Z moře začnou vylézat obrovské příšery Kaiju, které napadají města a terorizují lidstvo. Přicházejí trhlinou mezi dvěma tektonickými deskami na dně Pacifiku. Inteligentní netvory dokáží zastavit jen obří roboti zvaní Jaegers, řízení lidskou posádkou. Jenže roboty nelze řídit samostatně, v každém z nich musí být dvoučlenná posádka a oba piloti se spolu musí spojit myslí. To přináší problémy s výběrem posádek, ne každá mysl se dokáže s druhou spojit, aniž by to nepřinášelo vedlejší účinky. Zpočátku jsou roboti velmi účinní, ale postupem času se příšery zdokonalují a začnou mít nad lidmi převahu. Civilizace stojí na pokraji porážky a nezbývá než spoléhat na posádku zastaralého robota složenou z vysloužilého pilota a nezkušeného nováčka. Dva nepravděpodobní hrdinové se stávají poslední nadějí před hrozící apokalypsou. (TV Nova)

WoodoX

Boj mega robotov a mega príšer ako vystrihnutý zo sna fanúšika vedecko-fantastickéího žánru... (pozdravy do štúdia Asylum). Škoda len tej druhej polovice, pretože prvá, ako sa všetko začalo načŕtať, mi prišla lepšia. Celkovo je to taký mix Godzilly, Transformerov a ku koncu mi to pripomenulo aj starý, dobrý Armaggedon. ()

gezper

Trikově nadupaná podívaná (do 3D ale převedena až post-produkčně) se slaboučkým scénářem ale bohužel i herci. Jediný kdo stojí za malou zmínku je Ron Perlman, jeho vedlejší postava mě (skoro jediná) pobavila nejvíce - a to už jen excentrickým vzhledem, vlastně hlavně ním, on totiž taky nehraje zrovna na oskara. Sběratelé klišé a trapných dialogů si přijdou na své, zde se jedná o velice povedenou až kompletní sbírku. Připravte se na to, že ve filmu se především driftuje, tleská, pronášejí vzletné či totálně nevěrohodné věty, a opět driftuje, tleská, .. Nebýt efektů, kvůli kterým jsem na to šel, tak je to podprůměrné. V jednu chvíli to sklouzne (nechtěně?) až do komedie resp. parodie (jakákoli scéna s vědci; prohledávání "mrtvoly"), a shledal jsem v těchto pasážích určitou vzdálenou inspiraci Ghostbusters či MIB. Já osobně jaegera raději pěkně nadriftovaného s redbullem, protože tenhle kousek servírovaný mi v IMAX 3D je klasickou ukázkou prázdného blockbusteru. [50%] ()

clarc

tak to vypada, ze jsem si jako JEDINY NA SVETE vsiml TOTALNIHO NESMYSLU, kdy nejsilnejsi zbran v zakladni vybave jednoho z Jaegeru vytasi az v druhe pulce filmu a v deji az po po sesti letech bitev. WTF??!?!!?!? tady s tim by rozsekali kazdeho Kajdžeka hned ze startu! ANO, jedna se o...MEC! ale pesti byly pro tvurce asi vic cool. jednu bych pro ne mel... ()

veverysiak

Námetovo je to strašná sprostosť, ale vizuál je taký úchvatný, že dá zabudnúť na bohapusté vykrádačky unikátnych "skvostov" á la godzila a transformers, Guillermo si evidentne splnil tajný sen a predviedol svoje majstrovstvo, zaujal aj veľmi dobrý kasting, ktorý objavil nádejné neokukané tváre, takže 80% ()

Juick

Snaha tu je, ale příběh se moc nepovedl. Děj je předvídatelný a tuctový. Na druhou stranu souboje ty jsou vyvedeny opravdu skvěle. Nechybí jim napětí a vizuální efekty jsou na vysoké úrovni. Vyplňují velkou část filmu a díky tomu se film zdá být lepší než je. Ke konci filmu už se tlačí víc na rozuzlení a kvalita klesá, ale i tak se mi to líbilo na 3+ ()

