Organický chemik z Los Angeles Andrew Brewster (Seth Rogen) vrazil své životní úspory do vývoje a nyní uvádí na trh ekologický, účinný a pro životní prostředí bezpečný domácí čisticí produkt. Přes tyto atributy má problémy s jeho prodejem distributorům a maloobchodníkům. Naplánoval si obchodní cestu přes celou zemi s cílem vytvořit prodejní místa pro různé společnosti, počínaje New Yorkem a končíc Las Vegas. Během svého pobytu v New Yorku se Andy chce zastavit  v New Jersey u své matky Joyce (Barbra Streisand), se kterou se moc často nevídají. Nechce jí říkat o svých prodejních neúspěších, protože ví, že se to neobejde  bez připomínek. Joyce zaměří pozornost na to, že Andy nemá přítelkyni a že jeho život postrádá romantiku. Joyce ovdověla, když mu  bylo osm a nikdy se už nevdala, ani nikoho neměla. To zase trápí Andyho. Rozhodne se nakonec matku vzít na cestu s sebou. Osm dní, tři tisíce mil a jedna matka - to udělá s  výletem divy. Čím dál jedou, tím víc se sbližují... (TV JOJ)

Trailer

T2

Rozpočet $40miliónovTržby USA $37,134,215Tržby Celosvetovo $41,300,000Tržby za predaj DVD v USA $6,465,742 //počet predaných kusov 360,874║ vrcholová dôchodcovská nuda, na vyše svojou ukecanosťou otravná /20%/ ()

Jara.Cimrman.jr

Miluji trapné okamžiky a tak je Výlet s mámou ideální film pro mě. No spíš vlastně nenávidím trapné okamžiky a tak mne tento snímek moc nezaujal. Obsahuje totiž jen spoustu neoriginálních keců a lehce předvídatelných trapností a těch pár vtípků to nezachrání. Přesto odvážně uděluji i druhou hvězdu za jeden okamžik plný pozitivní energie, který mne v závěru zaskočil. Kdo však rád cestuje se svou matkou v autě a poslouchá přitom cédéčko o hermafroditech, ten bude s hodnocením určitě někde jinde. ()

dobytek

Těžko bych spočítal, kolik jsem už viděl komedií, ve kterejch se na cestu autem vydá nějaká "povedená" dvojice. Ale určitě jsem ještě neviděl, že by tu dvojici tvořila matka se synem. Moc jsem nevěděl, co od toho čekat, ale Seth Rogen se objevil v několika celkem slušnejch komediích, tak jsem myslel, že to snad nebude úplně špatný. Bohužel to je hodně špatný. Jako komedie to nefunguje vůbec. Spíš se to tváří jako nějaký drama o tom, jak syn s matkou k sobě hledaj nějakou cestu. Jenže je to strašná nuda, kde všechno probíhá podle očekávanýho scénáře. Žádný překvapení, jenom samý trapný klišé. Na celym filmu se mi líbil snad jenom ten obří biftek, co si Štrajsandka objednala. ()

