Organický chemik z Los Angeles Andrew Brewster (Seth Rogen) vrazil své životní úspory do vývoje a nyní uvádí na trh ekologický, účinný a pro životní prostředí bezpečný domácí čisticí produkt. Přes tyto atributy má problémy s jeho prodejem distributorům a maloobchodníkům. Naplánoval si obchodní cestu přes celou zemi s cílem vytvořit prodejní místa pro různé společnosti, počínaje New Yorkem a končíc Las Vegas. Během svého pobytu v New Yorku se Andy chce zastavit  v New Jersey u své matky Joyce (Barbra Streisand), se kterou se moc často nevídají. Nechce jí říkat o svých prodejních neúspěších, protože ví, že se to neobejde  bez připomínek. Joyce zaměří pozornost na to, že Andy nemá přítelkyni a že jeho život postrádá romantiku. Joyce ovdověla, když mu  bylo osm a nikdy se už nevdala, ani nikoho neměla. To zase trápí Andyho. Rozhodne se nakonec matku vzít na cestu s sebou. Osm dní, tři tisíce mil a jedna matka - to udělá s  výletem divy. Čím dál jedou, tím víc se sbližují... (JOJ Cinema)

Trailer

Dixieboy

No... občas jsem měl chuť na Barbru křičet "už zmlkniiiiii", ale ve výsledku byla děsně roztomilá :) Nevím, čím to, ale tak nějak mě napadlo, jestli bych přežil takový výlet se svojí mámou a myslím, že nejen přežil, ale ještě by byla i prdel:) Každopádně... tohle není nikterak náročné, ale příjemně se na to kouká a tu a tam se i člověk zasměje :) ()

LiborGondek

Není to úplně špatné, dokonce v závěru film dostane jakýsi náboj a přenese na vás i celkem pozitivní náladu. Otázka je, jestli vám ji nejdřív na začátku, a poté i v průběhu, nezkazil... Každopádně bych Výlet s mámou nehodnotil jako dobrou komedii. Seth Rogen i Barbra Streisand mají na svém hereckém seznamu o hodně víc lepších a zajímavějších filmů. Tohle bylo slabší, ale zase na druhou stranu ještě ne úplná katastrofa. ()

kaylin

Seth Rogen a Barbra Streisand je dvojice, kterou bych si ve filmu nejspíš nikdy nespojil, ani by mě nenapadla. Přesto jsou ve snímku "Výlet s mámou" synem a matkou. No, a to je vlastně hlavní pointa celého filmu, z toho vychází veškerý humor. Nebo by vycházet měl. Na druhou stranu, Seth Rogen se nesnaží až moc tlačit na pilu a film má docela vkus. Na americkou komedii je to dost. Zajímavý road trip, který nám ukazuje, že i po sedmdesátce je Barbra dobrá herečka a má co nabídnout. Komedie jako celek ale nijak zásadně nevyniká. ()

VanTom

Není to tragédie, herci si přiměřeně sedli a důvod, proč se starostlivá matka vydala na cestu s dospělým synátorem, byl vymyšlen dobře (a hezky dotažen ve finále). Samozřejmě se jednalo o plytkou předvídatelnou limonádu s improvizovaným humorem (hovory v autě) na hraně nudy a trapnosti, aspoň že "usmíření" netrvalo přehnaně dlouho. Čistý 49% průměr. ()

jayman

Veľa som nečakal, takže som bol spokojný. Priemerná feelgoodovka s neokukaným námetom, okukaným vývojom a veľmi, veľmi príjemnou Barbarou S. (nech si hovorí kto chce, čo chce). Vidieť snahu Setha R. vymaniť sa zo svojej jedinej hereckej polohy bolo tiež celkom príjemné. Na sobotné poobedie k upratovaniu dokonalé. ()

• Součástí soundtracku je píseň od česko-angolského zpěváka Bena Cristovaa "I Need A Dollar". (tomajana)
  • Marketingové oddělení společnosti Paramount si bylo tak jisté, že Barbra Streisand obdrží za svůj výkon nominací na Zlat ý glóbus, že natočili krátkou zprávu s gratulací a uveřejnili ji na internetu krátce před tím, než byly nominace vyhlášeny. Poté, co se nominace vyhlásily a Barbra nominaci neobdržela, video bylo staženo. (..Lucas..)