Paserak

Pokud jdete do kina s tím, že chcete vidět jak příšerky dostávají levý a pravý hák přes rohy a laloky tak dostanete svoji porci slasti. Ale pozor! Máte-li alespoň zbytek zdravé logiky v pořádku tak se obrňte. Tlak na zmírající logiku bude stejný jako tlak v pístech Gipsy Danger. Chtěl jsem tuhle recenzi psát jako seznam naprosto nelogických postupů ze strany lidí i stvůr....nebo ehm, chtěl jsem říct scénaristů. Za další naprosto debilní postavy potrhlých hašteřivých vědců. WTF? Ale vizuálně je to pastva pro všechny smysly! ()

Ace.A.T.L.

Trochu mi to myšlenkou připomíná starou klasiku ROBOT JOX. A ikdyž některý záběry jsou jak přes kopírák, je tady úplně novej smysl a celková myšlenka je fakt parádní. Efekty a akce je místy až dechberoucí a celkově film dává tom, co slíbil. Za mě 4* a VŘELE DOPORUČUJU ()

carlos.s

tři hvězdičky za skvělé rvačky, efekty, nápad. Herec hlavní postavy mi k roly bohužel ani trochu neseděl a ve filmu byly tak očividné logické chyby, až to prostě bolelo (proč na Zemi nechodili rovnou Kaijuové kategorie 5, ale museli tam chodit "průzkumníci" s půlroční pauzou, abychom se na ně mohli připravit? Válečné hodiny - opravdu by vetřelci chodili na Zemi v čase a počtu s matematickou přesností?). Jeden ze slabších snímků, u nichž se spíše vyplatí počkat na DVD. ()

Kenji

Všetci to zhadzovali pod čiernu zem, čakal som totálnu kravinu. Dočkal som sa márovačky robotov ala koniec 80tych rokov. Priznám, že tie megalomanské súboje vo vode ma vôbec nebrali, ale nejakým zvláštnym spôsobom som bol zvedavý, kto - čo - prečo. Nakoniec to nebolo také zlé, aj keď koniec ala Deň nezávislosti bol trochu múčny. Nakoniec dávam 3* lebo oproti Po zániku zeme, to bol zaujímavý film :D ()

mik3shka

Parádní dávka megalomanského souboje! Souhlasím s tím, že je to směsice spousty filmů - od Predátora přes Iron-Mana, Godzillu, Transformers až po Den Nezávislosti. Ale co už. Mě se to prostě líbilo, akci jsem si opravdu užila a kdo takové filmy má rád, je zvyklý, že jsou většinou bez hlubokého příběhu. Takže do kina už jdete s tím, že to bude vizuální orgasmus a popřemýšlet nad filmem si zajdete třeba na Jasmíniny slzy. A že je to film od Guillerma a tedy by se od něj očekávalo víc, no, každý má občas slabší chvilky. ;) ()

SteveV

Tak na tohle jsem se těšil. Roboti, resp. Mechové, jako by rovnou z Hasbro hračkárny vyšli bojující s příbuznými Godzilly na steroidech, a k tomu destrukce téměř převyšující mistra tohoto filmového subžánru. (Mimochodem, není náhodou že Godzilla je právě on něj.) A ještě k tomu 3D, které nejen podle trailerů vypadalo nadějně, ale i podle komentářů. Výsledek? Kdyby mi bylo 12-15 tak budu brečet, protože 5* by bylo málo. Ale jak říká Nohavica - "dnes už jsem starší a vím co vím...". Takže proč 4*? SPOILER Když mám meč, tak si ho nebudu schovávat až když mě vynese potvora do stratosféry, ale při první příležitosti ji přišpendlím k nejbližšímu mrakodrapu! No a pak ty drobná americká klišé jako povinná visačka, tentokrát nad turbínou atomového reaktoru Jaegra - to bylo fakt nutné? SPOILER Proč ne méně než 4*? Dostal jsem co jsem chtěl, tedy velké Mechy bojující s velkými monstry. A soundtrack od Ramina Djawadiho je prostě neoposlouchatelný! Jediná škoda že jsem nestil jít do kina dřív než to přestali vysílat v IMAXu. P.S.: Rusové dokážou sehnat všechno. ()

