pecka, ale kvalita se prostě pozná ;) ()

Stanley619

Film měl tempo a přestřelka s policií byla hodně stylová, ale jinak to nic extra nebylo. Ben Foster je mi hrozně nesympatický, a i kdyby předváděl bůhví jaké výkony, tak se mi nezavděčí. Marky Mark mohl být trochu víc drsnější, i když už má ženu a dva malý kluky. 64% ()

Gore

Standardní žánrovka, která neurazí, ale ani nenadchne. Herecké obsazení rovněž standardní pro podobný typ filmu, kdy nikdo výrazně nevyčnívá a do filmu přesně typově zapadají. I když jsem měl celý film pocit již viděného, tak zde to přespříliš nevadilo. Je to film na jedno oddechové zkouknutí, ale za pár hodin už si nikdo nevzpomene ani na jednu scénu, která by člověku uvízla v paměti. ()

M1k9

Už asi měsíc jsem si vychutnával skvělý soundtrack Clintona Shortera. Na film přišla řada až nyní. Možná budu sám, komu se zdá scénář na míru podobný slavnějšímu kousku - Warrior. Pokusím se to vysvětlit. Hlavní hrdina se rovněž dostane do kritické situace a je donucen se do toho všeho vložit. K tomu má kouzelnou rodinku včetně krásné blond manželky. Závěr stejně jako Warrior, sází na jistotu, tedy na velmi emotivní zápletku. Jak souboj bratrů, tak vztah dvou nejlepších přátel doplněný záchranou manželky stačí pro rozpoutání emočního pekla. Na první pohled slušný film, na druhý pohled zklamání. Zklamání z toho, že Kontraband je jen filmová recyklace. 4.5/10 ()

martalini

Poctivá žánrovka, která rozhodně neurazí a bez nejmenších problémů dokáže zaujmout jak dobrou kamerou, obsazením tak i slušným scénářem. Bohužel, aby to zanechalo větší otisk, chybí tomu pořádný koule, je to škoda, ovšem rozhodně si počkám na to, co od Komákura přijde dál... ()

Jožin

Kontraband je film, ktorý určite osloví, nieje to žiadný tupý akčňak, ale je to fakt strhujúci film s dobrou zápletkou, napetím, ktoré sa stále stupňuje, postavami na čele s fakt fantastickým Wahlberg-om, ktorý si týmto počinom zaslúžene vydobil moje miesto medzi obľúbenými hercami. Vedľajšie postavy boli fajn od kapitána až po najväčšieho podrazáka, možno až na Ribisi- ho, ktorému by si nik neuveril toho gangstra. Koniec vynikajúci a podmazaný skvelou notou na čele s prekvapením s plachtou ktorou sa prikrívajú peniaze . Veľké prekvapenie tento film !!! ()

PhillM.

Och, och, och, skvělá věc! Viděl jsem po dloóuhé době (snad někdy tak od Nezastavitelného) skutečně napínavý thriller! Scénář nedělá z diváka blbce, Wahlberg ani Foster se nepitvoří, Ribisimu jako vždy krásně hrabe, k tomu fajn soundtrack a spousta akce. Co víc si přát? ()

Nolanofil

Mám rád tento žáner filmov, dokonca je to jeden z mojich najobľúbenejších. Vykrádanie, pašovanie a nakoniec prekvapivý koniec, ako dostali úlovok do bezpečia a mohli si ho užívať, ma nikdy neomrzí. Preto je veľká škoda, že scenár je prvú hodinu málo zaujímavý až rutiny a zvyšných 45 minút to je ľahký nad priemer. Ktorý poteší drsnosťou, známymi, ale aj prekvapivými zvratmi a napínavými scénami. Za tak málo peňazí, je malý zázrak že to dopadlo dobre, teda priemerne. ()

Sunny.69

Už dlouho jsem u žádnýho filmu neměla od začátku do konce napjatej každej nerv v těle. Hodina a půl napětí a úzkosti. Výborný thriller. ()

petikacka

Solidní akčňák se sympošem Markem Walmartem. Zdatně mu sekunduje Džej Kej Simmons, který mě neskutečně baví. U tohoto filmu člověk může vypnout mozek a jen jej tak sledovat a nechat se bavit. Jeden nemá pokaždé chuť trávit 2 hodiny u televize nad existenciálním dramatem sociálně vyloučené skupiny. Prostě nepřemýšlet a nechat všechno volně plynout. Za mě 85% ()

Game90

Mark Wahlberg ako milujúci otec, manžel a pritom bývalý zločinec sa snaží napraviť chybu manželkinho brata a tak sa vydáva na nebezpečnú cestu do Panamy...slušný akčák... ()

KOZEL84

Tak to si teda kuř cívko,že haters gonna hate,protože na téhle ''poctivé žánrovce'' je těch much k posmívání fuckin much.Po Inhale asi Kormoránovi na celnici zabavili koule.At' se tváří jak chce temně a drsně,je to ve finále jen přiteplená,tupá nuda,kterou sem prochcípal od začátku do trapného konce a ještě zbytečně plýtvá takovým obsazením.Hlavně teda Fosterem a nad ty dvě si nezaslouží navíc ani fuckin shit!At' už je to tohle nebo oscarový ''film roku'' (roku jedna dva leda),nechápu proč sem k těm sračkám z továrny na noční můry furt tak milosrdný! ()

dawe787

Když se bavím, tak se prostě bavím a tento film mě hodně bavil a tak dávám za 5*! Výsledek předčil mé očekávání a Marky Mark si u mě vyrovnal scóre po dost zvláštní komedii Benga v záloze. ()

sNeDy

Ke konci zbytečně natáhnutý, ale jinak v pohodě koukatelný thriller. V rámci žánru ale nic výjimečného, prostě taková ta jednohubka, co neurazí ani nenadchne. Někde mezi dvěmi a třemi hvězdami. Pro třetí hvězdu mluví hustota hajzlů a podrazáků, protože tady je svině opravdu v podstatě každý. ()

johnymdoe

Kterak si partička zločinců a vyvrhelů zajede do Panamy pro falešné peníze a drogy, protože se zapletli ještě s horší bandou zločinců. Koukat se na to dá, ale už jsem podobných zlodějských filmů viděl tolik že se prostě neubráním srovnání a s těmi kvalitnějšími prostě tenhle film v čele s Wahlbergem(opět nehrajícím) nesnese. Výborný byl Giovanni Ribisi (bratr postavy Phoebe z Přátel. Ale vyšinutý feťák se vždy hraje lépe než kladná role. Takže opravdu jen průměr. ()

simon84

dobrej, napínavej thriller. Souhlas s Enšpíglem, ta zazoomovaná kamera byla občas pěkně otravná, ale jinak výbornej film. ()

rusty09

Nic moc jsem neočekával od akčního filmu, ale tenhle byl jeden z mála, na kterej se dalo koukat, nebyl sám proti stu a vyhrál. Samozřejmě, že některý věci byly dost vymyšlený, ale i přesto mi necelé 2 hodiny utekly jak nic. ()

Wardan

Jediný aspekt, co mi brání tam narvat tu čtvrtou hvězdu, je slabé vyprofilování vedlejších postav. Jinak je to parádní adrenalin a skvělá řemeslná práce bez jediného hluchého místa. Scénář pečlivě vygradovaný a překvapivý, ale naštěstí nepřekombinovaný, výborná režie, bezva soundtrack a Mark Wahlberg je frajer až za kopec. To všechno v kabátě chladném a syrovém. Ta čtvrtá utekla fakt o chlup. Ale pocit, že všechny postavy jen dělají Wahlbergovi podržtašky není úplně super. ()

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

Washington a Wahlberg jsou bouchači

Washington a Wahlberg jsou bouchači

09.02.2012

Z pašeráckého thrilleru Kontraband se vyvinul příjemný malý hit. Není divu, že režisér Baltasar Kormákur a hlavní hvězda Mark Wahlberg opět spojí síly. Akční krimi 2 Guns napsal scenárista Blake… (více)

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

06.12.2010

Může se zdát, že Mark Wahlberg teď bude hrát ve všem. Nepochybně se jedná o součást kampaně před uvedením boxerského dramatu The Fighter, ale jeden projekt je tady už dávno a natáčení začne už v… (více)