Výlet s mámou

Výlet s mamou

The Guilt Trip

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2012, 91 min

Správně ukecaná a praštěná komedie s máti a synem, kteří spolu jedou autem přes celou Ameriku. Už po pár ukázkových hláškách B.Streisand a nechápačkách syna S.Rogena jsem se hned viděl jako v zrdcadle, že bych reagoval uplně stejně a od někud to znám.. :) Prostě příběh o vztahu mamky a syna, kde o hlášky ze života není nouze. Doporučuju i otcům :D Bavil jsem se 7/10(13.5.2013)

• Thomick

Zřejmě to nejameričtější uchopení rodinný tématiky, jaký si člověk může představit. "Botox Lady Barbra" mi teda sice zezačátku hrozně připomínala vlastní mámu, takže jsem byl odhodlanej tomuhle filmu dát šanci, ale ne, nakonec konstatuju naprostou příšernost. Rogen mě až záhadně moc otravoval, samý "Mum, don't … stop talking …". No prostě uťáplej kluk, co se nešikovně žene za splněnim svýho celoživotního snu, aby ho nakonec zrealizoval jak jinak než zabrnkánim na rodinnou strunu. Jak prostý! (A jak protivný zároveň!)(30.6.2013)

Nevím divný film i zároven taková pohodička.Ani jsem něvěděl co mám čekat Seth Grogen vypadal jak kdyby mu bylo 20 a Barbru jsem znal jenom z Fort je lotr jak tam hrála mámu od Bena Stillera takže jsem ani nevěděl co od ní čekat nakonec jsem se na film podíval ani strašný ani dobrý takže tři hvězdičky.(27.12.2014)

Mám podezření, že nízké hodnocení pochází od zklamaných fanoušků Rogena, což je škoda, protože v téhle komedii jde o jiný humor a předpojatost v hodnocení je docela nefér. Občas připomene "Lepší už to nebude", jen scény a dialogy nejsou tolik vypiplané. Tady se sází spíš na improvizaci a chemii ústřední dvojice (která funguje více, než dobře). Nenáročný, úsměvný film, který ve vás možná nechá pocit, že byste měli vzít svoji mámu na dovolenou, dokud to ještě jde. 4*(15.5.2013)

• V.Silver

Asi by mi nevadilo, že je to tak strašně předvídatelný, kdybych hlavním dvěma protagonistům skutečně věřil, že jsou příbuzní. Tohle nebyl výlet s mámou, tohle byl výlet s divnou tetou z třetího kolena. A po cestě se stalo určitě spousta zajímavých věcí, z nichž nejlepší bylo asi pouštění audioknihy "Hermafrodit". Mno, přežil jsem to, ale nikdy si to znova nepustím :) 45%.(5.7.2013)

• - Marketingové oddělení společnosti Paramount si bylo tak jisté, že Barbra Streisand obdrží za svůj výkon nominací na Zlat ý glóbus, že natočili krátkou zprávu s gratulací a uveřejnili ji na internetu krátce před tím, než byly nominace vyhlášeny. Poté, co se nominace vyhlásily a Barbra nominaci neobdržela, video bylo staženo. (..Lucas..)

• - Součástí soundtracku je píseň od česko-angolského zpěváka Bena Cristovaa "I Need A Dollar". (tomajana)

• - V komedii jsme mohli vidět kasino Caesars Palace v Las Vegas, ve kterém řádila "Vlčí smečka" ve filmu Pařba ve Vegas (2009) a i v pokračování Pařba na třetí (2013). (Syna.1990)