Výlet s mámou

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2012, 91 min

Abych se přiznal, tak jsem na to koukl jen kvůli Yvonne. K mému zklamání se tam však objeví jen tak na tři minuty (za to palec dolu). Ovšem k mému překvapení se z filmu nakonec vyklubal docela zajímavej počin. Humor není ulítlej, ani fekální (Streisandka si neusírá na veřejnosti a Rogen se kvůli tomu necítí trapně apod.), chemie mezi hlavní dvojkou funguje, je to uvěřitelný a v některých pasážích dokonce i jak ze života, i přesto, že je to celý natočený spíš v odlehčenější atmosféře.(5.2.2014)

• togaf

Kristepane, to bylo otravné a trapné. Matka byla na profackování a/nebo na pozvracení. Fakt příšerný. Pocitově ten film trval asi tři hodiny a trapností jsem lezla pod stůl. Vidět ten film v klidu domova....no tak bych ho nedokoukala, takhle mi zdvořilost nedovolila vypnout na návštěvě TV. Ale o svých hostitelých jsem si teda pořádně zničila iluze.(9.1.2015)

Nebylo to nejhorší. Prostě pohodově plynoucí snímek, kde si dva lidi na cestě uvědomí co jeden pro druhého znamenají a napraví svůj vztah. Tady v kombinaci matka - syn. Plus pár povedených scének ( asi vede Grand Canyon ) a skvělá Barbra Streisand, kterou bych za to její věčný mluvení a vměšování se do všeho zabil. Myšleno v dobrym. Nejvíc mě, ale zklmalo, když jsem se těšil na Yvonne Strahovski ( mojí velkou favoritku ) a ona v celém filmu pobude všehovšudy 2 minuty.(23.4.2013)

• V.Silver

Asi by mi nevadilo, že je to tak strašně předvídatelný, kdybych hlavním dvěma protagonistům skutečně věřil, že jsou příbuzní. Tohle nebyl výlet s mámou, tohle byl výlet s divnou tetou z třetího kolena. A po cestě se stalo určitě spousta zajímavých věcí, z nichž nejlepší bylo asi pouštění audioknihy "Hermafrodit". Mno, přežil jsem to, ale nikdy si to znova nepustím :) 45%.(5.7.2013)

• Fr

,,TY CHCEŠ STRÁVIT TÝDEN SE SVOU MATKOU V JEDNOM AUTĚ?“ … ,,VÍC, NEŽ COKOLIV NA SVĚTĚ!“...... /// Andrew je frajer (?), co vybádal mikroemulzní suspenzi, která spojuje přirozené čistící schopnosti kosovýho i palmovýho oleje a sóji. Ble, ble, ble… na úvod se vykecávaj, vona (jako máma) nemá chlapa, von (jako syn) taky ne (ani dokonce holku) a dvacet minut v řiti. Konečně vyrážej a myslíte, že se to zlepší? (tak schválně – jak moc?) Aspoň už nekydaj vo těch intimních rodinnejch tajemstvích a můžou se věnovat prodeji. Bohužel Andrew je trapnej prodejce a aby těch trapností nebylo málo, máme tu trapnou zastávku u známejch – neznámejch lidí. … Tož, další z těch road movie, kdy se dítě s rodičem víc poznávaj. (jasně že se znaj…, jen se poznaj ještě víc!) Dozvědí se něco novýho, prožijou malý soukromý zklamání, objevy (i takový ty dojemný), ale sorry, mě tyhle vobyčejný příběhy z vobyčejnýho života vobyčejnejch lidí, kteří vlastně ani nemaj co ukazovat, moc neberou. Možná, že je to taková standardní road movie, která si svoje příznivce koupí pár vtipnejma momentama, nebo happy endem, či snad tím, že všichni voláme mámě (aha, tak upřímnou soustrast). Ale rozhodně není nestandardní. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu poznat americký velkoobchody. 2.) Jsem ženská s menopauzou. 3.) Thx za titule ,,sonnyboy“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(9.6.2013)

• - Součástí soundtracku je píseň od česko-angolského zpěváka Bena Cristovaa "I Need A Dollar". (tomajana)

• - V komedii jsme mohli vidět kasino Caesars Palace v Las Vegas, ve kterém řádila "Vlčí smečka" ve filmu Pařba ve Vegas (2009) a i v pokračování Pařba na třetí (2013). (Syna.1990)

• - Marketingové oddělení společnosti Paramount si bylo tak jisté, že Barbra Streisand obdrží za svůj výkon nominací na Zlat ý glóbus, že natočili krátkou zprávu s gratulací a uveřejnili ji na internetu krátce před tím, než byly nominace vyhlášeny. Poté, co se nominace vyhlásily a Barbra nominaci neobdržela, video bylo staženo. (..Lucas..)