thorewi

Nenudil jsem se, ale zároveň mi film nic neřekl. Pokud jsem se měl zhrozit, tak to se nestalo - hlavní hrdina se na mé poměry choval celkem normálně a pokud to vyděsilo někoho v puritanské Americe, tak je to jeho boj. Pokud jsem se měl poučit z nápravy hlavního hrdiny (došlo vůbec k nápravě?) tak to se taky nestalo - na to jsou tu jiné filmy. A na další možné poselství jsem jednoduše nepřišel. ()

MareT.

Ani zdaleka ne tak uspokojive jak vsichni kolem basni. Nevadi mi pomale tempo u filmu a nevadi mi, ze film neni mainstream, ale co mi vadi je, ze nuda neridne s pricitajicimi minutami. Ba naopak, utapi se a zaverecne drama je celkem predvidatelne. Co se mi na filmu libilo byla ukazka jak dokaze zivot ovlivnit takovy druh zavislosti. ()

kolemjdouc

Příklad přímo učebnicový co dokáže udělat s člověkem zlomek sekundy,kdy je chlapeček vyhozen do vzduchu a uhodí se hlavou o strop.Což se zřejmě stalo Brandonovi a s postupujícím věkem ho ten úraz zřejmě poznamenal nějakou úchylkou.Nedokáže zvládat chtíč.Pak je mu jedno co má pod sebou.Zmítán zděšeným poznáním že už je toho fakt moc,vyhází tunu erotických časáků což nepomůže proto navštíví gay klub.To taky nefuguje.Až když přepne jeho sestře která se mu snaží zoufale dovolat a když se nedovolá udělá si další zářez do paže.Takže každé nepochopení jedno říznutí.To je taky fakt řešení.Nechci nic zlehčovat ale kdyby takhle všichni řešili nesnáze tak by to fakt na světě nevypadalo hezky.Chtěla jsem dát čtyři* ale dám jen tři za hambatýho Fassenbendera (fakt to chce odvahu) a jednu odebírám za neustálé si žmoulání spodního rtu Carey.Patří to k jejímu image ale mě už s tím leze na nervy. ()

Belatris

Přirozeně to celé stojí na výkonu Fassbendera, tak je to postavené. A pro mě je to postavené dobře. Vyznění s absolutním emocionálním dopadem, postava budovaná bez zbytečných keců, divák si informace odpozoruje. Taky oderotizování sexu fungovalo skvěle. Děsivý film. Napadá mě ještě jedna zajímavá věc: čím Goldbergovy variace tak uhranuly svět, že jsou zmiňovány a používány napříč uměním už takovou dobu... ()

Eamby

Moc toho nenakecám- tak jako herecké seskupení v tomto velmi frustrujícím filmovém kousku. Nevím, zda-li mne tak zneklidňuje představa sexuchtivého Fassbendera nebo se může jednat o prachsprostou artovou věc, ale vyvrtalo mi to půlmetrovou díru do mozku. Pro neklidné a vyjeté diváky asi dost nudná podívaná, ale Ti, kteří od filmu očekávají více než nějakou slátaninu, kterých je v dnešních kinech až nadmíru, mohou prožít dost silný filmový zážitek (či orgasmus?) . Těžko říct. ()

Corpsegrinder

Neřekl bych že je tohle nějak obzvlášt těžký na sledování. Naopak celkem stravitelný drama kde si Miki Fassbender párkrát zašoustá a nakonec se nechá i vykouřit od chlapa. Jeho postava je v podstatě něco jako Patrick Bateman bez toho vraždění. Je to zajímavý a nenudil jsem se. ()

bila.tecka

Docela sžíravý sociologický pohled na jednoho yupeeho bez mačety (ten s mačetou je Patrick Bateman / Americké psycho)... Tak mě napadá, jestli velkoměsta zpravidla vyrábějí singles se sociopatickými sklony. Michael Fassbender výtečným způsobem ztvárnil emočně vyprahlého masturbátora, který sice touží po intimním kontaktu, ale daří se mu jediné - pouze ze sebe vypravit ejakulát.. Opozitum měla zaujmout jeho extrovertní sestra, nicméně i ta se ocitla v zajetí nefunkčních vztahů. Portrét nemocné společnosti bez naděje? ()

angloumene

101 minut trvající nuda, která si navíc hraje na něco co není. Nebo se doopravdy dá najít nějaký hlubší smysl v koukání do blba v metru, při sexu, v metru, při sexu, doma, při sexu (chjo ta krize vlastní identity!)... A asi nejhorší je, že se tak od polovinu filmu dá očekávat, co bude dál a co bude na konci. Nebo o tohle snad nešlo, a nebo šlo? ()

dormouse

Velké nadšení. Existenciální film, příběh ztraceného člověka, který se snaží na svou ztracenost zapomenout nepřetržitým protékáním anonymního sexu svým životem, ale nedaří se mu to, stejně jako se divákovi nedaří rozluštit klíč k jeho ztracenosti. Přikláním se k těm divákům, kteří příčinu nachází v ne zcela konformním sourozeneckém vztahu, ale může to být jen jedna z mnoha příčin, proč Brandon není schopen citově se angažovat. Velmi se mi líbila hudba i dlouhé záběry, nepolopatičnost a obsahová strohost. Většina pohnutek postav nám zůstane utajena. Osobně soudím, že velká vlna kritiky z mužské části publika a řad recenzentů je zapříčiněna závistí, protože ve filmu je příliš patrně vidět, že Michael Fassbender je nadmíru bohatě vyvinutý. Což ovšem nijak nezastiňuje jeho skvělý herecký výkon. ()

