Chris Farraday se kdysi pohyboval za hranou zákona, když pašoval zboží ze Střední Ameriky do USA. Patřil mezi špičku a v mafiánech vzbuzoval strach. Dokázal ale včas odejít. Bohužel mladší bratr jeho ženy se rozhodl začít tam, kde Chris přestal. Ze strachu před šťárou nechal pašovanou zásilku utopit v moři a teď po něm jde místní narkomafie. Chris se ocitá před těžkou volbou, buď nechá svého švagra zemřít, nebo se vrátí k tomu, co kdysi uměl nejlépe – k pašování. Aby splatil švagrův dluh, bude muset na nákladní lodi propašovat velmi cenný náklad. Celá akce se ale od samého počátku nevyvíjí dobře... (TV Nova)

lobo87

Veľmi kvalitná žánrovka, ktorej prednosťou je kombinácia Kormákurovho severského prístupu a prvotriednym obsadením. Wahlberg je sympaťák, ktorý mi vo filmoch nevadí, ale herecky viac zaujal Foster a Ribisi. Beckinsale je kočka a Diego Luna perfektne obsadený. Malo to tempo, prekvapivé zvraty i to správne napätie. Nebyť toho, že som videl islandský originál a vedel som, čo sa stane, hodnotenie mohlo byť ešte vyššie... 70% ()

blondboss

Film Z Reykjavíku do Rotterdamu na americký spôsob nakrútený jeho vtedajším hlavným predstaviteľom. Prišlo mi to, ako by som sa pozeral dvakrát na ten istý film, nakoľko bol robený úplne cez kopirák. Čakal som od Mr. Kormákura aspoň nejaké to pokračovanie alebo iný námet. Takto už bolo všetko videné a teda tento film nemôže ani priniesť nič nové. Mark Wahlberg a Kate Beckinsale to oživili a akčné scény sa mi aj napriek okukanosti páčili. Priemer - 55 % ()

Dangerman

Nebráním se 4 hvězdičkám, film mě ve 3 ráno udržel vzhůru až do konce. Zápletka je jasná, okoukaná, ale provedení je super. Nadchly mě i herecké výkony. Zkrátka hlavní hrdina je bývalý pašerák, jak se zdá, jeden z nejlepších, momentálně je ale čistej, podniká v alarmech. Aby ochránil rodinu, musí zvládnout ještě jeden kšeft, jak už bývá zvykem, úplně všechno je blbě a nakonec, přestože původní záměr byly bankovky, tak si tahle sympatická partička z masa a kostí přiveze samozřejmě drogy, přichází i nečekané zvraty a super závěr, 75% ()

elanista1

Napínavé ako gumka v trenkách, scenár veľmi zaujímavý ale čo oceňujem najviac je obrovská prehľadnosť a aj relatívna realistickosť. Chvíľku som rozmýšľal, že prihodím aj štvrtú, ale ku koncu pribudlo príliš veľa klišé, a finále tiež mohlo byť odvážnejšie. ()

izolator

Na tenhle film jsem se docela těšil. Bohužel nedopadlo to podle mé představy. Doufal jsem, že režisér se toho ujme více drsným severským způsobem a přinese do té prosluněné Ameriky trochu více . Musím vypíchnout výkon Giovanni Ribisiho, který byl ve svých scénách nesnesitelný, jako veš v kožiše. Jiné herecké výkony mě nenadchly. Až na ten vtipný závěr, který mi hodně připomněl Loupež po Italsku (remake). Celkově ale musím říct, že film mě ani nezklamal, ale ani nenadchnul. Dávám přiměřených 60%. ()

veverysiak

Klasická šablónovitá krimoška o chlapíkovi, ktorý bol fasa zlý a kvôli fajn ženuške a pár svišťom je už fasa dobrý, ale má v rodine trubiroha, za ktorého babráctvo sa musí ešte raz vrátiť do roboty a keďže sa počas svojej neprítomnosti spoľahne na kurvu prezlečenú za najlepšieho kamaráta, je postarané o trochu viac zábavy, béčko ako delo, ale kuká sa na to celkom fajn, len mi je divné, že až toľko slušných hercov sa tomuto kúsku upísalo, čo však nebolo rozhodne na škodu, takže 65%. ()

Matrix007

Už podle trajleru jsem si říkal: „Tohle bude dobrý film“ a film mě opravdu nezklamal. Další skvěle natočený „akčňák“. Mark Wahlberg se stal mým oblíbeným hercem po zhlédnutí filmu Odstřelovač. Napětí bylo od začátku do konce. V několika scénkách běhal mráz po zádech a naskakovala husí kůže. A už jsem se opravdu bál, že to nedopadne dobře. Už se nemůžu dočkat filmu Broken City.......... 91% ()

Kusic

Čekal jsem od filmu mnohem víc a ani hvězdné obsazení v čele s kráskou Kate Backinsale to nezachránilo. Celý film se pořád něco děje ale zároveň se i neděje Lépe řečeno, je to natáčeno a pojato takovým stylem, že to člověka moc extra nebaví. Zvraty tam byly, ale už celkem předvídatelný a celkově bych to zařadil mezi totální průměry. Prostě průměrnej thriller - takovej páteční nudnej večer to alespoň zabije. ()

sew810

3* za to, že má žena předtím neviděla originál ze severu a jí se americká verze líbila, jinak by to dostalo max 2* ()

Sk1X1

Dal bych čtyři hvězdy, protože film celkem dobře odsýpá a celou dobu jsem u toho vydržel, ale zápletka nestojí za nic a většinu zvratů jsem bohužel čekal. ()

david666

Takhle nějak vypadá standardní moderní akční thriller-nic moc nového pod sluncem ale jako oddychovka se to dá. Jasně, že tady jsou veškerá klišé a hrdinům vše vychází. Herecky víceméně o ničem, dokonce ani Kate tady není ve formě a je i vizáží nějaká nemasná neslaná. ()

evca_007

Nevím co si o tom myslet. Pro mě není Mark Wahlberk člověk co utáhne celý film. A tady musel, jelikož jsou vedlejší role opravdu vedlejší. Proto se přikláním ke skupině hodnotící ten to film jako průměr. ()

sabretooth

2 hvězdy, to pouze za herecké obsazení, pěkné prostředí a zajímavý konec. Film je nemasný neslaný, žádný speciální zvrat a když už to na něj vypadá, je podán příliš "pohodovým" stylem jako kdyby nic. Nenadchlo mě to. ()

Paserak

Nemám rád pasáže kde jsou v záběru afromaeričani, vousatí gangsteři a všude vládne tma. A nevíš pořádně kdo je kdo. Některé pasáže zasluhují pochvalu, obvzláště Panama. Jinak zápleka s nejlepším kámošem nebylo nic objevného. Ke konci už jsem byl dokonce trochu rozladěn a zmrtvýchvstání Kate už bylo vyloženě trapné. Všechny kdo se na tomhle bijáku podíleli chovám v úctě, ale tohle nebyla trefa do černého. Až na Ribisiho a jeho skvělý akcent..to jsem pukal. Bylo z něho krásně cítit ten psychoušskej podtext. ()

B3njamin

Přišlo mi to velice podobné filmu 60sekund, možná i proto že tady hrál taky G. Ribisi jen na té "špatné" straně. Takže film nemohl nic moc překvapit. Zápletka v Panamě s dodávkou si myslím, že mohla být udělaná nějak lépe. A když na konci filmu Wahlberg rozmlátí bednění vyteče jen něco co zdálnivě připomíná betonovou směs :D ()

lumpcz

Drsný severský vítr sice zavál ale já sem z toho rýmu nedostal :-) Nicméně je to dobrá akční žánrovka i s dobrým hereckým obsazením, Giovanni Ribisi je opravdu skvělej parchant :-) Naopak Diego Luna v roli panamského bosse vypadá spíš jako velkej tvrdej sejr. Ale zpátky k jádru pudla, je to dobrý film, poctivě odvedená syrová práce, scény realistické a uvěřitelné,pašerácké scény skvělé! Za skouknutí to stojí. Hodnocení: 6/10 ()

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

Washington a Wahlberg jsou bouchači

Washington a Wahlberg jsou bouchači

09.02.2012

Z pašeráckého thrilleru Kontraband se vyvinul příjemný malý hit. Není divu, že režisér Baltasar Kormákur a hlavní hvězda Mark Wahlberg opět spojí síly. Akční krimi 2 Guns napsal scenárista Blake… (více)

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

06.12.2010

Může se zdát, že Mark Wahlberg teď bude hrát ve všem. Nepochybně se jedná o součást kampaně před uvedením boxerského dramatu The Fighter, ale jeden projekt je tady už dávno a natáčení začne už v… (více)