Eleanor05

Pro mě o ničem. Při tom se z tak dobrého nápadu dalo vytěžit mnoho. Místo vnitřního strádání hlavní postavy, která kvůli závislosti na sexu není schopná jakýchkoli normálních mezilidských vztahů, je divák nucen se dívat na zbytečně až nepotřebně dlouhé sekvence - jak např. Carey Mulligan zpívá celou píseň New York, New York; jak Michael Fassbender dvakrát několik minut běží po městě se sluchátky v uších, nebo jak velmi dlouho souloží se dvěma ženami. Celý film pouze klouže po povrchu problému, nejde do hloubky a Michael Fassbender podle mě taky nebyla úplně šťastná volba na hlavní roli, protože nehledě na to, jaké má tělo, obličejem příliš hrát neumí... ()

lykan9

Sice je to teprve druhý film od Stevea McQueena, který jsem viděl, ale už teď se domnívám, že se mi jeho styl zamlouvat nebude. Pro mě byl Stud nudným filmem o ničem, který musel být okořeněn nahotou, aby byl aspoň trochu zajímavý. Ocenit se dá na nejvýš herecký výkon Michaela Fassbendera. To jak psychický (...tak fyzický). To je však všechno. ()

JohnSmith odpad!

Asi jsem koukal na jiný film než ostatní. Naprostá podivnost a Fassbenderův houpající se piňdour. Nemeěl jsem sílu to dokoukat. ()

zigíš

Silné emócie pre diváka už ked sa ich postavám na plátne moc nedostáva Chcelo by sa povedat: americké psycho bez mrtvol -kde sa prežíva než skutočne žije- Viac slowly než drive (a carey mulligan už nepôsobí tak roztomilo) sex bez lásky je utrpenie ? pravdepodobne ano ....... ....... fassbender hrá postavu, ktorej motivácie by nám boli blízke ak by nejaké mala. Je lepšie držať hubu a krok alebo čokolvek/niečo vravieť a aspoň vytvárať ilúziu toho, že sa nenudíme (?) questions questions ()

blackJag

Divím se, že zrovna tento film letos oscarově úplně ostrouhal (ani nominace). Přitom mohl figurovat v každé z hlavních kategorií a ani vítězství v některých z nich by nebylo špatnou vizitkou (akademie). Fassbender opět exceluje, Mulliganová má můj 100% respekt za odvahu a na režiséra McQueena mám jen jedinou prosbu - houšť! 90% ()

klima777

Film studený a odtažitý. Do modra a chladných světel velkoměsta. Jako v oněch krásných časech, kdy Nolan zvysoka kašlal na komerci. Potud úžasné a téměř dokonalé. Tudíž jsem čekala přímý zásah kapalným dusíkem do obličeje. Nepřišel. Škoda.------ Brandon je promiskuitní; Brandon má rád porno a není schopen vztahu. Ztracený ve své každodennosti. Opravdu je to taková hrůza? Prázdní, vyčerpaní a osamělí (+ trochu sobečtí) jsme přece všichni. Tu více; tu méně. Steve McQueen je moc dobrý režisér, takže film mluví velmi jasným a vybroušeným jazykem; ovšem pod kůži se mi nedostal a zranění nezanechal, ani nezhojil. Shame je malý křišťál utopený v přílišném a hlavně špatně cíleném moralizování. ()

Taio

Takže, zistili sme že Fassbender je černoch v bielej koži a že výkon čo predviedol bol proste neuveritelne skvelý. ()

smolicek04

Kamera, hudba a potom už asi nič. Tieto dve veci robia tento film nadpriemerným spolu s Carey. Hlavna myšlienka kdesi zostala v pozadu. Ani koniec nezachránil tento film, ktorý mohol byť lepší. ()

J-o-k-e-r

M. Fassbender je jeden z nejlepších herců současnosti. Potvrzuje to v každém filmu, a tady si troufám i říct, že se jedná o oscarový výkon. Nechápu, že i přes jiná ocenění se nedočkal ani nominace. Film S. McQueena působí tak strašně přesvědčivě a realisticky, že vám musí připadnout, že se jedná pouze o záběry z běžného života. Pro mě to není film, který bych si příště rád zase pustil, ale dílo je to vynikající a emocionálně nabité. ()

strelenaL

Tento film mne úplně rozdrtil !! Tolik emocí, frustrace z vlastní sexuality a hledání uspokojení a lásky. Nemohu psát...raději se podívejte sami ať víte o čem to tady žvaním. Úžasná hudba od skladatele Harryho Escotta ze které mám mrazení na zádech. ()

MI-380

Věřím, že fascinující výkon Fassbendera během pomalého tempa vyprávění, které mám rád, mi utkví v paměti hodně dlouho, přesto však mě příběh dvou sexuálních ztracenců často víc odpuzoval, než bavil, a pouze naprosto okrajově mě nutil zamýšlet se nad naší současnou západní civilizací. 65%. ()

L_A_D_A_S

Neuvěřitelně uvěřitelná one man show Michaela Fassbendera, ačkoliv pomalé tak hypnotické tempo. Parádní film. [***Patří do mých TOP10***] ()

Pedross800

"MÁM RÁD TEN POCIT. MÁM RÁD TU INTIMNÍ CHVÍLI. CHCI TĚ OCHUTNAT. CHCI DO TEBE STRČIT JAZYK ZATÍMCO SE UDĚLÁŠ. MÁM TI TO UDĚLAT? DOKÁŽU TO....CHCEŠ TO?" Mrazivě odtažitá a chladná poetika před kterou není úniku. Samec chycený do osidel vlastní sexuality. Chycený do své prázdnoty, do své vyprahlé nicotnosti. Samota uprostřed ničeho, či samota uprostřed všeho? Zoufalá snaha něco cítit, či spalující touha po otupění? Drámo tak studené, až je z toho člověku ouzko a herecký výkon mistra Fassbendera za který si zaslouží klobouček! Mrazivá depresivní chuťovka na jedno použití.....tečka. ()

Autogram

Takéto artové porno sa od bežného odlišuje hlavne tým, že je v ňom o niečo menej deja. Oveľa viac sa čumí a keby to čumenie malo nejaký význam, ako v tom metre, tak nepoviem nič zlého. Keď sa nečumí, tak sa filozofuje alebo sexuje na rôzne spôsoby s rôznymi partnermi, prípadne bez. Občas som sa hanbil aj ja pred obrazovkou, možno to bol zámer čurať pri otvorených dverách a bez zdvihnutia záchodovej dosky, chvíľami toho bolo aj na mňa príliš. ()

Almásy

plné hodnotenie nedám, pretože Stud až príliš pripomína Posledné tango v Paríži, ale nič to nemení na tom, že Michael Fassbender tu podáva jeden z najsugestívnejších hereckých výkonov poslednej doby a že Steve McQueen má pred sebou skelú budúcnosť. vyčítal by som snáď len to, že aj keď je zahraný excelentne, vzťah medzi Sissy a Brandonom bol na môj vkus málo podložený- naozaj ma zaujímalo že odkiaľ to pramení a tak. materiál skôr pre Bertolucciho ako pre američana, ale aj tak skvelá práca- dlho som tak silný film nevidel. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz