Chytré a intimní drama představuje Chrise Pinea coby ukecaného prodavače Sama, kterému je něco přes dvacet a jehož svět se zhroutil ve chvíli, kdy se dozvěděl, že jeho otec náhle zemřel. Proti své vůli se musí vypravit domů, dát do pořádku otcův majetek a znovu navázat kontakt se svou odcizenou rodinou. V procesu plnění otcovy poslední vůle odhalí Sam šokující tajemství, které obrátí jeho svět vzhůru nohama: má třicetiletou sestru, o které nikdy neslyšel (Elizabeth Banksová). Jak se vyvíjí jejich vztah, je Sam nucen přehodnotit vše, co si myslel, že ví o své rodině - včetně svých vlastních životních rozhodnutí. (HBO Europe)

Timak

Je to spíš 3,5*ale začínám toho kluka (Chris Pine) mít rád čím dál víc. Jenom mě trochu štvou ty přehnané reakce na to, když se člověk dozví pravdu - to je typické pro americké filmy - to trochu ubírá na celkovém dojmu. ()

blackJag

"DOUFÁM, ŽE NIKDY NEPOZNÁŠ, JAKÉ TO JE MILOVAT NĚKOHO A PAK ZJISTIT, ŽE NEJSI DOST DOBRÝ." Myslím že solidní drama o rodinných vztazích, o které původně nikdo nestál. Skvěle (a spolehlivě) obsazeno... No jo no, Michelle Pfeiffer už jako začínající babička, letí to, ale zase dobré, že se toho holka nebojí a kariéra pokračuje (chvilku to vypadalo, že snad ani pokračovat nebude, přišla pár roků pauza - měl jsem strach, byla by to vážně škoda!)... Není to nic, na co bych si ve zbytku svého života udělal znovu čas (na to je život moc krátký a favority mám prostě jinde), ale závěr filmu je hodně příjemný. 60% ()

Haney

Jen jedna otázka. Proč jí to neřek hned? To je taková tragédie říct někomu, že je jeho příbuzný? A proč ji v podstatě balí celej film? Z jakého důvodu tam jsou scény a odkazy na jeho kariéru když se to ve výsledku vůbec neřešilo? Proč je ten spratek takovej spratek? .... dobrá tak dvě otázky ()

sedm.1

Poutavé, lidské drama, které staví především na přesvědčivosti a uvěřitelnosti, a to jak díky civilním hereckým výkonům všech zúčastněných, tak skutečně reálnému příběhu, který může zažít každý z nás a nejspíš by se i každý z nás s danou situací pral stejně neohrabaně a vyplašeně, jako přítomné postavy. Velkou roli zde pak samozřejmě hrají emoce, které působili velmi příjemně a nenásilně, tvůrci tentokrát totiž zbytečně příliš netlačili na pilu, nevnucovali a nepodsouvali je za každou cenu do každé scény a díky tomu fungují velice osvěžujícím dojmem. Co se týče samotné zápletky, není sice nikterak originální, nicméně i tak je poutavá, i přes vlažnější tempo zábavná, postupná gradace dokáže vyvolat i jisté napětí, jak se to celé nakonec vyvine a závěr mě i přes jistou kýčovitost poměrně dost oslovil a i tu kapičku z oka jsem přeci jen upustil. Důvod, proč jsem ale vůbec chtěl tento snímek vidět, bylo obsazení, a to nezklamalo. Všichni herci se svých postav chopili na výbornou, charismatický Pine, neskutečně sexy Banks, nestárnoucí kočka Pfeiffer, a nakonec jsem vzal na milost i toho otravného a nevychovaného spratka D´Addaria, který mě strašně štval, ovšem tím vlastně tu svou roli zvládl též skvěle a přesvědčivě. Zkrátka Lidé jako my není určitě klenotem mezi dramaty, ovšem jeho zpracování je natolik fungující a dopad na diváka má natolik efektní, že minout ho by byla jistě škoda. ()

Seti

Zajímavý námět, výborný scénář a skvělé herecké obsazení, v jehož čele ruluje sympaťák Chris Pine - tzn. vše, co od pořádného dramatu očekávám. Ano, je pravdou, že se Kurtzman nevyhl určité míře šablonovitosti a možná sem tam ukápne trochu víc toho poatosu, ale parádně se mi trefil do nálady, takže zasloužené 4 polárky. ()

Michelle75

Elizabeth Banks je opravdu moc hezká a ještě navíc dobře hraje. Chris Pine byl do role vybraný dobře,jak podobou(sourozeneckou),tak mi tam seděl i jaksi charakterově. Zezačátku nesympaťák,který se vybarvuje a myšlenky srovnává postupně,až nakonec uzrává a postaví se všemu čelem. Kdyby to tak fungovalo doopravdy a častěji,moc by se mi to líbilo. Navíc mi ke štěstí stačí i jen pohled na mou oblíbenou, vyžilou Michelle Pfeiffer se dvěma brýlema na hlavě zároveň a hned mám o něco hezčí den.:) ()