TheDude

Detailní analýza jedince bytostně závislého na ukájení sex. potřeb zcela cynickým způsobem, ztělesňující celespolečenský "problém". Fassbender exceluje, jeho postava - opticky silná a nezávislá, u které neskrývané projevy empatie probudí až vlastní sestra na pokraji života, míří nenávratně k sebedestrukci. Vizuálně prvotřídní, přirozené (nejen vyobrazení nahoty, ale i dialogy), Bachem podbarvené drama s extrémně intenzivním emočním dopadem na diváka. Alespoň mě. S Drive film roku 2011. ()

Disease

Drama o tom, že je to fakt těžký život, být lep na baby a přitom si neumět konečně vybrat. Jako zábavný prvek funguje, že na charakterovou vlastnost, která není tak úplně běžná a pro někoho nepřijatelná, se v naší osvícené a hyperkorektní společnosti vždycky najde nějaká ta diagnóza - viz text distributora. Trochu mi vadil finální náznak, že kdo nežije spořádaným rodinným životem, je latentní homosexuál a také genderová nevyváženost nahoty, takhle si to po této stránce užijí spíš ženy. Ale celkově lepší průměr. ()

Bafo

Mne se to libilo. Krasne mi souznela forma s obsahem. Prazdnota by se dala nabirat lopatami a furt by ji tam zbyvalo hodne, film dokaze vtahnout i pres neobsah a pomalost, dokaze byt napinavy, ale predevsim dokaze pouhym pozorovanim 'niceho' hodne rici. Silnejsi ctyri, ikdyz trochu proti srsti / zajimavy, mozna prave to film chce - byt proti srsti... (PS pekna hudba) ()

Teabag

Páni... Fassbender je prostě zjevení! Krásný film, krásný scénář... Velmi silná podívaná. Nemám slov. ()

iampatrik

Stud asi není pro každého. Bezesporu dobře natočený snímek, se zajímavým tématem s opět dobře hrajícím Fassbenderem, přesto se nemůžu zbavit dojmu, že mi film nic nedal, působil na mě prázdně. ()

DannyBoy80

Hodně zvláštní film o jedné prázdné městské duši. Kterou nic a nikdo nebaví, všechny jen využívá anikomu nepomůže. jako protiklad k této duši slouží aktivní šéf, který je spíše na přesdržku a sestra, která je oproti bratrovi živelná a emocionální. Jediným koníčkem a zábavou je asi sex. Ono by se to mohlo jmenovat i Prázdnota - uvědomění. ()

Milodar

Po dlouhé době mám pocit, že jsem viděl originální film. Evidentně nejde o zábavu a výsledkem je znepokojující, frustrující generační výpověď o nedostatku citu a přebytku sexu. Všichni jsme blbě vychováni v nefunkčních rodinách, vztyčená kopí a zpocené netopýry vnímáme jako zdroj zábavy a úniku od otravné reality. Propadáme se stále hlouběji do psychologické pasti – čím více zábavy, tím méně spokojenosti. Styďme se! ()

peetriss

Základní konstrukce filmu mi vzdáleně připomíná mistrovský Requiem za sen - také se jedná o nástin závislosti člověka (v tomto případě na sexu a erotice ve všech jeho podobách) vedoucí k nevyhnutelným sebezničujícm následkům. Opět hraje jednu z hlavních úloh artová forma sdělení, opět je zvolena forma syrového, nezaobaleného podání s pečlivě vystavěnou depresivní atmosférou. Jediný obrovský a kontrastující rozdíl je v tom, že místo Aronofského svižného rychlým střihem prošpikovaného obrazu kombinovaného s agresivní postmodernistickou hudbou je naopak v McQueenově Studu zvolena pomalá statická kamera s mnohdy až extrémně dlouhými záběry nejednou balancujícími na hraně stravitelnosti, která pečlivě a velmi pomalu vytváří klima duševního rozpoložení hlavních postav. Michael Fassbender i skvělá Carey Mulligan podávají velmi procítěné a výborné výkony. Skvělá a atmosféricky nepostradatelná je hudba Harryho Escotta. 70%. ()

Mo.

Drsný popis sexuality moderního muže. Před-finální fáze odosobněnosti aneb jak to vypadá, když TO nejde (a nemám na mysli pouze potíže s erekcí). [--] Film pro každého, kdo někdy toužil spát s kurvou. Stejně tak pro všechny, kdo si myslí, že sex lze provozovat odděleně od reálnýho lidskýho kontaktu a že sex je "prostě jenom sex". Shame skvěle popisuje, kam se s tímhle přístupem dostanete a jaké utrpení může být i "obyčejná" masturbace. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz