Stoker

• Česko Tajemství rodiny Stokerů (více)

Po tragické smrti otce v den jejích osmnáctých narozenin se India Stoker (Wasikowska) seznamuje s Charliem (Goode), jejím charismatickým strýcem, o jehož existenci až dosud neměla ponětí. Když se Charlie nastěhuje k Indii a její labilní matce (Kidman), obě jsou okouzleny jeho šarmem a klidem. Brzy je ale jasné, že Charlieův příjezd nebyl náhodný, a že jeho šokující tajemství z minulosti můžou zásadně ovlivnit Indiinu budoucnost... nebo ji úplně zničit. (oficiální text distributora)

KKain

Když nakreslíte hovno, nakreslíte ho opravdu pěkně, a čas od času budete mít pocit, že je v něm možná něco víc... mno, pořád to bude hovno... ()

fixaman

Pseudointelektuální onanie, nad kterou tady všichni ČSFD pozéři budou (a vlastně už to dělají) vzdychat blahem. Nicméně i když to má úžasný zvuk a obraz, tak absence jakéhokoliv děje je fail jako prase. Neskutečná nuda od začátku do konce. Nedokáže šokovat, překvapit, zaujmout... Prostě mě to nechalo zcela lhostejným. Tohle je film pro ten typ lidí, kteří budou v galerii stát před černým plátnem a polemizovat o tom, co že to chtěl autor vlastně říci... 50% zaokrouhluji nahoru za technickou zručnost režiséra. ()

Wardan

Na začátku jsem si říkal, že to bude materiál na čtyři hvězdy. Ale pak jsem si přistihl jak jsem předkloněný k obrazovce a skoro nedýchám. Neuvěřitelně precizní režie Chan-wook Parka dodává každému momentu filmu takové napětí a atmosféru, že to snad není vůbec možné, dále skvělý scénář naprosto úžasní herci, zvláště pak Mia Wasikowska. Nemůžu si pomoct a musím dát plný počet. ()

Velemír

Perfekcionistickej režisér, invenční kameraman, symbiotickej střihač, jindy tolik uhrančivej skladatel i všichni soustředění zástupci cechu hereckýho, každej exteriér, interiér, předmět, kompozice, rostlina, model auta, lampy i šatů, všechno i všichni jakoby se potkali na naprosto ideálním místě a v cílové rovince jednoduše nebylo vyhnutí, aby jejich spojením nevzniklo dílo dokonalé v každém záběru, všechny přítomné talenty dechberoucím způsobem kumulující a jeden druhým extaticky násobící, jenže... do posledního (krvavýho) puntíku vypiplanej vizuál na víc nestačí, působí jako dokonale vypulírovanej, nasvícenej a naaranžovanej, chirurgicky přesně vypreparovanej exemplář čehosi, co skutečně živoucí setkání už ani nepřipomíná... promarněná šance století! ()

Saur.us

Jak Park potkal Malicka. Začátek se vleče jako šerif s nůžkami v krku a teprve až v druhé polovině začíná to, proč mám Chan-wook Parka tak rád. Když to shrnu, americká premiéra korejského ďábla nedopadla úplně špatně ale také ne úplně dobře. A nepomůže tomu ani skvělý Chung za hledáčkem, ani Mansell za mixem. ()

Noomi

Stále v podstate nemám slová, ktoré by to dokonale vystihli. Absolútne som nevedela do čoho idem, nemala som tušenie o čom to krucinál je a či nemám náhodou čakať, že na mňa odniekiaľ vypáli gróf Dracula. Šla som do toho naslepo a neľutujem, k tomuto vlastne ani nie som schopná napísať zmysluplný komentár, len by som chcela do neba vyniesť hercov - Mia Wasikowska a Matthew Goode spolu fungovali priam božsky. Nepamätám sa, kedy som naposledy videla film, v ktorom by mi nevadilo nič, veľké prázdne nič! Už som to videla dvakrát ale stále mi to nestačí a pustím si to znova. P.S. Klavírny duet mi vzal dych...Nádhera. ()

rusty09

Škoda, že u tohohle filmu, bylo dřív napsáno horor a teď už tam neni, protože jinak bych si ho ani nestáhl. Nebyla to chyba se na to dívat, ale rozhodně sem si z toho nesedl na zadek a už vůbec mě film nijak nedostal. ()

theSaint

Chan-wook Park je v mnoha směrech génius, ale marná sláva.. Asijští režiséři patří do Asie a opět se potvrzuje, že v kombinaci s Hollywoodem to prostě nikdy fungovat nebude. Kdyby se tenhle film, který má velký potenciál, točil v Asii s asijskými herci a štábem, byla by to zcela jistě naprosto dech beroucí podívaná. Takhle nám zbyla jen "trochu jiná". Tohle můžou ocenit jen Ti, kteří neznají jeho dokonalosti z minulosti. ()

