Stoker

• Česko Tajemství rodiny Stokerů (více)

Po tragické smrti otce v den jejích osmnáctých narozenin se India Stoker (Wasikowska) seznamuje s Charliem (Goode), jejím charismatickým strýcem, o jehož existenci až dosud neměla ponětí. Když se Charlie nastěhuje k Indii a její labilní matce (Kidman), obě jsou okouzleny jeho šarmem a klidem. Brzy je ale jasné, že Charlieův příjezd nebyl náhodný, a že jeho šokující tajemství z minulosti můžou zásadně ovlivnit Indiinu budoucnost... nebo ji úplně zničit. (oficiální text distributora)

Drom

Báječné podívání a vizuální pohlazení. Tedy pokud máte chuť na změnu oproti zvyklostem zpracování, jinak je to strašidelně-prázdné. Nejméně první třetina je nudle táhnoucí se kolem chodidel postav do jedné chovajících se jako pošuci. Pak nějaký pošukovský bububu a zas pošuci s drámou na konci. Docela nuda a přiznávám, že hodnocení odráží fakt, že mne nejvíce pobavila kamera a její střih (forma celkově) a pak Nicole Kidman. Ač tentokráte neměla tak výraznou roli ani prostor, čím je tahle dáma starší, tím mne více baví její elegance. Zpracování tedy neobvyklé, ač nikoliv originální a obstojné herecké výkony především dámské části obsazení, avšak dost zdlouhavé, což zabilo atmosféru. ()

Rratinadress

Tentokrát Alenka propadla špatnou norou... A mě to příšerně bavilo. Precizně zrežírovaný a skvěle zahraný. Nemůžu přijít na nic, co by mi tu nesedlo jako prdel na hrnec. Někdo se u toho bude nudou šťourat v nose, ale kdo má rád melancholický vizuální onanie, tak si přijde na svý. ()

Kingjiri

Pokud si chcete Stoker aspoň trochu užít, je třeba na něj pohlížet jako na psychologickej snímek mapující vývoj psychopatický osobnosti. Jinak hrozí, že budete pořád kroutit hlavou nad zdánlivě debilnim chovánim postav a ujetym příběhem. Já byl vcelku spokojenej, i když je fakt, že míň psychologie a víc napětí by rozhodně ničemu neuškodilo. Od věci by taky nebylo líp vyprávět (vysvětlovat) příběh, občas jsem z něj nebyl uplně chytrej. Atmosféra a herecký obsazení se ale fakt povedly. ()

miawallacova

rozhodovala jsem se mezi 4* a 5*, je to lepší čtyřka. K dokonalosti tam něco chybělo, ale i tak to bylo parádní vizuální pokoukáníčko. Vlasy Nikoly Kidmenové se mění v trávu. Mušle asociují zmrzku, onanie ve sprše...No a panejo - ten zvuk a ta hudba! chtěla bych to vidět v kině s možností přetáčení nudných scén. ()

Hpatrik

Působivé vizuální nápady a výborná Mia Wasikowska, příběh je ale nevýrazný, mdlý a místy nudí, a ačkoliv věřím tomu, že po druhém shlédnutí bych z toho byl moudřejší, šanci tomu ale už nejspíš nedám. ()

rainman93

Velmi milé překvapení!!! Od tohoto snímku jsem nečekal nic. Režiséra mám sice rád a Miu Wasikowsky rovněž, přesto jsem byl ve svém přístupu co možná neutrálnější. Odměnou mi byla luxusní práce dramaturga; perfektní herectví všech, kteří se objevili v záběru; dechberoucí výprava a především příjemné šimrání na zátylku vždy, když se blížil dějový zvrat. Ano, někdy jsem se ptal sám sebe, jak se tam strýček tak rychle dostal apod., ale to všechno spolu s mírným klamáním diváka, jestli to nakonec není jen další duchařina, přispělo k evokaci geniálního psychopata rovného Normanu Batesovi z kultovního Psycha. ()

tranquill

Mysteriózní, ponurá atmosféra na mne místy působila až bizarně. Především ale vizuální podívaná, i když místy pouze pro dospělé. Pan režisér stvořil vskutku originální thriller. ()

Searison

Psychicky vyždímá až na dno, Kidman k tomu dodá atmosféru beznaděje, nicméně ne až tak ostrý jak bych od úvodního filmu "otrlého diváka" čekal, mezi 3 a4* ()

