Film je divokou jízdou dvou nevyzpytatelných mladých vražedkyň Violet (Saorise Ronan – Hanna, Pevné pouto, Pokání) a Daisy (Alexis Blendel – Sin City, Gilmorova děvčata). Jejich zabijáckou pohodu jim však naruší jedna neočekávaná zakázka a jeden záhadný muž (James GandolfiniRodina Sopránů). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Johnny.ARN

Bledel a Ronan. Dve dievčatká, ktoré sa hrali na profesionálky, assasínky. Dobrý úvod. Ten diváka naštartuje, vtiahne do deja. Ale potom to už chytá taký zvláštny feeling. Riešia sa veci, emócie, pohnútky. Nie je to zamotané, kamera je pútavá, niektore zábery sú tak ladené, že sa nad nimi jednoducho musíte zamyslieť. Nie je to čistá akcia, nie je to ani čistý art. Také niečo medzi tým. Za ústrednú dvojku a originalitu 2 z 5 ()

terunka003

Nevím, co si o tom pořádně myslet. Bylo to dobré, mělo to styl, bylo to zvláštní a nové. Nechápu myšlenku, pointu a vlastně co způsobilo celý počin. Bylo to sice nudnější, ale chtěla jsem vědět jak to dopadne. Prostě za tři.. ()

noriaki

Film členěním do kapitol, lehce brakovým vzhledem a absurdními dialogy tak trochu připomíná tarantinovky. Geoffrey Fletcher se pokusil o umělečtější pojetí, a neřeknu že selhal, ale ani se nedá říci, že by uspěl. Nápad dát do role profesionálních zabijáků náctileté holky, přičemž ony tak nejen vypadají, ale dokonce se i odpovídajícím způsobem chovají, a okolí to vnímá jako něco normálního, v sobě může obsahovat hned několik metafor. Scénář ani jeden z těchto motivů - ani žádný jiný, pořádně nevyužil, ale nakonec se našel v poctivém vztahovém dramatu. James Gandolfini utáhl celý film - a to ani moc nepřeháním. ()

Mishqo

Len toľko, že oficiálny text distribútora si trocha pomýlil, ktoré dievča hraje ktorá herečka, takže by som to odporúčal niekomu kompetentnému opraviť. ;) ()

VanTom

Těžko rozebírat tuto zvláštní směsku drsné tarantinovky a růžového holčičího románku, v jednu chvíli krkolomnou, v té další neodolatelnou. Stejně tak hlavní postavy, bezprostřední modrooké vražedkyně, sice občas vykazují příznaky náctiletého "husičkovství", ale vždyť si jenom potřebují vydělat na novou módní kolekci své oblíbené zpěvačky! Vážné podtóny, infantilní i drsný černý humor (sprchování) a půvabné dialogy nakonec ladily s (pravděpodobně úmyslnou) snovou nereálností celého počínání. 3,5* ()

hroubek

Těžko se mě hledají slova, který by tento film nějak definovala. Violet & Daisy je takový malý osobní film, ve kterém je několik mrtvol, spoustu moudrých rad a dvě modrooké dívky se zbraněmi. Režisér Geoffrey Fletcher si chtěl asi natočit gangsterku, nakonec se rozhodl udělat z toho příběh o dvou nájemných vražedkyních. A tady mám s filmem problém. Jelikož film neustále balancuje na hraně, kdy ho můžeme brát vážně a taky nemusíme, a pak kdy je vážný. K tomuto vnímání navíc pomáhá dělení na kapitoly, které se ukázalo jako moc dobrá volba. Alexis Bledel se mě ve své roli líbila. Byla vtipná, uměla pronést dobrou hlášku a navíc jí to v převleku jeptišky slušelo. Saoirse Ronan je mnohem citlivější a taky to dokáže správně prodat, navíc pořád vypadá jako malá holka(v tomto filmu), takže její dilema je uvěřitelné a z jistého pohledu i pochopitelné. James Gandolfini je tady skvělý. Jeho postava je krásně zahraná a je z ní cítit bolest, láska a strach a nakonec si ukradne pro sebe nejlepší scénu filmu. Ve filmu je pár srandovních momentů, kterým vládnou krvavé fontány a snová sekvence. Violet & Daisy je zajímavý film, ve kterém každý dialog má své opodstatnění a vše co vidíte má nějaký význam, i když se to celé moc nebere vážně, jako sami hrdinky. ()

Trustme

Holčičí film o dvojici zakomplexovaných holek, které zabíjejí lidi na zakázku, aby si mohly koupit módní šaty. Holkám chybí náboje a režii ještě tak dva ročníky filmové školy. Rádoby cool pulp fiction movie s "kultovními" žvásty, nudným magickým dějem a modrýma kontaktníma čočkama. Chtěl jsem to ale vidět... ()

klima777

Paci, paci, pacičky, táta koupí bouchačky. Meta-absurdita, která je sice velmi čitelná, nicméně celkem pobaví. Btw: Ani zrcadla, nejsou, co bývala... (2,5 flitru). ()

h0n24

Potřebuješ prachy (na nový hadry)? Pojď zabíjet! Jsi pěkná? Máš kámošku? Je to tutovka. ░ Akčně/humorně pojatý komix dvou dívek, které nejsou tak nevinné, jak vypadají. ░ Vymyká se konvencím. Nedoporučím těm, jenž neradi experimentují. ()

netahlo

Nakonec to byl vaznejsi film, nez jsem puvodne cekal. Kazdopadne ujety je to dost :-) Dve nebezpecne modrooke vrazedkyne, to tu jeste nebylo. James Gandolfini vynikajici, toho bych zabit nedokazal, takoveho hodneho strycka. Jen nevim, kde spousta zdejsich odborniku videla snahu rezisera "byt jako Tarantino". A kdy uz si konecne Saoirse necha spravit usi?! ()

charlie_ando

Od tohoto malého ve své podstatě artového filmu jsem čekal trochu něco jiného. Bohužel se tohle dílko nesetkalo s mou správnou náladou a proto je mé hodnocení relativně nízké. Pro svůj režisérský debut si Geoffrey Fletcher napsal sám i scénář. Bohužel tenhle originální počin neví, čím chce být? Jestli absurdním gangsterkou nebo komorním konverzačním dramatem o bytí ve složitém světě plném násilí a vábivých nástrah. Hlavní pozornost na plátně na sebe strhává blonďatá Dasi v podání talentované Saoirse Ronan, na které je vidět, že role nebezpečné dívky s křehkou osobností jí sedí, jak také dokázala v povedenější Hanně. Děj je rozkouskovaný do jednotlivých kapitol s ostrými předěly a může se pochlubit úsměvnými až absurdními momenty, ale jako celek to podle mého názoru nedrží moc pohromadě. Celé to má grady, když se jede na vlně absurdity a ústřední dvojice se ohání bouchačkami, ale jinak to rychle upadá do průměrnosti a trochu i do rozvláčné nudy. Nejsilněji na mě zapůsobily scény tanec vnitřního krvácení a ta ve sprše. Příběh o dospívání za svistotu kulek, o ztrátě nevinnosti duše a snaze sehnat prachy na nové šik hadříky. Snová kamera Chorvata Vanja Cernjula je určitě silnou stránkou a dokáže zaujmout. Mohlo to být o hodně lepší. ()

DavidS.

"Leontýnky", v jejichž rukou působí zbraně, a s nimi i celá zápletka, nepatřičně...Saoirse jako vždy snová a Alexis gilmorovitě špatná... ()

ZdenoLo

Nebyť toho sentimentálneho zvratu, tak by to celkom ušlo. Charaktery postáv postupným odhalením nedávali zmysel a to bolo asi mojim najväčším tŕňom v oku. Saoirse Ronan opäť perfektná. ()

peetriss

Chce-li si divák Violet & Daisy užít, musí přistoupit na Fletcherovu hru na naivní pohádku o dvou mladičkých princeznách mezi nájemnými zabijáky, nesmí řešit přitaženost a nereálnost příběhu nevyhýbající se případným mezerám. Já tak učinil a dostalo se mi zajímavé kombinace taškařice o dvojici nevyzrálých dívek s tváří chladnokrevných zabijáků, které nečekaně zakopávají o sympatie ke své oběti, a na druhé straně neotřelého komorního dramatu o citovém spojení této trojice ústící v silné citové vypořádání se s minulostí, současností a tak trochu i budoucností. Protože režisér rozhodně nešetří nadhledem a emocemi, Violet & Daisy umí rozesmát i dojmout a své kouzlo určitě má, i když podle hodnocení zdaleka ne každý si v něm dokáže najít to své. Dvojice dívek je skvěle obsazena, ještě lépe je však obsazen James Gandolfini, bez kterého by tento film byl polovičatý. ()

evil_ryu

Cute violence. Krásne snová nadrealita, zvláštne postavy a zaujímavo štylizovaná vizuálna stránka vytvárajú unikátnu atmosféru. Príjemný zážitok. ()

Tomyfrok

Poutavá hra s kamerou a střihem, logicky prolínající flashbacky a nespočet absurdních situací, které v celku hladí příjemně po tváři. Alexis coby Rory byla kdysi moje poškolní odpolední oddychovka a po letech se jí podařilo mi znovu rozzářit volný den. Navzdory přibývajícím rokům vypadá stále jako tak náctiletá holka, a tak působí vedle Saoirse Ronan, o dvanáct let mladší herečky, opravdu jako věrohodná starší parťačka. U tohodhle filmu nehledejte logiku, je to spíš taková delší povídka s prvky artu a sakra chytlavá. Už po úvodní scéně podpořené výborným songem - celý sountrack vůbec stojí za to - jsem se hravě ponořil do příběhu dvou kouzelných nájemných vražedkyň, jejichž jména Violet & Daisy (zkráceně Vi & Dase) mluví za vše. Krom toho se zde mezi postavami, které jsou jak z jiného světa, rozehrává skromné drama s komediálními prvky, jenž do sebe výbornou filmařskou prací zapadá jak dětská skládačka. Několik nedořešených drobností zde vůbec není na škodu, ba naopak, jako by autor záměrně nutil diváka přemýšlet ještě několik hodin poté a příjemně v něm nechával dozrát svoji režisérskou prvotinu. Díky za tohle letní překvapení. (70 %) ()

javaznenevim odpad!

Viděl jsem 40 minut, víc jsem nezvládl. Naprosto tupý idiotský film který ale není ani vtipný. Opravdu nechápu, jak se Alexis a Saoirse nechali přemluvit aby hrály v něčem takovém. ()

H4ku11

Baby ma do toho deja až tak nevtiahli a moc som im neveril to, čo hrali. Najväčšie pozitívum bola rola obete Jamesa Gandolfiniho. ()

Lovely.Bones

Nepovedený pokus o Tarantina, ale pořád to je minimálně zajímavé! Ano, je to nesmyslné, bláznivé a má to aspekty kvalitní sr*ky, ALE mě ta Saoirse Ronan prostě baví a každá scéna sní je skvělá. James Gandolfini je takový kouzelný strýček bez chyby a Alexis Bledel je ta ,,krutá", která se snaží mít pořád ten svůj poker-face. To je všechno. V tom filmu víc postav není, takže si těch ostatních jmen ani nevšímejte. Například Danny Trejo je v celém filmu asi 2 minuty na začátku a řekne 3 věty. Tím jeho role končí :-) Z 90% se celý film odehrává v jednom domě, který je složen z cca. 4 místností. Mohlo to být takové zajímavé konzervační drama dvou nájemných vražedkyň a jejich oběti, kterou se jim nechce nějak zabít. To ovšem narušují velice amatérsky udělané akční scény a absurdní twisty v ději, které mi připadaly jako pokus o napodobení Tarantina. To se ovšem nepovedlo. Navíc, hudba není ničím zajímavá, což vylučuje jakoukoliv podobnost k filmům mistra Tarantina. Není to dlouhé, což je plus, takže to možná i trošku doporučuji, ale každý na to bude určitě mít vlastní názor. Kvalitu nezaručuji ;-) ()