Výlet s mámou

The Guilt Trip

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2012, 91 min

• slepatko

Proc tenhle kousek vznikl? Jak ti kvalitnejsi z nas maji svatou trpelivost se svymi rodici? Road movie? Jako, ze "stesti prijde, kdyz uz ho nejmin cekas"? Nevim, nevim. Nejvic mi z toho vychazi: abychom videli stale puvabnou a zajimavou Barbru. Suma sumarum: Pro me nuda, jako nenarocny kulisni film k nejake cinnosti se urcite da ukousnout.(24.6.2013)

• misterz

Jeden z najslabších Rogenových filmov. Už samotný námet je podpriemerný. Úpenlivá starostlivosť matky o syna nemá čo také zaujímavé ponúknuť. Rogen tu hrá priemerne, bez tradičnej vtipnej, charizmatickej "Rogenovštiny". To čo robí Rogena Rogenom sa tu jednoducho stratilo. Situáciu trocha zachraňuje B. Streisandová, ale na priemer to nestačí. Celkový dojem z filmu je šedivý ako skapatá myš a nemôžem sa ubrániť pocitu zbytočnosti. U Rogena celkom nezvyčajné, sklamanie je preto na mieste. 30/100(13.4.2014)

Seth Rogen představuje záruku jistého druhu kvality. Člověk je zaskočen, když film s Rogenem tyto kvality postrádá. Prdící, hulící a slovní humor se rdí úctou k monumentu nejošklivější ženy na světě, Barbry Streisand. Její sklon k nesnesitelnému patosu kalí každý opatrně se nasouvající pokus o sic těžkotonážní, ale ne vždy hloupou komiku, a může ve výsledku za film, který se neobstojí ani v zasmrádlém chlívku post-pubertální komedie. Kdyby kdokoliv soudný stál o sondu do problematiky komplikovaných vztahů mezi matkami a syny, nevolil by ani Rogena, ani Streisand, jejíž pokusy o hloubku dosahují v nejlepších okamžicích úrovně jednostránkového článku v časopisu Psychologie (Pán přílivu se mi v osmé třídě ZŠ docela líbil - ano, takoví jsme byli), a dost možná bych se úplně vyhnul americké kinematografii vůbec. Těch několika dobrých fórů je ovšem škoda: [Na matku konzumující v posteli M&M] What are you chewing? A marbel?(19.1.2019)

nenáročná odpočinkovka,která sice netrhá bránice,ale po většinu času vyvolává lehký úsměv.Velkou zásluhu na tom má chemie mezi matkou Streisandovou a synáčkem Rogenem.Možná tenhle kousek nenadchne,ale rozhodně ani neurazí.Trošku škoda,že ani tentokrát si tvůrci u tohoto netradičního road movie neodpustili standardní klišé...60%(18.6.2013)

Nebylo to nejhorší. Prostě pohodově plynoucí snímek, kde si dva lidi na cestě uvědomí co jeden pro druhého znamenají a napraví svůj vztah. Tady v kombinaci matka - syn. Plus pár povedených scének ( asi vede Grand Canyon ) a skvělá Barbra Streisand, kterou bych za to její věčný mluvení a vměšování se do všeho zabil. Myšleno v dobrym. Nejvíc mě, ale zklmalo, když jsem se těšil na Yvonne Strahovski ( mojí velkou favoritku ) a ona v celém filmu pobude všehovšudy 2 minuty.(23.4.2013)

• - Ve scéně, kdy Andrew (Seth Rogen) a Joyce (Barbra Streisand) odchází z domu, kde bydlí syn Andyho, je možné v pozadí vidět dům, kde byl natáčen seriál Čarodějky (od r. 1998). (Falstad)

• - Součástí soundtracku je píseň od česko-angolského zpěváka Bena Cristovaa "I Need A Dollar". (tomajana)

• - Vo filme Joyce (Barbra Streisand) povie, že Andyho (Seth Rogen) porodila, keď jej bolo 20. V skutočnosti je Barbara Streisand o 40 rokov staršia než Seth Rogen. (misterz)