castor

V téhle americké rodinné komedii režisérky Návrhu nebo 27 šatů Anne Fletcher si sice hlavní hrdinka (název praví vše) naporcuje v jedné texaské hospůdce pořádný steak, jinak je ale trip její a jejího synka nesmírně dietní. I průměrný divák totiž očekává něco víc než jen bezvýraznou variaci na oprýskané schéma. Na jeden večer s přítelkyní/matkou/dědou/papouškem to samozřejmě stačí bez problému, se sáhnutím po stejném filmu za několik let to ale vidím bledě. Jakmile totiž jedna z postav po patnácti minutách děje zvedne telefon, divákovi hned vše docvakne. To bylo tak. Vystudovaný organický chemik Andrew Brewster je takový vtipný suchar, který dennodenně promazává ze záznamníku zprávy od mámy („I kdyby mému penisu narostlo oko, neřekl bych ti to.“). Vymyslel cosi velkého, co spojuje přirozené čistící schopnosti, není to toxické a stálo ho to pět let života a stovky zelených bankovek. Jenže o jeho výrobek je prachmizerný zájem. Mámě kecá, že další z mnoha pohovorů dopadl slušně, ta mezitím řeší, proč synek nemá štěstí na opačné pohlaví. Tihle dva se pak na základě jednoho neživotného rozhovoru „á la musím se ti s něčím svěřit, synku“ vydávají na spanilou osmidenní jízdu napříč Amerikou, aby Andrew konečně uspěl (na obou frontách) a matka-vdova Joyce potkala dávnou lásku (jen o tom zatím neví). Tahle standardní road movie samozřejmě osloví úzký výsek z publika, který se naladí na svéráznou matku prahnoucí po slevách, i na mizerného obchoďáka s tváří tentokrát docela umírněného, přesto po letech už trochu otravného Setha Rogena. Ten si vybudoval poměrně nezáviděníhodnou pozici. Jeho doménou jsou (ztřeštěné i ty krapet inteligentnější) komedie, a holt když se divák nesměje, dá mu to pěkně sežrat. Snaha v té neuvěřitelné záplavě filmů udělat něco trochu jinak a odlišit se od zástupu ostatních kolegů (na pracovní cestu si vezme matku) nevychází. Nepomáhá tomu ani samotná Barbra Streisand, která naposledy zazářila v inteligentní romanci Dvě tváře lásky, ve které léta páně 1996 hrála a za níž také stojí jako režisérka. Od té doby (vyjma dvou ze tří dílů taškařice o tom, jak byl něčí fotr pořádnej lotr) ticho po pěšině. Chemie mezi nimi je poměrně málo hmatatelná, přímých direktů na bránice zas tolik není, dojemných momentů by pohledal. Výsledek je totiž zoufale neoriginální. Postavy se dostanou do několika slepých uliček, nikde se pořádně nezdrží, zase bez větších obtíží vyběhnou ven, aby nakonec beztak došly ke smíření a relativní spokojenosti. Pokud tu chtěl někdo vydolovat hřejivou lidskou komedii, po které by divák hned vytáčel matčino telefonní číslo, tak nepochodil. Klouzáním po povrchu ještě nikdo jaro neudělal. ()

Fr

,,TY CHCEŠ STRÁVIT TÝDEN SE SVOU MATKOU V JEDNOM AUTĚ?“ … ,,VÍC, NEŽ COKOLIV NA SVĚTĚ!“...... /// Andrew je frajer (?), co vybádal mikroemulzní suspenzi, která spojuje přirozené čistící schopnosti kosovýho i palmovýho oleje a sóji. Ble, ble, ble… na úvod se vykecávaj, vona (jako máma) nemá chlapa, von (jako syn) taky ne (ani dokonce holku) a dvacet minut v řiti. Konečně vyrážej a myslíte, že se to zlepší? (tak schválně – jak moc?) Aspoň už nekydaj vo těch intimních rodinnejch tajemstvích a můžou se věnovat prodeji. Bohužel Andrew je trapnej prodejce a aby těch trapností nebylo málo, máme tu trapnou zastávku u známejch – neznámejch lidí. … Tož, další z těch road movie, kdy se dítě s rodičem víc poznávaj. (jasně že se znaj…, jen se poznaj ještě víc!) Dozvědí se něco novýho, prožijou malý soukromý zklamání, objevy (i takový ty dojemný), ale sorry, mě tyhle vobyčejný příběhy z vobyčejnýho života vobyčejnejch lidí, kteří vlastně ani nemaj co ukazovat, moc neberou. Možná, že je to taková standardní road movie, která si svoje příznivce koupí pár vtipnejma momentama, nebo happy endem, či snad tím, že všichni voláme mámě (aha, tak upřímnou soustrast). Ale rozhodně není nestandardní. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu poznat americký velkoobchody. 2.) Jsem ženská s menopauzou. 3.) Thx za titule ,,sonnyboy“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

• Ve scéně, kdy Andrew (Seth Rogen) a Joyce (Barbra Streisand) odchází z domu, kde bydlí syn Andyho, je možné v pozadí vidět dům, kde byl natáčen seriál Čarodějky (od r. 1998). (Falstad)
  • Vo filme Joyce (Barbra Streisand) povie, že Andyho (Seth Rogen) porodila, keď jej bolo 20. V skutočnosti je Barbara Streisand o 40 rokov staršia než Seth Rogen. (misterz)