hony23

Poněkud dementní slátanina, u které se však můj pubertální syn tetelil blahem. Tvůrci rozhodně nešetřili dolary na efektech a bojové scény na velkém plátně vypadaly opravdu velkolepě. Jenomže mě prostě nebaví přes 2 hodiny sledovat obří roboty bojující proti ještě větším příšerám vylézajícím z moře a bourajícím města, jakoby byly z papíru. Nakonec samozřejmě vše končí happy endem, hrdinové zachrání lidstvo, všichni si zatleskaj a já jsem o pětikilo lehčí... ()

mice.sk

Nenechajte sa pomylit mojim nizsim hodnotenim - musim zial vziat do uvahy niektore slabsie sceny a vseobecne slabsie herecke vykony, tie ale nie su pri takomto filme prvorade. Scenar je pomerne rozumny (na akcny film), ale co film naozaj vyzdvihuje su vizualne efekty. Vidiet niekolko-tonove monstra v pohybe a pocas boja je pri urovni efektov pouzitych v Pacific Rime prvotriedny zazitok. Celkovo povazujem tento film za vydarenu akcnu jazdu na leto a zaroven za "kino povinnost" pre fanusikov anime mecha zanru (Neon Genesis Evangelion a pod.). ()

matass

Slovy klasika: "Když si objednáš steak, nečekej salát.". V rámci kategorie (filmy, kde si dají obří roboti hrozně do držky) je to v podstatě dokonalé. ()

Neo007

Tak akční podívaná, kterou jsem shlídnul tak říkajíc jedním dechem, jednoduchej děj, nic šílenýho na přemýšlení, takže odpočinkovej film jak dělanej. Jen herecký obsazení mi moc nesedlo, to by se určitě vylepšit dalo. Za mě 70%... ()

pursuer

Maximálně epické. Film si na nic nehraje, akceptuje to, co je, tudíž slaboduchá, naivní, cliché, letní popcornovka, a jako taková funguje naprosto geniálně. Zaplacených peněz nelituji, divák za ně dostane pořádnou dávku napětí a vrchovatou porci efektů ze studia ILM, nemluvě o zvuku. Á propos, škoda, že ten film se musí vidět v kině, v obyváku to prostě fungovat nemůže a nebude. Gigantičtí roboti zkrátka musí bojovat na obřím plátně s úchylně dunícími reproduktory. ()

Simba72

1* dávam len za tie súboje a efekty. Inak to bolo hrozne nudné, dlhé, totálne predvídateľný a dementný dej, málo akcie a polka filmu bola vlastne len o dohadovaní sa kto bude riadiť ten kus plechu. A ešte aby toho nebolo málo tak tam hrali úplne nesympatickí herci hlavne tá Japonka, na ktorú už len keď som sa pozrela tak mi liezla na nervy a to ešte ani nehovorím o tých stupídnych dialógoch. Otras ()

SMilan

Toto bude ešte aj pokračovať? Veď si zatlieskali, vyobjímali sa, poplakali.. Efekty famózne, o tom potom, ale tá kostra, na ktorú boli nalepené, to už tu proste niekoľko krát bolo. ()

Altalus odpad!

Odpustil bych tomu asi všechno, možná bych částečně ocenil efekty..... Ale stejně tak jako obrovská robotí ruka strčila něžně do těžítka, tak tahle zbytečná těžítková scéna rázně shodila Pacific Rim z útesu o výšce 2-3 hězdiček přímo do odpadu. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (více)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (více)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)