Senna

• Česko Senna: Legenda formule 1 (více)

Dokument sleduje vývoj jeho života od roku 1984, kdy se stal jezdcem Formule 1, až do jeho předčasné smrti o dekádu později. Film Senna zkoumá život a práci trojnásobného světového šampióna, jeho fyzické a duchovní úspěchy na trati, jeho perfekcionalismus a téměř mýtické postavení, které získal po své smrti. Film byl natočen ve spolupráci s rodinou Ayrtona Senny, která dala povolení, aby se právě tento snímek stal první dokumentární sondou do jeho života. Dále spolupracoval i Management F1, který poskytnul zatím neuveřejněné záběry a také Institut Ayrtona Senny, charitativní organizace, která vznikla po jeho smrti a podporuje přístup ke vzdělání pro miliony chudých brazilských dětí. (HBO Europe)

Chundys

Ayrtona Sennu, respektive jeho tragický konec v Tamburelově zatáčce znám z televize a z vyprávění, proto mi tento dokument o jeho slávě a konci nemohl uniknout! Opravdu vynikající a před tímto Brazilským mužem smekám a vzdávám mu všechnu čest! Senno ať se ti tam nahoře závodí dobře a jsi pořád nejrychlejší ;-) ()

Saur.us

Viděno v SE. Navždy mladý, navždy nejrychlejší, navždy šampion. Nádherný dokument plný jak dobových záběrů tak rozhovorů s pamětníky nám předkládá raketovou jízdu zázračného dítěte F1. Neřeším, jak moc přehnaně Sennu tento dokument glorifikuje a že nehodili do placu i nějaké špinavější záležitosti ze života A. Senny. Tento člověk si obdiv a jen a jen chválu zasloužil. ()

Blackhawks

Velmi povedený film o nejlepším pilotovi F1 ( tedy podle mne ) !! :-) Skvělé poskládané záběry ze Sennova života vytvářejí zajimavý pohled mezi závody a osobním životem tohoto úžasného člověka :-) ()

Platom

Pro mě do této chvíle takřka neznámé jméno. Věděl jsem, že někdo jménem Senna závodil ve formuli 1, ale jakékoli bližší informace šly mimo mě. Upřímně jsem se o F1 nikdy moc nezajímal, spíše mě nudilo, sledovat rychlá auta, jak si to za monotonního zvuku motorů rozdávají na závodním okruhu, ale má zvědavost zvítězila a sám jsem se chtěl dozvědět, proč je právě tento dokument jedním z nejlepších filmových počinů ve svém žánru. Film nám neukazuje jen prostředí formule, závody, legendární jízdu v podání virtuóza za volantem. Je pohledem do duše opravdu charakterního člověka, který vynikal svou skromností, ušlechtilostí, poctivostí a svým nezkaženým vnímáním. Můžeme se dozvědět hodně ze soukromí tohoto jezdce, nahlédneme také pod pokličku politiky, která hýbe snad každým sportem a která se Senny úzce dotýkala. a budeme svědky rivality mezi dvěma největšími ikonami tehdejší doby. Skvělé podívaná, která umí motivovat a baví i nezasvěcené. silné 4* ()

Richie24

Senna není jen film. Senna je výpověď. Senna je zážitek. F1 se nemohla dočkat lepšího dokumentu než takto podaného téměř tříhodinového eposu o nejlepším jezdci světa všech dob. Filmový Senna je zážitek srovnatelný se sledováním jeho nejslavnějšího vítězství v Brazílii roku 1991. 5 *****. ()

boul

na F1 se už nedívám jako dřív, ale vyrůstal jsem u aut jako hodně kluků, ale tomuto se nedá říct dokument ! je to famózní úkaz jednoho z nejlepších jezdců F1 a hlavně chytrého chlápka, který sám radil konstruktrérům jak co zlepšit a udělat. Já jsem ani pořádně nevěděl jak to všecko pořádně bylo a po shlédnutí tohoto dokumentu jsem měl pocit, že vím vše. Původní záběry a rozhovory s A. Prostem tomu daly třešničku na dortu. Je to velice silný snímek toho co se stalo a jak to bylo a jen doporučuji, NICE !! škoda ho :( RIP !! ()

agassi68

Jeden z najlepších športových dokumentov ak nie najlepší, čo som videl. V tých časoch som bol fanúšikom Prosta a Senna sa mi videl arogantný nepriateľ môjho favorita. Teraz som mal možnosť nahliadnuť do zákulisia tejto rivality i ďaľších etáp krátkeho ale úspešného života brazílskej legendy a tak trošku si poopraviť niektoré názory. Čo sa týka Formule 1, teraz je to skutočne už len o autách a nie o jazdcoch. Senna by sa mohol z toho aj zblázniť.. ()

DETTO1976

Najlepší životopisní film aký som kedy videl a to životopisné filmy vyhľadávam. Senna bol nielen úžasný jazdec, ale určite aj úžasný človek. Ani neviem ako mi tých 162 minút zbehlo aj keď jeho život poznám z kníh, časopisov a dokumentov. ()

FilmWave

Myslím, že ani nemusíte být velký fanoušek formulí, aby vás toto úplně strhlo. Těžko uvěřit, že tenhle příběh není hollywoodský (v dobrém slova smyslu). Plus skvěle sestříháno a hudebně podkresleno. ()

owwidius

Vyborny sportovy dokument. Prave Sennovi som vzdy drzal uz ked som bol maly. V case jeho vrcholu som akurat zacal pravidelne sledovat F1, tak ma najma tie zakulisne infosky dost zaujimali. Ale celkovo je tento dokument velmi svizny a aj napriek tomu, ze som sledoval extended edition (2:40), pocit nudy nenastal. Je to mozno trochu jednostranna pocta a aj zaver je tak akurat. Toto by myslim si bavilo aj cloveka ktory F1 vobec nesleduje. 9/10 [#7/2012, rip] ()

Lyžař

Nemám co dodat. Ayrton Senna byl hrdina své doby. Chtěl závodění zlepšit. Bohužel mu byly házeny klacky pod nohy. Měl rád závodění jako takové - čisté - bez peněz a politiky. Bohužel se mu stala jeho vášeň osudná. Měl jet radši rybařit, než....ale konec už všichni znají...Režie: *****; Dokumentární hodnota: *****; Hudba: ***** ()

rekkky

Přiznám se, že o nehodě jsem věděl jen málo. S přibývajícími minutami dokumentu i přesto, že člověk ví jak to dopadne, gradoval můj závěrečný pocit z filmu a to tak, že byl jedinečný. Velice silný příběh se silným a brilantním provedením. Senna jako osobnost má bezesporu mé empatie. Dokument nádherně sestříhaný do emotivního konce s pěkným soundtrackem. ()