Crysis52

Film na ktorom je vidieť nezameniteľná Parkova réžia no zráža jej kolená scenár, herecky tiež výborne obsadené + Mia Wasikowská by mohla byť v kľude Dexterova žena ... ()

agrimon

Opäť som sa dal ovplyvniť hodnotením, v dôsledku čoho som očakával od filmu viac ako mi film samotný odovzdal. K hereckým výkonom nemám žiadne výhrady, obzvlásť sa mi páčila scéna pri piáne. Tento film je zameraný viac na pocity diváka a hlavným nedostatkom je plytký dej. Pri tomto filme mám pocit, že som už tucet podobných videl. Napriek tomu musím vyzdvihnúť nádhernú a príťažlivú Nicole Kidman. PS: Odporúčam kuknúť ,,Sympathy for Mr. Vengeance"___ ,,Old boy"___ ,,Sympathy for Lady Vengeance". ()

Pavel82

Proplulo to kolem mě kilometr daleko a absolutně jsem nepochopil, co mi tím chtěl básník říct. Krásně zfilmované sterilní nic. ()

criticson

Plytké podivno. Tak by se dala nazvat má první zkušenost s Parkovo tvorbou, jež je dost možná i tou poslední. Artové filmy mám rád, stejně tak krásnou Miu Wasikowskou (dle mého jedna z nejvýraznějších představitelek současné generace), přesto jsou pro mě Stokerovi ohromným zklamáním. Příběh je sice vyprávěn dostatečně stylově i ve svižném tempu, nicméně přímočarost a snad až nestoudná laxnost, s jakou Wentworth Miller k psaní scénáře přistoupil, tvrdě degraduje tenhle snímek na zcela průměrnou podívanou, což je škoda, vzhledem k rozruchu a očekáváním, jaká film před svým uvedením vzbudil. ()

Franc1s

Sakra, to bylo něco teda :) Psychedelický až hypnotizující doplňování podmanivou hudbou C.Mansella. Rozhodně rejža už má s takovouto formou zkušenosti, naštěstí jsem jeho slavnou trilogii (Oldboy, paní Pomsta, Žízeň) už viděl. A furt se na to dá dívat. Tak teď to zkusil s američanama a docela to klaplo. Pošanej strýček neměl chybu no a Indie hotovo jako :) Kdyby byla 1/3 o něco lepší, tak o bod víc. Bohužel film není pro každého, tak si napřed zjistěte do čeho jdete. 7,5/10 ()

dodona

Nebyť skvelého hereckého výkonu šáhlej Wasikowskej, pár vymakaných scén a snaživého Parka, tak to asi ani nedopozerám. Bohužiaľ scénar za veľa asi nestál, forma ma tento krát pomerne dosť minula aj keď za filmom vidno snahu a poctivú prácu. Väčšinu filmu som sa však nudila a netrpezlivo čakala, kedy už bude koniec. O nejakej mystickej, či aspoň ťaživej, či zimomriavkoidnej atmosfére nemôžem hovoriť. Film viac menej prekvapil iba vynikajúcou Wasikowskou. ()

Oonika

Prvním půl hodina byla docela krušná, ale potom už to byl docela nářez. Hodně se mi líbila zvláštní práce s kamerou a hudba. ()

neo93

Zvláštní, ale velmi působivý film. Odtažitá India žije po smrti otce v neúplně nejlepším vztahu se svou matkou. Všechno změní příjezd strýčka Charlieho, po němž se začnou dít divné věci. Vůbec jsem nevěděl, co mám od tohoto snímku očékat a nakonec mě velmi zarazil i udivil zároveň. Neuvěřitelně precizní v každém detailu a záběru, audiovizuální stránka je perfektní. Výborná je také dvojce Mia Wasikowska a Matthew Goode, která hraje znamenitě. Tento film se vám bud bude líbit nebo nebude. Mě se líbil, ale stále to není na plný počet. Po ještě dalším zhlédnutí možná přidám pět. ()

ZnalecH

Upřímně musím říct, že začátek je hrozná nuda, ale pokud ho přestojíte třeba koukáním na detaily, tak se dočkáte úžasné podívané. Přestože film nemá děj, tak zato kamera je parádní. Celý film je postaven na detailech a ty jsou tak dokonalé. ()

E lan

Pro neznalce staré předlohy to byla celkem zajímavá podívaná s výbornou kamerou, slušně divnými hereckými výkony a vcelku zdařilým rozuzlením. Na víc než průměr to však není. ()

mira.l

OOpsss.... tak tohle bylo hodně nevšední. Ona je to ve svojí podstatě dějově taková nudná blbina, ovšem skvěle natočená, a pak... Mia... Poněkud tajemná, snad až narušená India jí sedla jak prdel na hrnec. ()

Korejský mistr se vrací domů

29.12.2013

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (více)

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye