Senna

• Česko Senna: Legenda formule 1 (více)

Dokument sleduje vývoj jeho života od roku 1984, kdy se stal jezdcem Formule 1, až do jeho předčasné smrti o dekádu později. Film Senna zkoumá život a práci trojnásobného světového šampióna, jeho fyzické a duchovní úspěchy na trati, jeho perfekcionalismus a téměř mýtické postavení, které získal po své smrti. Film byl natočen ve spolupráci s rodinou Ayrtona Senny, která dala povolení, aby se právě tento snímek stal první dokumentární sondou do jeho života. Dále spolupracoval i Management F1, který poskytnul zatím neuveřejněné záběry a také Institut Ayrtona Senny, charitativní organizace, která vznikla po jeho smrti a podporuje přístup ke vzdělání pro miliony chudých brazilských dětí. (HBO Europe)

Sfinkter

Jeden z nejlepších dokumentů, které jsem kdy viděl. Obrovská osobnost skromného Senny vás bude poutat v každém záběru, atmosféra houstne celou dobu, i když samozřejmě víte, jak vše dopadne. Formule nesleduji a nebaví mě, ale toto jde daleko za hranice motorismu. Slzy v očích jsem u dokumentu asi nikdy neměl. ()

ecceHOMMO

Úžasný dokument. Nehorázne napínavý, emotívny a fascinujúci. Ayrton Senna - pilot F1 - človek ktorý sa nezmazateľne vryl do sŕdc ľudí. (Hodnotená 104 min. verzia) ()

DivX

Tady není co dodat. Ayrtona Senny je určitě škoda. Tento dokument vám blíže přiblíží jeho závodní a soukromý život. 80% (DĚJ ***** DRAMA ****) IMDb.com: 8,7/10 ()

Mrkvič

Snad nejlepší dokument, co jsem kdy viděl, a zatím ve mě převládá pocit, že ani nikdy lepší neuvidím. Senna je legenda a je tu také tak podán, Prost je pěkný padouch a celá situace z roku 1989 tomu dává za pravdu. Takže pro mě Senna je čtyřnásobným šampionem. Skvěle podáno politikaření v F1 a ke konci i nástup rozdílných technologií. Hodně silné jsou některé výroky, když divák ví, jak to vlastně všechno skončí. Trošku mě zamrzelo, že se více nerozebírá osudná nehoda a její příčiny, ale ono to sem asi opravdu nepatří. Senna je dokument o jednom z nejlepších jezdců F1, který nikdy nezapomněl na svůj původ, a který prostě chtěl vyhrávat tím, že všem ukáže, že je nejlepší. (Ne jako "profesor" Prost) ()

Blacks

Tady nejde jen o závodění. V tom filmu je tolik životní pravdy, musím souhlasit s filosofii, že pokud něco/někoho opravdu chcete, tak je potřeba za tím jít naplno, nepochybovat a nevzdávat se. ()

st.verka

Bylo skvělé zavzpomínat na dobu, kdy formule vypadaly ještě jako auta a kam se od té doby posunula technika. Nicméně Senna i Prost by si zasloužili v tomto dokumentu větší a hlavně hlubší záběr. ()

hajdano

Skvělý dokument o skvělém jezdci, kompletně seskládaný z autentických záběrů. Tento silný příběh doporučuji nejen příznivcům Formule 1. ()

Jizni Tlapa

Celou dobu jsem měl připravenou trojku v hodnocení, protože jsem nechtěl kousnout chybějící momenty ze sennova dětství a vubec odtajnění jeho vzestupu z ničeho! Postupem času si mě ale dokument získával zakulisnimi informacemi a rozkrytí špíny kolem F1natolik, že tu čtvrtou dávám s ledovým klidem!! ()

anli

Nejsem žádný velký sportovní fanoušek,ale tohle je jeden z nejsilnějších dokumentů,co znám.Snaží se ukázat ucelený pohled na život a taky na smrt legendy F1,A.Senny.Dokument jde poměrně dost do hloubky a ukazuje kariéru a vliv,který ve své zemi slavný závodník měl.Je tu k vidění poměrně dost archivního materiálu a z toho velká část,kterou tady může divák(díky přístupu tvůrců do rodinného archivu)vidět poprvé.Divák se toho dozví hodně ze zákulisí sportu,chování lidí a ze života F1 vůbec.Je tady hodně emocí,které vyvrcholí na konci,kde je pomocí dobových materiálů zobrazena celá nehoda.Pro běžného diváka stačí,myslím,verze kratší,pro fanoušky sportu je delší verze povinností.U mě kratší verze prosvištěla za automobilových 90% a asi se na nějaké závody mrknu. ()

neoBlast

[Viděl jsem SE edici, 162 minut] Nemůžu se sžít s faktem, z kolika procent je kvalita celého snímku Senna tvořena samotným příběhem, který je opravdu hollywoodský a strašně silný. S pořádným "záporákem" přišel přece už jenom na trh The King of Kong, a bez náboje, který přináší souboj Senny s Prostem je dokument maximálně poloviční. Režírující Asif Kapadia dostal všechno na stříbrném podnose a dál se nemusel moc snažit - a také nesnažil, protože osobně mi nepřijde jako řežisér s "přidanou hodnotou". Krásný příklad složitosti hodnocení dokumentární tvorby, zda hodnotit obsah či zpracování... 70 % ()

Santa666

Neuvěřitelně působivý dokument o jednom z nejlepších pilotů formule 1 v dějinách. Ayrton Senna uvízl v soukolí politikaření a nevraživosti, musel se vyrovnat s horšími vozy, nepřejicími papaláši i tragédiemi na trati. Přesto všechno neustal v boji a nasazení, získal tři mistrovské tituly a nespočet vítězných závodů. Nakonec ho zradilo to čemu důvěřoval a čeho byl součástí, jeho vůz. Stálo to všechno vůbec za to? Úžasný, úžasný dokument... ()

Duoscop

Senna, celým jménem Ayrton Senna da Silva debutoval ve F1 v roce 1984. Za svojí kariéru získal celkem 3 tituly (1988, 1990 a 1991). Do své tragické smrti odjel 162 závodů a z toho byl 80 na stupních vítězů. Dost se mi líbilo, jak se tam mihl mladý Schumacher. Jednu hvězdu vystřídala další. Kdybych sledoval F1 více, asi bych dal plný počet. Takhle je to 4+. ()

noriaki

Tenhle film moc informací nenabízí a spíš než pohled na komplexní pohled na jeho kariéru, staví Sennovi celuloidový pomník. Možná proto, že ho nespravedlivě srovnávám s vynikajícím Rush, nebo proto že mám radši Prosta a vadí mi tahle jednostranná zaujatost, tak mi verze Sennova životopisu moc nesedla. Když už o tom přemýšlím, tak jsem si mohl pustit tu kratší verzi. Tři hodiny záběrů na politiku Formule jedna, jen s minimem skutečných závodů, na mě bylo zkrátka až moc. Přiznám se, že jsem měl nutkání některé pasáže přeskočit. Odolal jsem a díky tomu jsem nepřišel o perfektně gradovanou půlhodinu před GP v Imole, pro mě jedinou opravdu silnou část v celém dokumentu. ()

rockwoman

"Kdo je, nebo byl jezdec, proti kterému jste nejraději závodil? Musel bych se vrátit zpět do roku 1978, 1979, 1980, kdy jsem jezdil na motokárách. Přijel jsem poprvé do Evropy, abych soutěžil mimo Brazílii. Jmenoval se Fullerton. Byl velmi zkušený a jízdu s ním jsem si užíval, protože byl rychlý, byl konzistentní. A bylo to čisté závodění. Nebyla tam žádná politika, ani žádné peníze." ()

elanius

(136/2016) / Určite jeden z najlepších dokumentov, bez ohľadu na žáner. Citlivé a dramatické spracovanie. Ono to bol vlastne film s dobrým hereckým obsadením a scenárom. (10/10) ()

Brandon

Tenhle dokument si rozhodně nepouštějte ke spaní! Hrozí, že do pozdních nočních hodin budete hltat každou vteřinu životního příběhu jedné sportovní legendy a ráno budete pak vstávat do práce/školy s rudýma očima a neodpočatí! :-)) P.S. 9 z 10 diváků volí k uspaní třeskoidní teorie a hledání matky. :-P ()

hroubek

Formule jako takové mě nikdy moc nebrali, ale i přesto jsem si tento dokument náramně užil. Pro ty, kdo nikdy neslyšeli o Ayrtonu Sennovi to bude lahoda. Jeho souboje s Prostem jsou vyrcholem dokumentu. Prostředek malinko vázne a je trochu nudnější, ale to hned vyspravý geniální finále.Od Speed Racera jsem neviděl, tak dobrý závodnický film. ()

Brain-D

Nejlepší dokument o Formuli 1 a zároveň jeden z nejlepších životopisných snímků. Tento snímek popisuje život a největší úspěchy jezde F1 Ayrtona Senny z Brazílie. Tak krásně emoční snímek i když je seskládaný z dokumentárních záběrů, tak působí opravdu důvěrihodně a vtáhl mě do sebe. ()

dANo

Ayrton Senna bol aj mojim obľúbeným pretekárom F1 a tak som bol veľmi zvedavý na tento dokument. Nevedel som si však predstaviť, ako si tvorcovia poradia s tým, že už nežije a tým pádom je dosť náročné spracovať takýto film len z archívnych materiálov. Ostal som však brutálne prekvapený, koľko tých materiálov existuje a ako neuveriteľne ich tvorcovia vedeli spracovať do jednoliateho celku, ktorý má hlavu a pätu. Film seriózne graduje a divák aj napriek tomu, že vie ako to celé skončí, sleduje záver so zatajeným dychom. ()