Hanys_

Takový ten druh rodinného dramatu, který nějak zvlášť nenadchne, ale rozhodně neurazí. Zajímavý je hlavně tím, že se jedná o režisérskou prvotinu jednoho z nejzajímavějších scénaristů současnosti. 6/10 ()

Gogo333

Hodně příjemný film. Sice Chrise moc nemusím, ale Elizabeth a Olivia mi to vynahrazují. Chris hraje Sama, který se v práci dostane do problému a potřebuje peníze. Mrtví otec mu odkáže kupu peněz s tím, že patří Samově sestře o které nikdy neslyšel. Sam má dilema zda si peníze nechat nebo je předat. Začne se seznamovat se sestrou a chvilku to vypadá jako kdyby chtěl něco víc. Nakonec sestra chce něco víc a Sam ji řekne, že nemůžou protože je její bratr. Ona se nasere, vezme syna a zmizí. Samozřejmě potom vše končí šťastně. Pokus s bazénem bych si taky chtěl vyzkoušet. 65% ()

peetriss

Svým způsobem se jedná o zcela tuctovou záležitost, stavěnou na sice v jádru zajímavé, ale uměle strojené dějové konstrukci poplatné zaběhnutým standardům svého žánru, občas si vypomáhající dávkou podpůrného sentimentu. Na druhou stranu jsou Lidé jako my příjemným způsobem zrežírováni, sympaticky obsazeni a líbivým civilním způsobem zahráni, což mě v kombinaci s faktem, že jsem se přistihl při pocitu diváckého zaujetí a pozitivních emocích s uvědoměním si, že na tomto příběhu něco kouzelného a chytlavého prostě je, utvrdilo v tom, že ty dvě hodiny věnované tomuto filmu nebyly zbytečně promarněným časem! 70% ()

filipvrbik

Je to zajímavé drama, i když všechno se vlastně odvíjí od toho (pozor SPOILER), že jí neřekne , že je jejím bratrem- je fakt ,že by film jinak neměl smysl- na tady máš peníze čau, tak by to asi vypadalo. A hezký konec to má....80% ()

Illy

Možná tuctový děj u jehož sledování se neubráníte myšlenkám typu: "Proč jí to ten vůl neřekne rovnou?", ovšem s velmi příjemným obsazením v čele s již dosti vrásčitou Míšou. Líbilo. ()

nessbeal

Čo by ste robili vy v koži slobodnej matky Frankie (Elizabeth Banks) keby muž, ktorý má rád vaše dieťa a je stále navôkol vás, povedal po mesiaci, že je váš nevlastný brat, ktorého nenávidíte. Krásny film. ()

ellegrey

První polovina filmu je příjemná a naznačuje příjemnou podívanou. Jakmile se děj a celkově celý film dostane do své poloviny, divák si pomalu začíná uvědomovat, že kvalita snímku nenápadně klesá, pak se ale objeví nová scéna, která jeho pocit vyvrátí. Ten se ale najisto vrací v samotném závěru, kdy se z původně příjemného romantického dramatu s dobrým hereckým obsazením stává další "americká slaďárna" s dopředu předvídatelným koncem. ()

sNeDy

Vztahovka. Nic víc, nic míň. Většinu času s nadhledem (kterému dáváme bye-bye v závěrečných minutách), koukatelnými herci a pěknou kamerou, navíc ozvláštněním v podobě ústřední dvojice, kdy tu primárně nejde o dívku a chlapce, ale o brašuleho se švestr. Dějiny filmařiny se nepřepisují, ale mozkové buňky to po milionech nezabíjí. ()

Wardan

Pěkný a příjemný filmík s moc fajn herci. Jen podle mne Kurtzman mohl více brnkat na komediální strunu (námět a obsazení Chrise Pine k tomu docela vybízí), to by tomu mohlo dodat trochu více štávy a já bych mohl přitlačit a vrazit tam i tu čtvrtou. Takhle musím dát jen tři i přes fajn scénář a překvapivě velmi dobrou režii. P. S.: Je škoda, že Olivia Wilde byla tak nevyužita. ()

Další Star Trek míří do vesmíru

Další Star Trek míří do vesmíru

30.06.2014

Scenáristické duo Alex Kurtzman a Roberto Orci, které sepsalo třeba Transformers, Abramsův Star Trek nebo Amazing Spider-Mana 2, se vydává na režijní dráhu. Ne však pohromadě, každý z pánů dostal… (více)