KosiR_ksr

Po celou dobu jsem se zatajeným dechem čekal kam se tahle "ujetá" a drzá hříčka bude ubírat a užíval si každou minutu (snad jen úvod lehce vázl) této nekonvenční vizuální pastvy, ale věřím, že ne každému se musí snímek líbit - chce to mít v sobě trošku toho zvráceného já. 75% ()

zahadum

Bol som krásne vtiahnutý do atmosférou nabitého filmu ktorého začiatok tajomne a nepredvídateľne sľuboval niečo nové..niečo nezabudnuteľné....a tak som čakal...čakal....a nedočkal som sa ani po záverečných titulkách...veľká škoda...ono to nedefinovateľné v tom filme ostalo niekde úplne skryté. ()

KOZEL84

Goode je s tím svým pronikavým pohledem a samolibým uculem učebnicový psychopat.Bohužel je ale film učebnicová pičovina o hovně plná úžasně uměleckých záběrů.Jestli teda člověk považuje zpomalený záběr hovna šplouchajícího do mísy za umění.Úplně vidím onanujícího Larse,vzdychajícího ''miluji tě Adolfe''.Neskutečná kokotina.Aj mín-nou fenkjů! ()

Viperine

Síla estetiky je v tomhle případě velká, navíc to znělé piano... tváří se to velmi oduševněle, ale sovy nejsou tím, čím se zdají být. ()

Mlle

Průměrná, mírně přestylizovaná romance o vražednickém strýčkovi, jenž si předsevzal rozvinout ve své oblíbené dospívající neteři psychopatické dispozice rafinovaným prohlubováním citové a sexuální závislosti. Záměr se vyvedl, několik lidí bylo na cestě k cíli povražděno, zkrátka nepřijde ani strýček, a divák se zaplaťpánbůh vše dozvídá až pomalým zpětným rozkrýváním souvislostí mezi jednotlivými střípky. Přehlédneme-li celkové vyznění filmu, který je zjevným chvalozpěvem na tu prohnanější, ženskou formu psychopatie, jde o relativně příjemnou podívanou, materiál však mohl být zpracován podmanivěji a s větší dynamikou, kterou trochu postrádá. ()

blazenka

Výborné drama. Skvěle obsazená Mia. Její role inteligentní, tiché Indie je bravurně zahraná. Trochu mě zklamala Nicole, která dle mého nebyla v roli matky výrazná a zcela ji zastínila Mia. Matthew dodává dramatu šťávu a šmrnc. Za mě 82% ()

Matli

Tak takový filmečky můžu. Totální psycho vraždící maglajz hlavních hrdinů je perfektně zpracovaný a naprosto v pořádku. Člověk se hned vžije do všech rolí a každou minutou tuší, že bude nějaký zvrat. A taky že jo a furt něco :-) Na druhou stranu se bojím, že až si za dva roky přečtu název filmu, tak nebudu vědět o čem to bylo a o tom prostě je ta pátá hvězda. 78% ()

agassi68

Zdĺhavo rozvíjajúci sa príbeh, ktorý sa vyvŕbi až v záverečnej tretine. Na rozdiel od Old Boya vo mne nezanechal hlbšiu stopu aj keď remeselne tomu nie je čo vytknúť. Mal som pocit ako by to natočil gay.. ()

Radek.SCH

Na odpad to není, na 4, 5* taky ne. Že to režíroval můj oblíbenec Park mě příliš nezajímá, stejně jako jméno scénáristy. O Matthew Goodeovi jsem v životě neslyšel a stačilo pár minut na scéně a bylo mi jasné, že o něm ještě v budoucnu uslyšíme. Dějově prázdné, vizuálně líbivé, násilí standardní ;-) Ale rozhodně nic, co by stálo za to vidět to někdy v budoucnu podruhé. ()

Rockerman

Pomalu a zdlouhavě je divák připravován v první polovině, na strhující polovinu druhou. Občas se zdá, jakoby se nic nedělo, jakoby to byla skoro nuda. Děj se vleče, ale postupem času se nám začínají odkrývat všechna tajemství a přichází finále, ve kterém se ukáže, že ďábelský strýc Charlie není tím nejďábelštějším v tomto dramatu. Chápu, že se to nebude líbit všem, je třeba ale trochu trpělivosti a odměna se dostaví. Filmy tohoto "druhu" raději hodnotím s odstupem času alespoň jednoho dne, abych nad tím popřemýšlel a teprve pak si uvědomil, jaký skvost jsem to viděl. ()

Korejský mistr se vrací domů

29.12.2013

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (více)

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye